Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Ženy své sexuální odchylky snadno zamaskují

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3064 x
Kontaktovat uživatele:

Ženy své sexuální odchylky snadno zamaskují

Příspěvekod Asce » 26.6.2018 15:31:21

Sexuoložka Hanka Fifková: Ženy své sexuální odchylky snadno zamaskují

Zdroj: Novinky.cz, 24.6.2018

Tu situaci jste určitě mnohokrát zažili. Žena se naklání do kočárku a říká: „To je ale krásné miminko“. Nebo si posadí na klín cizí dítě a důvěrně si s ním povídá. První, co vás napadne, je, že má asi hezký vztah k dětem. Pokud jste rodičem toho dítěte, pravděpodobně vás to potěší, protože se k němu chová hezky, navíc s velkou pozorností. Určitě by vás nenapadlo, že hezké chování může mít u této konkrétní paní úplně jiný důvod. Důvodem je pedofilní orientace. Což samozřejmě neznamená, že všechny ženy, které se chovají k dětem hezky, jsou pedofilky. To v žádném případě. Znamená to něco jiného: pokud ženy bojují s tímto typem odchylky, snáz ji zakryjí. Když se totiž bude chovat úplně stejně muž, může velmi snadno vyvolat opačné pocity. Zvlášť když nebude působit sympaticky. Mamince dítěte nejspíš podezřívavě bleskne hlavou, jestli ten pán nemá k jejímu dítěti „až podezřele moc hezký vztah“.

Podobné je to i s jinou odchylkou, exhibicionismem. Žena, kterou uvidíte třeba v parku tak, jak ji příroda stvořila, vzbudí spíš zájem a úsměvy okolí, tedy zejména u pánů. Lidé, kteří ji uvidí, na ni nejspíš nebudou volat policii. Naopak muže, který se obnaží na veřejnosti, si automaticky zařadíte do kategorie exhibicionista. A on ví, co riskuje. Okolí, nejspíš nějaké ženy, které se budou cítit ohrožené nebo pohoršené, na něj s největší pravděpodobností policii zavolají. Určitě mu nebudou tleskat za jeho amatérskou show, která obvykle budí spíš rozpaky, obavy, případně i odpor.

Většina lidí považuje tyto a další sexuální odchylky (odborně se jim říká deviace) za téměř výhradně mužskou záležitost. K sexuálním projevům žen, které vybočují z běžných norem, bývá společnost obvykle podstatně tolerantnější než k deviantnímu chování mužů. Nejspíš proto, že je obvykle nedoprovází agrese. O sexuálních deviacích mužů i žen toho doposud víme velice málo. Máme totiž hodně omezenou možnost, jak je zkoumat. Většinu informací můžeme získat od lidí, které jejich sexuálně deviantní zaměření přivedlo do nějakého konfliktu s okolím. Obvykle jde o muže. Tím konfliktem nemusí být jenom kolize s paragrafy, pokud spáchali nějaký trestný čin. Může jít také o střet s partnerem nebo partnerkou. V těchto případech jim totiž jejich sexuální preference komplikují partnerský sexuální život. Také se mohou dostat do kolize se sebou samým. Když si svoji odchylku uvědomují, trápí se kvůli ní a mají s ní problém normálně žít. Těchto lidí bývá ovšem velice málo.

Pedofilně orientovaní lidé nebo sexuální agresoři navíc navštíví ordinaci sexuologa jen výjimečně sami od sebe. I když by to ve vlastním zájmu měli udělat preventivně. Ale bohužel to tak nedělají. Neexistuje ani žádný solidní reprezentativní výzkum, ve kterém by sexuologové pokládali lidem otázky typu: „Přitahují vás děti?“ Nebo: „Obnažujete se rád na veřejnosti?“ Ale i kdyby takový výzkum existoval, mohli bychom s úspěchem pochybovat o jeho spolehlivosti. Pokud toho víme málo o sexuálních deviacích u mužů, o sexuálních deviacích u žen nevíme téměř nic. A můžeme se jen dohadovat, proč tomu tak je. Že by se vrozené dispozice k těmto odchylkám vyskytovaly u žen výrazně méně než u mužů? Nebo hraje roli to, že téměř nepáchají sexuálně motivované trestné činy, na rozdíl od pánů? Anebo je tím hlavním důvodem skutečnost, že jim společnost výrazně víc toleruje sexuálně nestandardní chování?

I v literatuře najdete zmínky o sexuálních odchylkách žen jen velmi vzácně. Mezi pachateli sexuálních deliktů jsou naprostou výjimkou. A pokud je policie pro podobný trestný čin vyšetřuje, bývá v jejich případě méně pravděpodobné, že budou za svůj čin souzené a odsouzené. Přesto sexuální delikventky nepochybně existují. Například ve Velké Británii spáchaly ženy v letech 1975 až 1984 jeden a půl procenta ze všech pedofilních deliktů. Muži mají logicky na svědomí zbývajících devadesát osm a půl procenta případů. Podíl žen na celkové statistice sexuálních trestných činů je ještě nižší. Činí pouhé jedno procento. Odborníci se shodují v tom, že ve většině případů jde u žen o sexuální zneužití dětí. A to zejména o taková, ke kterým dochází v rámci příbuzenstva. Obvykle jde o zneužití, ke kterému došlo opakovaně. Jenže policisté a soudci většinou považují za příčinu těchto činů spíš problematický typ osobnosti pachatelky nebo její nízký intelekt. Sexuální odchylku za nimi spatřují jen v malém množství případů.


Asceho komentář

Jsem nesmírně rád, že alespoň výjimečně se nějaký sexuolog zamýšlí nad tím, o čem jsem já na základě svých celoživotních poznatků a zkušeností přesvědčen. Totiž že pedofilie je u žen stejně běžnou sexuální variací, jako u mužů. Autorce tleskám, že má odvahu vést úvahy na toto téma.

Proč je ZDÁNLIVĚ mnohem více pedofilů než pedofilek jsem již rozebíral na jiném místě tohoto fóra (Pedofilní matka). Zde bych vypíchl tyto své obecné názory:

  • Lidské geny se dosud nestihly přizpůsobit prudkému rozvoji našeho intelektu a stále „předpokládají“, že žijeme v době kamenné. Tudíž muž je předurčen k fyzicky náročnému a nebezpečnému obstarávání hlavního dílu potravy pro svou tlupu, tj. pro lov. K tomu musí být vybaven po stránce psychické nemalým dílem agresivity. Naproti tomu žena obstarává jen méně významnou část potravy sběrem, takže je značně závislá na muži (mužích). Aby od nich získala potřebné zdroje, je vybavena „jeviti se muži přitažlivou“ a značnou mírou dovedností ohledně psychických manipulací.
  • Z řečeného plyne zásadní rozdíl v mužské a ženské psychice. Ženy si své řeší skrytě a nechlubí se tím, zatímco naopak muži mají potřebu svou agresivitu vybít alespoň vychloubáním se „jak jsou dobří“. Ženy jsou mnohem opatrnější. Naopak muži přímočařejší. Pokud zneužívá žena, je minimální šance, jak by se to okolí dozvědělo. Naopak řada pedofilních mužů není se svým případným nezákonným (!) vztahem spokojena (uspokojena), pokud jej nemůže vyzradit, a to nejlépe co nejširšímu okruhu jiných lidí.
  • Ženy nezřídka „zahazují“ své předchozí vztahy. Pokud se žena znovu zamiluje, reálně ze své mysli vytěsňuje analogické dřívější skutky. Prostě pro ni přestanou existovat. Tedy pokud měla citové vzplanutí pedofilního rázu, avšak později se intenzivně zamiluje do dospělého partnera, prožívá další život tak, jako kdyby onen dřívější vztah nikdy nenastal. Necítí se být pedofilní a nikdy by podle svých vlastních slov „nic takového neudělala, nic jí to ani neříká“.
  • Dotazníky na témata, která jsou společensky choulostivá, jsou více méně bezcenným materiálem. Někteří muži a většina žen v nich lžou. Vyplňují otázky tak, jak by „se slušelo“, ne podle reality.
  • Vzhledem k tomu, že dle našich řídicích struktur, tj. genů, žijeme stále v době kamenné, je logické, že v našich myslích se ženy „motají“ okolo děcek, zatímco muži obvykle nikoliv. Přítomnost muže poblíž prepubertálního děvčete je tak vždy alespoň trochu podezřelá, pokud se ex post neprokáže opak, tedy že je v pořádku, pohodová, apod. Tato zvláštní selektivní slepota tedy vsugerovává, že žena je u dítěte automaticky prospěšná a muž automaticky podezřelý.
  • Předchozí myšlenku trefně shrnula moje dávná pedofilní přítelkyně, která se vyjádřila zhruba takto: „Zneužívám v místě, kam se muži obvykle nedostanou. A dávám si pozor. Ovšem i kdyby mě jiná žena přistihla při naprosto jednoznačném aktu, tedy třeba lízání pipiny, tak ihned jí v mysli napadne nejméně jeden významný důvod, proč jsem to musela udělat, a tedy že je vše v naprostém pořádku. Maximálně mě poučí, že pokud zde již došly vlhčené ubrousky, kde jsou uloženy jiné.“

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti