Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Terapeut léčil děti sérem pravdy

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Terapeut léčil děti sérem pravdy

Příspěvekod Plyšáček » 2.8.2016 22:55:36

Terapeut léčil děti sérem pravdy. Pacienti promluvili po desítkách let


Lidé, kteří byli v 60. a 70. letech na léčení v britské psychiatrické klinice Aston Hall nedaleko města Derby, si prošli peklem. Mnoho z nich tvrdí, že vrchní lékař na nich testoval sérum pravdy a nutil je přiznat smyšlená sexuální napadení. Kauza ožila v uplynulých měsících po tom, co se některé oběti rozhodly po mnohaletém mlčení promluvit.
...

Falešná obvinění ze znásilnění

Podle psychologů se mohl Milner jen snažit z mladých pacientů dostat, zda je nezneužívají rodiče či nezažili jiná sexuální trauma, o kterých se jinak bojí mluvit. Podobný výslech při užití séra přitom může být poměrně nebezpečný. Pacienti jsou totiž v polobdělém stavu a opakování otázek je může přesvědčit, že v minulosti zažili událost, ke které ve skutečnosti nikdy nedošlo.

Dokazuje to i několik případů z 80. a 90. let, které se dostaly až k soudu. Jejich hlavním motivem byly takzvané falešné vzpomínky, kdy pacienti mylně věřili, že byli zneužiti. Podnikatel z Kalifornie například žaloval psychoterapeuta a vysoudil na něm půl milionu dolarů poté, co ho jeho dcera obvinila z údajného znásilnění po opakovaném podání séra pravdy.

Aplikace kontroverzní látky na klinice Aston Hall zničila život také rodině jedné z tehdejších pacientek Sandře. Milner jí na deseti sezeních opakovaně podával sérum pravdy. Na konci terapie Sandra přišla s odhalením, že ji v dětství znásilnil její otec. Její sestra s tím nesouhlasila, Sandra však věřila Milnerovi. „Doktorům se přeci věří, nebo ne?“ vzpomíná. Sestra se však nevzdala a rozpadající se rodinu se pokoušela zachránit. Tvrdila, že otec Sandru znásilnit nemohl, protože s ní nikdy nebyl o samotě.

Sérum pravdy
Thiopental sodný je barbiturátové celkové anestetikum s rychlým nástupem a krátkým působením. Někdy se používá při výsleších - ne ke způsobení bolesti (ve skutečnosti má přesně opačný efekt), ale k oslabení vůle osoby a k jejímu snazšímu podlehnutí tlaku. Často se označuje také jako sérum pravdy.
Psychiatři používali thiopental při desenzibilizaci pacientů s fobiemi a k vybavení potlačených bolestných vzpomínek. Jedním z psychiatrů, kteří pracovali s thiopentalem, je profesor Jan Bastiaans, který tuto proceduru používal jako pomoc k uvolnění traumat u obětí nacistů.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti