Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Nevím, proč jsem jí sáhl mezi nohy

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Nevím, proč jsem jí sáhl mezi nohy

Příspěvekod Plyšáček » 13.6.2016 18:09:18

Nevím, proč jsem jí sáhl mezi nohy, hájí se obžalovaný ze zneužití dívky (hradec.idnes.cz)Pětatřicetiletého několikrát soudně trestaného Martina S. obžaloba viní ze znásilnění a vydírání teprve osmileté dívky. Hrozí mu až 12 let vězení. Podle spisu několik měsíců v rodinném domě na Orlickoústecku zneužíval dceru své známé, u které tehdy bydlel.

Když začala policie případ vyšetřovat, vyšly najevo otřesné podmínky, ve kterých děti žily. Zneužitá dívka a její dva sourozenci například trpěli hlady, kvůli častým večírkům nemohli spát nebo je jejich matka a její přítel často bil.
Obžalovaný vinu odmítá, ale u hlavního líčení u hradeckého krajského soudu připustil, že dívku osahával.
„Přilehl jsem si k ní do postele. Počůrala se, převlékl jsem ji a otřel. Přitom jsem jí sáhl mezi nohy. Nevím, proč jsem to udělal. Nedokážu to vysvětlit, asi to byl zkrat. Nevím, proč jsem nezavolal její matku, když se počůrala,“ uvedl Martin S.
Celé jméno a další informace k místu činu nelze uvést s ohledem na zneužitou dívku. Vztahuje se na ni zákon na ochranu oběti zločinů a je třeba zachovat její anonymitu.
Obžalovaný začal bydlet v domě u svých známých, když se vrátil z vězení. Zařídil si pokoj v přízemí a jeho bytní žili s dětmi v patře.
„Martin u nás občas spal na gauči. Občas nás i hlídal. K nám na kafe chodilo hodně lidí. Kouřili po celém bytě, občas se i motali. Když dělali u nás mejdany, bylo to hrozné, nedalo se ani dýchat. Zpívali tam písničky, křičeli, nemohli jsme spát. Mamka nám skoro každý den nadává. Bila nás, mně i tyčí od smetáku a jednou gumovou hadicí na zalévání. Bili nás i její kamarádi, kteří u nás byli na návštěvě,“ řekl do policejního protokolu bratr dívky, který tehdy chodil do páté třídy.
Kriminalistům také řekl, že viděl Martina S. v posteli s jeho sestrou.
„Když jsem se vzbudil, všiml jsem si, že Martin spal u mé sestry. Spala na boku směrem ke zdi a on za ní otočený k ní. Spali pod dekou, byly jim vidět jen hlavy. Když jsem se jí ptal, co u ní dělal, řekla, že neví. Neřekl jsem to mamce, protože jsem se bál, že by byl zase průšvih. Měli jsme do pokoje k sestře zakázáno chodit, říkala, že je nějaká nemocná. Martin si ji bral i dolů k sobě,“ řekl bratr poškozené dívky.
Její matka odmítla, že by to byl obžalovaný, kdo dívku zneužil. „Jednou dvakrát do měsíce u nás byly mejdany, ale že by děti nemohly kvůli tomu spát je nesmysl. Děti spaly jako zabité. Syn takové věci bude říkat vždycky, protože je naočkovaný od tatínka, se kterým jsem se rozešla,“ uvedla žena.
Její tři děti včetně zneužité dívky jsou v současné době svěřeny do péče otce.
„Neříkám, že se jí to nestalo, ale nejde mi to dohromady s Martinem. Mohl jí to udělat její vlastní otec. Martin s dcerou byli jak nejlepší kamarádi,“ uvedla matka dívky, která měla v minulosti s obžalovaným poměr.
Na dotaz státního zástupce Milana Šimka, proč svého exmanžela označila za pachatele až teď a ne už při výslechu na policii, nedokázala přesvědčivě odpovědět: „Když jsem se dozvěděla, že to měl být Martin, tak jsem v tom měla bordel. První, co mě napadlo, bylo, že to byl můj bývalý manžel.“
„Může to vyvolávat dojem, že s touto verzí jste vyrukovala v momentě, až když jste se dozvěděla, že děti půjdou k otci,“ podotkl předseda senátu Zdeněk Šulc.
Podle spisu Martin S. zneužíval dívku od února roku 2013 do konce května roku 2014 většinou ve večerních a nočních hodinách. Dívku prý znásilnil nejméně v šesti případech a nejméně ve čtyřech případech ji osahával.
„U poškozené se rozvinula posttraumatická stresová porucha,“ uvádí obžaloba. Dívka od té doby trpí poruchami spánku, pomočováním, výkyvy nálad, podrážděností nebo návaly hněvu, občasnou nezdůvodněnou plačtivostí.
Martin S. se u hradeckého krajského soudu zodpovídá i z vydírání. Podle spisu dívce hrozil, že pokud o tom někomu řekne, tak ji odveze pryč od její matky a nikdo ji už nenajde. Policie se o případu dozvěděla až mnohem později, když se dívka se svým trápením loni v červenci svěřila svým známým. To už s obžalovaným ve stejném domě nebydlela. Podle soudních znalců Martin S. netrpí žádnou sexuální úchylkou.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím, proč jsem jí sáhl mezi nohy

Příspěvekod Plyšáček » 14.6.2016 10:07:05

Za obyčejné zkopírování textu zprávy jsem dostal zatím 4 poděkování, pokusím se k tomu tedy něco připsat, abych si je zasloužil.

Tato zpráva ukazuje, jak zoufalé jsou někdy poměry i vztahy mezi sociálně slabými spoluobčany. Je to ukázkový příklad toho, jak rozvedení rodiče dokáží cokoliv použít v boji proti sobě navzájem. Prioritou pro ně je poškození toho druhého, až na druhém nebo kdoví jakém místě je zájem dítěte.
Argumentovat tím, že Martin byl s dcerou jak nejlepší kamarádi, v jeho obhajobě asi moc nepomůže. I když je doba zvrhlá a divoká, sex stále ještě je častěji vyjádřením lásky než násilí. Mám za to, že Martin mohl mít i jisté pedofilní sklony, které sexuolog nedokázal diagnostikovat, přesto to spíše vypadá, že dívku měl za náhradní sexuální objekt.
Reportér na jedné straně popisuje do detailu dlaň mezi nohami při převlékání pomočené, na druhou stranu píše o šesti případech znásilnění. Chce tím popsat penetraci vaginální nebo anální proti vůli dívky? Tak proč je v nadpisu něco o nevědomém sahání mezi nohy? Každopádně oceňuji, že neužívá slova pedofil. Neměl to potvrzené od sexuologa, správně se zdržel použití tohoto odborného termínu.
Co se týká sexu, jsou lidé často velice nevědomí a jakoby mimo, když to na ně přijde. Kdyby si Martin včas uvědomil své vrozené sklony nebo jen podvědomé tendence zneužít, nemuselo to takto skončit. Takových případů obecně je mnoho a mnoho. Jen o několika se dozví okolí. A jen hrstku z nich rozmázne tisk.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti