Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Spisovatel Lewis Carroll

Osobní sdílení od členů, detailní popisy jejich životních osudů, vyprávění zajímavých příběhů, případně kazuistiky a příběhy z druhé ruky - příběhy zneužitých, životopisy slavných pedofilů ap.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Spisovatel Lewis Carroll

Příspěvekod Plyšáček » 14.2.2016 13:37:55

Lewis CarrollMezi nejslavnější pedofily (GL) patří bezesporu Lewis Carroll, vlastním jménem Charles Lutwidge Dodgson (1832-1898), anglický spisovatel a fotograf. Jeho nejznámější kniha je Alenčina dobrodružství v říši divů a její pokračování Za zrcadlem a co tam Alenka našla. K jejímu napsání jej inspirovala jeho životní láska, maličká Alice Liddellová. Rovněž se zabýval fotografováním, zejména malých holčiček, často nahých. Úžasná osobnost hodná větší pozornosti.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.poetryfoundation.org


Charlesův otec byl v mládí aktivní a velmi konzervativní duchovní anglikánské církve. Zapojoval se (někdy významně) do ostrých náboženských polemik, které rozdělovaly anglikánskou církev. K anglikánské církvi se snažil vést i své děti. Mladý Charles si ale k otcovým hodnotám a celé anglikánské církvi vytvořil rozporuplný vztah.

Mladý Dodgson se narodil na malé faře v Daresbury v hrabství Cheshire jako nejstarší chlapec a zároveň už třetí dítě. Následovalo osm dalších dětí; všechny (sedm dívek a čtyři chlapci) přežily, což bylo pro tu dobu pozoruhodné, až do dospělosti.

Během raného období jeho života vzdělávali rodiče Charlese doma. Jeho „čtenářský deník“, který rodina uchovala, vypovídá o předčasně rozvinutém intelektu. Stejně jako jeho sourozenci trpěl koktavostí, která často ovlivňovala jeho společenský život.

Mladý Charles Dodgson byl asi 180 cm vysoký, štíhlý a hezký, měl vlnité hnědé vlasy a modré oči. Později byl popisován jako trochu asymetrický a říkalo se o něm, že se pohybuje poněkud toporně a těžkopádně, i když toto mohlo být zapříčiněno nějakým úrazem kolena utrpěným ve středním věku. Jako ještě velmi malé dítě prodělal horečku, jejímž následkem ohluchl na jedno ucho. V sedmnácti letech měl několik záchvatů černého kašle, což mu nejspíše způsobilo chronickou slabost hrudníku v pozdějších letech jeho života. Jediná zjevná vada, která přetrvala do dospělosti, bylo to, čemu říkal svoje „rozpaky“ - koktavost, která se začala projevovat v raném dětství a která ho sužovala celý život.

Koktavost vždy byla to, co se lidem při vyslovení jména "Lewis Carroll" vybavilo. Panuje názor, že koktal pouze ve společnosti dospělých a s dětmi mluvil plynně, ale pro podporu této myšlenky nejsou žádné důkazy. Hodně dětí, které ho znalo, si jeho koktavost pamatovalo, zatímco hodně dospělých si jí nevšimlo. Z nějakého důvodu mizela a zase se objevovala, ale nebyl to projev strachu ze světa dospělých, jak se často říká. Dodgson sám si to asi uvědomoval mnohem intenzivněji než většina lidí, se kterými se setkal. Říká se, že podle svých obtíží vyslovit své příjmení karikoval sám sebe jako Doda v Alenčiných dobrodružstvích v říši divů, ale je to jeden z těch "faktů", které se často opakují, ačkoliv pro ně nejsou žádné přesvědčivé podklady. Opravdu o sobě mluvil jako o dodovi, ale že to mělo souvislost s koktavostí, je jen spekulace.

I když Dodgsona koktavost trápila, nikdy nebyla tak rušivá, aby ve společnosti nemohl využít své jiné přednosti. V době, kdy si lidé běžně zařizovali svou vlastní zábavu a zpěv a recitace byly požadovanými společenskými dovednostmi, byl Dodgson dobrým bavičem. Zpíval docela přijatelně a před publikem se nebál. Byl mistr v imitování a vyprávění a údajně i docela dobrý v šarádách.

Už v raném věku psal Dodgson poezii a povídky, které s průměrným úspěchem posílal do různých časopisů. V roce 1856 přijel na kolej Christ Church nový děkan Henry Liddell a přivedl s sebou svou mladou rodinu, jejíž všichni členové hráli významné role v Dodgsonově životě a v následujících letech výrazně ovlivnili jeho spisovatelskou kariéru. Dodgson se stal blízkým přítelem Liddellovy manželky Loriny a jejích dětí, obzvláště tří sester: Loriny, Edith a Alice Liddellových. Dlouhou dobu se předpokládalo, že svou „Alenku“ odvodil od Alice Liddellové. Napovídá tomu skutečnost, že verše akrostichu na konci Za zrcadlem tvoří její jméno a v textech obou knih je skryto množství zběžných zmínek o ní. Dodgson sám ale v pozdějším životě opakovaně popíral, že by jeho „malá hrdinka“ byla založena na skutečném dítěti. Svá díla často věnoval dívkám, které znal, a jejich jména vkládal do akrostichů na začátku textu.

I přes nedostatečné informace (Dodgsonovy deníky z let 1858–1862 chybí) se zdá být jasné, že přátelství s rodinou Liddellových bylo koncem padesátých let důležitou součástí jeho života. Zvykl si brát děti (nejdřív chlapce Harryho a později i všechny tři dívky) na výlety loďkou do blízkých vesnic Nuneham Courtenay a Godstow.
Právě při jedné z těchto výprav, když vzal se svým přítelem Robinsonem Duckworthem 4. července 1862 dívky na výlet po Temži, vymyslel Dodgson základ příběhu, který se nakonec stal jeho prvním a největším komerčním úspěchem. Atmosféru tohoto odpoledne zachycuje v úvodní básni Alenky v kraji divů, která hovoří o onom „golden afternoon“ (zlatém odpoledni). Dívky jsou tu označeny jmény Prima, Secunda a Tertia. Loďka plula po Temži až k Godstow. Ve svém deníku si Carroll poznamenal, že pak si dali na břehu čaj. Zpět do Christ Church se dostali až po čtvrt na devět. Tam muži vzali dívky do Carrollova bytu, aby si prohlédly jeho sbírku fotografií, a dívky se vrátily domů před devátou. K tomuto záznamu připsal Dodgson o sedm měsíců později poznámku: „Při této příležitosti jsem jim vyprávěl pohádku o Alenčiných dobrodružstvích v podzemí…“ Alice Liddellová Dodgsona prosila, aby pohádku sepsal a ten jí nakonec (po spoustě odkládání) v listopadu 1864 dal ilustrovaný rukopis nazvaný Alenčina dobrodružství v podzemní říši. Tak vznikl zárodek příběhu, který Carroll ještě později přepracoval.

Ohromný komerční úspěch první knihy o Alence v mnoha ohledech změnil Dodgsonův život. Sláva jeho alter ega „Lewis Carroll“ brzy obletěla celý svět. Dodgsona zaplavily dopisy obdivovatelů a někdy se mu dostávalo nevítané pozornosti. Také začal vydělávat značné sumy peněz. Tento příjem ale nevyužil k opuštění svého zdánlivě neoblíbeného místa v Christ Church.

V roce 1872 vyšlo pokračování – Za zrcadlem a co tam Alenka našla. V jeho poněkud temnější atmosféře se zrcadlily změny v Dodgsonově životě. Nedávná otcova smrt (1868) ho uvrhla do deprese, která měla trvat několik let.

V roce 1856 se Dodgson začal věnovat nové formě umění - fotografování, nejdříve pod vlivem svého strýce Skeffingtona Lutwidgeho a později svého oxfordského přítele Reginalda Southeyho. Brzy byl v tomto umění velmi dobrý a stal se známým fotografem. V prvních letech si zřejmě i pohrával s myšlenkou, že se fotografováním bude živit. Nedávná studie Rogera Taylora a Edwarda Wakelinga podává vyčerpávající výčet všech zachovaných fotografií a Taylor odhaduje, že pouze něco přes 50% jeho zachovaných děl zachycuje mladé dívky.

Až do roku 1881 učil na Christ Church a zůstal zde až do své smrti.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Spisovatel Lewis Carroll

Příspěvekod Plyšáček » 14.2.2016 13:52:32

Alenka v říši divů má 150 let. Kdo byl její předlohou a byl Lewis Carroll pedofil? (extrastory.cz)

Před 150 lety vpadla do světa literatury nejslavnější dívenka anglicky psané literatury – Alenka „z říše divů“ spisovatele Lewise Carrolla. Za její zrod vděčíme nejen hravému profesoru matematiky z Oxfordu, ale i jeho malé přítelkyni Alice Lidellové, která autora nejen inspirovala, ale doslova jej dotlačila k tomu, aby pro ni knihu o Alenčiných dobrodružstvích napsal. Jenže pak se stalo něco, co dodnes vzbuzuje spekulace: rodiče nedovolili, aby se spisovatel s jejich dcerou dál stýkal.

Alice Liddellová znázorňující žebračku

Obrázek
odkaz a zdroj: extrastory.cz


4. červenec je v literárním světě oslavován jako Alenčin den. Toho dne roku 1865 vyšlo první vydání světoznámé knihy pro děti Alenka v říši divů, kterou napsal anglický matematik a logik Charles Lutwidge Dodgson, známý pod literárním pseudonymem Lewis Carroll. Příběh se začal psát stejného dne, jen o tři roky dřív, 4. července 1862, kdy Dodgson vzal na projížďku lodí po Temži tři mladistvé dívenky, sestry Lidellovy – Lorinu, Edith a Alice. Během plavby se Alice Dodgsona otázala, zda by jim nevyprávěl pohádku. Dodgson popustil uzdu fantazie a začal spontánně vyprávět příběh o Alence, která svým pádem do králičí nory objevuje bizarní svět v podzemí a zažívá neskutečná dobrodružství.

Desetileté Alice se pohádka tak moc líbila, že vytrvale prosila Dodgsona, aby pro ni příběh zapsal, neboť si jej chtěla doma opakovaně číst. Ten se k tomu zpočátku moc neměl, ale po několikaměsíčním otálení jejímu přání vyhověl a na Vánoce roku 1864 dívce věnoval jako dárek ilustrovaný rukopis nazvaný Alenčina dobrodružství v podzemí. To už ale vztah mezi Dodgsonem a o 20 let mladší dívkou slábl, hlavně díky zásahu Aliciny matky. Ta si od jisté doby nepřála, aby se Dodgson s jejími dcerami stýkal. O jeho podezřelém vztahu s dívkami si tou dobou už štěbetali i vrabci na střeše. Dodgson sice zůstal s Alice nadále v kontaktu, ale osobně se s ní setkával už jen velmi zřídka.


Obrázek
odkaz a zdroj: extrastory.cz


Co se přihodilo, že manželé Lidellovi zatrhli Dodgsonovi styk s jejich dcerami, je mnoho let předmětem spekulací. Ačkoliv si Dodgson vedl deník, dva ze čtyř svazků záhadně zmizely. Byly to právě ty, které se týkaly klíčových let 1854 až 1862, kdy se Dodgson přátelil s malou Alenkou a jejími sestrami. V dochovaných denících navíc chybí některé stránky týkající se událostí, které se staly ve dnech 27. až 29. června 1863, kdy s největší pravděpodobností došlo k rozkolu mezi Dodgsonem a Lidellovými. Někdo, zřejmě z pozůstalých, je vytrhl, zřejmě, aby uchránil čest rodiny. Navíc Alicina matka zničila všechny dopisy, které Dodgson její dceři poslal. „Pokud nebyl pouhou obětí nekontrolovaných pomluv, které se v okolí Oxfordu šířily, Carroll zřejmě něco řekl nebo udělal, co Lidellovy zneklidnilo,“ uvedl v čerstvě vydané biografii „Alenčin příběh – život Lewise Carrolla“ Robert Douglas-Fairbanks. Většinou se má za to, že to nějak souviselo právě s malou Alice.

Posuzováno měřítky dnešní doby, vyvolává chování Dodgsona podezření, že byl pedofil. Přátelil se se stovkami dětí, rád si je brával do klína a někdy je i líbal. Kvůli tomu si pohněval i jednu z matek, která mu pak na Oxfordu způsobila problémy. Od té doby si dával bedlivý pozor, aby ho nikdy při podobné příležitosti už nespatřil.

O vztahu Alice Lidellové k Dodgsonovi nelze také říci nic určitého. Naposledy se nechala Dodgsonem vyfotit, když jí bylo osmnáct. Roztomilost i rošťactví se z její vážné tváře zcela vytratily a namísto toho vyzařovala hluboký smutek a zasmušilost. Její oči vyhýbající se objektivu jako by říkaly, že chce někam zmizet a žít jinak. Byl to však přitom Dodgson, kdo tou dobou trpěl depresemi, do kterých na delší čas upadl kvůli smrti svého otce.


Obrázek
odkaz a zdroj: extrastory.cz
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Fotografie Lewise Carrolla

Příspěvekod Plyšáček » 14.2.2016 19:13:22

Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Spisovatel Lewis Carroll

Příspěvekod Plyšáček » 14.6.2016 14:03:46

Zdá se, že Lewis měl nesmírně silnou pedoauru. Zde zachycen v obležení svých šmudlinek. Některé jsou opravdu rozkošně rozvalené. Po pravém boku mu sedí důstojně jeho favoritka Alenka.

Obrázek
odkaz a zdroj: alice.fromhelga.ru
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

The Secret World of Lewis Carroll

Příspěvekod Plyšáček » 25.3.2017 8:00:21

phpBB [video]

Zpět na “ŽIVOTNÍ PŘÍBĚHY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů