Chat pro oprávněné uživatele běží denně od 18:00 do 21:00.

Čančání holčiček - doplňky do vlasů

Čistě GL témata o holčičkách, dívkách a mladých slečnách - jejich zájmech, zálibách a koníčcích. Texty nejrůznějšího charakteru. Zvažte, zda téma nepatří jinam (Reakce na média, Akce, AV sekce,...).
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7543 x
Kontaktovat uživatele:

Čančání holčiček - doplňky do vlasů

Příspěvekod Plyšáček » 21.2.2016 17:12:15

ČANČÁNÍ HOLČIČEK - DOPLŇKY DO VLASŮ


Úvodní téma: Čančání holčiček - úvod
Předchozí téma: Čančání holčiček - lakování nehtů
Související téma v subfóru Videa: Holčičí účesy

ČANČÁNÍ VLASŮ - druhy účesů, druhy použitých gumiček, druhy použitých sponek, druhy použitých skřipečků, čelenky, korunky, věnečky ap., barevné pramínky vlasů, barvené vlasy dočasné, barvené vlasy natrvalo, lak, třpytky ap. do vlasů

Druhy účesů si zaslouží samostatné a obsažné téma. Zde se pokusíme alespoň zběžně podívat na nejrůznější způsoby, jakými si naše holčičky zkrášlují vlásky. Nebudeme se věnovat v první linii druhům účesů, ale spíše doplňkům vhodným k čančání.

Záleží na věku, na typu obličeje, na celkovém založení dívky i na příležitosti, pro kterou je česána. Pokud mají čas, chuť a vhodnou motivaci, dokáží mnohdy vytvořit na svých hlavinkách opravdu umělecká díla. Samy sobě, jedna druhé, nebo s dopomocí maminek. Já je rovněž velice rád česám. Již jako mladíček jsem na letních pobytech vždy usadil holčičku pohodlně na svůj klín a jako správný umělec se věnoval jejím vlasům, šíleným experimentům, na které padly desítky sponek, gumiček a skřipečků. Vše, co si na "schůzku" přinesla. Dnes již pracuji s větším vkusem a zaměřuji se na trvanlivost a praktičnost účesu.

Vezměme si tedy jednotlivé kadeřnické potřeby:

A. Gumičky
Vždy sáhněte po dražších, ale funkčních a kvalitních gumičkách. Není nic smutnějšího, než gumička, která spadne několik minut po dokončení účesu. Pryžové jsou funkčnější, ale někdy praskají a špatně se sundavají. Látkové bez elastické schopnosti jsou na vyhození. Látkové pružící jsou ideální a navíc zároveň zkrášlují účes. Na trhu jsou tisíce druhů. Můžete-li si vybrat, nešetřete a dopřejte svým holčičkám trochu radosti a luxus. Ty volnější se dají i velice vhodně užít jako náramek. Některé dívky je intuitivně používají i jako ozdoby spodní části lýtek, což může působit sexy.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.aliexpress.com

B. Sponky
Stejně jako u gumiček, i u sponek je nezbytné upřednostňovat funkčnost a spolehlivost. Většina sponek je hezká, ale na vyhození. Než nějaké koupíte, zkuste, jak spínají a zda nejsou jen na ozdobu. Na povrchu mají nejrůznější úpravu. U některých méně kvalitních se sloupává nebo odlepuje dekorace. Často naleznete sponky s nalepenou mašličkou, beruškou, motýlkem ap. Při umisťování na hlavu buďte opatrní, ať malé holčičky neodradíte od příštích účesů. Je dobré je poupravit i několikrát během dne.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.aliexpress.com

C. Skřipečky
Podobně jako u gumiček a sponek - jde o funkčnost. Při přípravě účesu nikdy nešetřete na množství. Elegantní jsou především linie tvořené řadami barevných skřipečků.

Obrázek
odkaz a zdroj: mojebetynka.maminka.cz

D. Čelenky
Není jednoduché vybrat holčičkám vhodnou čelenku. Pro řadu z nich se ani nehodí. Záleží v prvé řadě na tvaru lebky a druhu sestřihu. Výběrem čelenky se dá hodně vylepšit, ale i hodně pokazit. Jinak se jedná o velice praktický doplněk. Mnoho čelenek již vzalo za své, když si s nimi holčičky z dlouhé chvíle hrály. Čelenka může být klasická plastová nebo látková obepínající celou hlavu. Pro miminka se prodávají takové ty s velkým květem. Většinou působí šíleně.

Obrázek
odkaz a zdroj: ilinos.com

E. Věnečky a květy do vlasů
Každá vkusná květina, nejlépe čerstvě utržená, udělá ze sebevětší šmudly nádhernou a kouzelnou vílu. Někdy stačí jen sedmikráska za ucho.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.pinterest.com

Do vlasů či na hlavu obecně se dají umisťovat ještě další věci, některé jsou vhodnější, jiné méně vhodné. Záleží na vkusu a fantazii. :)

Co se barvení vlasů týká, jsem přísně proti tomu. A to i u děvčat pubertálních. A raději se ani neptám na chemické složení všech těch barev pro dospělé. Když už musí experimentovat, ať si stříknou barevný lak se třpytkami na nějaký pramínek. A to jen, pokud jde o jistou "slavnostní" příležitost - ples, karneval, party.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.disboards.com

Budu rád, když k tomuto tématu rozvineme zajímavou diskusi. Někteří GL zde mají značné zkušenosti s česáním svých milých šmudlinek...

Následující téma: Čančání holčiček - šperky a módní doplňky
Uživatelský avatar
Miminko
Uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 16.2.2016 19:36:12
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 0
... až do věku: 11
Děkoval: 105 x
Oceněn: 75 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Čančání holčiček - doplňky do vlasů

Příspěvekod Miminko » 17.4.2016 11:22:56

Úplně stačí dvě mašle. Udělají se holčičkám buď culíčky nebo dva copy a do nich mašle. A jsou nejrozkošnější. Nic víc. Žádné přeplácávání. Pak už je toho moc.
Uživatelský avatar
Roman
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 5.1.2018 17:17:18
Pohlaví: muž
Povolání: Instalatér
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 6
... až do věku: 9
Děkoval: 42 x
Oceněn: 48 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Čančání holčiček - doplňky do vlasů

Příspěvekod Roman » 9.1.2018 7:39:35

Mně osobně se líbí gumičky s klasickou beruškou. Na každé straně hlavičky dva culíky. Také se mi libí, když jsou vlásky nalakované a hezky se lesknou a voní po laku. Mohou být ozdobeny i třpytkami, které zdůrazní pěšinku na hlavičce.
Dále bych doplnil vysoký molitanový límec na fixaci krčku, aby se účes nepoškodil.

Zpět na “HOLČIČKY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host