Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Výskumník obvinený aj za DP

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Dejan
VIP člen
Příspěvky: 92
Registrován: 23.8.2016 23:48:59
Pohlaví: muž
Povolání: školstvo
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 9
... až do věku: 13
Děkoval: 336 x
Oceněn: 234 x
Kontaktovat uživatele:

Výskumník obvinený aj za DP

Příspěvekod Dejan » 19.4.2018 14:50:21

Koncom roku 2017 sa v médiách na Slovensku objavilo viacero správ o zadržaní kanadského antropológa českého pôvodu, ktorý robí dlhodobé výskumy medzi Rómami na východnom Slovensku. Nebudem sem tie články prepisovať, väčšina z nich je prístupná bez obmedzení paywallom:

https://www1.pluska.sk/Regiony/Vychodne-Slovensko/Aktualita-Zadrzali-univerzitneho-profesora-z-Presova-za-sexualne-zneuzivanie-porno-a-zbran

http://www.tvnoviny.sk/domace/1894742_uznavany-profesor-ma-na-krku-zavazne-obvinenia-romovia-v-osadach-ho-velmi-dobre-poznaju

https://presov.korzar.sme.sk/c/20717268/kanadsky-profesor-obvineny-zo-sexualneho-zneuzivania-ostava-vo-vazbe.html

Na tomto prípade ma zarazili štyri veci:

  1. Hoci ešte zďaleka nepadol rozsudok, vo všetkých médiách bola ihneď zverejnená jeho identita spolu s fotografiou. To mi príde ako totálne porušenie všetkých zásad novinárskej etiky.
  2. Jeho momentálnu výskumnú tému, ktorú tam práve skúmal, môžu mnohí vnímať kontroverzne; z Kanady má totiž projekt na výskum sexuality u mládeže v rómskych osadách. Je samozrejmé, že svoje terénne záznamy dokladal aj fotodokumentáciou (ak mu napríklad dievčatá sprístupnili komunikáciu na sociálnych sieťach, ktorá obsahovala tzv. sexting, tak to môže niekto vyhodnotiť ako "DP" bez ohľadu na to, že ide o súčasť vedeckej dokumentácie).
  3. Ak sa má s mladými baviť o takýchto veciach, tak je jasné, že to nebude robiť na verejnosti ani u nich doma, kde ich môže hocikto počuť. Nechápem však, prečo si ich vodil práve domov.
  4. Toto je čisto moja domnienka, ale z opisov situácie sa zdá, že nie je od veci: vyzerá to tak, že profesor tam prišiel ako bádateľ v 19. storočí do nejakej britskej kolónie v trópoch; zdá sa, že si nevytvoril zázemie pre takýto kontroverzný výskum u lokálnych úradov a na regionálnej univerzite.
Podrobnosti o prípade nepoznám, dotyčného profesora som videl raz v živote pred rokmi, takže nepoznám jeho verziu toho celého. Zdá sa však, že aj kebyže sa napokon ukázalo, že sa nedopustil trestného činu, tak urobil viacero závažných chýb, ktoré ho vyjdú veľmi draho.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti