Diskuse k Asceho Střípkům

Osobní sdílení od členů, detailní popisy jejich životních osudů, vyprávění zajímavých příběhů, případně kazuistiky a příběhy z druhé ruky - příběhy zneužitých, životopisy slavných pedofilů ap.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3355
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1934 x
Oceněn: 7013 x

Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Plyšáček » 1.1.2018 15:00:56

Poznámka k Rozloučení v Asceho Severních horách

Drahý, milovaný Asce.
Dovol mi, abych ti vyjádřil upřímnou soustrast. :cry:
Děkuji ti za Livrey a za to, jakým způsobem jsi obohatil její život.
Není však pravdou, že "jsi vyhořelý a nepotřebný". Naše říše Pedonia tě potřebuje. Všichni přátelé zde, ostatně i tvá nádherná rodina, tě velice potřebují. Čeká zde na tebe mnoho příležitostí k další pomoci a k vyjadřování hluboké Lásky.
Miluj dále, prosím, tak, jak umíš. +++:

Obrázek
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 261
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2187 x
Oceněn: 492 x

Re: Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Snilko » 1.1.2018 17:29:02

Milý Asce, som prekvapený a je mi smutno z toho, že ty a Livrey už netvoríte jeden celok. Ale na jednej strane si Livrey dal veľmi veľa na to, aby mohla absolvovať svoj úspešný štart. Naopak, Livrey dala tebe tiež neskutočne veľa. Vzájomne ste sa od seba navzájom veľa naučili.
Livrey som vždy vnímal ako slnko v našom kráľovstve a verím, že občas do nášho kráľovstva ešte nakukne, aby nás svojimi hrejivými lúčmi potešila.

Vždy, keď sa niečo skončí, zároveň niečo ďalšie (a možno krajšie) začína. Symbolicky s koncom roka sa skončila aj jedna nádherná etapa tvojho života, ale zároveň začala ďalšia, ktorá ti ponúka nové výzvy a možnosti.

Ako píše Plyšáček, Pedonia ťa potrebuje, a ja verím, že to, čo si prežil, ti dá nové impulzy a silu tvoriť hodnotné príspevky do Pedonie. Verím, že to, čo si prežil, ťa posilní a zocelí.
Asce, tvá šťastná hvězda Ascella svítí dál.
Uživatelský avatar
Neptun
Moderátor
Příspěvky: 426
Registrován: 2.1.2016 13:35:44
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1312 x
Oceněn: 1352 x

Re: Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Neptun » 1.1.2018 18:26:23

Milý příteli. Čekal jsem to až na jaře. Jistě, čekal jsem to. Čekal jsem to s klidem, neboť jsem viděl, jak jste se již stačili vzájemně obohatit. Což nosná raketa či space shuttle boosteru nedělají. A krom toho pohleď níže: v muzeu astronautiky na mysu Canaveral stojí nosná raketa se svými dvěma boostery. Nezapomíná se na ně a jejich důležitou roli.

Obrázek
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 755
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2648 x
Oceněn: 2496 x

Re: Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Asce » 1.1.2018 20:12:53

Neptun píše:...Čekal jsem to až na jaře.
...Čekal jsem to s klidem, neboť jsem viděl, jak jste se již stačili vzájemně obohatit. Což nosná raketa či space shuttle boosteru nedělají. A krom toho pohleď níže: v muzeu astronautiky na mysu Canaveral stojí nosná raketa se svými dvěma boostery. Nezapomíná se na ně a jejich důležitou roli.

Nepovažuji se za úplného hlupáka a zaslepence. Předpokládal jsem, že mi bude ctí Livrey životem doprovázet do doby, než nastoupí na vysokou školu. Očekával jsem, že tam zapadne do onoho podnětného prostředí studentů a mladých vědců plných sebevědomí, ale i znalostí a dovedností, které ji velice zajímají. Předpokládal jsem, že pak ji již nebudu schopen udržet a že to tak bude i v pořádku, protože tou dobou bych jí již nemohl vůbec nic dát, naprosto nikam výše ji posunout. Bohužel, toto vplutí mezi jí obdivované nastalo nečekaně brzy a zastihlo mne zcela nepřipraveného.

Co se týká technické stránky mého Střípku, tak vím, že jsem se dopustil jisté nepřesnosti, ale tak nějak jsem ji v příspěvku o mé osobní tragédii neřešil. Dodávám tedy toto:

Zatímco standardní stupně typu booster se opravdu odhodí jako nepotřebný odpad, jedinou mně známou výjimku tvoří právě ty u raketoplánů třídy Space Shuttle. Ty přistávají na padáku a používají se opakovaně.

Na tvém obrázku ovšem nevidíme nosnou raketu + dva boostery, ale externí nádrž na kapalné palivo pro raketoplán + dva boostery. V případě tohoto typu raketoplánu je on tou vlastní nosnou raketou, ale pro hlavní motory nemá vůbec žádné palivo - to je právě v oné externí nádrži, která po vypotřebování paliva shoří v atmosféře.

Vztah pomocných součástí pro start raketoplánu s vlastním raketoplánem není vždy úplně idylický. Vzpomeňme, že díky kusu izolační pěny odtrženému z externí nádrže byl zničen stroj Columbia (rok 2003, zahynulo všech 7 členů posádky) a pro změnu vadné těsnění mezi segmenty boosteru zničilo stroj Challenger (rok 1986, taktéž všech 7 astronautů zahynulo).
Uživatelský avatar
Livrey
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 19.1.2016 21:35:27
Pohlaví: žena
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 25
Děkoval: 373 x
Oceněn: 93 x

Re: Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Livrey » 3.1.2018 7:19:26

Přiznám se, pro mě byl vývoj situace taky celkem překvapením. Netušila jsem, že se člověk může tak rychle znovu zamilovat. Na jednu stranu toho lituji, neboť Asceho mám velmi ráda, na druhou stranu to bylo nejsprávnější řešení situace, neboť jsem poslechla své srdce a šla za ním.

Čekala jsem, že s Ascem budeme i nadále kamarádi, ale ono je to se mnou těžké, když nedokážu držet ústa, když jsem do někoho až po uši zamilovaná, a takřka neustále o něm musím básnit. Což, uznejte, je pěkně hnusné, jestliže jste do někoho zamilovaní a on básní o někom jiném než o vás. (Asi nechci vědět, jak moc mé kamarády ze školy začínalo štvát jméno Asce, protože jsem ho používala tak často, že by si mohli myslet, že si žádné jiné ani nepamatuji.) Tedy ano, bolí to se mnou a je lepší ticho, než-li rozrývaná bolest v srdci. To je hlavním důvodem, proč se již budu snažit tady nebýt - nechci již více ubližovat někomu, koho jsem milovala.

Jak již zmínil Asce, jsem teď v okruhu nových lidí. Tito lidé se také mnohdy na ostatní tváří jako na normály, protože svým okolím jako normální většinou vnímáni nejsou. Absolutní většina se mnou rozhodně mou úchylku nesdílí. Přesto musím říct, že asi těžko mávnu kouzelným proutkem a přestanu být přitahována holčičkami. Avšak myslím, že je na čase se někam posunout a věnovat více času tomu, co mě naplňuje.

Nemůžu ale zmizet jen tak. Jsem vám vděčná za vaši neskonalou pomoc, bez které bych nebyla schopna přežít otočení rodiny zády ke mně a také ty drobné peripetie, které souvisí s láskou k holčičkám. Děkuji Plyšáčkovi za nový pohled na svět a je mi líto, že se již nesetkám s Královnou - bylo by mi opravdovou ctí. Děkuji Maxovi, Gombíkovi, Sertralinovi, Torimu a mnoha dalším za mnohé zajímavé konverzace a za slova podpory. Děkuji Dreanorovi za to, že jsem si mohla s někým promluvit o podobném dekadentním pohledu na svět. Velmi mě potěšil Snilkův komentář a jsem ráda, že mě zde stále nevidí jako zápornou postavu.
Ráda bych se rozloučila s vámi všemi osobně, ale již nemůžu na chat, proto se rozloučím touto cestou.

Nejvíc jsem ale vděčna Ascemu, za jeho lásku a podporu, která mě neskutečným způsobem posunula vpřed. Už jen to, že ve mě opravdu někdo věří, je pro mě závazkem, že se opravdu budu snažit být tím nejlepším člověkem, jakým jen můžu být. Ráda bych mu vše nějakým způsobem oplatila, ale nemůžu - tohle není něco, co by šlo vrátit jinak, než opětovanou láskou na celý život. Neskutečně si ho vážím za jeho odborné znalosti, jak z chemie, tak z oblasti vztahů. Mám tě ráda, a proto s tebou již mluvit nebudu. (A zase musím brečet jako malé dítě, protože loučení opravdu neberu dobře.)

Nemůžu zmizet jen tak bez rozloučení, ale zmizet bych měla. Děkuji vám všem obyvatelům Pedonie a přeji vám vše, co je pro vás nejlepší, jak do nového roku, tak do života celého.

Vaše Livrey
Uživatelský avatar
Susinka
Uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 3.1.2016 8:09:57
Pohlaví: muž
Povolání: vše kolem elektriky
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 40
Děkoval: 496 x
Oceněn: 237 x

Re: Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Susinka » 4.1.2018 12:06:57

Zdravím po delší době tuhle nádhernou říši, která mi moc pomohla a ke které jsem v jednom ohledu nebyl úplně upřímný.

Když jsem si dnes jen tak chtěl vyplakat srdíčko Ascemu, on mi oznámil tu smutnou zprávu o rozchodu Asceho a Livrey a o smutku, který cítí. Já sice věděl, že má vztah s nějakou nádhernou vílou, ale že jde o Livrey, jsem neměl do dneška žádné tušení. Já osobně již delší dobu prožívám podobné pocity jako Asce. Jsem ve skoro stejné a zároveň úplně odlišné situaci, ale s Ascem soucítím, proto jsem se také po dlouhé době přihlásil a komentoval.

Livrey přeji, aby její cestička za srdíčkem byla ta správná, aby neztrácela svůj optimismus ani temperament.

Asce, ty se drž, chlape, a rozhodně neházej flintu do žita. Věřím, že se naskytne další dívka, kterou budeš moct provázet životem. Jsi silný a nespočetněkrát jsi mi pomohl a věřím, že tento stav ustojíš a brzy budeš jako dřív.
Uživatelský avatar
Susinka
Uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 3.1.2016 8:09:57
Pohlaví: muž
Povolání: vše kolem elektriky
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 40
Děkoval: 496 x
Oceněn: 237 x

Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Susinka » 9.1.2018 7:56:31

Poznámka ke každodennímu střípku Hokej, oslava a krásná Václacka

Asce píše:…Slavil jsem významné životní jubileum...


Nevím sice, jaké jubileum náš Kancléř slavil, ale předpokládám, že se jednalo o narozeniny, a proto bude slušností poblahopřát.

Asce, příteli, přeji ti ze srdce vše nej k Tvým "určitě nejvíce 30. narozeninám" :oops: , zdraví, životní pohodičku, nějaké to splnění snů a hlavně Vílu, kterou budeš moci provázet životem.

Pokud budu mít tu čest se s tebou ještě někdy setkat, těch slíbených lahví vína bych musel přivést nejmíň vagón - za to, co jsi pro mě udělal a stále děláš, a chci, abys věděl, že si tebe i tvých činů nesmírně vážím. Moc ti za vše dík, drž se a ještě jednou vše nej... +dekuji+
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 261
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2187 x
Oceněn: 492 x

Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Snilko » 22.1.2018 12:44:09

K príspevku Soňa a Marcela (druhý rok učiliště)

Super, ďalší vynikajúci Střípek. Perfektne napísaný. Je dosť dlhý, ale dobre sa číta. Ďakujem za tvoju tvorbu, Asce.

Na druhej strane je trošku aj smutné, že dievčatá si užili dobrovoľných radovánok a na súde svedčili proti tebe. Také sú zákony a naša spoločnosť.

Teším sa na ďalšie tvoje zaujímavé príspevky.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 755
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2648 x
Oceněn: 2496 x

Re: Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Asce » 22.1.2018 15:08:55

K příspěvku Soňa a Marcela (druhý rok učiliště)

Snilko píše:...je trošku aj smutné, že dievčatá si užili dobrovoľných radovánok a na súde svedčili proti tebe.

No, jelikož dění okolo soudu budu také vkládat, tak zatím nechci moc prozrazovat. Snad jen tolik, že šlo o neskutečně kruté pocity, které vyústily v to, že jsem zcela vážně zvažoval sebevraždu, to propleteno s neuvěřitelnou fraškou, jakož i až se zvířecí oddaností... Inu, když dojde na lámání chleba, tak se vyjeví pravé charaktery jednotlivých aktérů. Pokud se týká Soni a Marcely, ve Střípku jsem napověděl, že jeden odznak byl u soudu coby předmět doličný...
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 261
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2187 x
Oceněn: 492 x

Re: Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Snilko » 23.1.2018 10:43:59

K príspevku Soňa a Marcela (druhý rok učiliště)

Asce píše:...jsem napověděl, že jeden odznak byl u soudu coby předmět doličný...

Predpokladám, že odznak máš stále u seba ako spomienkový predmet. Alebo ti ho zabavili?
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 755
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2648 x
Oceněn: 2496 x

Re: Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Asce » 23.1.2018 18:17:31

K příspěvku Soňa a Marcela (druhý rok učiliště)

Snilko píše:
Asce píše:...jsem napověděl, že jeden odznak byl u soudu coby předmět doličný...
Predpokladám, že odznak máš stále u seba ako spomienkový predmet. Alebo ti ho zabavili?

Bohužel, odznak nemám a mrzí mě to. Většina mých "památek" nepřežila manželství. Buď je zlikvidovala moje manželka (například třísku z prkna vchodových dveří do bunkru Poslední štace, kterou jsem si nechal pro štěstí - což bylo vyhodnoceno jako nepotřebný krám) či děti, protože se jim ty věcičky líbily (právě mimo jiné i diskutovaný odznak, ale i mnoho drobností, které jsem od učňů dostával jako dárky).
Uživatelský avatar
Neptun
Moderátor
Příspěvky: 426
Registrován: 2.1.2016 13:35:44
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1312 x
Oceněn: 1352 x

Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Neptun » 9.2.2018 0:03:56

Vypracování domácího úkolu z kapitoly Asceho chemický kroužek: bolehlavy a jak na ně

Domácí úkol ohledně Asceho bolehlavu. Půlnoční nástřel po rautu. Snad mě kolegové doplní.
 1. Alkaloid theobromin je vám jistě znám. Jeho taktéž přírodní derivát, totiž výše vyobrazený 1-methyltheobromin je mnohem účinnější a je vám jistě též dobře znám. Jaké je nejběžnější synonymum k jeho zde uvedenému pojmenování?
  >To je přece gvaranín!
 2. Všechny zde uvedené barbituráty jsou kyselinami. Ale jak to? Nikde v jejich molekulách nevidíme žádnou funkční skupinu, která je pro organické kyseliny charakteristická. Čím je tedy dána jejich schopnost vystupovat coby kyselina?
  >Kontrastní ke kyselé je sladká chuť. Tak barbituráty asi váží polyhydroxylované uhlovodíky.
 3. Ergotamin (vlastní účinná báze vínanu ergotamínia) a jemu příbuzné alkaloidy jsou obsaženy v jisté parazitické houbičce, která napadá různé traviny včetně obilovin. V minulosti takto vznikaly vážné otravy obyvatel, ke kterým se dostala mouka kontaminovaná zmíněnými alkaloidy. Jak se předmětná houbička jmenuje?
  > Naši studenti sbírali lysohlávky.
 4. Vínan ergotamínia se dá rozložit tak, že jedním z produktů je kyselina lysergová. Ta se následně dá využít pro přípavu svého N,N-diethylamidu, jenž je velmi silnou psychedelickou drogou. Znáte název této drogy?
  >Strašné jméno (6aR,9R)-N,N-diethyl-7-methyl-4,6,6a,7,8,9-hexahydroindolo[4,3-fg]chinolin-9-karboxamid.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 755
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2648 x
Oceněn: 2496 x

Re: Diskuse k Asceho Střípkům

Příspěvekod Asce » 9.2.2018 13:24:36

Diskuze k příspěvku Asceho chemický kroužek: bolehlavy a jak na ně

Neptun píše:Domácí úkol ohledně Asceho bolehlavu. Půlnoční nástřel po rautu. Snad mě kolegové doplní.

Děkuji za vypracovaný domácí úkol, i když některé odpovědi jsou... inu, pěkně lišácké a odhalující, že Neptun zná, leč nechce hned vše ostatním vyzradit. Zkrátka odpovědi, jak se na Neptuna sluší. Bohužel, některé odpovědi nejsou zcela správné. Ale popořadě:

 1. Otázka: Určit běžné jméno alkaloidu 1-methyltheobrominu

  • Odpověď Neptuna: To je přece gvaranín!
  • Asceho reakce: Zřejmě to mělo být "guaranin". Ano, jedno z mnoha synonym 1-methyltheobrominu je skutečně guaranin. Ovšem očekávaná odpověď byla jiná - mělo jí být předmětné jméno daného alkaloidu, které zná široká veřejnost.
 2. Otázka: Čím je dáno to, že barbituráty se chovají jako kyseliny?

  • Odpověď Neptuna: Kontrastní ke kyselé je sladká chuť. Tak barbituráty asi váží polyhydroxylované uhlovodíky.
  • Asceho reakce: Chybná odpověď. S chutí to v tomto případě nijak nesouvisí, ba ani se sacharidy. Jde o chemickou vlastnost. Uznávám, že toto je poněkud těžší otázka. Drobná nápověda: a) uvědomit si, kdy je látka kyselinou (postačí Arrheniova teorie), b) co se v předmětných molekulách podle této teorie tak jedině může odštěpit a c) podivit se jak to, vždyť očekáván by byl pravý opak, avšak po zamyšlení se nad rozložením elektronegativity... Nu a je to.
 3. Otázka: Jméno parazitické houbičky, která mj. produkuje jedovatý ergotamin.

  • Odpověď Neptuna: Naši studenti sbírali lysohlávky.
  • Asceho reakce: Ne, lysohlávky, pokud je mi známo, neparazitují na obilovinách, a byť jsou to drobné houbičky, přeci jen jsou výrazně větší, než ta hledaná.
 4. Otázka: Kyselina lysergová, resp. její N,N-diethylamid - znáte název této drogy?
  • Odpověď Neptuna: Strašné jméno (6aR,9R)-N,N-diethyl-7-methyl-4,6,6a,7,8,9-hexahydroindolo[4,3-fg]chinolin-9-karboxamid.
  • Asceho reakce: Ano, toto je správný chemický název hledané látky. Očekávanou odpovědí však bylo jednodušší, obecně známé jméno.

Tím, že Neptun nevyzradil ta nejjednodušší řešení, ale zvolil ta pojmenování, která jsou správná, ale nikoliv všeobecně známá, ponechal šanci k tomu, abyste se zamysleli i vy ostatní. Tak přátelé, s chutí do toho.

Zpět na “ŽIVOTNÍ PŘÍBĚHY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti