Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Operácia Sky: Osem zatknutých za zdieľanie obsahu zneužívania detí

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2721 x
Oceněn: 560 x
Kontaktovat uživatele:

Operácia Sky: Osem zatknutých za zdieľanie obsahu zneužívania detí

Příspěvekod Max » 17.5.2018 19:49:54

Operácia Sky: Osem zatknutých za zdieľanie obsahu zneužívania detíPodľa vyhlásenia na internetovej stránke španielskej národnej polície medzinárodná operácia vedená centrálnou jednotkou národnej polície v oblasti počítačovej kriminality viedla k zatknutiu ôsmich osôb za zdieľanie obsahu zneužívania detí v chatovacích miestnostiach a cez Skype.

Oznámenie zverejnené 8. mája odhalilo, že španielska národná polícia skúmala používateľov nejakej temnej chatovej miestnosti v roku 2017. Užívatelia chatovej miestnosti darknet zdieľali odkazy na iné platformy, kde pedofili zdieľali odkazy na rôzne formy zneužívania deti. Tieto komunity boli prístupné len prostredníctvom pozvánky. Národná polícia v koordinácii s Europolom získala odkazy na aspoň jednu z týchto skupín. Jedna z týchto skupín zdanlivo komunikovala a zdieľala odkazy na obsah cez Skype.

Operácia

"Národná polícia využila inovatívny operačný protokol na analýzu informácií zhromaždených od poskytovateľov služieb o vyšetrovaných ľuďoch", vysvetľuje oznámenie. Informácie poskytnuté verejnosti naznačovali, že orgány činné v trestnom konaní spolupracovali s hostiteľskými spoločnosťami používanými pedofilmi a získali prístupoví zoznam, ktorý obsahoval identifikačné informácie. Hostingové spoločnosti pravdepodobne poskytli polícii zoznam I.P. adries pripojené k jednotlivým nahraným obrázkom alebo videám. Používatelia mali svoje I.P. adresy skryté za Torom alebo VPN.

Operácia, ktorá ukončila trh Hansa, to ilustrovala. Polícia vymenila zvyčajné textové súbory nLockTime (locktime) s súbormi .xslx, ktoré obsahovali zdroje načítané zo servera, ktorý vlastní polícia. Veľmi málo z dodávateľov darknet, ktorí bezpečne otvorili súbor, boly zatknutý (trik v podstate zbavil niekoľko predajcov). Počas operácie Sky pracovala Národná polícia so svojimi partnermi na celom svete v snahe identifikovať používateľov v 14 krajinách.

Po tom, čo mali totožnosť osem podozrivých, ktorí sú v súčasnosti vo väzbe, španielska národná polícia spolupracovala s Europolom, aby zabránili používateľom ničiť dôkazy. Záťah v Španielsku mal za následok štyri zatýkania a zadržanie desiatok elektronických úložných zariadení. Ostatné krajiny nezaznamenali zatknutie. Prešetrovanie podľa Europolu pokračuje.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host