Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Píseň Žofka

Prostor pro vlastní výtvory členů a jejich umělecká díla. Fotografie, výtvarná díla, literární tvorba - básně, povídky, pohádky ap., písně atd.
U literárních děl pozor na písemnou dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Daniel
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 5.3.2016 22:55:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 10
Děkoval: 274 x
Oceněn: 202 x
Kontaktovat uživatele:

Píseň Žofka

Příspěvekod Daniel » 4.9.2017 8:55:16

Tato píseň vznikla v době, kdy dcera chodila poslední rok do mateřské školky a učila se hrát na flétnu. Zvládala zahrát tóny A1, H1, C2, D2 a zrovna se učila G1. Když si vzala flétnu do rukou, pečlivě srovnala prstíky a foukla, tak G1 zahrála čistě. Pokud ale měla G1 zahrát jako součást melodie po nějakém jiném tónu, tak se jí to pořád nedařilo.

Tenkrát dostala jako dárek pleteného hada. Hned si ho oblíbila a dala mu jméno Žofka. Dostal jsem nápad napsat o Žofce písničku a abych dceru motivoval do hraní na flétnu, rozhodl jsem se pro jednoduchou melodii skládající se z tónů, které dokázala zahrát. A jako úplně poslední tón písně jsem dal G1.

Žofka je had.
Ten had tě má rád.
Pořád leze, stále syčí,
po nikom se neopičí.

I když je had,
nemusíš se jí bát.
Nemá zuby jedovaté,
nekouše a srdce zlaté

má.


Notový zápis: zofka.pdf
Melodie písně: zofka.mid


Dceři se písnička zalíbila a hned souhlasila s tím, že si ji zkusí zahrát na flétnu. Vzala flétničku do rukou, hrála, hrála ... a poslední tón se jí nepovedl :(

Čekal jsem, jak to dopadne. A dopadlo to ještě lépe, než jsem čekal. Dcera se správným způsobem naštvala, vzala Źofku, flétnu a notový záznam písničky, zavřela se s nimi v pokojíčku, a tam cvičila tak dlouho, dokud se jí to nepodařilo zahrát čistě. A pak se mi okamžitě přiběhla pochlubit, že už jí to jde. :)

Někdy si říkám, jestli jsem se neměl vybodnout na programování a jít raději dělat učitele do ZUŠky. ;)

Zpět na “OSOBNÍ TVORBA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host