Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Pohádka Tři bratři (2014)

Ostatní materiál AV charakteru, který se nehodí do jiného subfóra. Zejména KNIHY (pokud nejsou detailně zpracovány v Odborné sekci) a FILMY (bezkonkurenční kartotéku všech filmů s dětmi a pedofilní tématikou naleznete na ČEPEKu).
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Pohádka Tři bratři (2014)

Příspěvekod Plyšáček » 17.8.2016 7:05:44

Tři bratři


ČSFD
Režie: Jan Svěrák
Scénář: Zdeněk Svěrák
Kamera: Vladimír Smutný
Hudba: Michal Novinski, Jaroslav Uhlíř
Hrají: Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula, Sabina Rojková, Kateřina Kosová, Oldřich Kaiser, Gabriela Míčová, Jiří Lábus, Zdeněk Svěrák, Zuzana Norisová, David Matásek, Lucie Maria Štouračová, Ivana Chýlková, Alena Doláková, Kamil Halbich, Jan Holík, Jitka Čvančarová, Miroslav Táborský, Bolek Polívka, Oldřich Vlach, Miroslav Vladyka,…

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Obrázek
odkaz a zdroj: ČT

Obrázek
odkaz a zdroj: kultura.zpravy.idnes.cz

Obrázek
odkaz a zdroj: www.novinky.cz

Tři bratry jsem viděl se synem v kině. Celkově mě pohádka potěšila. Hezká hudba, nádherné záběry. Karkulka a její zásnuby mi přišly bezvadné. Ve filmu o filmu jsem se doslechl, že Lucie byla pěkně náladová a po prvním záběru říkala, že ji to nebaví a že chce domů. Jé, ta by to ode mne schytala... Tolik možných zájemkyň a ona dělá fóry. Mimochodem vzhledově pro mě nic moc. Možná že to dotočila jen díky mlaďoučkému myslivcovi. Docela dobře si ji dokáži představit, jak tam s ním celou dobu koketuje.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Pohádka Tři bratři - videa

Příspěvekod Plyšáček » 17.8.2016 7:11:54

Trailer
phpBB [video]


"Je to prostě zbytečný, usilovat o slečny...," zpívají skřehotavými hlásky malé husopasky.
phpBB [video]


Jak se točila Karkulka
phpBB [video]
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Pohádka Tři bratři - recenze

Příspěvekod Plyšáček » 17.8.2016 7:27:32

Mladý Svěrák to pořádně schytal: Natočil prý pedofilní Karkulku! Nejsou náhodou ti čeští kritici poněkud zapšklí?! (krajskelisty.cz)V Čechách je pravidlem, že skutečně úspěšní umělci to často schytají více než jejich méně zdatní kolegové. Příkladem jsou spisovatel Michal Viewegh nebo režisér Filip Renč. Ten dokonce dostal za pokračování úspěšného seriálu Sanitka Anticenu Zlatý citrón s odůvodněním, že jde o profesní propadák. Za ten je považován i nový film Jana Svěráka. Nejúspěšnější český režisér je však podle filmových kritiků příliš dokonalý. Trošku drzosti a ušpiněnosti by prý jeho dílům nevadilo. Navíc čelí kritice, že jeho verze Karkulky obsahuje pedofilní motiv…

Nad zatím posledním filmem Jana Svěráka, pohádkou Tři bratři, se sešli v kritickém pořadu ČT Art Jasná řeč Josefa Chuchmy „tři pánové v brýlích a ve středních letech“. Vedle Chuchmy ještě kritici Marcel Kabát a Vojtěch Rynda. Nahlas přemítali, zda jsou Tři bratři kromě nesporného úspěchu diváckého také úspěchem uměleckým, a nebo zda se jeden z mála českých režisérů, oceněný Oscarem, pouze udržuje v kondici. V zásadě se shodli, že měli s ohledem na předchozí Svěrákovu pohádku Kuky se vrací určitá očekávání, ale tentokrát byli spíše zklamáni.

Lepší bez otce?
Shoda také panovala nad otázkou, zda je Svěrákova spolupráce s jeho otcem prokletím nebo výhrou. Z hlediska návštěvnosti je to prý výhra, Tři bratři mají vynikající návštěvnost. Ale umělecky lepší jsou podle nich filmy, kde s otcem nespolupracoval (Jízda, Akumulátor). Jedině tak má tento „národní hitmaker“ ještě šanci zazářit a natočit nějaký majstrštyk. Podle hostů ve studiu Svěrák marně čeká na šanci zfilmovat velký román a dodnes lituje, že nenatočil Pravidla moštárny. Zatímco v Kukym se propojila Svěrákova kreativita a zralý pohled na život, byl to začátek nové éry, Tři bratři jsou krokem zpátky. I ve srovnání s dokumentem Tatínek, z něhož je cítit určitá drzost a kontroverze a ne hlazení po srsti. Byla to rebelie příliš hodného syna.

Příliš dokonalé a k smíchu...
Chuchma sám se přiznal, že mu osobně na pohádce vadí neuvěřitelná perfektnost, jak je to vše dokonalé, až reklamní, ale v tom perfekcionismu se ztrácí schopnost diváky oslovit. Marcel Kabát ho v názoru podpořil. Svěrák podle něj „tlačí se na pilu, vše je nádherné, úžasné, strašně se tam šlape na plyn v těch emocích, statek je vypulírovaný, do toho národní symfonicky orchestr, zkrátka hrozně moc patosu“. A dodává: „Trošku nadhledu a ušpiněnosti by neškodilo.“ Film prý moc nefunguje. Jeho ambice je sice bohulibá, vyprávět dětem pohádky, ale problematická je ta spojující linie, v níž se mísí tři známé české pohádky Červená Karkulka, Šípková Růženka a O dvanácti měsíčkách. Všechny tři příběhy jsou totiž napěchované do stejné formičky, kde to všechno končí svatbou.

Pedofilní Karkulka?
Chuchma se ošíval také nad Svěrákovou verzí Červené Karkulky. Když prý s nim film viděla jeho patnáctiletá dcera, dostávala záchvaty smíchu, je podle ní příliš naivní. Navíc se prý podivovala nad poněkud pedofilním momentem. V pohádce Tři bratři se totiž osmiletá Karkulka zasnoubí s dospělým mužem. Podle Svěráka si vždy Karkulku představoval jako malou holku, a on si na ni holt někdo počká. Cílové publikum 5-12 let se nad tím prý asi podivovat nebude. Tak uvidíme.


Nejprve chci poukázat na nevhodnou terminologii. Karkulka určitě nebyla pedofilní, nýbrž propedofiní. A to i v případě, že hovoříme o pohádce a ne o hlavní postavičce. Termín propedofilní je vysvětlen v naší Nové terminologii.
Tuto reakci na námluvy mohl Svěrák (starší) čekat - je divné, že se s ní nesetkal již ve své operetce. Ale asi mu o to skutečně šlo, nějaký vyšší zájem, nebo tak... Asi je "náš". Docela dlouho to tam omlouvají a vysvětlují (a pusu že dětskou a tak...). Myslím, že všichni kritici byli poněkud přetažení. Jo, kdyby ji tam zlíbal na zemi, neřeknu...
Jinak vlk je hrozné monstrum. Nejhorší postava pohádky.

Další kritika:
Tři bratři, že je pohádka roku? Z Karkulky udělali oběť pedofilie! (expres.cz)
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Pohádka Tři bratři - jiné verze

Příspěvekod Plyšáček » 19.8.2016 6:49:17

Naprosto špičkovou verzi sehrál divadelní kroužek při SDH na Hlíně. Pohádka O Šípkové Růžence.

phpBB [video]


Ukázka z povedené akademie. Pohádka O dvanácti měsíčkách. K dnešnímu dni 21 shlédnutí na YT. Jistě jim s tím pomůžeme.

phpBB [video]


Snaživí táborníci potřebují také vzpruhu...

phpBB [video]

Zpět na “OSTATNÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti