Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Příliš časná puberta

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Neptun
Moderátor
Příspěvky: 467
Registrován: 2.1.2016 13:35:44
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1462 x
Oceněn: 1534 x
Kontaktovat uživatele:

Příliš časná puberta

Příspěvekod Neptun » 22.5.2016 22:35:59

Lidovky 21.5.2106, příloha Relax píše:Ještě před sto lety začínala puberta u dívek kolem dvanáctého roku. Před padesáti lety se start posunul na deset let, nyní je to pár měsíců po devátých narozeninách. Růstový antropolog Petr Sedlak z Karlovy univerzity říká, že to nejsou příznivé zprávy. Na vině je obezita, navíc ne vždy patrná na první pohled. U chlapců je to ještě složitější. Hormony z tukové tkáně je mohou vést ženským směrem.

Jeden a půl stránky ve významném českém intelektuálním deníku je věnováno snižujícímu se věku nástupu puberty v mnoha civilizovaných zemích. Za hlavní příčinu je uváděna obezita dětí. Ona totiž tuková tkáň produkuje něco estrogenů a ty mohou popohnat vaječníky k pořádné produkci estrogenů dříve, než by k tomu došlo jejich vlastním vývojem. Přitom pak ještě dlouho trvá, než se začnou objevovat viditelné změny jako růst prsou nebo ochlupení, o menstruaci nemluvě. Od počátku puberty k menarche to prý trvá tři roky. Takže autor dovozuje nástup puberty podle posunu průměrného věku prvních měsíčků. Ten interval mezi ale nemusí být konstantní, puberta může mít jen rychlejší průběh.

Nicméně její časný nástup celkem jasně znamená i její časný konec. Protože dítě nestačí dorůst o několik cm před nástupem puberty, bude dnešní generace teenagerů v dospělosti menší než dnešní mladí dospělí. Autor to uvádí jako jeden z problémů. Já myslím, že je to naopak fajn, že už lidi nebudou tak velicí.

Velmi časný současný nástup puberty, který autor uvádí, je patrný v USA. Na současný výzkum v ČR mu nikdo nechce dát peníze. Ale srovnávat se s USA nelze, tam je hromada černošek a hispánek, co jsou přirozeně dříve vyspělé než bělošky, ani nemusejí být obézní.

Celý článek spíše vypadá jako varování před obezitou než varování před časným vyspíváním. Nám časné vyspívání ovšem přirozeně vadí.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti