Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Sexuálně explicitní scény v dětských časopisech

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7555 x
Kontaktovat uživatele:

Sexuálně explicitní scény v dětských časopisech

Příspěvekod Plyšáček » 3.10.2016 21:01:26

Sex pro děti: Čtyřlístek nebyl jediný, Ábíčko má ale větší koule i prsa! (g.cz)


Kreslíř komiksů a ilustrátor knih Lukáš Fibrich je v případě časopisu ABC v trochu jiné situaci než Bohumil Fencl, který sexuálně (ne)explicitní scény do Čtyřlístku tajně propašoval.

... Kreslíř Lukáš Fibrich, mimo jiné i kmenový ilustrátor dlouhověkého časopisu pro dorůstající mládež ABC, nakreslil pro tento magazín v roce 2008 tenhle obrázek – vypiplaný tak, až oči přecházejí z toho, jak dlouho se na něj člověk může koukat.


Obrázek
odkaz a zdroj: g.cz

Je to přebal kalendáře na rok 2008, který vyšel jako příloha časopisu. A v čem nebo kde je ‚problém‘? V pravém spodním rohu. Koukněte:

Obrázek
odkaz a zdroj: g.cz

Jenomže zatímco Bohumil Fencl do Čtyřlístku sex – tedy jeho náznaky, které asi hned pochopí jen ten, kdo je tam vidět chce a dovede – propašoval bez vědomí redakce, Lukáš Fibrich měl od redakce ABC plný souhlas. Nehledě na to, že za oknem souložící dvojice je skutečně miniaturní a dá se obdivovat pouze pod lupou, asi jako díla známého japonského miniaturisty Uko Ješity. Na závěr jen poznámka – proč se někteří lidé tak durdí? Bojí se snad, že se kvůli tomu o čtenářstvo Čtyřlístku (Ábíčka) začne hromadně zajímat norský Barnevernet? To snad jedině, kdyby v dětských časopisech vycházelo to, co u norských sousedů:

Obrázek
odkaz a zdroj: g.cz

Tohle je sice taky zábavné, ale daleko zábavnější – alespoň co si pamatujeme – bylo dozvídat se v dětství o sexu právě z dovedných náznaků a pomrkávání, než když nám to někdo vypálil najednou a naplno, aniž bychom o to vlastně stáli. Navíc kresby se sexuálními náznaky mají potenciál dlouhé trvanlivosti – prohlížíte-li si je již v dětském věku, znáte je zanedlouho doprodrobna, ale některé situace a jejich významy vám docházejí postupně, jak dospíváte. A takový obrázek, který vás dokáže stále něčím překvapit, se pak po právu stane ‚kultovní generační‘ záležitostí.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7555 x
Kontaktovat uživatele:

Sexuálně explicitní scény v dětských časopisech

Příspěvekod Plyšáček » 3.10.2016 21:17:02

Porno ve Čtyřlístku. Autor ukrýval do kreseb soulož, vydavatelství s ním ukončilo spolupráci (magazin.aktualne.cz)


Aféru odstartoval obrázek ze seriálu Binky kontra T-Max z časopisu Čtyřlístek. Lidé si na něm všimli, že jeho autor Bohumil Fencl do něj zakomponoval dvojsmyslné výjevy včetně naznačené soulože či orálního sexu. Uživatelé Facebooku nelenili a začali zpětně prohlížet další čísla Čtyřlístku. Zjistili, že narazit na tyto dvojsmyslnosti v seriálu Binky kontra T-Max není problém. Při letmém zkoumání našli bábovičky ve tvaru ženských ňader či podmořskou rostlinu vyobrazenou jako penis. V úterý se vydavatelství Čtyřlístku čtenářům omluvilo a autora okamžitě propustilo.

Aféra s lechtivými ilustracemi ve Čtyřlístku začala nenápadně. Scenárista Martin Šinkovský pověsil na Facebook obrázek ze seriálu Binky kontra T-Max, který kreslí Bohumil Fencl ("Bof"). Doprovodil ho komentářem: "Tak si listuju Čtyřlístkem (dvojčíslo 589-590) ... Vidím to jen já, nebo i někdo další?" Na aféru jako první upozornil web hlidacipes.org.
Při detailnějším prostudování i další uživatelé odhalili, že paní se sice vyklání z okna, ale zároveň se zřejmě oddává sexuálním radovánkám. A že na zadním sedadle modrého auta leží schoulená dáma pánovi v klíně.
Jedna z diskutujících na Facebooku upozorňuje také na poznávací značku auta "BJ 0210", BJ se používá jako zkratka pro "blow job", tedy orální sex. Krom toho usmívající se policista přibližuje ruku k ženskému pozadí v minisukni.

Zatímco někteří čtenáři vše komentovali s humorem ("Nechápu, že může někoho zaskočit sex v časopise, kde hlavní role nesou jména Fifinka, Pinďa, Myšpulín a Bobík."), jiní se pozastavují nad nezodpovědností autora, jenž se podle nich baví na účet nevinného dětského čtenáře.

Další se autora zastávají a tvrdí, že lidé mu podsouvají věci, které tak nemyslel. Bohumil Fencl je nicméně v databázi komiksů uveden jako autor erotického detektivního komiksu Sheila.
Někteří uživatelé sociálních sítí nelenili a začali listovat jinými čísly Čtyřlístku a zkoumat seriál Binky kontra T-Max. Zjistili zajímavou věc - "vtip" se souloží nebyl ojedinělý.
"Tak jsem prošel pár čísel dozadu a v měkčí formě je to poschovávané všude - různá odhalená prsa, močící lidi, pohozené sexuální pomůcky a podobně. Někde asi pracuje fantazie, ale někde je to zcela zřejmé," shrnuje výsledky pátrání uživatel Petr Šimčík.

Uživatel Ondra Král do diskuse vložil přímo dva jasné důkazy - na obrázku zobrazujícím pláž jsou dvě pískové bábovičky ve tvaru odhalených dámských ňader, ve vyobrazení podmořského světa pak lze bez dlouhého hledání najít rostlinu ve tvaru penisu.
Redakce Čtyřlístku se k aféře vyjádřila v úterý na Facebooku. "Tímto se hluboce omlouváme všem svým čtenářům za skryté vulgarity v příběhu „BINKY“ výtvarníka a autora scénáře Bohuslava Fencla. Jedná se o mistrně ukryté miniaturní kresby, které jsme v redakci neobjevili. Tímto děkujeme Vám, našim čtenářům, za podnětné upozornění. S autorem okamžitě ukončujeme další spolupráci a učiníme vše, aby se podobná věc neopakovala," uvedl v prohlášení jednatel vydavatelství Vít Němeček.
"Byla to klukovina. Člověk to tam propašuje z legrace, tak z toho má potěšení. Byla to moje soukromá legrace, bohužel teď už to legrace není. Je to čirá klukovina, omluvil jsem se a Čtyřlístek se mnou rozvázal další spolupráci. Tím to pro mě končí," řekl Aktuálně.cz autor ilustrací Bohumil Fencl.


Obrázek
odkaz a zdroj: kultura.zpravy.idnes.cz

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti