Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Čančání holčiček - šperky a módní doplňky

Čistě GL témata o holčičkách, dívkách a mladých slečnách - jejich zájmech, zálibách a koníčcích. Texty nejrůznějšího charakteru. Zvažte, zda téma nepatří jinam (Reakce na média, Akce, AV sekce,...).
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Čančání holčiček - šperky a módní doplňky

Příspěvekod Plyšáček » 12.3.2016 11:18:04

ČANČÁNÍ HOLČIČEK - ŠPERKY A MÓDNÍ DOPLŇKY


Úvodní téma: Čančání holčiček - úvod
Předchozí téma: Čančání holčiček - doplňky do vlasů

Obrázek
odkaz a zdroj: www.flickriver.com

Téma věnující se popisu nejrůznějších šperků a módních doplňků a vychytávek pro holčičky by mohlo být samostatnou knihou značných rozměrů. My se v tomto vláknu pouze pozastavíme nad těmi nejčastějšími a nejkrásnějšími ozdůbkami dívčích tělíček.

A. Náušnice
Mnohdy to chodí tak, že jak jen se malá holčička narodí, už maminka plánuje, kdy jí propíchnou ouška pro náušničky. Náušnice od prvních měsíců zajišťují jistou výhodu, že se zvědavci nakukující do kočárků nemusejí vyptávat na pohlaví miminka. Vybere-li maminka opravdu líbivé náušničky, mimi holčička tím získá jistý půvab a kouzlo. Je otázkou, jak propíchávání ušních boltců může na ženské pokolení působit a zda nezpůsobuje jisté narušení i na psychické úrovni (na uchu je přece jen mnoho akupunkturních bodů), ale z mého pohledu jsou náušnice něčím nesmírně působivým a nádherným na těle dívek a žen.
U náušniček rozlišujeme materiál, většinou druh kovu, velikost, přítomnost či nepřítomnost kamínků. Zvláštní kategorii tvoří náušnice visací a kruhové. Rovněž zapínání má více variant.
Holčičkám budou obvykle slušet nejvíce náušničky menší, zato velice blýskavé. Rozhodně bych volil zlato - máme různé odstíny, asi bych doporučil zlato růžové, a vůbec bych se nebál kamínků. Nádherné náušničky s růžovým nebo modrým kamínkem mohou z každé malé holčičky udělat hotovou princeznu. Samozřejmě musíme brát ohled na tvar obličeje a zejména uší, druh sestřihu a barvu vlasů.
Zkuste se následujících pár dní zaměřit na sledování holčičích oušek. Máte-li svoji milou, zkuste si vzpomenout, jak vypadají její náušničky.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.helderjoalheiros.com.br

B. Prstýnky
Máme tolik nejrůznějších druhů prstenů... Obecně bych se držel pravidla "všeho s mírou" a sledoval bych i ladění s ostatními prsteny a jinými šperky na těle. U malých holčiček jsou velice roztomilé prstýnky lesklé a barevné, s obrázky pohádkových postaviček, se zvířátky ap. U větších slečen není nad prstýnky s barevnými kamínky. Počítejte s tím, že pokud své milé dívence darujete prsten, může to ona a její rodiče vnímat jako jistý vztahový návrh a závazek.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.tinyblessings.com

C. Náramky a řetízky na ruku
Rovněž nejrůznější druhy náramků jsou mezi holčičkami velice oblíbené. Jsou určeny však spíše pro hraní a příležitostné využití. Některé nápadnější a větší by při každodenním nošení mohly spíše překážet při práci a být na obtíž. V současnosti jsou velice módními gumové náramky na předloktí, které považuji za opravdovou zrůdnost, ohavnost a i ze zdravotního hlediska závadnou záležitost.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.justtrendygirls.com

D. Hodinky
Malá holčička hodinky nepotřebuje, jelikož nemá přesný pojem o čase. S příchodem do školy by se však měla učit měřit čas a tedy i nosit své vlastní hodinky. Už ten pocit, že má hodinky, v ní vyvolává pocity osobní důležitosti a vyspělosti. U starších slečen jsou hodinky často nahrazovány všudypřítomným polyfunkčním mobilem. Pokud budete osobně vybírat holčičce hodinky, rozhodně je s ní konzultujte, jelikož ona je bude nosit a jí se musejí líbit. Zkontrolujte však, zda se z nich přes všechny ozdůbky dá odečítat čas.

Obrázek
odkaz a zdroj: couponingwithrachel.com

E. Řetízky s přívěsky na krk
Mezi oblíbené dárky k různým výročím pro malé slečny patří bezesporu řetízky na krk - obvykle doplněné přívěskem. Holčičky se s nimi rády chlubí a je to dobrá příležitost, jak se při důkladném prohlížení dostat co nejblíže její ladné šíji. Počet druhů přívěsků je limitován pouze hranicemi lidské fantazie. Je však moudré vybírat takové, které se hodí právě pro holčičky a o které se nemohou zranit. Dívky z křesťanských rodin nosí často křížek na krku. Podle toho můžete odhadnout, co by vás v budoucnu čekalo. Písmenko na krku vám může napovědět, jak se neznámá holčička jmenuje.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.polkadotsonline.com

F. Řetízky na nohu
Řetízky na nárt nohy jsou určené spíše pro dospělé, můžeme se s nimi však setkat i u starších dívek. Tato móda přišla pravděpodobně z Indie. Někdy jsou nenápadné a jemné, mohou být však i velice nápadné, masivní a napojené na některý prst chodidla. Stejně jako u jiných řetízků hrozí nebezpečný úraz při zachycení o překážku.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.bbc.com

G. Korále na krk a náhrdelníky
Korále a perly na krk jsou u holčiček většinou ještě oblíbenější než drobné řetízky. Slouží ovšem spíše k příležitostnému čančání a ke hrám na princezny. Vrcholem slavnostního oblečení mohou být třpytivé náhrdelníky. Není ovšem nad to, když si holčička může své korálky navléknout sama. Naučí se při tom kreativnosti, střídání barev a zlepší se jí jemná motorika.

Obrázek
odkaz a zdroj: indonesian.alibaba.com

H. Brož a odznáčky
Brož není příliš obvyklým módním doplňkem u malých holčiček. Vhodně vybraná a umístěná však může vykouzlit nádhernou malou dámičku. Odznáčky mohou sloužit jako forma vyznamenání a jistě si vás každá holčička za takový nápaditý dárek zamiluje.

Obrázek
odkaz a zdroj: martinbinders.tumblr.com

I. Kabelky, mobily ap.
Jen pro úplnost jmenujme i kabelky a mobily jako významné prvky související s celkovou image malých dámiček. Na trhu nalezneme celou řadu jak kabelek, tak mobilů - od velice vkusných až po vyloženě nevhodné. Dopustíte se neuvěřitelného společenského fau paix, pokud si okamžitě nepovšimnete dívenčiny nové kabelky a pokud ji již z dálky nepochválíte. Většinou vám bude hned ukazovat její obsah, nikdy se však dotěrně nevtírejte. U mobilu je důležitější spolehlivost, jednoduché ovládání, odolnost a samozřejmě znalost čísla.

Obrázek Obrázek
odkaz 1 a zdroj 1: m.dhgate.com
odkaz 2 a zdroj 2: shonan-web.jp

Budu velice rád, když rozvinete dlouhou diskusi na dané téma, své nejrůznější zkušenosti, vkus, postřehy i názory na mnou uvedenou studii.

Následující téma: Čančání holčiček - extrémy
Uživatelský avatar
Neptun
Moderátor
Příspěvky: 467
Registrován: 2.1.2016 13:35:44
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1462 x
Oceněn: 1534 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Čančání holčiček - šperky a módní doplňky

Příspěvekod Neptun » 12.3.2016 15:15:14

Šperky z gumiček


Obrázek
Odkaz a zdroj

Samozřejmě souhlasím s Plyšáčkem, že šperk i pro mladé dívky má být z ušlechtilého materiálu, například z drahých kovů a polodrahokamů, nikoli plastový či gumový. Již několik let je ale mezi holčičkami oblíbená výtvarná práce spočívající ve výrobě vlastních náramků a prstenů z drobných barevných gumových kroužků.
Výsledek může být více či méně vkusný, rozhodně má tento koníček několik pozitivních stránek: 1) holčičky vyvíjejí smysluplnou aktivní činnost, 2) ozdobí se podle svého vkusu, 3) každou chvíli můžou být ozdobeny jiným šperkem, 4) můžeme holčičky obdarovávat surovinami pro tvorbu šperků (což sám činím), 5) můžeme být holčičkou obdarováni hotovým šperkem (což jsem vícekrát byl).

Zpět na “HOLČIČKY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host