Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Obviněný Pulpán není pedofil, tvrdí znalci

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 319
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2627 x
Oceněn: 645 x
Kontaktovat uživatele:

Obviněný Pulpán není pedofil, tvrdí znalci

Příspěvekod Snilko » 16.6.2018 16:15:21

Obviněný Pulpán není pedofil, tvrdí znalci (eurozpravy.cz)Ústí nad Labem - U Krajského soudu v Ústí nad Labem pokračuje jednání v případu Jaroslava Pulpána, který čelí obžalobě z rozsáhlých sexuálních útoků na nezletilé dívky na internetu. V jednom bodu je obžalován také z pohlavního zneužití.


Pulpán podle obžaloby zaútočil na 162 dívek. Znalci dospěli k názoru, že Pulpán je všestranně nevyzrálý, ale nebyla u něj zjištěna duševní choroba ani porucha, ani sexuální deviace.

"Při sexuologickém vyšetření nejvíc reagoval na dospívající dívky, což je ale s ohledem na jeho 22 let obvyklé. Následovaly dospělé ženy a teprve až pak s odstupem malé dívky," uvedl u soudu sexuolog Luděk Daneš.

Pulpán tedy není pedofil. I tak ale znalci navrhují sexuologickou léčbu. "Není nebezpečný pro společnost, že by někomu ublížil. Je nebezpečný proto, že by mohl opakovat tuto trestnou činnost. Pokud by se dostal k možnosti komunikovat s dívkami, mohlo by se to chování opakovat," uvedl Daneš.

Kontakt s velmi mladými dívkami zvolil podle znalců Pulpán proto, že se mu s nimi snáz komunikovalo, což také ukazuje na jeho nezralost. Léčení by mělo být ambulantní.

Pulpán podle státní zástupkyně Lenky Letáčkové zaútočil přes internet na 162 dívek. Obžaloba uvádí, že zakládal v letech 2012 až 2015 smyšlené profily na sociální síti facebook a na komunikačních aplikacích skype a ICQ a navazoval kontakty s dívkami ve věku od sedmi do 24 let. Obětem bylo nejčastěji mezi deseti a 12 lety, on sám se nejčastěji vydával rovněž za nezletilou dívku.

Část dnešního jednání probíhala s vyloučením veřejnosti. Před soudem vypovídala sestra jeho někdejší přítelkyně, kterou podle obžaloby Pulpán jako jedenáctiletou zneužil. Pulpán na výslechu školačky trval, obvinění z pohlavního zneužití již dříve odmítl. Podle obžaloby nezletilou dívku líbal a osahával na intimních partiích. Poškozená vypovídala z výslechové místnosti, aby se s Pulpánem nemusela setkat.

Hlavní líčení bude v následujících týdnech pokračovat čtením výpovědí dívek. Prozatím jich soud přečetl sedm desítek. Spis je mimořádně obsáhlý, má přes 11.000 stran.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů