Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Film Pollyanna

Ostatní materiál AV charakteru, který se nehodí do jiného subfóra. Zejména KNIHY (pokud nejsou detailně zpracovány v Odborné sekci) a FILMY (bezkonkurenční kartotéku všech filmů s dětmi a pedofilní tématikou naleznete na ČEPEKu).
Uživatelský avatar
Neptun
Moderátor
Příspěvky: 467
Registrován: 2.1.2016 13:35:44
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1462 x
Oceněn: 1534 x
Kontaktovat uživatele:

Film Pollyanna

Příspěvekod Neptun » 15.5.2016 19:02:31

Pollyanna


Kniha s krásným silným příběhem, trochu o dětech, určená spíše dospělým, několikrát zfilmovaná.
Knihu napsala Eleanor Hodgman Porterová v roce 1913.

Obrázek

Osiřelá asi jedenáctiletá Pollyanna se po smrti rodičů přistěhuje k bohaté, ale protivné tetě, která ji chce vychovávat pomocí přísných trestů a hladovění. Pollyanna se však od svého tatínka naučila „hře na štěstí“, s jejíž pomocí na každé situaci vidí něco, ž čeho může mít radost. Brzy do této hry zasvětí i své okolí a daří se jí dodat chuť do života hádavým sousedkám, nakvašeným starým mládencům, a dlouho jí nedokáže vzdorovat ani přísná teta. Pak však Pollyannu osud podrobí těžké zkoušce...

Poprvé byla Pollyanna zfilmována hned roku 1920; je to verze se slavnou Mary Pickfordovou. Roku 1960 vznikla verze s někdejší první ženou Ronalda Reagana (1940-48) Jane Wymanovou, s Adolphem Menjou a Karlem Maldenem, a hned tři další adaptace byly uvedeny v letech 1973, 1982 a 2003.
Další díly knihy - "Pollyanna dorůstá" (1915) a pokračování od jisté H. L. Smithové, která se jmenují "Pollyanna se vdala", "Pollyanniny klenoty" a "Pollyannin čestný dluh" - takové obliby nedosáhly.

Pollyanna od Disneyho z r. 1960:

phpBB [video]


U nejnovější filmové verze není Pollyanna tak hezoučká (viz obrázek úplně nahoře), nejspíš záměrně, neboť své zapšklé okolí má nadchnout nikoli roztomilostí, ale pozitivní životní filozofií.
Polyanna z roku 2003:
Pollyanna je malé osiřelé děvče, a tak je poslána, aby žila u své náladové, nevrlé tety Polly. Brzy Pollyanna zjišťuje, že spousta lidí v tetině městě v Nové Anglii je stejně mrzutých jako teta. Avšak dívčin nevyléčitelný optimismus, například v případě její "radostné hry", kterou hledá světlou stránku na každé situaci, přináší mladistvou, veselou změnu do usedlého starého města...(oficiální text distributora)


phpBB [video]


Sám jsem knihu nečetl a viděl pouze nejnovější filmovou verzi, zato mnohokrát. A na konci jsem si také trochu pobrečel.

Zpět na “OSTATNÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host