Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Cyril Höschl: Pedofilové mezi námi

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Cyril Höschl: Pedofilové mezi námi

Příspěvekod Plyšáček » 30.6.2017 8:54:20

Pedofilové mezi námi: Kolik jich vlastně v populaci je? (reflex.cz)Pedofilů je zřejmě daleko více, než se domnívá laická veřejnost. Kolik jich mezi námi vlastně žije a jak se v době internetu projevují?

Dobrý večer, pane profesore Höschle!
Jsem matka malého dítěte. Čím dále častěji si všímám článků o pedofilech. Zdá se mi, že jsou všude. V umění, ve fotbale, v armádě, ve vysokých kruzích, v uprchlických táborech atd. Jako žena nikdy nepochopím, co muže vzrušuje na kojencích až po nezletilé dívky a chlapce. Jejich orgány ještě nejsou zcela vyvinuty. Je to jistý druh sadismu? Vzrušuje je to, že to dítě bolí a ono křičí? Vzrušuje je ubližovat? Jinak si to totiž nedovedu představit. A jak je možné, že počty těchto lidí jsou tak vysoké? Budu Vám moc vděčná za odpověď.
Děkuji moc. S pozdravem H. D., Praha


Samozřejmě máte pravdu, že pro běžného člověka je pedofilie těžko pochopitelná, jako ostatně každá parafilie, tedy sexuální deviace co do způsobu (perverze) či co do objektu (inverze). Při podrobnějším studiu sexuálního chování se však jednotlivé odchylky začnou jevit srozumitelněji, i když většina z nich ne přijatelněji. Červenka je ptáček, jenž má na přechodu krku v hrudníček červenou skvrnku. Zdá se, že ta je podnětem, který u samečka spustí dvoření (vábení do hnízda).

Jestliže vychováte samečka od vylíhnutí z vajíčka v izolaci tak, aby nikdy neviděl, jak červenka vypadá, nejen že se „spustí“ i s vycpanou červenkou, ale dokonce i s chomáčkem vaty s červenou inkoustovou skvrnkou na špejli. To znamená, že spouštěcí mechanismy sexuálního chování jsou složeny z poměrně jednoduchých elementů a mohou vykazovat různé poruchy, jež vedou k „deviaci“.

Takový fetišista například nemiluje sousedku v domě, ale její kozačky za dveřmi, což mnohým připadá ještě podivnější než ta pedofilie. Ostatně čím mladší žena, tím zpravidla atraktivnější, až se ta hranice stírá: neochlupená blondýnka s hladkou kůží je v erotických představách vlastně už dítě. Máte pravdu, že existuje pedofilní sadismus, ale nikoli ve všech případech.

Existují i pedofilové něžní a laskaví, zahrnující svůj nepřirozený objekt vroucí láskou. Ke vzrušení tedy rozhodně nemusí vždy vést bolest a nářek. Zajímavé je, že pouze asi 25–50 % těch, kteří zneužijí dítě, je vskutku pedofilních. Ostatní mohou projevit úchylné chování pod vlivem stresu, partnerských problémů, demence, nízkého IQ, alkoholismu, z nedostupnosti adekvátního sexuálního objektu, jako projev psychopatie, obecně kriminálního chování atd., takže se někdy pachatelé sexuálního zneužití dětí dělí na pedofilní a nepedofilní. Poměr mužů a žen mezi nimi se odhaduje na 10:1.

Nevím, zda „pedofilové jsou všude“. Tu a tam se nějaký objeví ve skautském oddíle, mezi pedagogy či sbormistry, ale celkově prevalence (výskyt) mezi dospělými muži je asi pětiprocentní. Jinými slovy, jsou možná „všude“, ale naštěstí v relativně „malém množství“. Rozumím námitce, že nahlíženo očima obětí je jakékoli riziko zneužití dítěte strašlivě velkým. Svět však celkově není příliš bezpečné místo k pobývání. Podle amerických statistik dvacet žen, respektive pět mužů ze sta mělo v dětství zážitek sexuálního zneužití. Asi u půldruhého procenta se dá mluvit o znásilnění. Pachatelem je nejčastěji osoba dítěti známá!

Podobné riziko ovšem je, že budete mít schizofrenii či bipolární poruchu, o diabetu a jiných nemocech ani nemluvě. Evidence zneužívání je stále nedostatečná, protože pachatelé ani oběti o svých zkušenostech z mnoha důvodů nemluví. Zde se nabízí velký prostor pro zjišťování podstaty problému tam, kde je nějaké podezření při změně chování dítěte. To může napomoci prevenci toho, že se stane obětí sexuálně motivovaného trestného činu.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilové mezi námi

Příspěvekod Plyšáček » 30.6.2017 9:17:13

Kasz na ČEPEKu píše:Článek v podstatě o ničem, připadá mi.
Mně tento článek přijde nesmírně zajímavý. A pan profesor se nebojí uvádět odlišná čísla, než drmolí stále dokola jiní.

Paní H.D. z Prahy je ukázkou typického občana, který si tvoří úsudek o společnosti dle četnosti jednotlivých témat a na základě podání zpráv v médiích. Zcela ponořena v předsudcích.

Cyril Höschl píše:Ostatně čím mladší žena, tím zpravidla atraktivnější, až se ta hranice stírá: neochlupená blondýnka s hladkou kůží je v erotických představách vlastně už dítě.
Tak tak. Konečně to někdo přiznal.

Cyril Höschl píše:Zajímavé je, že pouze asi 25–50 % těch, kteří zneužijí dítě, je vskutku pedofilních.
Konečně střízlivější odhad, než Weissových 10 %.

Cyril Höschl píše:Tu a tam se nějaký objeví ve skautském oddíle, mezi pedagogy či sbormistry, ale celkově prevalence (výskyt) mezi dospělými muži je asi pětiprocentní.
Z psychologických důvodů je jistě lepší uvádět obrat "tu a tam". Ale pětiprocentní prevalence, tak to je nezvykle vysoké číslo! To bychom vedli dokonce před čtyřprocentními homosexuály! Tento článek je nesmírně zajímavý... Pět procent bych spíše uváděl u všech, kdo mají i jen mírné pedofilní sklony. Ale pedofilů, kteří jsou primárně, byť ne výhradně, orientováni na děti (opravdu prepubescentní) bych viděl někde kolem 1-2 procent. Ale, konečně, nevíme!

Cyril Höschl píše:Podle amerických statistik dvacet žen, respektive pět mužů ze sta mělo v dětství zážitek sexuálního zneužití.
Zajímavá, ale uvěřitelná, čísla. Dokonce i na "americké statistiky".

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 3 hosti