Kniha Janek Alex: Žil jsem jako pedofil

Ostatní materiál AV charakteru, který se nehodí do jiného subfóra. Zejména KNIHY (pokud nejsou detailně zpracovány v Odborné sekci) a FILMY (bezkonkurenční kartotéku všech filmů s dětmi a pedofilní tématikou naleznete na ČEPEKu).
Susinka
Uživatel
Pohlaví: muž
Povolání: vše kolem elektriky
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 40
Děkoval: 465 x
Oceněn: 227 x

Kniha Janek Alex: Žil jsem jako pedofil

Příspěvekod Susinka » 21.9.2016 11:10:50

Autor: Janek Alexa (pseudonym)
Žánr: literatura naučná, autobiografický román
Databáze knih

Obrázek
odkaz a zdroj: antikvariat-sova.sk

Anotace knihy:
Osobní zpověď člověka, který se narodil s odlišnou sexuální orientací a byl odsouzen za pohlavní zneužití osob mladších 15 let. Vypráví o jeho dětství, dospívání, kdy si začal uvědomovat svou sexuální orientaci, o letech strávených vedením chlapeckého oddílu, o období sexuální adaptace, v němž se snažil navázat partnerský vztah se ženou, o neustálém tlaku obrovského pokušení, kterému několikrát podlehl. Následuje soud, ochranná ústavní léčba a kastrace, pro niž se dobrovolně rozhodl, a nástup k trestu odnětí svobody. Autor, který má dlouholetou novinářskou zkušenost, líčí svůj příběh poutavě s velkou otevřeností a odvahou, což umožní pochopit prožívání a společenské postavení člověka se sexuální deviací.

Moje recenze:
Jak už anotace této knihy napovídá, jedná se o příběh homosexuálního pedofila. I když je království Pedonia založené výhradně na heterosexuální pedofilii ze strany mužů, myslím, že tato kniha může být zajímavá pro všechny, kdo se pedofilem cítí a kdo pedofily jsou, a také jim pomoci najít odpovědi na různé otázky ohledně parafilií a také možná pomůže posunout na tu správnou cestu.

Přečtení této knihy mi doporučila moje psycholožka, která mi titul posléze i zapůjčila, protože se mi ho nepodařilo na internetu najít k zakoupení - všude vyprodáno. Osobně jsem měl přečteno do týdne (po večerech) a nyní knihu čte moje žena. Samotné čtení pro mě bylo dost emotivní, často jsem v polovině textu přestal číst, zavřel oči a začal jsem si Jankovu situaci převádět na mou osobní. Přemýšlel jsem, zda bych udělal věci stejně nebo zda bych situaci řešil jinak. V pasážích, kdy měl Janek recidivovat, já mu v duchu říkal, ať to nedělá, ale myšlenkami knihu nepřepíšu, k recidivě bohužel došlo a to několikrát.

Čtenáře může zaujmout věcný a bez zbytečností vyprávěný autobiografický příběh vysokoškolsky vzdělaného a ve víře vychovaného muže, který záhy po pubertě zjišťuje svoji sexuální odlišnost. Ještě při studiích v šedesátých letech začne působit jako vedoucí oddílu mládeže (pionýr), který vedl spíše jako skautský oddíl - tedy výlety, výpravy, lezení na skály a také poznávání přírody a věci s tímto spojené. Právě při jedné výpravě, kdy přespávali přes noc na turistické chatě, došlo k prvnímu zneužití - osahávání chlapce, o kterém si Janek myslel, že spí, a jeho intimních míst. Byl si natolik jistý tím, že chlapci v noci tvrdě spí, a jeho sexuální pud byl natolik velký, že došlo ještě k několika úplně stejným zneužitím. V těch chvílích nechtěl nikomu ublížit, ale něco ho k těmto činům táhlo. Jenže hoši nespali, po čase si začali mezi sebou o tom, co zažili, vyprávět a Jankovi se poprvé zhroutil svět - výslechy, vyšetřování, konec v jeho milovaném oddílu, problémy ve škole, rozzlobení rodiče a podmínečné odsouzení. Asi bychom si mysleli, že podobná zkušenost už Janka znovu nepřivedou k práci k mládeži a pokud ano, že už nikdy neublíží žádnému dítěti. I sám Janek si něco podobného slíbil a také se slibem, že nikdy už dítěti neublíží vstoupí po amnestii do kroužku juda jako vedoucí mládeže. Svým pudům odolává a svůj slib dodržuje až do doby podobného výletu s oddílem, kde také přespávali. A v tomto okamžiku se historie opakovala, Janka opět přemohl sexuální pud a přitažlivost k mladým chlapcům a proběhla recidiva, stejným způsobem jako poprvé zneužil několik chlapců. A tak se znovu roztočí kolo výslechů, tentokrát vazba, ztráta zaměstnání a následné znovu podmínečné odsouzení.

Musel také začít navštěvovat ambulantně sexuologii, kde mu začala léčba. Postupem času se snažil najít si partnerku, což se povedlo. Jediné, co bylo problémem celého vztahu, byl sex a Jankova neschopnost uspokojit svoji přítelkyni. Janek vzpomíná na své oddíly a na chlapce a práce s mládeží mu chybí. Po několika letech se jejich vztah rozpadá, Janek si sice najde novou přítelkyni, ale ta po čase náhodou zjistí, jaká byla Jankova minulost a nedokáže mu odpustit. Je z jisté stránky pochopitelné, že svoje činy tajil i před ženou, do které byl zamilovaný, ale také je pochopitelné, že takové věci neumí každý odpustit. V devadesátých letech Janek naposled zneužije a následky jsou opět tvrdé. Vyšetřování, dobrovolná ústavní léčba, nepodmínečné odsouzení, odvolání a dobrovolná kastrace. K tomu všemu lítost i vztek, pocity muže, který je jiný než jeho okolí, který doufá, že mu jeho zneužití svěřenci odpustí a modlí se k bohu, aby jeho počínání nemělo žádný neblahý vliv na jejich zdraví a psychiku.

Každý bychom v Jankově kůži reagovali jinak - to už je na každém z nás, nicméně si myslím, že přečtení této knihy by mělo pro nás být oním zdviženým prstem, který říká - ano můžeš pracovat s mládeží, ale dítěte se dotknout nesmíš. Příběh je také vhodně doplněn poznatky MUDr. Slavoje Brichcína, který ke knize napsal také předmluvu a doslov. Tuto knihu doporučuji.
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1822 x
Oceněn: 6473 x

Re: Kniha Janek Alex: Žil jsem jako pedofil

Příspěvekod Plyšáček » 21.9.2016 12:24:05

Knihu rovněž doporučuji. V současnosti ji mám zapůjčenou přímo od pana Brichcína. Jsou v ní i jeho osobní poznámky tužkou. ;)
Gabriel Svoboda
Uživatel
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 12
Děkoval: 428 x
Oceněn: 247 x

Re: Kniha Janek Alex: Žil jsem jako pedofil

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 28.10.2016 19:53:11

Hlavní vada knihy vyplývá už z jejího názvu. "Žil jsem jako pedofil" naznačuje, že je možné nejdříve být pedofil a najednou jím přestat být, což samozřejmě není pravda. Je ovšem možné být zneužívačem a poté jím přestat být, čímž název knihy naznačuje, že pedofil = zneužívač. A bohužel to není jen nešťastně formulovaný název; tato myšlenka se nese celou knihou, byť v mírnější podobě, než je obvykle podávána v médiích.

Zpět na “OSTATNÍ”