Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Pionýrky socialistického bloku

Čistě GL témata o holčičkách, dívkách a mladých slečnách - jejich zájmech, zálibách a koníčcích. Texty nejrůznějšího charakteru. Zvažte, zda téma nepatří jinam (Reakce na média, Akce, AV sekce,...).
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Pionýrky socialistického bloku

Příspěvekod Leonid » 19.4.2018 9:20:21

Pionýrky socialistického blokuÚvod:
V socialistických zemích existovaly mládežnické organizace. V každé zemi jen ta jedna, správná, pionýrská. Byla řádně uniformována a členství bylo nepovinně povinné, protože nečlenstvím se člověk odřezával od kolektivu a všelijakých výhod. Samozřejmě míra tlaku v různých zemích se lišila. Pokud však byl vedoucí srdcař a až tak nežral ideologii, dalo se v pionýrském oddíle zažít krásné dětství.

Osobní vzpomínky:
V Pionýru jsem se nějakou dobu vyskytoval, ale rudý šátek jsem neobdržel. Pionýrský oddíl v naší obci byl vůbec takový zvláštní. Vznikl ze zakázaného Turistického oddílu mládeže, a zkratka TOM byla na klubovní výzdobě všudypřítomná. Politická práce se tam odehrávala jen v míře nezbytně nutné pro přežití. Šlo to dokonce tak daleko, že pokud nešlo o vyloženě oficiální akce typu Slibu nebo vítání nějakého papaláše na letišti, byla oddílová uniforma tvořena černými kalhotami/sukní, khaki košilí a černým baretem. Na jedné kapsičce košile pionýrský znak, na druhé znak woodcraftu... Pionýrství tam byla v podstatě jenom taková hra. Dokonce tam byl jeden oddíl, Veloturist, jehož členové nebyli v pionýrském kroji vlastně nikdy spatřeni. Bylo to celé občas lehce za čárou, ale kupodivu to léta procházelo.

Postupně zde budu prezentovat pionýrské organizace jednotlivých zemí socbloku. V některých případech se dotknu i jiných uniformových prvků tamějších dětí. Množství fotek bude nevyvážené, o některých organizacích není na internetu ani popel. V textech k jednotlivým zemím, které budu pravidelně publikovat, budou vždy červeně označeny texty vhodné pro další googlení, protože řada fotografií je sice pěkná, ale pro svou nízkou kvalitu pro publikování zde nevhodná.

Postupně budou zpracovány tyto státy:

Německá demokratická republika
Československá socialistická republika
Polská lidová republika
Maďarská lidová republika
Bulharská lidová republika
Svaz sovětských socialistických republik (a nástupnické státy)
Čínská Lidová republika
Vietnamská socialistická republika
Korejská lidově demokratická republika
Republika Kuba
Mongolská lidová republika
Albánská lidová socialistická republika

Obrázek

zdroj: g.denik.cz
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Pionýrky socialistického bloku - NDR

Příspěvekod Leonid » 19.4.2018 9:25:28

Německá demokratická republikaZačněme u našich bývalých severozápadních sousedů. Německá demokratická republika vznikla roku 1949 ze sovětské okupační zóny a zanikla v roce 1990 sloučením se Spolkovou republikou Německo.

Jak se tam žilo?
Podobně jako u nás, jen se do postavení Berlínské zdi podstatně více utíkalo na Západ. Režim byl, pokud vím, tvrdší než u nás. Města nebyla tak otlučená a v obchodech bylo mnohem více zboží. Cestovat do zahraničí a koupit si automobil bylo velice obtížné.

Obrázek

Pionýrská organizace Ernsta Thälmanna.
Děti od šesti do deseti let byli nazýváni Mladí pionýři (Jungpioniere), kteří nosili modrý šátek. Od deseti do čtrnácti let to pak byli Thälmannovi pionýři (Thälmannpioniere) s rudými šátky. Dalším stupněm bylo FDJ, Freien Deutschen Jugend, tedy Svobodná německá mládež, organizace podobná našemu SSM. Tato organizace existuje dodnes, a je rudá až za hrob, pánové!

Uniformu tvořila bílá košile, tmavomodré kalhoty/sukénka a modrá čepice „lodička“. Členové FDJ nosili celomodré uniformy.
Pro německé pionýry byla příznačná velká uniformní kázeň, kde na starých fotografiích málokdy spatříme pionýry špatně ustrojené. Některé fotografie, které zde uvedu, jsou z jakéhosi katalogu pojatého v západním stylu. Takováto věc má pro retropedofily dnes asi cenu vlastní váhy ve zlatě, protože se v něm najdou skutečně kouzelné exempláře.

Tahle první pionýrečka je OPRAVDU kouzelná:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Raritní fotografie představující nové uniformy německých pionýrů z konce 80. let,
které již nestačily být zavedeny. Byly velmi civilní a elegantní
:

Obrázek

Zdroj: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zpět na “HOLČIČKY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti