Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Znásilnenie je násilie, sex s maloletou je čosi iné

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 317
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2614 x
Oceněn: 645 x
Kontaktovat uživatele:

Znásilnenie je násilie, sex s maloletou je čosi iné

Příspěvekod Snilko » 16.4.2018 11:04:42

Taranino: Znásilnenie je násilie, sex s maloletou je čosi iné (Denník SME, 12.2.2018)


Americký režisér Qentin Tarantino sa pred rokmi zapojil do debaty o štyridsať rokov starej sexuálnej afére Romana Polanského. Jeho názor zverejnil pred pár dňami.

Samantha Gailey mala trinásť rokov, keď mala v Los Angels nezákonný sex s Romanom Polanským. Poľského režiséra za zneužitie americká justícia aj súdila. Tesne pred tým, ako padol oficiálny rozsudok, však Polanski zo Spojených štátov utiekol a väzeniu sa vyhol.
Trest si nikdy neodpykal, preto ani táto kauza nikdy neutíchla. Dnes do debaty vstúpil aj Qentin Tarantino.
Američania vytiahli niekoľko rokov starú nahrávku, na ktorej spochybňuje terminológiu, ktorá sa v Polanského prípade používa.

Tarantinova obhajoba
"Bol vinný za to, že mal sex s neplnoletým dievčaťom," povedal v rozhovore z roku 2003 na obranu poľského režiséra. Keď redaktorka namietala, že to bol neželaný sex, argumentoval: "Tak to v žiadnom prípade nebolo. Chodila sním a chcela to, súhlasila s tým."
Vo vášnivej debate, aké len Tarantino dokáže viesť, chcel poukázať na detaily. "Mal sex s maloletou, to je jedna vec. Ale to nieje znásilnenie," povedal.
Pripustil, že keby bola na mieste Samanthy jeho dcéra, "Polanski by skončil s guľkou v hlave" ,ale aj tak sa stále ohradzoval proti slovu znásilnenie, ktoré sa vraj v Polanského prípade nesprávne a príliš často používa.

Znásilnenie je zločin
"Ja to chápem takto. Keď použijete slovo znásilnenie, predstavím si, že hovoríte o niečom násilnom. Znásilnenie je jedne z najväčších zločinov na svete," hovoril. "Oháňať sa týmto slovom je ako oháňať sa slovom rasista. Nehodí sa na všetky situácie, v ktorých ho ľudia používajú."

Odkedy bol v roku 1977 súdený, Roman Polanski nieje celkom slobodný človek. V roku 2009 cestoval do Zurichu a na miestnom festivale mal dostať cenu za zásluhy. Na letisku ho však čakala švajčiarska polícia.

Nakoniec ho Američanom nevydala. To, že ani Európanov nemá celkom na svojej strane, sa ukázalo pred rokom. Francúzi sa vzbúrili, keď mal byť predsedom ich národných filmových cien. A to sa ešte nezdvihla vlna Mee Too.

Polanski v Tarantinovi
Polanski už niekoľko krát žiadal Spojené štáty, aby ho zbavili obvinenia. A Samantha Gailey (dnes Geimer) v roku 2003 povedala, že mu už odpustila.

Chcela mu vraj pomôcť pre prípad, že by si trúfol prísť do Los Angeles a prevziať si Oscara za film Pianista.
Medzitým vyšli správy, že Roman Polanski sa stane postavou nového filmu Quentina Tarantina. Americký režisér chystá film o vrahovi Charlesovi Mansonovi. Nechce vynechať udalosti z roku 1969, keď jeho prívrženci zavraždili Polanského tehotnú manželku herečku Sharon Tateovú.

Film, v ktorom by mal hrať aj Leonardo DiCaprio, by mal byť hotový v roku 2019.
Nebude ho však produkovať ani distribuovať spoločnosť Harveyho Weinsteina ako to bolo doteraz. Tarantino oľutoval,že dlho nekomentoval jeho násilné správanie k ženám a dohodol sa so spoločnosťou Sony.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3061 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Znásilnenie je násilie, sex s maloletou je čosi iné

Příspěvekod Asce » 16.4.2018 11:51:03

Ano, zastávám stejný názor: věci se mají nazývat správným jménem. Lidská řeč se vyvinula právě k tomu, aby dokázala přesně a jemně popsat daný předmět či jev. Řeč a jemná motorika, samozřejmě ruku v ruce s rozvojem mozku, jsou, jakožto vzájemně se podporující, podmiňující a doplňující harmonický komplex tím, co tak významně odlišuje člověka od zvířat.

Je smutné, jak na Pedonii mnohokrát opakuji, že v tak choulostivých záležitostech, jakými jsou sexuální přečiny či přímo zločiny, se zavedlo zcela zmatečné názvosloví. Prostě při znásilnění musí být, podle mne, použito násilí, či přinejmenším pohrůžka násilím. Není-li tomu tak, může dle okolností také jít o trestný čin, klidně by mohl mít i stejnou trestní sazbu, ale není to znásilnění, ale mohlo by jít například o zneužití. A toto se netýká jen dětí pod zákonnou věkovou hranicí, ale všech bez rozdílu.

Příklad:
Dnes je za znásilnění považováno např. i to, když dospělou ženu opijete tak, že nebude schopna kontrolovat své smysly, či přímo usne, a v tomto stavu s ní budete mít pohlavní styk. Pokud ona to po vystřízlivění pozná a udá vás, budete souzeni za znásilnění. Podle mne ovšem jde o klasický příklad zneužití - byla zneužita situace, kdy žena nemohla svobodně rozhodnout, zda styk chce, či nikoliv. Je to zásadní rozdíl oproti případu, kdy žena jasně dává najevo, že styk nechce, ale je agresorovou silou přemožena, anebo v důsledku násilí, resp. pod jeho hrozbou, a v obavě o své zdraví či dokonce život, nakonec styk umožní.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti