Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Čančání holčiček - líčení

Čistě GL témata o holčičkách, dívkách a mladých slečnách - jejich zájmech, zálibách a koníčcích. Texty nejrůznějšího charakteru. Zvažte, zda téma nepatří jinam (Reakce na média, Akce, AV sekce,...).
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7555 x
Kontaktovat uživatele:

Čančání holčiček - líčení

Příspěvekod Plyšáček » 3.1.2016 14:28:17

LÍČENÍ U MALÝCH HOLČIČEK A PREPUBERTÁLNÍCH DÍVEK

Pedofilní zamyšlení nad významem, psychickými dopady a vzhledovými proměnami

Předchozí téma: Čančání holčiček - úvod

Rád se zamýšlím nad všemi tématy kolem malých šmudlinek. V minulosti jsem se setkal s bezpočtem situací, kdy se holčičky kolem mne líčily, proto mi dovolte skromné osobní úvahy nad touto problematikou. Nebudete-li s něčím souhlasit, můžete v odpovědi vyjádřit svůj názor, a hlavně si uvědomte, že to nevadí - že máme rozdílné pohledy. :)

Dítě již od narození jedinečným způsobem vnímá své bezprostřední okolí a snaží se aktivně vrůstat do společnosti. Jeho největšími vzory jsou rodiče, zvláště pak matka, která je s dítětem obvykle v nejtěsnějším a nejčastějším kontaktu. Kolem druhého roku věku si začnou významněji uvědomovat svoji pohlavní identitu a příslušnost k mužské či ženské polovině lidstva. Postupně přebírá, a doslova kopíruje jako opička, nejrůznější vzorce chování od příslušníků svého pohlaví. U holčiček je nejsilnějším vzorem nadále matka, chlapečci se identifikují s postavou otce, pokud chybí, usilovně hledají jiný mužský předobraz. Během socializace jim i postupně dojde, že dělení na kluky a holky nějak úzce souvisí s tím, co mají mezi nožkami.

Holčičky tedy mají za největší vzor maminku. Již z kolébky ji pozorují při skoro všech činnostech a touží být jako ona. Právě tato touha je silou, která žene maličkého človíčka do vývojového procesu, a snaha být "jako velcí" zajišťuje intenzivní vyspívání a pokroky v osobním rozvoji. Pokud mimi děvčátko dobře pozoruje obličej své milované mámy, brzy si povšimne, že má každý den poněkud jiné zbarvení, jinou povrchovou úpravu. Pokud je maminka založena více pro praktický rodinný život a sebe sama vnímá jako přírodní bytost, třeba se nelíčí a své dítě zbytečně nemate každodenními maskami. Ale poněvadž jiné ženy v jejím okolí maskování používají, nevyhne se hlubokým úvahám o smyslu tohoto indiánského rituálu. A chce být i v tomto jako ony. K tomu se přidává i vrozená nepodmíněná tužba každé ženy - mladé i staré, být krásná, smyslná, neodolatelná. Být tou nejkrásnější princeznou z celého království. Pokud by byl tento archetyp u některé dívenky oslaben, pohádky o sličných princeznách přispěchají na pomoc.

Proč se tedy malé holčičky tak rády líčí? Chtějí si připadat jinak, neobvykle, zajímavě, podobně jako ty princezny z pohádek, kterým se třpytí celá tvář, když se pusinkují s princem, chtějí vypadat jako jejich nádherná maminka, která je přece ve všem dokonalá. Rozhodně i na podvědomé úrovni vyciťují, že líčení slouží ženám k upoutávání pozornosti mužů, získávání většího obdivu a udržování stabilního vztahu. Toto funguje i u mnoha přírodních národů. Tam muži usilování o nejkrásnější dívku z kmene nazývají doslova (promiňte) "boj o vaginu".

Holčička zkouší malování po svém obličeji z mnoha rozličných důvodů. Jednak se jen opičí po mamince či babičce (která péči o zevnějšek díky zubu času potřebuje o to více) a stejně jako napodobuje vaření, nakupování nebo listování módními katalogy, kopíruje i činnosti spojené s líčením. Navíc malovat na obličej - zajímavý a členitý terén, zastupující osobnost navenek a vyjadřující osobní emoce, je jistě zajímavější a dobrodružnější, než malovat na papír nebo po zdech. Dítě, které sebe sama ještě nerozpozná, neidentifikuje v zrcadle, na sebe ani nebude malovat, ale jakmile objeví své "já" a kouzlo práce s barvičkami, začne si hrát zajímavě se sebou. (A teď mám na mysli pouze to líčení.) Je otázkou, zda by se holčičky začaly sami od sebe líčit v případě, že by nikdy ve svém životě neviděly nalíčenou ženu. Jistě by to stálo za experiment. A kdyby neměly po ruce líčidla, sáhly by třeba po přírodních barvičkách, po okvětních lístcích a podobně? Po důkladném pozorování malých "divošek" bychom třeba získali jistá směrodatná data. Problém je v tom, že i domorodé ženy obvykle používají barvy, často ještě divočejší.

Výhodou pro každou krášlící se holčičku je chápající maminka, starší sestřička či jiná "průvodkyně", která ji jemně, ale důrazně provede celým procesem proměny se zdůrazněním důležitých estetických zásad a rituálních zvyklostí. Důležité je upozornit dívenku na to, že se jedná o výjimečnou a zkušební situaci a že počínaje dnešním dnem se nezačíná standardně líčit. Zvláště bych z výchovných důvodů zdůrazňoval, že holčičky jsou krásné od přírody a holka se začíná líčit v okamžiku, kdy se začíná stávat méně hezkou - viz. drápy báby puberty s jejími pupeny, chlupy a mazem. (Promiňte mi můj deviantní pohled.)

Nyní si vezměme několik obrázků a porovnejme stupeň a kvalitu nalíčení a celkový dopad na vzhled dívenky. Úmyslně začínám tím nejděsivějším.

Obr. 1. zachycuje brutálně a nechutně nalíčenou roztleskávačku či nějakou tanečnici. Při nejrůznějších tanečních soutěžích a jiných uměleckých produkcích je líčení často a téměř bez výjimky přehnané, předimenzované - za účelem mimořádně zapůsobit - navíc i třeba na dálku. Často se používají i nalepovací řasy - viz. např. Taneční sport. Někdy tím mohou vyjadřovat i pospolitost a příslušnost k teamu. Nehodnotím to až tak negativně, přesto někdy to překračuje veškeré hranice estetiky. Viz. vyfocená chudinka.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.pinterest.com

Obr. 2. zobrazuje tzv. Child beauty pageant. Devianti - rozhodně ne pedofilové, pořádají v USA neuvěřitelné soutěže (ne)krásy malých holčiček. Ty jsou mnohdy doslova mučeny při dlouhé a hloubkové přípravě a destrukci zevnějšku. Snahou je udělat z nich živé "panenky", zmenšeniny dospělých hraběnek či sexuálních pracovnic. Hodně záleží na osobním založení holčičky. Některé se nechají zblbnout a jedou v tom radostně, jiné niterně trpí. K dané šílenosti se nechci více vyjadřovat. Z důvodů "bezpečnosti" přikládám ještě poměrně nezávadný model. Jsou opravdu i značně horší.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.pinterest.com

Obr. 3. zachycuje nechutně nalíčenou hvězdu módního světa Kristinu Pimenovou. Umělecká fotografka se snažila vytvořit něco jedinečného, a takhle to dokopala. Vrstva nechutného neprodyšného make-upu zcela ničí dokonalý dětský obličejíček, vlasy zničené lakem působí slámovitým dojmem. Všimněte si i textury a hrbolů. Na jiných fotografiích použila zase lesklý make-up a tvář se leskne jak zpocená...

Obrázek

Obr. 4. zachycuje modelku Annie s poněkud propedofilnějším líčením. Velice jemné růžové odstíny činí dívenku pouze více sladší a panenštější. K podobnému líčení nemám větší výhrady. Líčení je nenápadné a pouze rtěnka na sebe poněkud více upozorňuje. Naštěstí má jemňoučký světlý odstín v růžové, navíc s lesklým efektem. Celá k zulíbání. Není nad nenalíčenou tvářičku, ale když už líčit - k některým příležitostem, pak takhle s citem.

Obrázek

Obr. 5. zachycuje naprosto nenalíčenou Kristinku (z obr. 3). Je dokonalou ukázkou mistrovské práce Matky přírody. Kiki je zřejmě právě po koupání u moře. Dokonalé má vše, chci upozornit na nádherné sladké plné rty, nevinný pohled a rozhozené vlasy, které působí nespoutaným dojmem.

Obrázek

V ukázkách dalších více či méně povedených líčení bychom mohli pokračovat do nekonečna. Mnoho ukázek naleznete v celém subfóru Modelky. Někdy se jim podaří fotit bez líčení, někdy to líčením moc nepokazí, někdy zmatlají, na co přijdou.

Přejme holčičkám, aby si mohly hrát s dětskými líčidly v soukromí a pod odborným vedením. Velkým holkám na prahu puberty přejme, aby neměly potřebu se líčit, a když už nebude vyhnutí, aby používaly pouze vhodná líčidla pro slečny vhodných pastelových barev a aby si pleť od mala neničily chemií. Pokud chtějí najít toho pravého, měly by hledat srdcem. Jakékoliv "masky" jen skryjí jejich pravou tvář a spíše je dovedou na scestí - nalákají na sebe kdejakého nespoutaného gynekofila. Šmudlinkám přejme, aby slyšely od svých GL dostatek komplimentů i bez nalíčení a pokud už se do toho pustí, aby jejich "GL friend" měl cit a alespoň základní vzdělání v tomto oboru (tento příspěvek by snad mohl stačit). :)

Otázky pro diskusi o líčení:
1. V čem souhlasíte a v čem se rozcházíte v Plyšáčkově zamyšlení.
2. Zkoušeli jste se (třeba jako malí) nalíčit či jinak načančat?
3. Máte zkušenosti s líčením holčičky? Pokud ano, koho jste líčili, kolik jí bylo, jaké techniky jste použili a jakého výsledku bylo dosaženo?
4. K jakým příležitostem tolerujete či doporučujete líčení dívek a od jakého věku? Tanec, divadlo, karneval, oslava, párty, rande, svatby ap.?
5. Jaké styly líčení doporučujete - když už je potřeba líčit?
6. Co říkáte nebo co byste řekli dívce, která za vámi přijde nalíčená? Dokážete se vyjádřit citlivě a přitom upřímně?
7. Je nějaký specifický prvek, který vás na nalíčených dívkách nejvíce odpuzuje nebo naopak nejvíce vzrušuje?
8. Co byste vzkázali dívkám či jejich matkám prostřednictvím tohoto fóra?
9. Mohli byste vložit obrázek s nalíčenou dívkou (případně i starší, třeba kolem 12 let), u které vám líčení nevadí, ale podtrhuje podle vás její půvab?

Děkuji za trpělivé prostudování tohoto pojednání a těším se na Vaše komentáře, kritiku a odpovědi. I pokud jste se již jinde k tomuto vyjadřovali, prosím zkuste to napsat znovu a jednoznačně. A slibuji, že v dalších kapitolách o čančání si další úvahy z oboru vývojové psychologie již odpustím. :)

Následující téma: Čančání holčiček - péče o pokožku
Susinka
Uživatel
Pohlaví: muž
Povolání: vše kolem elektriky
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 40
Děkoval: 508 x
Oceněn: 238 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Čančání holčiček - líčení

Příspěvekod Susinka » 26.4.2016 11:06:44

Když už jsem dorazil díky mému videu v tématu Foto slideshow s holčičkami do tématu líčení, trošku se k němu vyjádřím.

V první řadě musím uvést, že Child beauty pageant či podobné soutěže jsou pro mě něčím, co nedokážu pochopit. Vnímám to v některých případech jako týrání dětí, něco, čím si rodiče - většinou matky, vynahrazují něco, čím v mládí chtěly být, ale nedokázaly to. Tyto holčičky ve věku 3 - 7 let se vlastně nemůžou bránit a nevědomky přichází o svoje dětství a hlavně ztrácejí svoji přirozenou dětskou krásu. Před časem jsem v TV viděl dokument právě o této tématice (název už si bohužel nepamatuji), který ukazoval až otrokářské praktiky. Udělal jsem si o této zábavě matek negativní obrázek a to i díky slovům jedné holčičky: "Já bych si chtěla hrát v parku, ale maminka chce, abych se účastnila těchto soutěží". V určitých případech je to snaha protlačit svoje ratolesti do modelingu, ale to se přece dá i jinak.

Co se týká líčení u modelingu, fotografování a podobně, rozhodně bych u mladých modelek byl střídmý, a radši dal přednost přirozené dívčí kráse , vycházel z toho, proč jsou tak nádherné - a to hlavně ve věku do deseti let. Určitě není v některých případech špatné zvýraznit rty, pleť nebo oči, ale co je moc, to je příliš.

Jelikož žiju na spíše konzervativním venkově, líčení dívek ( na prvním a druhém stupni) základní školy považuju také za zbytečné. Nepředpokládám, že se na prvním stupni holčičky líčí, to už by snad musela být nějaká maminka, která by jim pomáhala. Nám osobně třídní učitelka naší starší dcery kladla na srdce, aby se do vyučování vůbec nelíčily, ale znáte pubošky :) A proto sem tam nějaká ta linka nebo řasy jsou. Jen dostala kázání, že pokud bude chodit zmalovaná jako prostitutka, lidé si to o ní začnou myslet.

Musím se také ale přiznat, že přirozená dívčí krása (10 - 15 let) doplněná mírným doladěním ve mě vyvolává určité vzrušení ( hlavně u dívky, se kterou jsem si v minulosti docela často psal).

Nalíčení na karneval nebo malování na obličeje při různých akcích a dětských dnech považuji za zcela normální. Děti se u toho pobaví, vyfotí se, mají vzpomínku a večer se okoupají a jsou zase tak krásné jako předtím.

Zpět na “HOLČIČKY”