Charitativní akce pro děti

Projekty a plány komunity, konkrétní informace o plánovaných nebo proběhlých akcích komunity, upozornění na akce pro děti.
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1822 x
Oceněn: 6473 x

Charitativní akce pro děti

Příspěvekod Plyšáček » 15.1.2016 22:24:59

VLÁKNO URČENÉ PRO PŘÍSPĚVKY INFORMUJÍCÍ O KONKRÉTNÍCH CHARITATIVNÍ AKCÍCH, SBÍRKÁCH A PROJEKTECH NA PODPORU KONKRÉTNÍCH POSTIŽENÝCH DĚTÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY

Prosím sledujte vždy, zda je daná akce ještě aktuální.

Obrázek
odkaz a zdroj: adam.cz
Leonid
VIP člen
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 493 x
Oceněn: 933 x

Projekt Obědy pro děti

Příspěvekod Leonid » 29.2.2016 11:52:08

OBĚDY PRO DĚTI

Obědy pro děti pomáhají dětem, které se ocitly v situaci, že jejich rodiče si nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách. Pomoc potřebným dětem je poskytována přímo prostřednictvím základních škol na základě darovací smlouvy tak, aby se obědy dostaly opravdu k dětem, nezkomplikovalo to ještě více situaci rodičů a pomoc nemohla být zneužita.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2477 x
Oceněn: 2259 x

Re: Projekt Obědy pro děti

Příspěvekod Asce » 29.2.2016 13:32:15

Milý Leonide!

Bohužel, zde musím jasně říci, že pro takové akce nemám mnoho pochopení. Přesněji řečeno, měl bych, a to velké pochopení, kdyby to fungovalo následovně. První krok: Dítě zdravého rodiče, který nemá pro své dítě zajištěn plnohodnotný oběd, by ten oběd dostalo na státní útraty. Druhý, nezbytně spřažený krok: Daný rodič by veřejně dostal řekněme 10 ran holí na obnaženou zadnici, a to za každý takový nezajištěný oběd. Třetí krok: Částka za oběd dítěte by byla po rodiči vymáhána prostřednictvím jeho veřejně prospěšné práce.

Proč zastávám takový názor?
Mám více příkladů, ale (zatím) zvolím jen jeden. Moje bývalá hospodyně Iva, kterou mám často ve Střípcích v "ústech" a jak z nich i plyne, kterou mám jako kamarádku rád. Nikdo mě nemůže podezírat, že bych tedy byl na ni nějak vysazen. Ale srovnejme mě a ji:

• Já jsem otec samoživitel, ona matka samoživitelka.
  • Já mám v péči 3 nezaopatřené děti, Iva má v péči 3 nezaopatřené děti.
  • Já mám v péči jedno postižené dítě (ZTP/P), Iva má v péči jedno postižené dítě (ZTP/P).
  • Já denně trávím vyděláváním peněz v průměru 10 hodin, obvykle pracuji i o sobotách a nedělích, často i ve svátky. Iva nikdy do práce nechodila, maximálně měla něco málo načerno (když mi dělala hospodyni).
  • Já plně chápu, že v životě je nezbytné pracovat, Ivy výrok je: "Neumím si představit, že bych musela vstávat a chodit do práce. To bych nedokázala."
  • Můj příjem z práce a další příjmy je celkově přibližně roven příjmům Ivy ze sociálních dávek.
  • Když se Ivě rozbije pračka, lednička, vysavač, ... jde prostě na úřad a dostane poukázku na tento spotřebič, stát jí jej plně uhradí. Já nedostanu nic.
  • Nikdy se mi nestalo, že bych neměl pro své děti na školní oběd. Ivě se to stává běžně.
  • Kromě obědů mám pro děti i na školní výlety, zájezdy, ... Na rodinné výlety či tuzemské nebo zahraniční výlety či dovolené jezdíme také. Iva nikdy.
Proč bych měl přispívat Ivě na obědy jejích dětí, a tím ji ještě více podporovat v rozmařilosti a nezodpovědnosti?
Proč bych měl Iviným dětem přispívat na obědy, a tím je samé podporovat v tom, že bez jakéhokoliv přispění rodičů a přiměřené jejich vlastní píle, se budou mít jako ti, kteří přiměřeně svým schopnostem pracují?

Takže můj názor je jasný. Jde-li v té kampani o děti, tak ať dostávají obědy zdarma všechny! Copak moje děti jsou nějaké horší?
Leonid
VIP člen

Příspěvekod Leonid » 29.2.2016 21:43:05

Milý Asce,

určitě máš v mnoha věcech pravdu, nicméně zde popisuješ model, kde na jedné straně jsi ty, jako pracující, na druhé straně Iva, osoba práce se štítící a žijící na sociálních dávkách. Takhle to donedávna skutečně bylo. Jenomže to se změnilo. Pokud si vzpomínám, v 90. letech a dříve, šlo dělat vlastně jakoukoli práci a člověk celkem vyžil. Dnes se objevuje kategorie lidí, kteří sice řádně pracují, ale jejich příjmy jsou natolik malé, že každá větší investice představuje problém. Tito lidé žijí pod hranicí chudoby, i když pracují. Sociální rozdíly se vyostřují. Sehnat lepší práci není ani ve větším městě úplně jednoduché. A pokud má někdo smůlu a je OSVČ, nedostane v nouzi od státu ani popel. Doufám tedy v moudrost představitelů škol, že právě dětem z těchto rodin obědy poskytnou. Problém ovšem je, že tito chudí pracující se stydí si o sociální pomoc říci.
Linuxdrak
Nováček
... ve věku od: 1
... až do věku: 4
Děkoval: 1 x

Příspěvekod Linuxdrak » 29.2.2016 22:48:30

Každé dítě by mělo pravidelně jíst, jak doma, tak i ve škole.
Jan
Gabriel Svoboda
Uživatel
... až do věku: 12
Děkoval: 428 x
Oceněn: 247 x

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 9.4.2016 10:56:30

Hlavně by každé takové potřebující dítě mělo dostávat částku na oběd bez ohledu na to, jestli bude jíst ve škole, nebo doma. Není důvod jednostranně upřednostňovat školní obědy. Pokud dítě jí doma, má s tím taky náklady.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 9.4.2016 11:52:10

Gabriel Svoboda píše:Hlavně by každé takové potřebující dítě mělo dostávat částku na oběd bez ohledu na to, jestli bude jíst ve škole, nebo doma. Není důvod jednostranně upřednostňovat školní obědy. Pokud dítě jí doma, má s tím taky náklady.

Gabrieli, s tvým názorem hluboce nesouhlasím. Jednoznačně a bez skrupulí směřuje k naprostému rozbití rodiny. Tedy ne, že bych si myslel, že by to ty obědy dokázaly samy o sobě, ale je to jeden z dalších dílů mozaiky. Rodina, jen a jen rodina, má mít výlučné právo, ale současně i povinnost o své děti se postarat. Tvůj názor motivuje nezodpovědné rodiče k ještě větší nezodpovědnosti. Že se nám nechce pracovat a tím pádem vydělávat peníze? Nu co, on se stát postará... Pokud rodiče nemají na obědy pro své děti, okamžitě bych je nahnal na veřejně prospěšné práce, aby si tedy vydělali. Důsledkem tvého přístupu je ale nejen rozbíjení rodiny, ale i pěstování dalších generací různých nemakačenků - to, že na jídlo se nemusí vydělávat prací, by samozřejmě nevnímali jen ti rodiče, ale i dotyčné děti... Ve svém důsledku jde o jeden z dalších mimořádně společensky nebezpečných experimentů.
Gabriel Svoboda
Uživatel

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 9.4.2016 12:25:48

Souhlasím, nezodpovědní lidé by měli nést co nejvíce následků svých chyb. Ale v našem světě nic není ideální a malá část zdánlivě nezodpovědných lidí ve skutečnosti není chudá kvůli svým chybám, ale kvůli špatnému chování ostatních lidí (které by v ideálním světě bylo potrestáno a odškodněno, ale v našem neideálním světě se to bohužel neděje). Proto by nezodpovědní lidé neměli nést 100 % následků svých chyb, ale jen cca 90 %. Ani nezodpovědní by neměli umírat hlady na ulici a měli by mít holobyt a suchý chleba s vodou. To je dostatečně silný následek nezodpovědnosti a nezodpovědné lidi to stále motivuje vydělat si na něco lepšího.

Ve svém předchozím příspěvku jsem jen chtěl říct, že není důvod zavádět takový systém, že ten suchý chleba s vodou dostanou chudé děti jen ve školní jídelně a že pokud chtějí trávit dobu oběda doma s rodinou, tak na rozdíl od svých stejně chudých spolužáků nic nedostanou.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 9.4.2016 14:24:40

Gabriel Svoboda píše:...Ve svém předchozím příspěvku jsem jen chtěl říct, že není důvod zavádět takový systém, že ten suchý chleba s vodou dostanou chudé děti jen ve školní jídelně a že pokud chtějí trávit dobu oběda doma s rodinou, tak na rozdíl od svých stejně chudých spolužáků nic nedostanou.

No, v tom co píšeš nyní, ovšem spatřuji právě onoho zakopaného psa. On totiž nikdo nedostane ten suchý chléb s vodou, jak píšeš. A upřímně řečeno, u dětí by i bylo dobře, aby to nebyl jen chléb s vodou. Oni dostanou to samé, jako ti, kteří řádně pracují a řádně se starají - jen na rozdíl od nich na to nemuseli vynaložit žádnou námahu a naopak ti pracovití ještě na ně prostřednictvím daní musí přispět. To co tvrdím já, je to, že o děti, tedy i jejich obědy, se musí postarat rodiče. Pokud to nedělají, je třeba působit na ně, aby tak činili. Od nucených prací přes zastavení vyplácení různých dávek až po hrozbu vězení. Tedy ne, že jako stát něco udělám za ně - čímž navíc demotivuji jak je, tak částečně i ty řádné rodiče, kteří si začnou říkat, že to se pak na to... (víš co).

To už bych raději viděl jiný systém. Škola se tak jako tak montuje lidem do života, často v rozporu s přáním rodičů (učí nepotřebné nesmysly místo aby připravovala na reálný život), tak ať se v čase, který má pro své působení na dítě vyhrazen, postará komplexně. Tedy ať škola zajistí vše - školní uniformy coby oblečení, sešity, knihy, psací potřeby, a - také to jídlo (svačiny a obědy). Pak budou mít všechny děti stejné výchozí pozice a žádný rodič nebude ani zvýhodněn, ani znevýhodněn. Ale systém, kdy jeden rodič je lempl, a tak mu zajistíme vše možné, dokonce i jídlo pro dítě, zatímco druhý se snaží, pokud je chudší, tak si i odtrhuje od úst, aby dítě mělo, tak tomu ukážeme vztyčený prostředníček... hm... to není můj šálek kávy...

Připomínám, že se bavíme o plošném systému, ne o ojedinělých, extrémních případech (např. rodiče po autohavárii těžce hendikepovaní). Co se týká "tvých 10%". Já jsem se s případy, o kterých bys snad mohl mluvit, setkal u některých matek samoživitelek. Ovšem i zde má podle mne stát (západní kulturní okruh) černé svědomí. To on vytváří kult ženy samoživitelky coby hrdinky moderní doby. Tím nepřímo ponouká mladé ženy do nezodpovědných erotických dobrodružství, protože snižuje zábrany. Když to nevyjde (rozumné okolí ví, že to nemůže vyjít), tak co - stát se postará...
Gabriel Svoboda
Uživatel

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 9.4.2016 15:19:19

Ano, s tím souhlasím. Tu sociální dávku na holobyt a chléb by měli dostávat všichni, nejen ti, kdo ji potřebují. Ne jako dnes, kdy nepracující a chudý pracující mají ve výsledku stejný příjem, akorát že jeden od státu a druhý z vlastní práce.

Nucené práce = nutnost platit policajty, kteří to donucení budou provádět. Zastavení vyplácení dávek = bezdomovectví a umírání hlady (do čehož spadne i těch pár lidí, kteří za svou situaci nemohou). Hrozba vězení = opět nutnost platit dozorce a holobyt se suchým chlebem ten vězeň ve výsledku stejně dostane. Přijde mi jednodušší prostě vyplácet lidem výše zmíněnou sociální dávku a motivovat lidi ekonomicky, ne fyzickým donucením.
Neptun
Moderátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1248 x
Oceněn: 1209 x

Příspěvekod Neptun » 9.4.2016 17:09:03

Jen pár detailů. Domů by děti ty příspěvky na obědy neměly dostávat, protože tam nemůžeš kontrolovat, kdo to snědl, či zda se příspěvek vůbec použil na potraviny.

Nucené práce méně schopných a hloupějších by kontrolovali nuceně pracující schopnější, co jim ale něco rizikového zkrachovalo a tím se dostali do podobné situace nebo co udělali nějaký méně závažný trestný čin. V pracovních táborech také nedohlíželi jen dozorci, ale z vězňů vybírali velitele baráků a pracovních čet.
Gabriel Svoboda
Uživatel

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 9.4.2016 20:13:28

Neptun píše:Jen pár detailů. Domů by děti ty příspěvky na obědy neměly dostávat, protože tam nemůžeš kontrolovat, kdo to snědl, či zda se příspěvek vůbec použil na potraviny.

OK, asi máš pravdu. Mám rád soukromí a svobodu volby, ale uznávám, že příjemcům sociální pomoci se tyto svobody můžou omezit.
Husky
Uživatel
... ve věku od: 8
... až do věku: 11
Děkoval: 43 x
Oceněn: 78 x

Pomozte koupí vína Sabince

Příspěvekod Husky » 16.4.2016 7:47:37

Vinařství Ludwig není velká firma, která by mohla významnou částkou přispívat na velké charitativní projekty. Proto si každý rok vybíráme jednu osobu, které chceme umožnit zlepšit život. Chceme jí znát osobně a chceme přispět na konkrétní věc. V Němčičkách v srdci Modrých Hor bydlí Martin a Petra Grófovi s desetiletou Viktorkou a šestiletou Sabinkou. A právě té jsme se rozhodli pomoci. Tak vzniklo červené víno Sabinka, kdy z každé prodané láhve přispějeme 10 Kč na Sabinčin účet. Jedná se o suchý pozdní sběr, cuvée výrazné Frankovky, lehce zakulacené odrůdou Zweigeltrebe 2013 z vinohradů v Lipově, které udělá radost nejen Vám, ale především pomůže učinit jedno dítě šťastnějším.
Sabinka se narodila 24. 12. 2009 jako nejkrásnější dárek pod stromeček. Zhruba po půl roce si maminka u Sabinky začala všímat zvláštního koulení oček a tak se rozjela série vyšetření. Poté byla Sabince diagnostikována dětská mozková obrna, porucha psychomotorického vývoje, epilepsie a hypotonie.
V současné době je Sabince skoro šest let. Její vývoj ale pokračuje jen velmi pomalu. Opoždění je o více než polovinu věku. Sama se nenají, neobleče, nerozvíjí se u ní řeč. Sama nechodí – přemisťuje se po čtyřech, v chodítku nebo s oporou za obě ruce. V prostoru sama nestojí. Maminka Petra je se Sabinkou doma, do zaměstnání chodí pouze táta Martin.
Pro zlepšení Sabinčina zdravotního stavu je nutná péče neurologická, logopedická a zejména rehabilitace. Petra rehabilituje se Sabčou dvakrát denně doma, jednou za rok jezdí do léčebny pohybových poruch v Boskovicích.
Pobyt v soukromém sanatoriu Klimkovice s intenzivní péčí a novým způsobem rehabilitace (v opěrném skafandru) by pomohl rozvinout funkčnost pohybového systému, vede k stabilizaci fyzické kondice, posílí psychický stav a opožděný vývoj. Dále pomocí intenzivní logopedické péče je rozvíjena řeč. Současná finanční situace nedovoluje částku cca 80 tisíc na pobyt v Klímkovicích zaplatit a pojišťovna na tyto účinné pobyty ani nepřispívá.
text: víno Ludwig

Obrázek
odkaz zdroj: vinnesklepy.cz

Víno lze koupit v prodejnách Albert, Billa a Brněnka.
Obrázek
odkaz zdroj

UniCredit Bank zřídila Sabince účet zcela osvobozený od poplatků, jeho číslo je: 2112237343/2700.

Celý článek http://www.vinnesklepy.cz/cze/profil-firmy/i-vino-muze-pomahat, případně sdílejte na FB. Děkuji.
Leonid
VIP člen

Sbírka plyšáků pro děti

Příspěvekod Leonid » 16.11.2016 19:42:47

Zbydou Vám doma po předvánočním úklidu nepotřebné, ale hezké plyšové hračky? Přineste je na úřad Prahy 7 nebo do informačních center Prahy 7, aby mohly dál dělat radost! Praha 7 zahajuje adventní sbírku plyšáků pro republikové i dobrovolné hasiče a zdravotnickou záchrannou službu. Ti je pak budou dávat dětem při dopravních nehodách nebo jiných krizových situacích, čímž zmírní dopady na dětskou psychiku. Sbírka plyšových hraček se koná od 15. listopadu do 10. prosince na úřadě a v infocentrech Prahy 7. Plyšáky můžete v pracovní době nosit do i do kanceláře starosty č. 220 (2. patro Úřadu MČ Praha 7, nábř. Kpt. Jaroše 1000) či do informačních center Milady Horákové 2 a Dělnická 44.

Zdroj: Facebook

Zpět na “AKCE”