Chat pro oprávněné uživatele běží denně od 18:00 do 21:00.

Asceho občasník rozverností

Do tohoto fóra patří vše, co se nehodí jinam. Představujte a sdílejte své koníčky, záliby, pište vtipy i filozofická zamyšlení netýkající se přímo problematiky dětí. Zakázané jsou spamy a jakákoliv vulgární vyjádření.
Asce
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2830 x
Oceněn: 2734 x
Kontaktovat uživatele:

Asceho občasník rozverností

Příspěvekod Asce » 30.12.2017 23:48:35

Ilustrace ke Střípkům - komiksy

V minulých "Rozvernostech" jsem psal o tom, jak, hledaje šachové figurky, nalezl jsem kromě těchto i jiné zajímavé věcičky, které jsem si nechal na památku z dob svého mládí – a na něž jsem dávno zapomněl. Tentokrát jsem k publikaci připravil dva rozverné komiksy, kterými bych vás v tomto neméně rozverném předsilvestrovském čase rád pobavil.

Oba komiksy jsou z doby, kdy jsem navštěvoval devátou třídu základní školy. Myslím, že dokreslují moji tehdejší významnou pozici mezi spolužáky popsanou ve Střípcích – pokud vím, na nikoho jiného taková dílka nevznikla. Autorem byl spolužák, který nepatřil do žádné z hlavních part, na které se náš ročník dělil. Tam, kde se vyskytovalo moje jméno či žertovné variace na něj, provedl jsem příslušnou korekci zabílením. Vzhledem k tomu, že písmo autora kreseb není úplně dokonale čitelné, raději dialogy přepisuji a vkládám pod obrázky. Komiksy byly během vyučovací hodiny, s odstupem několika měsíců, nakresleny do sešitů formátu A5, poté vytrženy a dány ke kolování po třídě.

První komiks vznikl v době, kdy jsem potrápil učitelku Marii díky její neznalosti látky, kterou vyučovala. Za moji kritiku, včetně výkladu o tom, jak to má správně být, mi hrubě vynadala. K její smůle jsem ovšem měl pravdu, takže se mi dokonce musela omluvit. Šlo o učivo týkající se elektrického proudu. A právě elektřinu si za své téma bere následující „příběh“:

Obrázek

Přepis dialogů
  1. Snad to vyjde, když mám kontrolku.
  2. Ha, už to začíná.
  3. Jak to, že nesvítí? Asi není nabitá.
  4. Tak to mi nevyšlo!
  5. To bylo vše, co stačil náš chemik říci před svou smrtí.
  6. Chro, mňo, mňo. Spi sladce.
Druhý komiks vznikl v době, kdy jsem od zastupující mladinké učitelky Květoslavy získal ze školního kabinetu velké množství chemikálií na různé experimenty. Také jsem s ní byl v té době neustále vídán. Kluci, kterým se také líbila, slintali chtíčem, avšak o tom, co mezi námi skutečně bylo, neměli sebemenší ponětí:

Obrázek

Přepis dialogů
  1. Tati, mohu si udělat pokus? Můžeš.
  2. Snad to vyjde.
  3. Tak to pustím.
  4. A sakra.
  5. Tak ukaž, co ti vyšlo.
  6. Víš, vono to nevyšlo.
  7. Já ti dám pokus.

Poznámky:

1. komiks

Více se o učitelkách Marii a Květoslavě můžete dozvědět v těchto dílech Střípků:

V hlavní roli stará panna a …
    V hlavní roli stará panna a mladá…
    Tři dny s Táňou

2. komiks

Naznačený experiment, byť autorem lehce popletený, má ale reálné jádro. Nejen ve své třídě, ale i jako ukázku zábavnější formy chemie pro další třídy, ba i ročníky, jsem daný experiment předváděl vícekrát. Ovšem nebylo potřeba žádného zahřívání. Produkty skutečně tryskaly zúženým hrdlem, aby vytvářely prudce se vysunující hadovitý útvar z husté pěny. Ta, zejména zpočátku vyvrhována velkou rychlostí, vytvářela někdy až značně daleko od ústí hrdla hutný válcovitý útvar, ve kterém se různě střídaly úseky bílé, oranžové, zelené, žluté či fialové barvy. Kdyby byla zeď blíže než konec velkého stolu, jistě by se na ní z oné pěny vytvářely rozličné útvary. Ovšem, že by zrovna takový, jaký ve své sexuální neuspokojenosti vymyslel autor komiksu, to vskutku pochybuji.
    :D
    Věděl by laskavý čtenář, o jakou chemickou reakci šlo?

Zpět na “JINÁ TÉMATA A VOLNÁ DISKUSE”