Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Francii pobouřil sex s jedenáctiletými

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Francii pobouřil sex s jedenáctiletými

Příspěvekod Plyšáček » 6.3.2018 19:02:08

Francii pobouřil sex s jedenáctiletými. Upevňuje věkovou hranici (idnes.cz)Francouze pobouřil případ dvou mužů, kteří unikli trestům za znásilnění jedenáctiletých dívek. Ani u jednoho se nepodařilo prokázat, že jim dívky k sexu nedaly souhlas. Vláda proto navrhla, že pevně stanoví věkovou hranici, pod kterou bude každý pohlavní styk trestný. Země totiž dosud žádnou takovou hranici neměla. Nově bude stopkou věk 15 let.

K nynějšímu kroku se vláda odhodlala po dvou čerstvých případech, kdy měli dospělí muži intimní styk s jedenáctiletými dívkami. Jednomu bylo dvaadvacet a druhému osmadvacet let.

I v současnosti Francie kriminalizuje sex s dětmi, kterým bylo v té době méně než patnáct let, musí však prokázat, že byly k sexu donuceny. A to se ani v jednom případě nepodařilo. Proces jednoho z nich však ještě není u konce, upozorňuje agentura AFP.

Podle francouzského listu Le Monde novou úpravu zákona přezdívanou jako „presumpce nesouhlasu“ doporučila ministryni pro rovnost žen a mužů Marlène Schiappové skupina sedmi odborníků. Pokud projde, bude ve Francii sex s lidmi mladšími patnácti let brán jako znásilnění i přesto, že budou chybět důkazy o tom, že by mu předcházelo násilí, výhružky či přepadení.

Prodloužit se má také lhůta, dokdy může oběť znásilnění, a to zejména ta, která byla násilí vystavena v dětství, podat žalobu na pachatele, než bude čin promlčen. Ze současných dvaceti let od nástupu dospělosti se má prodloužit na třicet let.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
VIP člen
Příspěvky: 136
Registrován: 2.1.2016 18:41:28
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 12
Děkoval: 514 x
Oceněn: 351 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Francii pobouřil sex s jedenáctiletými

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 6.3.2018 20:40:16

Vláda proto navrhla, že pevně stanoví věkovou hranici, pod kterou bude každý pohlavní styk trestný. Země totiž dosud žádnou takovou hranici neměla.


Přiznám se, že nemám informace o situaci ve Francii, a všechno, co napíšu, budou spekulace. Ale podle mě je to blbost. Nejspíš si novinář (a možná i leckterý francouzský poslanec) chybně vyložil větu "pachatel nebyl odsouzen za znásilnění" jako "pachatel vůbec nebyl odsouzen", přestože ve skutečnosti to bylo prostě tak, že pachatel sice nebyl odsouzen za znásilnění, ale byl odsouzen za dobrovolné pohlavní zneužití.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Francii pobouřil sex s jedenáctiletými

Příspěvekod Plyšáček » 7.3.2018 22:14:51

Gabrieli. Tvůj úsudek je zřejmě správný. Z komentářů vybírám:

Jan Burian píše:Ach jo, to je zase novinařina. Ve Francii je samozřejmě sex s osobou mladší 15 let nezákonný už dnes - jen to není automaticky bráno jako znásilnění - pokud ta osoba měla styk dobrovolně, tak se jedná o sexuální zneužití.

Nově tedy Francie chce, aby i dobrovolný styk osoba mladší 15 let byl automaticky trestán jako znásilnění.


Jarek Jakubček píše:"I v současnosti Francie kriminalizuje sex s dětmi, kterým bylo v té době méně než patnáct let, musí však prokázat, že byly k sexu donuceny."

Nikoli! Sex s dětmi je kriminalizovaný už tak a donucení je nutno prokázat, jestli chcete navíc obžalovat i za znásilnění. Rozhodně to není tak, že bys sex s dětmi, u kterého se neprokáže donucení, nebyl trestným činem.


Jan Chobot píše:Ok, ono je to jinak, viz anglický zdroj.

Sex s nezletilými samozřejmě trestný je, jen to - chvála bohu - není to samé, jako znásilnění. Takže senzace se podle všeho nekoná.

Suma sumárum se Francie chystá zavádět statutorní znásilnění, jak ho mají v US.


Novináře bych ztrestal. Šíří bludy. A mnoho diskutujících taky. Motají do toho muslimy. Jako skoro do všeho, mohamedáni!

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti