Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Deti vo Francúzsku môžu žalovať svojich rodičov

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Deti vo Francúzsku môžu žalovať svojich rodičov

Příspěvekod Max » 11.5.2016 18:34:29

Deti vo Francúzsku môžu žalovať svojich rodičov za publikovanie ich fotiek na internete (zive.sk)Po zverejnení fotiek online sa nič netušiace deti môžu stať obeťami rôzneho zneužitia.

Rodičia vo Francúzsku by mali chrániť súkromie svojich detí a nemali by zverejňovať ich fotografie na sociálnych sieťach a to predovšetkým na Facebooku, varujú miestne úrady.
Striktné zákony v krajine totiž umožňujú rodičov zažalovať a v prípade usvedčenia im hrozí pokuta až do výšky 45-tisíc eur alebo odňatie slobody na jeden rok. Na informácie upozorňuje server Thenextweb.com.

„Deti si v určitom veku neželajú byť fotografované, prípadne nechcú, aby boli ich snímky zverejnené na internete. Už o pár rokov by tak mohli pred súdom stáť prví nezodpovední rodičia, ktorí výzvy svojich ratolestí ignorovali,“ povedal Eric Delcroix, expert na internetové zákony a právnu etiku.

Nejde tu pri tom len o morálku a etiku. Nič netušiacim deťom hrozia aj ďalšie problémy. Ich fotografie môžu kedykoľvek zneužiť osoby tretích strán, ktoré ich môžu ľubovoľne upravovať či inak ďalej šíriť a poškodzovať tým ich meno.
Hrozí tiež krádež identity, kedy môže útočník vytvoriť falošný profil a prezentovať sa v mene inej osoby, pričom môže používať aj takto ukradnuté snímky.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti