Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Kauza pedofilních trenérů v Británii

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Kauza pedofilních trenérů v Británii

Příspěvekod Plyšáček » 14.12.2016 6:00:37

V Británii bobtná kauza pedofilních trenérů (fotbal.idnes.cz)Skandál, který v posledních týdnech otřásá britským fotbalem, má pokračování. Policie oznámila, že se v souvislosti se zneužíváním dětí v mládežnickém fotbale zajímá o 83 podezřelých a 98 sportovních klubů.

A to nemusí být konečný seznam, v poslední době totiž vyplouvají na povrch nová obvinění. O pedofilních sklonech svých bývalých trenérů po letech mlčení promlouvají někdejší amatérští i profesionální fotbalisté.
Vyšetřování se proto dotýká klubů všech úrovní - od nejnižších soutěží až po Premier League. Jako první se před třemi týdny ozval Andy Woodward, bývalý hráč Crewe, Bury nebo Sheffieldu United. Odtajnil to, co v sobě předtím léta dusil - že ho coby jedenáctiletého chlapce v mládežnickém týmu Crewe zneužíval tehdejší kouč Barry Bennell.
O Bennellových praktikách pak promluvilo několik dalších hráčů a vyšlo najevo, že bývalého trenéra kvůli zneužívání dětí zadržela už v roce 1992 policie na Floridě. Za stejný delikt si odpykal už tři tresty vězení.
O tom, že byl zneužívaný, promluvil krátce po Woodwardovi i bývalý anglický reprezentant Paul Stewart, v úterý se se svou zkušeností přidal i Matt Le Tissier, legendární záložník Southamptonu. Nezažil prý klasické zneužívání, ale chování Boba Higginse, dalšího z obviněných trenérů, mu také přišlo podezřelé.
„Byli jsme nazí, on nás položil na stůl a masíroval nám záda... Byla to taková rychlomasáž, a dost nepohodlná,“ líčil. „Tehdy jsme si z toho se spoluhráči dělali legraci, ale s odstupem času si člověk uvědomí, že to rozhodně nebylo v pořádku.“
„Je třeba zvýšit ostražitost při ochraně mladých hráčů fotbalu proti sexuálnímu zneužívání,“ prohlásil ve čtvrtek předseda mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino. „Ti, které shledají vinnými ze zneužívaní dětí, musí být velmi přísně potrestáni.“
Aféra Britům připomíná případ zneužívání dětí slavným moderátorem BBC Jimmym Savilem, který podle policie během své kariéry sexuálně zneužil stovky osob. Savile byl v 70. a 80. letech jednou z nejznámějších britských celebrit a na BBC moderoval několik pořadů. Informace o jeho chování vůči dětem se na veřejnost dostaly až po jeho smrti v roce 2011.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host