Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Komentáře k tématu Mystérium sexuality

Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7554 x
Kontaktovat uživatele:

Komentáře k tématu Mystérium sexuality

Příspěvekod Plyšáček » 31.5.2017 11:44:48

DISKUSNÍ TÉMATICKÉ VLÁKNO K DUCHOVNÍMU A FILOZOFICKÉMU TÉMATU

Mystérium sexuality

Obrázek
odkaz a zdroj: www.espritsciencemetaphysiques.com
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2895 x
Oceněn: 2957 x
Kontaktovat uživatele:

Komentář ke kapitole Otevřená srdce a intimní sdílení

Příspěvekod Asce » 4.2.2018 16:04:26

Komentář ke kapitole Otevřená srdce a intimní sdílení

Plyšáček píše:Dva lidé, kteří touží po naprosto naplňujícím partnerství, se musejí naučit spolu komunikovat o všem a sdílet vše potřebné…

S touto částí odstavce naprosto souhlasím. Vypíchl bych „komunikovat o všem“ a „potřebné(m)“.

Plyšáček píše:Neměla by být mezi nimi žádná skrytá tajemství. Již v začátku vztahu by si měli sdělit vše důležité o své minulosti, jinak mohou přijít zbytečné konflikty v budoucnu (nepřiznané nemanželské děti, přátelé z kriminálu ap.). Žádný "kostlivec ve skříni" by neměl zůstat viset. Lepší přiznat vše v začátku vztahu, než potom čelit výzvám něco náhle odhalovat či muset díky tomu začít lhát. Je lepší překonat touhu být viděn v tom lepším světle a dokázat říci na sebe i ta nepříjemná fakta, než připravovat svému partnerovi zraňující překvapení do dalších let.

Zde je, podle mne, již problematičtější říci to takto obecně. Můj názor je takový, že zvážit by se mělo:

• Co říkám
    Plyšáčkovy příměry jsou značně nesourodé. S kamarády z kriminálu bych asi nedělal obzvláštní tajnosti, nemanželské děti bych přiznal nejpozději v okamžiku, kdy bych si s dotyčnou dívkou řekl, že od teď chceme být něco víc než přátelé, ale svěřit svoje sexuální úchylky, které navíc ani nijak do aktuálního vztahu nezasahují (pedofilii, kterou nepraktikuji za hranou zákona), to je jiné kafe.

• Kdy to říkám
    Opravdu choulostivé věci, které se dají bolestivě zneužít, doporučuji sdělit až v okamžiku, kdy se partneři chtějí dohodnout o konkrétním termínu svatby. Tedy tehdy, kdy už je jasné, že spolu chtějí žít jako manželé, jako kompaktní a nedělitelná jednotka, ale přeci jen je ještě možnost se na základě sděleného obsahu rozejít, aniž tím bude trpět někdo třetí (děti). A některé věci doporučuji nesdělovat vůbec.
Zkrátka partnerovi nepatřím od narození, ale až od chvíle, kdy jsme se seznámili a zakoukali se do sebe. Partner by rozhodně měl znát to, co ovlivňuje či mohlo by ovlivňovat náš aktuální život (např. nemanželské děti). Logicky, protože tyto věci, byť jejich kořeny leží v minulosti, tak díky tomu, že stále probíhají, patří do zmíněného intervalu „od seznámení a zakoukání se do sebe“. Pokud přes všechna očekávání nějaký „kostlivec“ nečekaně vypluje, protože například jistá dobrá duše napráská, že jsem byl často k vidění na pedowebu a básnil tam o malých holčičkách, pak přijde ke slovu ono „(umět) komunikovat o všem potřebné(m)“. Nyní to totiž potřeba je a partnerka by měla tuto situaci zvládnout a pochopit – nechtěl jsem vztah zatěžovat něčím, co bylo před naším seznámením, co nemá přesah do současnosti a nenese s sebou ani nějaká další rizika.

Naopak, jako riziko vidím to, když během krátké doby známosti ihned na partnerku „vybalím“ všechny své třinácté komnaty. Podle mne má vše svůj čas a u některých kauz to může klidně znamenat i nikdy. Život je pestrý a po měsíci známosti, byť s dotyčnou sdílím lože, zdá se mi povahově nádherná, je nejlepším člověkem na světě, prostě úžasná, úžasná, úžasná, i tak se, bohužel, může stát, že se po dalším měsíci zase rozejdeme. Možná i ve zlém. Někdy se to stane, vyloučit nelze nic. A potom se děsit toho, že jsem si právě zadělal na další potenciální potíže tím, že dotyčná to na mne někdy prozradí, je úplně zbytečné.

Zde cituji podobný názor, tentokrát genderově opačně.

Dana Sokolová, Novinky.cz píše:Velmi rychlé sblížení

Jste nadšená, jak moc se o vás hned od začátku partner zajímá? Pak buďte na pozoru. Přestože je moc hezké, že máte od začátku pocit naprostého souznění, nic to nemění na tom, že byste měla být na informace o vás a vaší minulosti skoupější.

„Shromažďování informací se sice může jevit jen jako zvědavost, a tedy skutečný zájem o vás, ale dost často se stává, že je to jen způsob, jak se rychle dostat k vašim slabinám,” varuje na svém blogu koučka Sharon Demková.

Kvalitní vztahy mají přirozený rytmus, ve kterém se vše postupně vyvíjí a zraje. Svůj čas tak mají i nejrůznější tajemství i to nejniternější ve vás.

Pozornost a zájem se jednoduše nerovná důvěryhodnost. Osobní prostor a soukromí je tak zapotřebí si skutečně střežit. „Vaše historie a neúspěchy z vás utvořily tu úžasnou osobu, kterou jste dnes, ale všechny ty vzpomínky a příběhy patří jen vám. Buďte tak velmi opatrní na to, komu je převyprávíte,” radí Demková.
Plyšáček
Administrátor
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7554 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Komentář ke kapitole Otevřená srdce a intimní sdílení

Příspěvekod Plyšáček » 4.2.2018 17:08:49

Milý Asce.
Děkuji ti za otevření diskusního vlákna k mému filozofickému pojednání.

Vážím si toho, že jsi mé úvahy rozšířil o pohled na bezpečnostní problematiku běžných vztahů. Souhlasím s tvými připomínkami a varováními. Tomu se však ve svém díle příliš nevěnuji. V posledních dvou kapitolách řeším již pouze velice vážné vztahy.

V kapitole Předpoklady naplněného vztahu Plyšáček píše:Nejde tolik o učebnicové příklady vztahů... budeme popisovat vztah dvou lidí, pro které je sex něčím více než jen úžasným relaxem, odměnou nebo samozřejmostí v životě. Bytostí, které vidí v Lásce, ne tedy pouze v sexu, smysl života a možnost dosáhnout trvalého poznání skrze milování a uctívání druhého jakožto Boha v lidském těle.
Sám vidíš, že se jedná o hrstku párů na planetě. Je otázkou, zda se vůbec některý z adeptů dostane k tomuto textu... na pedowebu... Přesto chci věřit tomu, že několik jedinců může alespoň pozitivně posunout.

Asce píše:...jako riziko vidím to, když během krátké doby známosti ihned na partnerku „vybalím“ všechny své třinácté komnaty.
Souhlasím. Děkuji za doplnění. Touto úrovní vztahů (krátká známost) se však v MYSTÉRIÍCH vůbec nezabývám. Je mi však jasné, že mnoho lidí se v životě dál nedostane. Zdá se mi dokonce, že to je čím dál tím horší - jak alarmujeme v mnoha tématech. Holka si to udělá před anonymem na webkameře, kluk to zkusí s klukem, aby o něco náhodou nepřišel... Kde je konec udatným rytířům, cudným princeznám? Jak by asi žili v dnešní době Romeo a Julie? Byli by in?

Asce píše:Opravdu choulostivé věci, které se dají bolestivě zneužít, doporučuji sdělit až v okamžiku, kdy se partneři chtějí dohodnout o konkrétním termínu svatby. Tedy tehdy, kdy už je jasné, že spolu chtějí žít jako manželé...
Ano. Souhlasím. Já mám na mysli snad ještě vyšší stupeň oddanosti.

V kapitole Otevřená srdce a intimní sdílení Plyšáček píše:Pokud jasně cítíme, že náš protějšek je "tím pravým" a že po jeho boku chceme kráčet po zbytek svého života, pokud i on nám jasně sděluje svou oddanost a hlubokou lásku, jsme před důležitým úkolem naučit se spolu vycházet, souznít a s tolerancí přijímat jeden druhého...
A pak teprve rozvíjím úvahy o hlubokých sdíleních a kostlivcích ap.

Obrázek
odkaz a zdroj: Romeo a Julie, moderní verze (1996)

Zpět na “Plyšáčkovy úvahy - subfórum”