Univerzitní vědci tvrdí, že pedofilie je přirozená

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1759 x
Oceněn: 6110 x

Univerzitní vědci tvrdí, že pedofilie je přirozená

Příspěvekod Plyšáček » 23.3.2016 12:53:00

Tak to je konec. Univerzitní vědci tvrdí, že pedofilie je přirozená a je normální, že muži jsou vzrušováni dětmi (euportal.parlamentnilisty.cz)

Original:
University Academics Say Pedophilia Is ‘Natural, And Normal For Males To Be AROUSED By Children’

Pedofilie je přirozená a běžná, přinejmenším značná část normálních mužů by ráda sex s dětmi, muži jsou dětmi běžně vzrušováni“ – akademická konference na univerzitě v Cambridge. Tento názor byl diskutován na konferenci, která se konala minulý rok za účelem debaty o klasifikaci sexuality v Diagnostickém a statistickém manuálu mentálních poruch (DSM), standartním mezinárodním psychiatrickém manuálu, užívaném v právnickém systému.

Konference, označená jako „Debata o DSM-5, klasifikující sexuální zaměření“, hostila několik přednášejících, kteří hovořili ve prospěch sexu s dětmi.

Americká psychiatrická asociace tuto tezi vyprodukovala poté, co prošla závarem debaty nad tím, zda by hebefilie měla být zařazena mezi poruchy. Hebefilie je sexuální náklonnost k dětem v rané pubertě, nejčastěji 11 až 14 – letým.

Onen návrh byl probírán proto, že děti procházejí pubertou v ranějším věku a současnou definicí pedofilie je náklonnost k pre-pubescentním dětem.

Jedním z diskutujících, zapáleným účastníkem, byl Tom O’Carroll, vícenásobný pedofilní delikvent a dlouholetý aktivista za legalizaci sexu s dětmi a bývalý šéf Paedophile Information Exchange. „Skvělé!“ napsal pak na svém blogu. „Bylo to několik vzácných dní, kdy jsem se cítil relativně populární“.

Deník Telegraf napsal:
Po zuřivé bitvě uvnitř Americké psychiatrické asociace (APA), která se tímto zabývá, byl zamítnut návrh na zahrnutí hebefilie v renovovaném vydání manuálu DSM. Návrh vznikl na základě teze, že puberta u dětí přichází v posledních desetiletích dříve a v důsledku toho bylo namítáno, že nynější definice pedofilie – pre-pubertální sexuální přitažlivost – vynechává příliš mnoho mladých lidí.

Ray Blanchard, profesor psychiatrie na univerzitě v Torontu, který vedl pracovní skupinu asociace APA na toto téma, řekl, že aniž by byl nalezen jiný způsob, jak zahrnout hebefilii do nového manuálu, odpovídalo by to tvrzení, že oficiální postoj asociace APA je ten, že sexuální preference dětí v rané pubertě je normální“.

Profesora Blancharda následně kritizoval přednášející na konferenci v Cambridge, Patrick Singy z Union College v New Yorku, který řekl, že hebefilie by byla zneužívána jako diagnóza pro zadržování pachatelů sexuálních deliktů jako „duševně“ nemocných v rámci zákonů o „sexuálně násilných predátorech“ dokonce po vykonání trestu.

Ale snad nekontroverznější výstup ze všech měl Filip Tromovitch, profesor japonské univerzity Doshisha, který ve své prezentaci o „převládající pedofilii“ prohlásil, že většina mužů jsou pravděpodobně pedofilové a hebefilové a že pedofilní náklonnost je u mužů normální a přirozená.

Bývalý šéf Paedophile Information Exchange (PIE), byl nadšen a na svém blogu popsal, jak po konferenci zašel s profesorem Tromovitchem a jeho kolegou popít: „Konverzace, spolu s drinky a krásnou řekou Cam, plynuly nanejvýš příjemně.
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1759 x
Oceněn: 6110 x

Re: Univerzitní vědci tvrdí, že pedofilie je přirozená

Příspěvekod Plyšáček » 23.3.2016 13:01:31

Toto je bezesporu jeden z nejzajímavějších článků, jaký jsem kdy četl - a nenapsal.

Podivuji se, že zrovna američtí vědci došli k takovýmto zjištěním.

Americká veřejnost je spíše silně pedofilofobní, zato vědecká obec je dosti pokroková a i ve výzkumu dětské sexuality zřejmě nejdál - zatím.

Z hlediska sexuologie bychom měli rozlišovat mezi prepubertálním dítětem, tedy opravdovým děťátkem (které se líbí pedofilovi) a pubertálním dorostencem, který je pro pedofila již nezajímavý. Promiňte mi to, hebefilové a efebofilové, ale pro mě prostě nejste normální - myslím pedofilové. Jste něco mezi ( to nemyslím jako nadávku).

Věřím, že řadě dospělých většinově orientovaných mužů se mohou líbit i pubertální "děti", a o to víc mě štve, že pořádají hony na pedofily. Sami by dokázali ublížit více než vyzrálý a empatický hebefil a děti mají jen jako náhražku, nouzovku či perverzní kratochvíli.

Naciťuji si své vnitřní rozpoložení:
Žárlím na každého muže, který by měl mít něco intimního s dítětem.
O to více mi vadí, když to má být klasický gynekofil nebo když se jedná o "moji" holčičku.
Mám jistou potřebu prosazovat sebe jako někoho, kdo dokáže nejlépe holčičku zasvětit do tajů lásky.
Něco s tím budu dělat...
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2370 x
Oceněn: 2202 x

Re: Univerzitní vědci tvrdí, že pedofilie je přirozená

Příspěvekod Asce » 23.3.2016 14:19:24

Tak samozřejmě, že moje tvrzení obyčejného, jen poněkud „ujetého“ občana nebude mít takovou váhu, jako tvrzení vědeckých kapacit. Před vědci se skláním, považuji je za svůj nedostižný vzor, zkrátka obdivuji je. Má to u mne ale jeden háček, výjimku. Tu tvoří psychiatři a všechny jejich odnože, jako jsou třeba sexuologové. Ty nepovažuji za vědce, ale za šarlatány, nezodpovědné žvanily, kteří za nic neručí, ale přitom rozhodují o lidských osudech. Jejich negativní hodnocení v mých očích překonávají snad jen novináři a pochopitelně zejména politici…
Nyní tedy k mému názoru. Především z článku víme jen málo o tom, co skutečně vědci na zmíněné konferenci hlásali. Naši novináři totiž dokáží leckdy jasné a logické výroky díky naprosté neznalosti tématu, o kterém píší, zcela zamlžit až překroutit.

Takže se ptám: „Co znamená slovo ‚přirozená‘ použité nejen v nadpisu článku?“ Například když řeknu: „Modrá barva očí je přirozená,“ tak jistě budu mít pravdu, ale vůbec tím neříkám, že VŠICHNI spoluobčané mají tuto barvu očí. Jen říkám, že nebyla do oka dodána uměle, dodatečně, či např. díky nějaké nemoci, apod. Pokud je mi známo, to, že pedofilie je přirozená, raději bych ale použil slovo VROZENÁ, se ví již nějakou dobu. Kvůli tomu se přeci nemusela nyní scházet jakákoliv konference. Dovolím si tedy za překladatele původního materiálu předpokládat, že oni vědci se usnesli, že všichni muži jsou pedofilové. Tedy pravděpodobně s různou mírou této sexuální orientace, někdo více, jiný méně, ale všichni.

Nemám k tomu žádné laboratoře, granty z Evropské unie a nenosím bílý plášť, ale na základě svých životních zkušeností bych to viděl poněkud jinak. V dalším textu hovořím jen o mužích, z nichž ale navíc pomíjím homosexuály či asexuály. Prosím, chápejte mé věty v tomto kontextu. Poopravil bych onu klíčovou větu na tento svůj výrok:

Pedofilů je mnohem více, než se běžně uvádí, avšak zdaleka ne každý muž je pedofil. Nepedofilní muži zažívají situace či dokonce mívají období, kdy je sexuálně přitahují děti, avšak nepreferují je.

Shrnutím mého výroku se nejspíš dostáváme k tomu, co nám chtěli sexuologové na konferenci říci a což překladatel nějak nezvládl přeložit, protože to nepochopil. Tedy myslím si, že chtěli sdělit toto, což zkusím říci místo něj: „Každý muž touží po sexu s dítětem, ale to buď jen někdy, příležitostně (gynekofil s pedofilními sklony), často, takže by mu dal přednost před dospělou ženou (pedofil s gynekofilními sklony), anebo dokonce výhradně (vyhraněný pedofil).“

Když to takto rozebereme, zjišťujeme, že nám žádní muži nezbyli, tedy že opravdu dle vědců jsou všichni do nějaké míry pedofilní. Že bych nakonec s vědci na konferenci souhlasil? Ne, nesouhlasil. Myslím si, že nás, pedofilů, je dle mého odhadu tak čtvrtina mužské populace. Rozdíl oproti tomu, co předpokládám (ale nevím), že plyne z citované konference, je v tom, že u ostatních mužů není ta erotická přitažlivost k dětem vrozená, ale jde o náhradní objekt (není k dispozici dospělá žena), přítomnost další úchylky (např. vzrušení z fyzické převahy, sadismus, …), či indukovaný stav. Indukovaným stavem myslím situaci, kdy se dítě prezentuje tak, že připomíná dospělou ženu (kdo např. někdy viděl přirození dívenky ležící na boku s nohama ohnutýma v pase, ví, o čem mluvím).

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”