Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Čančání holčiček - doplňky do vlasů

Čistě GL témata o holčičkách, dívkách a mladých slečnách - jejich zájmech, zálibách a koníčcích. Texty nejrůznějšího charakteru. Zvažte, zda téma nepatří jinam (Reakce na média, Akce, AV sekce,...).
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Čančání holčiček - doplňky do vlasů

Příspěvekod Plyšáček » 21.2.2016 17:12:15

ČANČÁNÍ HOLČIČEK - DOPLŇKY DO VLASŮ

Úvodní téma: Čančání holčiček - úvod
Předchozí téma: Čančání holčiček - lakování nehtů
Související téma v subfóru Videa: Holčičí účesy

ČANČÁNÍ VLASŮ - druhy účesů, druhy použitých gumiček, druhy použitých sponek, druhy použitých skřipečků, čelenky, korunky, věnečky ap., barevné pramínky vlasů, barvené vlasy dočasné, barvené vlasy natrvalo, lak, třpytky ap. do vlasů

Druhy účesů si zaslouží samostatné a obsažné téma. Zde se pokusíme alespoň zběžně podívat na nejrůznější způsoby, jakými si naše holčičky zkrášlují vlásky. Nebudeme se věnovat v první linii druhům účesů, ale spíše doplňkům vhodným k čančání.

Záleží na věku, na typu obličeje, na celkovém založení dívky i na příležitosti, pro kterou je česána. Pokud mají čas, chuť a vhodnou motivaci, dokáží mnohdy vytvořit na svých hlavinkách opravdu umělecká díla. Samy sobě, jedna druhé, nebo s dopomocí maminek. Já je rovněž velice rád česám. Již jako mladíček jsem na letních pobytech vždy usadil holčičku pohodlně na svůj klín a jako správný umělec se věnoval jejím vlasům, šíleným experimentům, na které padly desítky sponek, gumiček a skřipečků. Vše, co si na "schůzku" přinesla. Dnes již pracuji s větším vkusem a zaměřuji se na trvanlivost a praktičnost účesu.

Vezměme si tedy jednotlivé kadeřnické potřeby:

A. Gumičky
Vždy sáhněte po dražších, ale funkčních a kvalitních gumičkách. Není nic smutnějšího, než gumička, která spadne několik minut po dokončení účesu. Pryžové jsou funkčnější, ale někdy praskají a špatně se sundavají. Látkové bez elastické schopnosti jsou na vyhození. Látkové pružící jsou ideální a navíc zároveň zkrášlují účes. Na trhu jsou tisíce druhů. Můžete-li si vybrat, nešetřete a dopřejte svým holčičkám trochu radosti a luxus. Ty volnější se dají i velice vhodně užít jako náramek. Některé dívky je intuitivně používají i jako ozdoby spodní části lýtek, což může působit sexy.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.aliexpress.com

B. Sponky
Stejně jako u gumiček, i u sponek je nezbytné upřednostňovat funkčnost a spolehlivost. Většina sponek je hezká, ale na vyhození. Než nějaké koupíte, zkuste, jak spínají a zda nejsou jen na ozdobu. Na povrchu mají nejrůznější úpravu. U některých méně kvalitních se sloupává nebo odlepuje dekorace. Často naleznete sponky s nalepenou mašličkou, beruškou, motýlkem ap. Při umisťování na hlavu buďte opatrní, ať malé holčičky neodradíte od příštích účesů. Je dobré je poupravit i několikrát během dne.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.aliexpress.com

C. Skřipečky
Podobně jako u gumiček a sponek - jde o funkčnost. Při přípravě účesu nikdy nešetřete na množství. Elegantní jsou především linie tvořené řadami barevných skřipečků.

Obrázek
odkaz a zdroj: mojebetynka.maminka.cz

D. Čelenky
Není jednoduché vybrat holčičkám vhodnou čelenku. Pro řadu z nich se ani nehodí. Záleží v prvé řadě na tvaru lebky a druhu sestřihu. Výběrem čelenky se dá hodně vylepšit, ale i hodně pokazit. Jinak se jedná o velice praktický doplněk. Mnoho čelenek již vzalo za své, když si s nimi holčičky z dlouhé chvíle hrály. Čelenka může být klasická plastová nebo látková obepínající celou hlavu. Pro miminka se prodávají takové ty s velkým květem. Většinou působí šíleně.

Obrázek
odkaz a zdroj: ilinos.com

E. Věnečky a květy do vlasů
Každá vkusná květina, nejlépe čerstvě utržená, udělá ze sebevětší šmudly nádhernou a kouzelnou vílu. Někdy stačí jen sedmikráska za ucho.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.pinterest.com

Do vlasů či na hlavu obecně se dají umisťovat ještě další věci, některé jsou vhodnější, jiné méně vhodné. Záleží na vkusu a fantazii. :)

Co se barvení vlasů týká, jsem přísně proti tomu. A to i u děvčat pubertálních. A raději se ani neptám na chemické složení všech těch barev pro dospělé. Když už musí experimentovat, ať si stříknou barevný lak se třpytkami na nějaký pramínek. A to jen, pokud jde o jistou "slavnostní" příležitost - ples, karneval, party.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.disboards.com

Budu rád, když k tomuto tématu rozvineme zajímavou diskusi. Někteří GL zde mají značné zkušenosti s česáním svých milých šmudlinek...

Následující téma: Čančání holčiček - šperky a módní doplňky
Miminko
Uživatel
... ve věku od: 0
... až do věku: 11
Děkoval: 124 x
Oceněn: 82 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Čančání holčiček - doplňky do vlasů

Příspěvekod Miminko » 17.4.2016 11:22:56

Úplně stačí dvě mašle. Udělají se holčičkám buď culíčky nebo dva copy a do nich mašle. A jsou nejrozkošnější. Nic víc. Žádné přeplácávání. Pak už je toho moc.
Roman
Uživatel
Povolání: Instalatér
... ve věku od: 6
... až do věku: 9
Děkoval: 44 x
Oceněn: 50 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Roman » 9.1.2018 7:39:35

Mně osobně se líbí gumičky s klasickou beruškou. Na každé straně hlavičky dva culíky. Také se mi libí, když jsou vlásky nalakované a hezky se lesknou a voní po laku. Mohou být ozdobeny i třpytkami, které zdůrazní pěšinku na hlavičce.
Dále bych doplnil vysoký molitanový límec na fixaci krčku, aby se účes nepoškodil.
Snilko
VIP člen
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2628 x
Oceněn: 647 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Snilko » 24.6.2018 19:54:29

Roman píše:Dále bych doplnil vysoký molitanový límec na fixaci krčku, aby se účes nepoškodil.

Myslím si, že účes sa nepoškodí ani bez molitanového límca :) Ale proti gustu... +ok+
Snilko
VIP člen
... až do věku: 13
Děkoval: 2628 x
Oceněn: 647 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Snilko » 25.6.2018 20:07:13

Mne osobne sa neskutočne páčia rôzne ozdoby vo vláskoch. Či už ide o gumičky s beruškou, sedmokráskou,... Sponky sú tiež super.

Ďalej čelenky, tak to je neskutočná nádhera. Najkrajšie sú čelenky biele, alebo ružové. A keď je na čelenke aj nejaká ozdoba, mašlička, ruža, alebo iný kvietok, prípadne beruška, hallo kitty, alebo čelenka s mačacími, alebo inými peknými uškami. Holčička s čelenkou je na spapanie. Teraz sa rozmohli také čelenky, akoby poločiapky. Je to v tvare kráľovskej korunky a hore otvorené. Tie sú tiež super, s takou čelenkou je každá holčička princeznou :)

Ďalej stužky do vlasov, do copov, alebo do vrkoča, tak to je nádhera, keď je to rozumne spravené, tak tá holčička má neskutočnú príťažlivosť. Aj zapletená stužka do vrkoča je krásna. Tak isto zapletené mašle vo vrkôčiku. Neskutočne krásne je, keď má malá holčička vo vláskoch velikánsku mašľu.

Venčeky z púpavy sú super. Dievčatko s ním vyzerá perfektne.

Kvietky do vlasov, či už živé, alebo umelé, tak to je nádhera.

A rôzne účesy. Najviac sa mi páči ofinka v predu a jeden copík v zadu. Alebo dva copíky. Jeden, alebo dva vrkôčiky. Fontánka je super. Taktiež copíky do boku. Ja tie všetky účesy ani neviem pomenovať :) Asce by tu musel hodiť nejaký katalóg účesov :)

Ďalej sa mi páčia čiapočky, biele a hlavne ružové. Je ich nepreberné množstvo, tak to je škoda popisovať, ale keď vidím holčičku s krásnou čiapočkou, som v siedmom nebi :) Páčia sa mi aj čiapky s rôznymi uškami, len to nesmú byť somárske uši. Na jednej modelke som ich videl a bola to hotová katastrofa, verte mi. Jeden kutík mal čiapku v ovčom dizajne, ovčia tvár aj ovčie hnedé uši. Rozmýšľam, či ten kutík nebol z tej čiapky trošku baran :)

Klobúčiky, to je kapitola sama o sebe. Vhodne zvolený klobúčik je pastva pre oči aj dušu :)

K farbeniu vlasov, len toľko, že pre deti by to malo byť tabu. V tých farbách sú neskutočné chemikálie, ani každý dospelý nemôže používať farby, nieto ešte deti. Videl som holčičku, ktorá mala pramienky vlasov zafarbené na červeno. Určite bola mladšia ako 10 rokov.
Raz mi nastúpilo dievčatko s namaľovanými nechtami, mala čierne vlasy s pramienkami úplne blond. V duch som si pomyslel, že načo je toto takému malému dievčatku? Komu sa potrebuje páčiť? Sadla si dozadu. Neskôr si prišla sadnúť úplne dopredu. Celú cestu som sa po nej pozeral. Keď vystúpila, pochopil som, komu sa dievčatko chce páčiť. No predsa pedofilom :)
louisweaver
Nováček
Líbí se mi: chlapci (BL)
... až do věku: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod louisweaver » 29.6.2018 12:34:53

Always reach more expensive, but functional and high-quality gum. There's nothing sadder than an elastic band that falls a few minutes after the end of the hairstyle. Rubber is functional, but sometimes cracked and difficult to remove.

Zpět na “HOLČIČKY”