Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

film Učitelka (2016)

Ostatní materiál AV charakteru, který se nehodí do jiného subfóra. Zejména KNIHY (pokud nejsou detailně zpracovány v Odborné sekci) a FILMY (bezkonkurenční kartotéku všech filmů s dětmi a pedofilní tématikou naleznete na ČEPEKu).
Uživatelský avatar
Sertralin
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: 5.1.2017 14:24:04
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky a chlapci
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 165 x
Oceněn: 235 x

film Učitelka (2016)

Příspěvekod Sertralin » 29.7.2018 1:58:59

Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se sice odehrává na začátku 80. let, ale jde o příběh univerzální, který by se mohl odehrát kdekoliv a v jakékoli době, neboť zkorumpovanost, stejně jako malost a vypočítavost vládnou světem bez ustání.
Zdroj: A-Company CZ

Dovolím si doplnit svůj osobní pohled na děj v tomto filmu, který byl inspirován podle skutečné události.

První, co chci zmínit, je to, že je mi zle. Je mi zle z toho, jak někdo může takto nechutně zneužívat svých pravomocí a ohrozit tak budoucnost dětí. Žena v tomto filmu je nesporná manipulantka. Dokázala si omotat tolik rodičů kolem prstu výměnou za lepší známky dětí. Jediné o co jí jde, je její vlastní blaho. Pokud by sobeckost nadnášela, tak by tato žena létala. Inu, jak praví jedno přísloví: „Na každou svini se vaří voda.” Já doufám, že už na ni v pekle čekají s předehřátým kotlem.

Taky mě zaujal konec filmu. Nechci vyzradit pointu, tak vám řeknu akorát, že nezáleží na tom, v jakém politickém režimu se nacházíme. Lidé se můžou chovat jako svině bez ohledu na něj. Kdekoli a kdykoli se může objevit podobná osoba, které sobecky záleží jen na vlastním prospěchu a které nevadí bez ostychů někoho využít. I v dnešním světě se bohužel takové osoby dostávají na vysoké pozice a mnohdy jsou jejich přečiny přehlíženy, ne-li v horším případě tolerovány.


Tamara Fischer


Tamara Fischer, Richard Labuda


Fotografie byly vytaženy z html kódu galerie u filmu.
Zdroj: csfd.cz
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3064 x
Kontaktovat uživatele:

Re: film Učitelka (2016)

Příspěvekod Asce » 29.7.2018 15:32:45

Milý Sertraline.

Tvůj příspěvek se mi líbil, tedy až na ono opakovaně použité expresivní pojmenování hlavní hrdinky filmu. Jsme tu milovníci holčiček, a i když v ojedinělých případech lze míru svého vyjádření takto podpořit, přeci jen je zapotřebí s oněmi ošidnými slovíčky zacházet, jako by byla šafránem...

O tomto díle jsem neměl ani ponětí, ale po tvé recenzi se na něj jistě podívám. Takže děkuji za tip...

S tou vařící smolou kdesi, bych si však tak jistý nebyl. Je zapotřebí si uvědomit, že právě v principu podobné jednání, jaké nám zprostředkovává tvá recenze filmu, lze spatřovat za mohutným rozvojem lidského mozku a stojí stále, jako jakási šedá eminence, na pozadí celé naší civilizace. Pravda, souběžně s tím vznikly a fungují jisté korekční mechanizmy, kterým říkáme společenské mínění, či u závažnějších případů pak zákony, a které míru zlovolnosti významně snižují. Jenže univerzální dobro neexistuje. Když se nad tím tak zamyslíš, pak můžeš dospět k závěru, že vlastně ono dobro společenského mínění a zákonodárství, není zase ničím jiným, než manipulací, která umožňuje mocnějším být ještě mocnějšími. Zkrátka poddaní, kteří se nezabíjí, nekradou si vzájemně majetek, neznásilňují se, nepřivlastňují si neoprávněně cizí zdroje a neintrikují nad jistou míru toterance, tak více a efektivněji pracují - a tím pádem lépe odvádí své "desátky" (dnes mnohem větší podíl, než 10%). Ostatně filozof Bedřich Engels pravil: "Stát je organizované násilí."

Ano, zlu je třeba se v každém případě postavit. Bohužel, touto myšlenkou se často zaštiťují i ti, kteří zlo sami páchají, a to ať už pod pláštíkem falešného dobra, či jen ze sobeckosti, hlouposti, pomstychtivosti. A tak před tím, než se každý pustíme do boje za lepší zítřky, měli bychom hodně, ale opravdu hodně přemýšlet. Soudě z předmětné recenze, není případ zmiňovaných třech rodin tohoto typu. Vypadá to, že zde je zlo demaskováno a je takovým malým hrdinstvím postavit se mu. Kéž by tomu tak bylo vždy i v realitě...

Zpět na “OSTATNÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host