Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Japonské svátky věnované dětem

Témata nejrůznějšího zaměření věnující se dětem - DÍVKÁM I CHLAPCŮM - jejich zájmům, koníčkům, výchově a vzdělávání.
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Japonské svátky věnované dětem

Příspěvekod Leonid » 10.7.2016 4:06:12

Japonské svátky věnované dětemV krásné zemi jménem Japonsko je, jako v každé zemi, spousta věcí dobrých a spousta špatných. Co ale považuji za dobré, je množství svátků věnovaných dětem. Japonci obecně milují svátky. Mají jich mnoho, více než my, a mnohé jsou spojeny s pracovním volnem. Dokonce se děje to, že když některý vyjde na neděli, posune se na nejbližší pracovní den, aby volno nepřišlo vniveč. Svátky věnované dětem jsou mnohé, některé individuální, jiné celostátní. Pojďme si je vyjmenovat. Na úvod uvedu, že „Mezinárodní“ den dětí slavený prvního června není v Japonsku znám. Uvozovky jsem použil proto, že když jsem se začal tématem zabývat, zjistil jsem, že ve většině států se nějaký den dětí slaví v různých dnech roku.


Svátky související s věkem dítěte

Shichiya
Prvním svátkem, který dítě v životě prožije, je svátek Shichiya. Slaví se sedmého dne po narození dítěte a dítě je při něm obvykle pojmenováno a podává se pohoštění pro příbuzné a známé. Nutno říci, že o tomto svátku se hovoří v knize o Japonsku, vydané v roce 1986. Na internetu tento svátek není zmiňován, tudíž je možné, že zanikl.

Miyamairi
Další slavnost přichází 31. den u chlapců a 33. den života u dívek. Jmenuje se Miyamairi, návštěva svatyně. V tento den je dítě poprvé přineseno do šintoistické svatyně, kde je mu požehnáno, kněz se za něj pomodlí a na počest dítěte si účastníci připijí. Ve frekventovaných a oblíbených svatyních k tomu dochází každou hodinu. Je to něco mezi křtem a vítáním občánků.

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: sites.google.com

Tabezome
Další je Tabezome, slavený 120 dní po narození. Dítě při něm dostane do úst první sousto rýže jako symbol jeho budoucí potravy. Význam rýže je v Japonsku nezměrný, proto v japonštině slovo Gohan znamená nejen rýže, ale i jídlo obecně.

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: blog.shinobi.jp

Shichi-Go-San
Velmi významný je svátek Shichi-Go-San (v překladu Sedm-pět-tři). Slaví ho 15. listopadu tří a sedmileté holčičky a pětiletí chlapci. Tento den je dítě slavnostně přivedeno do svatyně v bohatě zdobeném kimonu. Mimořádně důležitá událost pro rodinné fotografování. Dítě také rozhodně dostane nějaké dárky, mezi nimiž nesmí chybět dlouhé cukroví Chitose Ame (tisícileté). Tento svátek má velice dlouhou tradici, slaví se už přes tisíc let.

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: pinterest.com

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: tumblr.com

Obrázek
Na této fotografii si všimněte jak mnohem prostších kimon, tak bělošské holčičky vpravo. Tato konkrétní oslava totiž probíhala v japonské komunitě v USA.
Odkaz: zde
Zdroj: everfest.com

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: yokomatsu.blogspot.cz

Jusan-mairi
13. dubna slaví třináctileté děti svátek Jusan-mairi, při němž navštěvují nejbližší chrám zasvěcený buddhistickému božstvu moudrosti. Neobejde se to samozřejmě bez slavnostního kimona. Tento rituál má zaručit, že mladík či dívka dosáhne vysokého vědění a vzdělanosti. Dítě také napíše svůj oblíbený znak kaligraficky na papír jako oběť bohům. Nesmírně důležité je se při odchodu z chrámu neohlédnout, jinak dojde ke ztrátě dosud nabytých vědomostí!

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: tokyoroomfinder.blogspot.cz

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: 1.bp.blogspot.com

Seijin no Hi
Posledním svátkem v životě dítěte je patnáctý leden, který je státním svátkem všech, kteří dosáhli dvaceti let, a tudíž plnoletosti. (V tomto místě připomenu, že věková hranice legálního sexu je v Japonsku třináct let, ovšem pouze v případě, že se jedná o upřímný a láskyplný vztah se souhlasem rodičů.) Svátek se jmenuje Seijin no Hi, Vstup do dospělosti. Po tomto rituálu (chrám a kimono opět nezbytné) následuje pařba (většinou první v životě).

Zvláštností je, že v Japonsku dospělost nejen začíná, ale i končí. Tradiční letopočet v Japonsku je založen na šedesátiletých cyklech, takže 61. narozeniny jsou vlastně znovu narozeninami prvními. Slaví se velice okázale. Od tohoto data se senior již nemusí řídit radou přísných omezení pro dospělé a stává se tak trochu znovu dítětem.


Další svátky

Himamatsuri – slavnost panenek, je svátek, který připadá na třetího března. Při něm japonská děvčátka vystavují na čestném místě svého pokojíčku kolekci cca patnácti panenek Dairibina, představující členy císařského dvora ve slavnostním oblečení. Tyto panenky se v každé rodině většinou dědí, a proto nejsou výjimkou panenky přes sto let staré. Holčičky si s nimi nehrají, ale zvou si na ten den domů kamarádky, pro které připravují chutné občerstvení, nejčastěji Chirashi-sushi, což jsou syrové mořské plody a zelenina rozprostřené na talíři s rýží.

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: japansociety.org

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: interfax.by

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: interfax.by

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: ganref.jp

Krátce zde zmíním i svátek chlapců Kodomo no Hi, slavený pátého května. Je to oficiálně svátek všech dětí, ale tradičně ho slaví hlavně chlapci. Symbolem těchto svátků je pouštění draků ve tvaru kaprů Koi, které se uvazují před domy, kde mají malé chlapce. Kapr je v Japonsku symbolem síly, energie a mrštnosti. Také chlapci při něm vystavují figurky, a to slavných bojovníků.

O Japoncích se říká, že je to banda pedofilů. Toto je samozřejmě zjednodušující tvrzení, nicméně to, že jedním z nějvětších sexuálních symbolů je školačka, že nikdo nemá problém se sexem s dětmi v kreslených seriálech, že se v Japonsku vyrábí VELMI realistické panenky v podobě holčiček v životní velikosti, nás musí nutit se nad tímto faktem vážně zamyslet. Pro tento fakt svědčí i průběh svátku Hakata Gion Yamakasa, který probíhá patnáctého července ve městě Fukuoka. Svátek je starý přes sedm set let. Spočívá to v nesení obřích oltářů (váží až tunu a jsou vysoké kolem třinácti metrů, což vyžaduje kooperaci mnoha lidí) ulicemi města. Oltářů je sedm a jednotlivé týmy soutěží v tom, který dorazí na konec trasy jako první. Je u toho spousta žertovných potyček a naschválů a navíc přihlížející účastníky hojně polévají vodou. Nyní se dostáváme k jádru věci. Průvodu se smí zúčastnit pouze muži, chlapci – a holčičky. Ženám je účast zapovězena. Všichni mají stejné oblečení – volné bílé košile, vysoké boty či podkolenky a hlavně pás Fundoshi, kterým se zabývám podrobněji ve vláknu o spodním prádle zde, což je jakási bederní rouška, důkladně zařízlá mezi půlky. Holčičkám to moc sluší a mužům musí dobře zabraňovat v erekci. Představte si to oblečení ještě důkladně promáčené…. Kdo chce prožít bezesnou noc, nechť si dá do googlu výraz Yamakasa. Tato slavnost se součástí Japonského státního kulturního dědictví. :D

Takže… patnáctého se uvidíme ve Fukuoce!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odkazy: 1 2 3 4
Zdroj: imgsrc.ru

Prameny:
Internet obecně
Wikipedie
kniha 99 zajímavostí z Japonska, Jiří Janoš, Albatros 1986
Uživatelský avatar
Angex
Uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 2.1.2016 19:00:26
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 20
Děkoval: 264 x
Oceněn: 365 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské svátky věnované dětem

Příspěvekod Angex » 10.7.2016 17:41:29

Tedy řeknu vám, fotografie z posledního svátku se mnou dělají divy. :D
Ne, jsou v tom pásu Hapi a v odhalených nohou moc krásné. :)
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Japonské svátky věnované dětem

Příspěvekod Leonid » 13.7.2016 11:48:48

Protože se fotografie ze svátku Yamakasa líbily, přidávám zde několik dalších.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Odkazy:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Zdroje:
1-2: farm5.staticflickr.com
3-9: imgsrc.ru/kirihiro/
10: gokusho.info/blog

Zpět na “DĚTI”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host