Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Povídka Natálka a myš

Prostor pro vlastní výtvory členů a jejich umělecká díla. Fotografie, výtvarná díla, literární tvorba - básně, povídky, pohádky ap., písně atd.
U literárních děl pozor na písemnou dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Angex
Uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 2.1.2016 19:00:26
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 20
Děkoval: 264 x
Oceněn: 365 x
Kontaktovat uživatele:

Povídka Natálka a myš

Příspěvekod Angex » 10.7.2016 17:15:03

Povídka Natálka a myš
Tahle krátká povídka se mi v hlavě zrodila dost rychle. Také jsem ji napsal téměř za jedno odpoledne. Není to sice žádný zázrak, ale doufám, že někoho potěší. :)


Natálka byla obyčejná osmiletá holčička. Její světle hnědé dlouhé vlasy, modré oči a roztomilá tvářička z ní však dělaly úplnou princeznu. Také si na princeznu ráda hrála, hlavně u babičky a dědečka na chalupě. Kolikrát sice na princeznu nosila krátké šaty, někdy až dost krátké, že jí byly často vidět kalhotky nebo holý zadeček, když bylo horko a ona byla pod šaty úplně nahá, ale krásné čelenky ve vlasech, různé korálky na krku a zlatý prstýnek se žlutým diamantem na prstu ji princeznou přeci jen udělaly.
Jenže jednou ten prstýnek Natálka ztratila. Bylo to o letních prázdninách právě u babičky a dědečka na chalupě, kam Natálka jezdila. A ráda. Moc se jí tam líbilo a babička s dědečkem byli moc hodní. A okolní příroda byla jako z pohádky. Natálka na sobě tehdy měla zrovna ty hodně krátké šaty, oblečené jen na jejím nahém těle, že kdyby ji viděl nějaký kluk, asi by mu vypadly oči z důlků, protože ten den foukal vítr, i když bylo horké letní počasí, který Natálce ty kraťoučké šatičky nadzvedával a Natálka tak nedobrovolně a snad i nevědomky ukazovala, jakou že krásu skrývá pod lehkým oděvem.
Natálka byla smutná, měla ten prstýnek ráda. Babička s dědečkem jí slíbili, že půjdou a prstýnek najdou. Dali Natálce oběd, popřáli jí dobrou chuť a vydali se pátrat po prstýnku. Však nemůže být daleko, Natálka to dopoledne běhala jen kolem chalupy. Natálka se v jídle jen hnípala a plakala. Slzy jí tekly po tváři a kapaly jí do talíře s jídlem. Bylo jí moc líto, že ten prstýnek ztratila.
Vtom najednou do místnosti vtrhl Natálčin strýc a jančil a křičel: "Myš! Myš!" Běhal sem a tam jako smyslů zbavený. O strýcovi každý věděl, že se bojí myší. Jak se někde nějaká objevila, první, kdo utekl nebo stál na stole, byl právě strýc.
Natálka, ač smutnila kvůli prstýnku, náhle vyprskla smíchy a začala se smát. Strýc se choval opravdu legračně. Pořád pobíhal po místnosti a něco hledal. Vypadal jako blázen. Natálka ho sledovala a hlasitě se smála. Teď už neplakala žalem, ale smíchy. Strýc popadl pánvičku a běžel s ní někam ven. Natálka vstala od stolu a běžela za ním.
Strýc stál před chalupou u okna, nad hlavou držel pánvičku a díval se pod okno na zeď, kde u země byla malá díra. Byla to myší díra. Natálka přiběhla ke strýci a pozorovala ho, co dělá. A hned jí to bylo jasné. Strýc chce tou pánvičkou tu myš umlátit. A to nemohla Natálka dopustit. Měla zvířátka moc ráda, ani mouše by neublížila. Tohle prostě nemohla dovolit.
Natálka si stoupla za strýce, který trpělivě čekal, až myš z díry vyleze, aby ji mohl zabít a byla připravena jednat. Oba dva byli chvíli zticha, jako by tam ani nebyli.
Náhle z díry vykoukl čumáček, pak celá hlavička a nakonec myš vylezla celá. V tom strýc máchl pánvičkou, což myš vyplašilo, a ta se dala na útěk. Strýc chtěl kupodivu běžet za ní, ale Natálka ho chytla za kalhoty, které mu stáhla a strýc tak zakopl a spadl na zem. Natálka se smála, že sotva popadala dech. Ale viděla, jak se myš zastavila, otočila se směrem k Natálce, chviličku se na ni dívala, jakoby ji snad za něco děkovala a pak utekla někam pryč.
Strýc se začal zvedat ze země a křičel na Natálku: "No počkej! Ty dostaneš! Zmaluju ti ten tvůj zadek, to uvidíš!" Natálka rychle utekla do chalupy. V tom však potkala babičku s dědečkem, kteří jí se smutkem v obličeji oznámili, že prstýnek bohužel nenašli. Natálka se opět rozplakala a utekla pryč. Dědeček za ní ještě volal, co bude s tím jídlem, co nesnědla, ale odpovědi se nedočkal.
Natálka si sedla do trávy, opřela se o strom a pokrčila nohy. Kdyby teď před ní stál nějaký kluk, asi by mu nevypadly jen oči z důlku. Natálka nyní ukázala takovou krásu, že ani ta nejkrásnější rozkvetlá a voňavá květina není tak krásná. Opřela si ruce o kolena a o ruce si opřela hlavu. Stále plakala.
Po nějaké chvíli si přes uplakané oči všimla, jak se v myší díře něco hnulo. Seděla od ní asi tak deset metrů. Sledovala myší díru, jestli se jí to nezdálo a pořád plakala. A zase. Něco se v myší díře pohnulo. Uplakaná Natálka zpozorněla. Něco tam je. Určitě myš. Ale ta Natálce prstýnek nevrátí. Hned ji napadlo, že ho půjde hledat ještě jednou. Ale než se stačila vůbec hnout, stalo se něco neuvěřitelného.
Z myší díry vyběhla myš a něco lesklého držela v puse. Byla to ta myš, na kterou šel strýc s pánvičkou a běžela rovnou k Natálce. Přiběhla až k ní a přímo před její skrčené nohy položila zlatý prstýnek se žlutým diamantem. Natálka se usmála radostí, vzala prstýnek do ruky, prohlédla si jej a když viděla, že se prstýnku vůbec nic nestalo, nasadila si ho na prst. Podala myši svou dlaň, ta si na ni vylezla a pak si dala Natálka myš na rameno.
Slunce pěkně pražilo, i když foukal vítr. Čechral Natálce vlasy, byla schovaná ve stínu pod korunou stromu. Bylo slyšet, jak listy ve větru lehce šumí. A byli slyšet i ptáci, jak krásně zpívají.
Myš očichávala Natálce ucho. Pak přeběhla kolem jejího krku na druhé rameno. Chvilku se dívala dolů a pak jí sjela na břicho. Natálka natáhla nohy. Myš něco čichala ve větru a pak se rozeběhla po Natálčiných nohách až k jejím lýtkům. Očichávala jí palce u nohou. Na chvilku strnula, jako kdyby zpozorněla a pak se rozeběhla zpátky na Natálčina stehna. Začichala ve větru a šup pod Natálčiny šatičky. Myška nezbednice očichávala Natálčino přirození. Natálku to šimralo a tak vyndala myš zpod šatiček, položila ji vedle sebe na trávu a pokrčila nohy. Myš, jako by se jí to líbilo, běžela ihned k jejímu přirození znova. A teď ho měla vystavené se vší parádou. A také, že nelenila a opět ho očichávala. Natálku to zase šimralo a tak se raději postavila. Ta myš je ale zvláštní.
S úsměvem na tváři, že má konečně svůj prstýnek, šla Natálka do chalupy za babičkou a dědečkem, aby se jim pochlubila, kdo jí ten prstýnek přinesl. Myš cupitala za ní. Babička s dědečkem a i se strýcem byli překvapeni a usoudili, hlavně strýc, že tu myš může dál žít a bydlet v jejich chalupě. Strýc se na Natálku usmál a odpustil jí, co mu provedla. Myš se stala miláčkem všech a spolu s Natálkou byli nejlepší kamarádi.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3061 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídka Natálka a myš

Příspěvekod Asce » 10.7.2016 18:47:25

Hezké, Angelo, hezké, však jsem ti také dal poděkování...

Jenom mi vrtají v hlavě tyto otázky:

  • Opravdu bylo Natálce 8? Jsi si jistý, že jí nebylo tak 5?
  • Zmínka o podivném očuchávání myšky mi přijde nepatřičná - ne snad z důvodu toho, že bych byl dnes nějak obzvlášť puritánský, ale proto, že k ničemu nesměřuje, do ničeho nevyúsťuje. Prostě je tam jaksi navíc... Leda by...
  • ...leda by ta myška byl sám spisovatel Angelo a při představě, jak s tou holčičkou bydlí v jedné chaloupce, zapomněl ostatním soukmenovcům prozradit, jak to bylo dál.

Napíšeš nám, jak to v té chaloupce, která nebyla perníková, ale přesto pohádková, pokračovalo?
Uživatelský avatar
Angex
Uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 2.1.2016 19:00:26
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 20
Děkoval: 264 x
Oceněn: 365 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídka Natálka a myš

Příspěvekod Angex » 10.7.2016 18:53:00

Asce píše:Napíšeš nám, jak to v té chaloupce, která nebyla perníková, ale přesto pohádková, pokračovalo?


Však mě znáte, já si snad nikde neumím odpustit nahotu nebo i něco víc. Ale hlavní pointa povídky je samozřejmě o něčem jiném. :) Původně Natálka neměla být takhle odhalená, ale nějak mi to zase nevyšlo. Čím to může být? :D
A vy byste chtěli nějaké pokračování? :)

Zpět na “OSOBNÍ TVORBA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host