Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

PRAVIDLA PRO TVORBU PŘÍSPĚVKŮ

Závazná pravidla, oficiální dokumenty, formulování cílů.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

PRAVIDLA PRO TVORBU PŘÍSPĚVKŮ

Příspěvekod Plyšáček » 22.12.2015 17:03:29

PRAVIDLA PRO TVORBU PŘÍSPĚVKŮ  1. Pište spisovně a text si překontrolujte. Všechny texty procházejí následnou jazykovou korekturou a opravami případných chyb.
  2. Chcete-li založit nové tématické vlákno, projděte si nejprve názvy témat příslušného subfóra a přesvědčte se, že pro vámi plánované téma není již založené vhodné vlákno. Nováčci a členové píšící do Odborné sekce svůj záměr založit nové tématické vlákno předem konzultují s Plyšáčkem - je důležité vybrat výstižný název, ikonu i správné načasování.
  3. Mějte neustále ohledy na všechny budoucí čtenáře. Pokud citujete jiného uživatele, uvádějte v citaci pouze tu část textu, na kterou reagujete. Pokud reagujete na předchozí příspěvek, často je citace zcela zbytečná.
  4. Nepodstatné a osobní zprávy typu sms si sdělujte pomocí soukromých zpráv (sz), nikoliv v diskusním vláknu určeném pro všechny.
  5. U každého příspěvku se pokuste vybrat správnou ikonu i předmět (podnadpis). Pokud nevíte, podívejte se na předchozí příspěvky. Pokud se jedná o reakci na předchozí příspěvek, obvykle ponecháváme v předmětu "Re:". Jinde (vlákna s fotografiemi ap.) tuto zkratku však mažeme.
  6. V důležitějších textech zvýrazňujte nadpisy raději pomocí BBCodu h1 (hlavní nadpis) nebo h2 (podnadpis) namísto zvětšování písma. Naleznete je v Custom BBCodes. Tato varianta zvýraznění zajistí výhodnější pozici v internetových vyhledávačích. Případné další vlastnosti nadpisu (barva) vkládejte dovnitř BBCodu.
  7. Fotografie a obrázky je možno vkládat pomocí img BBCodu, musí být legální, velice vkusné a seřazené v příspěvku od nejužších k nejširším (viz všechny podobné příspěvky). U každé fotografie a obrázku je nutné uvádět odkaz a zdroj (návod viz níže), u tvorby významných osobností dávejte i do img BBCodu pouze link na původní zdroj (nikoliv úložiště). Pokud k tomu není opodstatněný důvod, v jednom příspěvku uvádějte maximálně 2 videa.
  8. Přísně se zakazuje vkládat jakoukoliv dětskou pornografii (DP). Nahota není zakázána, nepovolují se však fotky nahých dětí z rodinných alb a jiné nevhodné a nevkusné záběry.
  9. Po vložení příspěvku překontrolujte, zda vypadá podle vašich představ a zda nebyl omylem odeslán vícekrát. Pokud budete potřebovat nutně provést změny v příspěvku nebo jej smazat a aktuální nastavení vašich oprávnění vám to neumožní, kontaktujte administrátory nebo moderátory v sz.
  10. Administrátoři a moderátoři si vyhrazují právo cokoliv opravovat nebo mazat v zájmu zvýšení úrovně příspěvku nebo zachování jednotnosti celého fóra. Nebudete-li si jisti, zda jste dodrželi všechna pravidla, nebojte se, moderátoři si s tím již poradí.


Další pokyny ke vkládání fotografií a obrázků
Pokud do svého příspěvku vkládáte obrázek, je nutné uvádět i tzv. "přímý odkaz" a "zdroj". Ideální způsob, který je velice estetický:

[img]A[/img]
[url=A]odkaz[/url] a zdroj: [url=Bbbb]B[/url]

A - adresa obrázku (po kliknutí pravým tlačítkem myši na obrázek zvolte "Kopírovat adresu obrázku")
Bbbb - celá adresa stránky, na které je obrázek zobrazen
B - zkrácená adresa stránky


Doporučuji vzorec si vždy zkopírovat a jen dopisovat údaje místo písmen. Obrázky vkládejte v šířce do 700 px. Pokud potřebujete fotografii nebo obrázek (ne od významné osobnosti) nahrát nebo zmenšit, doporučujeme např. http://www.imgup.cz, http://www.postimg.org, http://pimpandhost.com.


K dalšímu prostudování:
Návod pro tvorbu příspěvků - BBCode
Vkládání příspěvků a administrátorská práce
Ikony témat - vysvětlivky
První seznámení s fórem

Zpět na “STANOVY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host