Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Za sex s nezletilou dostal pedagog podmínku

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Husky
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 5.1.2016 4:55:48
Pohlaví: muž
Líbí se mi: více kategorií
... ve věku od: 99
... až do věku: 99
Děkoval: 46 x
Oceněn: 98 x
Kontaktovat uživatele:

Za sex s nezletilou dostal pedagog podmínku

Příspěvekod Husky » 29.6.2016 11:55:49

Za sex s nezletilou chovankou dostal pedagog podmínku (Novinky.cz)Zpráva, která mě zaujala v médiích, mě přimněla věnovat tomuto tématu chvilku času a popsat něco víc. Článek je jen ukázkou typického případu, kdy není možné posuzovat sexuální zneužití slepě a zcela podle argumentace zákonů, které nic neříkají o dané situaci, v níž k činu došlo.

Na tváři pedagoga byla i přes rozsudek znát úleva. Žalobkyně Katarina Peková totiž žádala vězení ve čtvrtině desetileté trestní sazby. „Využil naivity poškozené a působil na ni silou své autority. Jednání od počátku popíral, poškozenou zneužíval po delší dobu a opakovaně,“ prohlásila státní zástupkyně.
Soud ale podle předsedy senátu Jaromíra Veselého neměl k uložení nepodmíněného trestu důvod. „Pohlavní styk s poškozenou nebyl ze strany obžalovaného vynucený, dívka měla o něj zájem. Nebyla jí tím způsobena žádná újma, nemá z toho žádné psychické potíže,“ odůvodnil verdikt Veselý. Upozornil také na to, že obžalovaný byl dosud bezúhonným člověkem a v jeho případě postačí dohled probačního úředníka.


Rád bych poznamenal, že obžalovaný nemusí trpět žádnou úchylkou či deviací, jelikož dívce bylo již 13 let. Jak je známo, muži jsou schopni podlehnout i mladším děvčatům, to ale není předmětem toho, co tu chci rozebírat.

„Začali jsme se líbat a pak se navzájem svlékli. Chtěli jsme to oba. Bylo to dobrovolné, já s tím souhlasila,“ popisovala chovanka to, co se odehrálo v listopadu 2013 na nemocničním pokoji v dětském domově. Podle ní se pak dál sexuálně stýkali.
„O prázdninách, o víkendech, když jsem byla na dovolence doma. Prostě jsme si zavolali, já nasedla k němu do auta a jeli jsme třeba do lesa,“ pokračovala dívka s tím, že dostávala i dárky.
„K Vánocům to byl třeba řetízek s křížkem a se srdíčkem nebo voňavky,“ dodala školačka.
Věrohodnost její výpovědi potvrdil soudní znalec Augustin Pixa. „Nezjistil jsem u ní tendence ke lhavosti ani ke zveličování. Jak ty události popisovala, tak také s největší pravděpodobností i proběhly,“ prohlásil Pixa. Podle něho obžalovaný byl pro dívku nejprve něco jako otcovský vzor, který ve vlastní rodině nepoznala. „Bohužel pak došlo k nežádoucímu přesmyku a z dvojice se stali milenci,“ dodal znalec.


Z toho, co dívka takto vypověděla, je patrné, že tu šlo o mnohem víc než jen sex. Měli spolu vztah, který byl možná nerovnocenný, jelikož šlo stále o dítě a dospělého muže, nicméně podobné vztahy vídáme v okolí běžně. Jen jeho aktéry nejsou dítě a muž, přesto je to typický příklad, kudy směřuje vztah nejednoho člověka. Muž si najde mladší partnerku nebo milenku a tu si buď kupuje dárky, nebo, aby sám sobě vztah obhájil, zahrnuje ji vším, po čem touží. Z článku ale dále vyplývají další fakta.

Obžalovaný muž ale jakýkoliv intimní kontakt s chovankou popíral. Podle něj se jen snažil být dívce co nejvíce nablízku a pomoci ji zbavit se závislosti na drogách.
„Svěřila se mi, že s tím má problém a že to nezvládá. Vyhrožovala i sebevraždou. Říkala, že nemá nikoho, komu by na ní záleželo, komu se může svěřovat a o koho se může opřít. Snažil jsem se ji chránit, být jí nablízku. Myslel jsem si možná naivně, že s těmi drogami dá pokoj,“ vypovídal vychovatel.
Jediným fyzickým kontaktem podle něj byl polibek na tvář. „Dal jsem jí ho, když měla narozeniny,“ prohlásil před soudem. U soudu také vyšlo najevo, že vychovatel dívce posílal stovky SMS se sexuálním podtextem. Za vulgární esemesky se omluvil. „Byla to velká chyba. Bouchly ve mně saze, psal jsem je ve velkém rozrušení, když jsem věděl, že holka tráví víkendy ve společnosti dealera drog,“ hájil se muž.


Chápu to tak, že tu šlo o skutečnou lásku nebo přinejmenším opravdový zájem o dívku, o kterou nikdo nestál (což si myslela zejména ona). Aby ji uchránil před nebezpečím, zahrnul ji láskou a byl jí útěchou a útočištěm. Rozhodně mu to nemám za zlé, byť tu můžu u mnohých tvrdě narazit.
Tento případ je důkazem toho, jak je náš systém ústavní péče nedostatečný. Nikdo už se neptal u soudu, jak je možné, že děvče našlo jedinou útěchu v náruči muže, kterého tu soudili. Nikdo už neměl odvahu podívat se pravdě do očí a přiznat, že pokud by teoreticky mohl vychovatel žít s dívkou, bylo by o dívku lépe postaráno než v domově.

Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obhájce se rozhodnou podat případné odvolání až po obdržení písemného vyhotovení rozsudku.

Děvče bude pravděpodobně opět v nějakém zařízení pro děti a mládež. Pokud se jí tam nedostane náležité péče a pozornosti, může být její budoucnost horší „než starší muž, který se o ni chtěl postarat“.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti