Chat pro oprávněné uživatele běží denně od 18:00 do 21:00.

Film Hon/Jagten (2012)

Ostatní materiál AV charakteru, který se nehodí do jiného subfóra. Zejména KNIHY (pokud nejsou detailně zpracovány v Odborné sekci) a FILMY (bezkonkurenční kartotéku všech filmů s dětmi a pedofilní tématikou naleznete na ČEPEKu).
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7543 x
Kontaktovat uživatele:

Film Hon/Jagten (2012)

Příspěvekod Plyšáček » 18.2.2016 9:58:38

Hon/Jagten

ČSFD

Dánsko: Jagten
Angl.: The Hunt
Drama
Dánsko, 2012, 115 min

Režie: Thomas Vinterberg
Scénář: Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm

Obrázek
odkaz a zdroj: jyllands-posten.dk

Čtyřicetiletý Lucas se nedávno rozvedl a začíná žít nový život. Má přátele, novou práci, přítelkyni a pohodový vztah s dospívajícím synem. Tuto porozvodovou idylu záhy naruší jedna nahodilá lež, která se rychle začíná šířit v komunitě jeho přátel. Obavy a nedůvěra se vymknou kontrole a vesnice propadne podivné hysterii. Lukas musí uhájit svou čest a později v kolektivní štvanici i holý život...

Klárka je moc milé a krásné děvčátko. Vůbec jí nic nezazlívám. Spíše postup učitele při nepřijetí srdíčka byl mimo. Mohl jej přijmout a zároveň vysvětlit, že učitele může mít ráda jen jako učitele.

Vyloženě mě naštval postup ředitelky a rádoby psychologa při výslechu Klárky. Všechno zcela chybně. Bez úvodu, bez seznámení, bez zkoušky pravdomluvnosti, nejasné a ještě k tomu návodné otázky,...
Např.: "Je pravda, že jsi říkala, že jsi viděla Lukasova pindíka?"
Pokud kývne na znamení souhlasu, kývá na první část věty, nebo na druhou?
Závěrečná otázka s klíčovou informací (barva semene) vůbec neměla padnout:
"A vzpomínáš si, jestli z něj vyšlo něco bílého?"

A pak ta schůzka rodičů. Zase samá chyba ze strany ředitelky...

Později, matka s Klárkou na pohovce... Klárka se jasně vyjádřila v tom smyslu, že šlo o její výmysl, že Lukas nic špatného neudělal. Ale matka, poučená z nějaké brožurky, hbitě přiskočila s poznámkou:
"Tvoje hlava si něco nechce pamatovat..." Prostě ji ubezpečuje o své verzi toho, co se stalo. I když se to nestalo.

Velice vypjatá je scéna, kdy se setkává Markus, syn Lukase, s Klárkou. Bohužel i on postupuje zcela chybně. Klárka se ještě více staví do odporu a bojí se přiznat, že zalhala.

Další působivá katarze se odehrává v kostele. Když už musel Lukas přerušit dětský sbor a měl slovo k celému městu, mohl se zmoci na pádnější slova než na tu psychopatickou scénu...

Pro mne osobně byl nejsilnější okamžik, kdy se na závěrečné slavnosti objevuje ve dveřích Klárka. To jsem fakt nezvládl a rozbrečel jsem se. Na můj vkus nebylo vhodné, že ji vzal bez jejího svolení do náruče, ještě k tomu rozkročenou.

Velice poučný film. Hlavně pro ty, co by chtěli někoho jen tak obviňovat ze SZ dětí. Zvláště profesionály. Třeba učitele z MŠ.

phpBB [video]

Zpět na “OSTATNÍ”