Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Dětská masturbace - komentáře k článkům

Odborné texty na téma Dětská sexualita. Populárně-naučné články z médií s odbornými komentáři k nim, výpisky z knih, vědecké studie a výzkum.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace - komentáře k článkům

Příspěvekod Plyšáček » 2.3.2016 7:33:15

DĚTSKÁ MASTURBACE - komentáře k článkůmPOPULÁRNĚ-NAUČNĚ POJATÉ TÉMATICKÉ VLÁKNO ZAMĚŘENÉ NA KONKRÉTNÍ CITACE Z ČLÁNKŮ A ODBORNÉ KOMENTÁŘE K NIM

Na nejrůznějších internetových stránkách, zejména poradnách pro rodiče, je mnoho článků na téma Masturbace u dětí. Některé jsou velice hezké a poučné, jiné poněkud nevalné úrovně. Často jeden od druhého opisuje. Rád bych vybral stěžejní body, na kterých se většina odborníků či poradních tetiček shodne, i názory rozporuplné. A také bych rád přidal vlastní postřehy. V tomto tématickém vláknu se ovšem zaměřím pouze na základní poznatky. Odbornější práce mě čekají v budoucnu. Budete-li mít jakékoliv poznámky, můžete reagovat níže.

PŘÍBUZNÁ A SOUVISEJÍCÍ TÉMATA
Obrázek...v budoucnu
Obrázek Masturbace v dětství - retrospektivní průzkum

Jelikož se jedná o populárně-naučné téma, neodpustím si velice vhodné ilustrační fotografie. Jedná se o plyšový výběr. U některých článků jsou na ilustrační fotografii například děti v pleteném svetru, což mi moc jako vhodná ilustrační fotografie k dětské masturbaci nepřijde. Uvedené fotografie jsou legální, jelikož nezachycují děti při sexuální činnosti.


odkaz a zdroj: imgsrc.ru
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Téma Dětská masturbace na Dobromysl.cz

Příspěvekod Plyšáček » 2.3.2016 7:48:48

Jako úvod do problematiky nám poslouží citace z celkem zdařilého článku.

Dobromysl.cz, Sexuální výchova píše:Dráždění pohlavních orgánů v dětském věku patří do zcela normálního vzorce lidského chování. Malé dítě už během prvního roku života věnuje hodně času a úsilí zkoumání svého vlastního těla a zanedlouho objeví, že dotyky v oblasti pohlavních orgánů mu přináší více potěšení a příjemnější pocity než dráždění kterékoliv jiné tělesné části. Chlapci pak stráví poměrně dosti času třením svého penisu a také děvčata si kolébavými pohyby dráždí zevní pohlavní orgány třením. Některé děti dokáží tak masturbovat až k dosažení orgasmu, mnohé z nich pak cítí dokonce jakousi hrdost nad objevením tohoto nového triku. Mnozí rodiče se pak cítí tímto chováním svých ratolestí přinejmenším znepokojeni.
Pokud by dítě bylo za podobné chování trestáno, mohlo by mu to způsobit v budoucnu sexuální problémy. U mnohých pacientů trpících sexuálními poruchami zjišťujeme, že byli právě v dětství napomínáni, aby se nedotýkali těch „zakázaných míst“, nebo byli za podobné aktivity dokonce svými rodiči trestáni.
Není sporu o tom, že už velmi malé děti by měly dostat jasnou informaci o tom, že onanie není v žádném případě škodlivá, pokud ovšem už „berou rozum“, měli by jim rodiče sdělit, že se musí jednat o aktivitu zcela soukromou. Rodiče dětí mladších dvou let by měli dítě uložit do postýlky a zamezit přístup jiných dospělých lidí, které by snad masturbační aktivita dítěte mohla nějak pohoršovat. Rodiče sami by pak dítě neměli v jeho počínání vyrušovat. Dráždění genitálu třeba před usnutím je možno přirovnat k cucání palce nebo k podobným tělesným rituálům, které dítě uklidňují.
Je někdy velmi obtížné přesvědčit rodiče o tom, že takové počínání dítěte nemá nic společného se „sexuálním“ chováním. Dítě totiž nemá stejné sexuální pocity jako dospělý. Manipulace s genitálem je mu prostě jenom příjemná. Už ve dvou letech je ovšem čas začít dítě učit rozlišovat tělesné aktivity na veřejné a soukromé. Jistě není sporu o to, že jakékoliv hraní s vlastními pohlavními orgány musí být striktně zařazeno do té druhé skupiny chování.odkaz a zdroj: imgsrc.ru
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Onanie u dětí z křesťanského pohledu

Příspěvekod Plyšáček » 2.3.2016 12:37:13

Dále cituji celý článek z křesťanského webu (překlepy a řadu chyb jsem jim opravil). Začali docela hezky, potom se to ale šíleně zvrhlo. Nebudu se v tom raději šťourat. Jen pro představu, jak stále smýšlí řada lidí...

Víra.cz, Onanie u dětí píše:Dětská onanie je zcela přirozená a objevuje se mezi druhým a pátým rokem, některé publikace uvádějí již věk kojenecký. Již v něm dítě experimentuje, poznává svět a také vlastní tělo, genitálie patří rozhodně k citlivějším oblastem těla a dotýkat se těchto míst je zážitek pro dítě příjemný. A je logické, že v řádu stvoření je to tak dobře a tento mechanismus přirozeně zabezpečuje reprodukci. Psychologové tvrdí, že děti jsou schopny základních sexuálních emocí - sexuálního vzrušení, orgasmu i erotické fascinace jiným jedincem a že také proto některé děti poměrně často onanují. Dále se píše, že proti této dětské onanii není třeba nijak bojovat. Zpravidla odezní spontánně, není-li nepřiměřenými tresty negativně posilována. Tresty a striktní zákazy v oblasti sexu mohou způsobit až trauma a neurotické postoje k vlastní sexualitě.

V tomto smyslu je potřeba, abyste byli jako rodiče opatrní. Určitě je vaším přáním, aby z vaší holčičky vyrostla zdravá žena, která bude naplno prožívat svůj život ve všech jeho oblastech bez zbytečných úzkostí a strachů.

Rozhodně je třeba, abyste v první řadě nepropadali strachu vy jako rodiče. Takovou atmosféru dítě dobře vycítí a není mu v ní dobře.
Do různých pojednání o sexualitě, a je to možné vnímat ve stále živé debatě o sexuální výchově na základní škole, proniká ale jinak uvolnění morálních hodnot ve společnosti a také velký důraz na individualitu a její blaho, proto někteří onanii přímo doporučují jako vhodný způsob oddálení sexuálního života u mladých lidí.

Samozřejmě, že onanie jako taková, provozovaná pravidelně, je silně negativní jev, zaměřuje totiž jedince na sebe sama, posiluje jeho egocentrismus, nevede člověka k druhému člověku, k růstu ve vztazích - proto je to také označována za hřích. Pětileté dítě se v tom však těžko může orientovat. Rozhodně ve vývoji jeho svědomí by neměla mít místo rovnice pěkné pocity a slast = hřích.

Není však dobré, jestliže se u dítěte stává onanie návykem, chováním, které dítě volí, když nemá co dělat, nudí se apod. Může nakonec onanií a vyvoláváním slastných pocitů nahrazovat něco, co mu chybí. Samozřejmě, že se děti učí také nápodobou od sebe navzájem, např. při odpoledním klidu ve školce, pokud už neusnou. Začátkem onanie může být i problém zdravotní, který provází nepříjemné svědění vedoucí k častějším dotekům, tření apod.

Rozhodně je vhodné odvádět od ní pozornost a zamezit situacím, kdy je k onanii příležitost.
Možná, že klidný rozhovor rodiče s dítětem před spaním, kdy už leží v postýlce, probrání jeho starostí i radostí, vám pomůže zorientovat v tom, co dítě prožívá, co mu chybí. Možná bude schopno o tom, co "dělá" před spaním, bez ostychu mluvit. Pokud začne samo, může se toto téma stát vhodným začátkem rozhovoru, kdy se dozví základní informace o lidské sexualitě.

Rozhodně bych ale doporučovala, abyste jako rodiče takový hovor sami neiniciovali. Ne snad proto, že by se z onanie mělo stát tabu téma, ale proto, že jednání je pro dítě nevědomé, dítě vám často nevysvětlí, proč onanuje. Navíc pocítí, jak velkou starost tato jeho činnost pro vás znamená, že je to něco velice důležitého, což může vývoj situace jen zkomplikovat a silně zaměřit jeho pozornost tímto směrem.

Rovněž by stálo za to se zamyslet nad zásadami zdravé životosprávy - dostatek pohybového vyžití během dne na zdravém vzduchu, tak, aby se dítěti dobře usínalo, přiměřená teplota v místnosti i čerstvý vzduch. Ještě dnes jsou praktikována rodiči a vychovateli opatření, že ruce při usínání musí mít dítě na pokrývce, ale to samo ztěžuje dítěti spokojené usínání. Možná by bylo přirozenější, aby jeho ručičky držely při usínání nového miloučkého medvídka.

Je třeba ale ještě připomenout, že jako rodiče máte jedinečnou roli v sexuální výchově dětí. Je to právo rodičů a je třeba seznamovat dítě v těchto citlivých otázkách podle hodnotových norem rodiny, nenechat si dítě formovat tím, co je podle vašich životních pravidel špatné. Je pravda, že v minulosti byla sexuální výchova v rodinách, zvláště věřících, tabu téma, ale dnes jsou včasné informace, podané dítěti vhodnou formou rodiči a doloženou ještě svědectvím jejich vztahu i vzájemných projevů lásky, tím nejlepším, co může zajistit zdravý vývoj dítěte. Navíc otevřená atmosféra přispívá k důvěře vztahů mezi rodiči a dětmi. Těžko pak rozhovory tohoto typu nově zavádět s dítětem v pubertě, které má dávno jinou důvěrnici ve starší kamarádce. Přirozené je také žít svůj vztah přirozeně a nebát se intimních projevů před dítětem (objetí a polibky). Jestliže je považujete za tabu, může to vyvolat u dítěte dojem, že rodiče provádějí něco špatného. Intimní a láskyplné projevy do partnerského vztahu patří, a když se rodiče neschovávají s každým polibkem, dítě se učí, že dávat najevo emoce je přirozené.odkaz a zdroj: imgsrc.ru
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Lidská pudovost a přirozenost masturbace

Příspěvekod Plyšáček » 2.3.2016 15:13:55

Položíme-li si otázku, v kolika letech člověk začíná masturbovat, musíme upozornit především na to, že každý člověk je jedinečná bytost a každý to má jinak. A tak jak to má, tak je to v pořádku.

Odborníci na embryonální fázi vývoje zmiňují, že již lidský plod reaguje "sexuálně" a že už v této vývojové fázi dochází například k erekci u nenarozených chlapečků. Tělesné "sexuální okruhy" zkrátka fungují už od začátku. Asi uznáte, že plod či maličké dítě nemá tyto zážitky spojené přímo s erotikou a zalíbením v druhém pohlaví a že spouštěcím mechanismem u masturbace nemusí být podnět sexuálního rázu.

Na druhou stranu hlubinná psychologie zmiňuje tzv. lidské nevědomí, ve kterém se odehrávají takové tajuplné děje a myšlenkové "programy", myšlenková schémata související s lidskou pudovostí, že nemůžeme jen tak mávnout rukou a říci, že při masturbaci mávají rukou náhodně a mimoděk a zcela nevědomě. Zkrátka s postupujícími lety a množstvím prožitků a zkušeností lidská psyché (duše, psychika) vyspívá a vyzrává a s tím jde ruku v ruce i vývoj sexuální.


odkaz a zdroj: devandmcki.blogspot.cz


Například moje přítelkyně mi líčila svůj erotický sen ze svého věku kolem dvou let, že seděla rozkročená na hromadě použitých plínek a byla z toho nesmírně vzrušená. Zřejmě ano, když si to dodnes pamatuje.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Jak reagovat na dětskou masturbaci a hry na doktora

Příspěvekod Plyšáček » 3.3.2016 7:43:34

Ve "falickém" vývojovém období se děti intenzivněji zajímají o rozdíly mezi pohlavími a hrají si hry "na doktora".
Zajímavá citace z článku Jak reagovat na to, že Vaše dítě masturbuje? bude následovat. Rád bych se zmínil, že u tohoto článku je hodně divná ilustrační fotka, na které si o masturbaci povídá otec s dcerou v leže na posteli. Dost netradiční a podivná situace, nemyslíte? Přenechal bych to spíše matkám a když už, tak ne v leže a na posteli.

prozeny.cz píše:Jste na hřišti a se zděšením zjišťujete, že vaše tříleté dítko v koutku pískoviště zcela bez zábran masturbuje! Zrudnete, vyskočíte a chce se vám zakřičet „přestaň, to nesmíš!“. To je ale přesně to, co byste dělat neměli. Masturbace je totiž přirozená a normální už třeba i u miminek. Ale pozor, v určitých případech může značit i velký problém!

I malinká děťátka se už dotýkají svých genitálií a velmi brzy zjistí, že jim to je příjemné. Nejde samozřejmě ještě o klasickou masturbaci zakončenou orgasmem, přesto je už i těm nejmenším jasné, že to, co mají v rozkroku, je zdrojem libých pocitů. Nejhorší, co můžete udělat, je zakazovat jim to, kárat je, či dokonce trestat.

Nejčastěji si děti začínají se svým přirozením hrát kolem třetího roku. Další tři až čtyři roky se pak většinou nesou ve znamení zkoumání svého těla, porovnávání s druhým pohlavím a objevování sexuality jako takové. „Je to období získávání informací. Dítě objevuje svoje sexuální orgány, experimentuje s nimi, zjišťuje, že jsou s nimi spojeny slastné pocity,“ potvrzuje psycholožka Anita Michajluková z Centra zvyšování psychické odolnosti.

...A totéž se v podstatě dá říci i o samotné masturbaci. I to je normální a přirozená součást vývoje, známka toho, že je vaše dítě v pořádku a zdravé. Jde jen o to, že takto malé děti ještě nejsou spoutány konvencemi, neví, co je vhodné a co ne, chovají se naprosto spontánně a bezstarostně. Přesně proto vznikají tak trochu trapné situace, kdy si dítě začne hrát samo se sebou například před návštěvou.

V tu chvíli je samozřejmě potřeba zasáhnout, vždy ale velmi citlivě, bez nadávek, bez křičení, bez toho, abyste masturbaci označovali za „fuj“, ošklivou a podobně. „Doporučuji nenápadně odvést jeho pozornost jinam a vysvětlit mu, že masturbace je sice přirozená věc a není na ní nic špatného, ale nedělá se před jinými lidmi a na veřejných místech, jako je třeba školka či škola,“ radí Anita Michajluková.

Jednoduše lze říci, že masturbaci dítěti nezakazujte, nekárejte ho, jen ho usměrněte. Tak, jako jste ho naučili chodit na nočník, naučte ho hrát si se svým tělem v soukromí o samotě.

I když je ve většině případů masturbace dětí přirozenou součástí vývoje a dá se říci, že je vlastně zdravá, za určitých okolností může značit, že má dítě nějaký problém, něco ho trápí a masturbací tento tlak uvolňuje. Pokud jí v podstatě nahrazuje ostatní běžné dětské činnosti, je to minimálně důvod k zamyšlení. Hodně často je to známka toho, že se dítě nudí a možná by zasloužilo trochu víc vaší pozornosti a vzruchů obecně.

Ale pokud by se nudit nemuselo (má dost hraček, rodiče se mu věnují, má možnost jít ven, hrát si s vrstevníky,...), ale přesto je raději zalezlé v koutku a masturbuje, není to úplně přirozené. „V krajních případech to může být také známka sociální deprivace, nebo dokonce sexuálního zneužívání, a je na místě poradit se s odborníkem,“ varuje Anita Michajluková. Rozhodně tedy dítě za masturbaci nepeskujte, spíš přemýšlejte, co vašemu potomkovi schází.


Nevím, proč paní psycholožka označuje právě období kolem tří let za období, ve kterém si děti začínají hrát se svým genitálem. Libost dotyků v intimních místech obvykle objevují dávno před dosažením třetího roku věku, cílenější masturbaci se věnují naopak obvykle později - kolem 5. a 6. roku věku a spíše holčičky.

Také udává, že "nejde samozřejmě ještě o klasickou masturbaci zakončenou orgasmem". Souhlasím, že nejde o masturbaci jako u pubescentů či dospělých. Není však pravdou, že by zde byla "samozřejmá" absence orgasmu. Více jinde.

Význam tzv. "nudy" jako příčinného faktoru dětské masturbace bych zde tak nezveličoval. A už vůbec bych nepátral po tom, "co potomkovi schází", když masturbuje. Dělá to právě proto, aby mu nic nescházelo... Dobrá je i zmínka o "krajích případech", nicméně některé přehnaně úzkostlivé matičky mohou slovo "krajní" přehlédnout a svým vyplašeným pátráním mohou velice ublížit a vytvořit umělé trauma či falešné obvinění.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.baby-und-familie.de


prozeny.cz o předškolním věku píše:Tohle je přesně období, kdy děti objevují kouzlo hry na doktora. Ne že by se zrovna chtěly léčit, spíš je to dobrý způsob, jak prozkoumat, co mají pod sukní holčičky a jak moc se to liší od toho, co nosí v kalhotách kluci.

Pokud si vaše ratolest takto hraje s dětmi ve svém věku a je evidentní, že hlavním smyslem je touha po objevování, není důvod k panice. Naopak, nechte je hrát si, je to přirozená součást jejich vývoje. „Hry na doktora jsou u předškolních dětí normální. Děti se vzájemně prohlížejí a zkoumají, ale to je přirozené. Já se třeba setkala s matkami, které tohle nevěděly, a ve školce to řešily jako ,zneužití' holčičky chlapečkem. Ale tak to samozřejmě není a snaha vše řešit uškodila dítěti víc než to, že si ve školce navzájem ukázaly svůj genitál,“ dodává psycholožka Danuše Jandourková.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Přehnané hrátky a společná masturbace

Příspěvekod Plyšáček » 3.3.2016 9:06:22

Dobrá, ať si hrají. Ale rozhodně by je nikdo neměl pozorovat. A jakmile by začaly společně masturbovat, šly by od sebe. Rozhodně nejsem zastáncem názorů, které někteří lidé mají, ať děti mezi sebou provádějí jakékoliv sexuální aktivity.

Jako příklad, kam až to může vést, uvádím barvité líčení pana Adama (chyby jsem opravil bez svolení autora).
rodina.cz, Adam píše:Se souhlasem Evy (není fór) se zmíním o našem společném masturbování v dětství. Je to už víc než 25 let. Byli jsme skoro na pár týdnů stejně staří, děti spřátelených chatařů. Znali jsme se od kočárků. Eva už od 4 let tvrdila, že bude lékařkou. Nelhala a také se jí stala. Já vystudoval ČVUT. V létě jsme bývali na chatách celé prázdniny, mámy byly učitelky a taťkové dojížděli na víkendy. Naše oblíbená hra s Evou byla na doktory a pacienty.
Uměli jsme ještě v předškolním věku naše hry mazaně skrývat. Nikdy nám nic neprasklo. Už v tomto věku jsme znali, jak vypadá ptáček a kačenka. Asi v jedenácti letech si Eva zamilovala moje rané klukovské erekce, znovu a znovu cíleně vyvolávané... Já miloval její pučící kozičky a ve dvanácti mne uměla perfektně vymazlit k ejakulaci. Asi jí bylo líto, že v rozkoši nemá svůj spravedlivý podíl, tak mne naučila, jak mazlit její kačenku, a byl jsem "doktor" specialista - gynekolog. Uměl jsem brzy opravdu vše.
To nám vystačilo asi do 14. Na chatu se jezdilo i v zimě, ale to bylo horší najít vhodné místo. Takže na stojáka v nějakém bunkru a když byl sníh, tak jsme stavěli iglu. Ve 14 mne Eva svedla, masturbaci jsme nahradili souložením, ale vždy v mantinelech lékařka či lékař a pacient. V létě jsme souložili, v zimně spíše masturbovali a to vlastně pokračovalo, než jsme dodělali oba vejšku. Pak jsme se dočasně odloučili a po třicítce se naše cesty sešly. Oba jsme už měli děti a občas se stýkáme dodnes a motiv hry lékařka a pacient humorně zachováváme. Dohodli jsme se, že naše hry nejsou nevěrou, ale jak říkají právníci, jakýmsi věcným břemenem. Děti jsou asi hodné..., nebo jsou ještě vyčůranější než jsme byli my s Evou, protože jezdíme na stejné chaty. S blížící se pubertou Eva všechny děti proškolila o zásadách bezpečného sexu a odpovědnosti. To moje žena neustále oceňuje a já tvrdím, že asi ví proč...Toť vše.


Děti obvykle masturbují osamotě, často se studem a pocitem jistého "provinění", který je, zdá se, snad i částečně podvědomý. Někdy si mohou různě pohrávat s kamarády, ať stejného či opačného pohlaví, jindy to "odnese" třeba i plyšáček +meda+


odkaz a zdroj: www.pedofilie-info.cz
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Uváděné důvody, proč děti masturbují

Příspěvekod Plyšáček » 3.3.2016 10:46:52

Pravým příčinám dětské masturbace se budeme věnovat ve vědeckých studiích v budoucnu.

Mezi nejčastěji uváděné důvody v médiích bych zařadil:
 1. Děti poznávají své tělo.
 2. Masturbace jim způsobuje příjemné pocity.
 3. Dítě se nudí.
 4. Zmírňuje stres a uvolňuje napětí.
 5. Zdravotní příčina - zánět, vyrážka.
 6. Fyziologická příčina - plný močový měchýř.
 7. Technická příčina - nepohodlné či upnuté prádlo.
Tyto důvody naleznete nepřesně vyjmenované na http://www.spokojenedeti.cz , článek Proč děti onanují? (líbí se mi spojení názvu webu a článku).

Jako důležitá a vhodná poznámka v poradnách mi přijde zmínka o tom, že dítě bychom neměli hrubě napomínat, ale poučit je a dbát na to, aby se takto chovalo pouze osamotě. Neadekvátní a hrubý zákrok může citelně narušit zdravý psychosexuální vývoj, způsobit problémy s přijímáním vlastního těla, neurotické obtíže a zapříčinit řadu traumat a psychických bloků do dospělosti. Řada rodičů v dnešní době má zdravý přístup k této otázce a většinou nejsou šokováni, když se setkají s tímto chováním u svých potomků.


odkaz a zdroj: www.fkids.ru
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Plyšová vložka - procenta, techniky, moderní sex

Příspěvekod Plyšáček » 3.3.2016 12:05:55

Pokud jde o otázku, kolik procent dětí masturbuje, těžko budeme hledat spolehlivé údaje. Podle mého názoru téměř každý v jistém útlém věku objevil příjemné pocity při dotýkání se vlastních genitálií. Řadu z nás to na pár let přešlo, abychom se k tomu vrátili naplno v období puberty. Můj odhad je takový, že chlapečci si hrají s pohlavím nejvíce kolem 1-3 let, holčičky kolem 4-6 let, poté přichází jistá klidnější fáze na prvním stupni, od puberty masturbují téměř všichni chlapci a většina dívek - i když ženy v různých průzkumech v nezanedbatelném množství tvrdí, že nikdy neonanovaly.

Co se týká masturbačních technik. Dovolím si tuto otázku v tomto tématickém vlákně zaměřeném populárně-naučně pouze naťuknout a spíše diskrétně pomlčím. Chlapečci nejčastěji používají ruku nebo tření, spíše se tahají, než že by přímo "honili v pěsti". Holčičky užívají prsty, přirážení na podlahu při sedu "na patách" při patách více od sebe, tření o matraci, svírání pokrývky mezi stehny, různé pomocné předměty - plyšáčky, fixy ap... Nebylo by vhodné se tomuto více věnovat. Co je komu do toho. A navíc je tolik způsobů, že jen naznačují neomezené možnosti lidských těl a fantazie. Zajímavá je fotografie předmětů vytažených z dětské vaginy - většinou se tam samozřejmě nedostaly náhodně - viz. kniha Prof. MUDr. Hořejší Jan, DrSc., Dětská gynekologie.


odkaz a zdroj: imgsrc.ru


Na tomto místě chci rovněž zmínit otázku přesexualizovanosti současné civilizace. V dnešní době je prolomeno sexuální tabu do té míry, že nahotiny visí na každém rohu, z některých písní se ozývají vzdechy a heky, kde kdo sdílí intimnosti svého partnerského života na veřejnosti, někteří školáci znají třeba nejrůznější abnormální sexuální praktiky z pornografie na internetu a přitom se třeba ještě ani nelíbali, nevěra bývá někdy brána jako sport a ukázka mužnosti či svůdnosti. Na děti již od kolébky toto nutně, byť často i podprahově, musí působit. Co když zvýšená míra masturbace u dětí v dnešní době souvisí i s těmito podněty? Někdo uvádí, že dítě masturbuje, když se mu nedostává lásky od rodičů apod. Jiní toto zase vyvracejí a zřejmě právem.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Patologická přemíra masturbace

Příspěvekod Plyšáček » 3.3.2016 15:49:31

V poradnách řeší často situace, kdy se u dítěte jedná o stavy patologické, tedy zejména přemíru masturbace, kdy dítě nemá čas skoro na nic jiného. Může se jednat o skutečnou závislost na libých pocitech a je vhodné to řešit s odborníkem - tedy pediatrem.

Jako první příklad uvádím dceru Tůmových.
rodina.cz píše:Urputná onanie u jednoleté holčičky, M. Tůma
Ahoj všichni, máme jednoroční holčičku... Od osmého měsíce objevila kouzlo onanie. Překříží nožičky, chytne se v rozkroku za oblečení, začne funět a dělá si dobře. Do teď to dělala občas, takže ok. Teď se této kratochvíli věnuje téměř nonstop, dokonce i při jídle nebo pití. Jsme normální rodiče, tudíž podstata věci nám pranic nevadí. Problém je v tom, že to dělá většinu dne, tudíž si sama moc nechce hrát. Občas odmítne chození nebo hraní s mámou či tátou. To se nám zdá už moc, navíc to odnáší oblečení, škube ho u toho. S praktickou lékařkou jsme to již probrali - výsledek je odvádět pozornost - no moc, de facto vůbec, to nefunguje....


Druhý případ, desetiletá sestra Davida.
doktorka.cz píše:Masturbace v 10 letech-je to normální?, David
Prvně bych rád vysvětlil situaci, žiju s mamkou a ségrou, protože máme menší byt, mám pokoj společně se sestrou (dost na nic, mě je 17, jí je 10). Asi před měsícem začala ségra dost intenzivně masturbovat, myslí si, že o tom asi nevím, ale uspokojuje se téměř pořád, v noci, když si myslí, že spím, nebo i když nespím a jsem na počítači, tak to dělá pod peřinou, nedávno jsem se vrátil ze školy dřív, onanovala nahá v obýváku, co vlezu do pokoje, je zalezlá v posteli s rukou v kalhotkách, pořád blokuje koupelnu, už mi to pomalu přijde jako porucha... V historii počítače byly taky záložky s pornostránkama, což se mi nelíbí už vůbec, je na to ještě malá, proboha... Nevím jestli to říct mamce, a hlavně jak, nechci si připadat jak bonzák, ale není to příjemné dávat furt pozor, abych ji někde nenachytal. Navíc to už dělá i mimo domov, když jsme byli u babičky, zalezla si na půdu a když jsem ji pak měl zavolat, strašně tam vzdychala a dolů seběhla celá červená a udýchaná, takže je jasné, co tam dělala. Mohla by z toho mít i ostudu, pokud si nebude dávat pozor. Myslíte, že to je nějaká porucha ? Mám to té mamce nějak šetrně říct ?

Zajímavá odpověď Davidovi:
doktorka.cz, Logitech píše:Je to normální, nech ji, ať si hraje, mamce nic neříkej. Však ono ji to časem přejde. Já mám dvě ségry - jedné je 9 a druhé je 11, a obě dvě taky masturbují. Každý večer před spaním je vidět, jak se hýbe peřina a ségry mají červený obličej.odkaz a zdroj: imgsrc.ru
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Předběžný plyšový závěr

Příspěvekod Plyšáček » 3.3.2016 17:49:58

Jedno ze zlatých pravidel zní: Tělo dítěte a pocity, které v něm vyvolává, patří jen jemu, a na něm záleží, co s nimi udělá. Úlohou rodičů je dítě vést a chránit, poučovat přiměřenou a vhodnou formou o sexuálním životě a dohlížet na to, aby se vyvíjelo zdravě a v souladu s přirozeností člověka. Rozhodně jej nesmí trestat za normální projevy jeho potřeb, v žádném případě však dítě nesmí učit či navádět k masturbaci. Rodič ani nikdo jiný. Zde by se již každopádně jednalo o trestný čin sexuálního zneužití dítěte. Rovněž jakékoliv úmyslné sledování dítěte při této činnosti by jistě většina soudních znalců uznala za bezdotykovou formu zneužití. Maminky, které jsou zvědavé a všetečné a zajímalo by je, zda jejich děťátko v postýlce nezlobí, navíc jsou vynalézavé, mohou zkusit skrytou kameru do dětského pokojíčku. Neradím jim však takovéto počínání, jelikož by se mohly nechtěně dostat do konfliktu se zákonem ohledně pořizování dp (dětské pornografie) - a to zcela vážně.

V některých článcích se uvádí, že děti masturbaci nespojují se sexualitou a že jejich pocity se jen vzdáleně podobají orgasmu dospělých. K tomu bych rád poznamenal, že těžko můžeme soudit, pokud si nepamatujeme na své vlastní dětské erotické zážitky. Ano, řada dětí nedosáhne vrcholu a prožívá jen libé pocity, některé mají vyvrcholení slabší. Dokáži si však představit i jedince, kteří jsou buďto od přírody takto obdařeni a připraveni nebo díky cviku objeví své skryté možnosti či účinné techniky a dosáhnou nesmírně hlubokých orgastických stavů srovnatelných s dospělými. Je to velice individuální. Proudění energií v těle a jejich subjektivní prožívání daným jedincem je závislé na mnoha komponentách, zejména na duchovní vyspělosti a vyladěnosti jemných nervových drah.


odkaz a zdroj: http://quesejadocesempre.tumblr.com


Prošel jsem mnoho článků, v podstatě většinou jeden opisuje od druhého, takže jsem rád, že mohu přinést také něco vlastního. Pokud objevíme další zajímavé nebo i kontroverzní články pro veřejnost, můžeme toto téma dále rozšiřovat.

Chci vás nyní vyzvat k obšírné diskusi na toto poutavé téma. Pokuste se vyjadřovat k tomuto tématu - tedy komentovat uváděné texty včetně plyšových komentářů. Nezapomeňte však, že pro osobní sdílení o vašem vlastním sebeukájení v dětství máme speciální téma Masturbace v dětství - retrospektivní průzkum.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 868
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2924 x
Oceněn: 3042 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětská masturbace - komentáře k článkům

Příspěvekod Asce » 4.3.2016 18:45:02

Jakožto rodič jsem se o své děti staral sám, a to od věku, kdy nejmladší dcerušce byly čtyři roky, ale již i předtím jsem byl značně zaangažován. Zkrátka, když to moje manželka nezvládala či nechtěla zvládat, co mi zbývalo, že… Rozvodem se mi značně ulevilo, manželka aspoň nepřekážela. Asi to zní dost tvrdě, uvědomuji si to. Bohužel, pokud máte vydělat na obživu a k tomu se starat o tři malé děti, z nichž jedno vyžaduje obzvláštní péči, pak vám nic jiného, než nekompromisní stanovení priorit, nezbyde. A tak jsem manželku ještě rok před rozvodovým řízením prostě z bytu vyhodil…

Vzhledem k tomu, že jsem se snažil ze svých dětí vychovat plnohodnotné občany, znamenalo to, že jsem se jim v maximální možné míře věnoval. Dělal jsem to rád, ale opravdu to nebylo jednoduché. Jsem uzavřený, samotářský typ – nic, co by se k výchově dětí zrovna dvakrát hodilo. Tak tedy práce na úpravě osobnostního profilu… Moje zaměstnání ode mne vyžadovalo plné nasazení, a to v relativně daleké firmě, kde jsem měl významné a zodpovědné postavení. Hm, tak nic – nalézám skulinku na softwarovém trhu, učím se programovat, vše s cílem mít práci doma… Nějaká stálá partnerka? Se třemi malými dětmi? Zapomeň, chlapče…

Díky naznačenému sepjetí se svými dětmi se cítím oprávněn sdělit vám několik svých komentářů, pravda, vesměs kritických, k výrokům v článcích, které jsou určeny pro rodiče malých dětí, a které pracně shromáždil a výtečnými postřehy doplnil Plyšáček. Je to vynikající výběr a jsou tu ještě skvostnější Plyšáčkovy rozbory. Je skvělé, že zde na Pedonii něco takového máme.

Myslím, že většina výroků na téma dětské masturbace, které jsou v citovaných článcích určeny dospělé populaci, se dá jednoduše shrnout na dané téma aplikovaným bonmotem Antoina de Saint-Exupéryho: „Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje." Jinak si totiž nutnost existence řady citovaných tvrzení neumím vysvětlit.

Podívejme se tedy blíže na některé úryvky z webových rádců.

Tak třeba zde:
Dobromysl.cz, Sexuální výchova píše:Některé děti dokáží masturbovat až k dosažení orgasmu, mnohé z nich pak cítí dokonce jakousi hrdost nad objevením tohoto nového triku. Mnozí rodiče se pak cítí tímto chováním svých ratolestí přinejmenším znepokojeni.
anebo zde:
Víra.cz, Onanie u dětí píše:Rozhodně je třeba, abyste v první řadě nepropadali strachu vy jako rodiče. Takovou atmosféru dítě dobře vycítí a není mu v ní dobře.
či zde:
Prozeny.cz píše:Jste na hřišti a se zděšením zjišťujete, že vaše tříleté dítko v koutku pískoviště zcela bez zábran masturbuje! Zrudnete, vyskočíte a chce se vám zakřičet „přestaň, to nesmíš!“
Ptám se: „Proč by se měli rodiče cítit masturbačním chováním svých dětí znepokojeni či proč by měli propadat strachu, panice, apod., když přeci sami v dětství dělali totéž?“ Nebo že by to vyhodnotili tak, že na nich samých to zanechalo nějakou psychickou újmu, a tedy chtěli by své ratolesti před touto psychickou újmou uchránit? To by ale pak znamenalo, že celá rodičovská generace, či její drtivá část, trpí díky své dětské masturbaci nějakou duševní poruchou. A nejen jejich generace, ale též generace rodičů těchto rodičů, tím pádem i jejich rodičů,… a takto zpětně až na ony pověstné stromy k opičím předkům… Nedává to smysl, že? Celé takzvané „znepokojení“ rodičů je tedy kombinací hlouposti některých jedinců a nafouknuté mediální bubliny.

Ještě že většina rádců správně konstatuje, že přiměřená onanie je běžnou součástí lidského, tedy i dětského, chování a není nijak škodlivá, ba naopak. Hovoříme pochopitelně o časově přiměřené aktivitě, která je navíc provozována intimně.

Ale pokračujme k dalším výrokům. Tak zase namátkou tento:
Dobromysl.cz, Sexuální výchova píše:Není sporu o tom, že už velmi malé děti by měly dostat jasnou informaci o tom, že onanie není v žádném případě škodlivá…
Proč, proboha, by rodič měl takovouto informaci dítěti dávat? Dítě onanii považuje za naprosto přirozenou součást svého života, a to v míře, která odpovídá jeho osobnostním vlastnostem. Tedy některé dítě masturbuje více, některé méně. Vhodnou informaci by dítě mělo dostat pouze tehdy, pokud z nějakého důvodu je znejistěno či pokud jeho masturbace porušuje základní společenské standardy, např. pokud by masturbovalo na veřejnosti, apod.

Dobromysl.cz, Sexuální výchova píše:…Některé děti dokáží tak masturbovat až k dosažení orgasmu, mnohé z nich pak cítí dokonce jakousi hrdost nad objevením tohoto nového triku…

…Je někdy velmi obtížné přesvědčit rodiče o tom, že takové počínání dítěte nemá nic společného se „sexuálním“ chováním. Dítě totiž nemá stejné sexuální pocity jako dospělý. Manipulace s genitálem je mu prostě jenom příjemná…
Buď mi něco uniká, anebo jsou tyto dvě části jednoho a téhož článku rádce samy se sebou v rozporu. Jestliže někdo dosáhne orgasmu, a to cíleným konáním, pak je to přece naprosto jednoznačné sexuální chování. Jistě, že příjemné. Copak ale orgasmus u dospělého příjemný není? Proč se asi tak dospělý snaží orgasmu dosáhnout? Že by to bylo zrovna tím, že to je příjemné? Není žádný principiální rozdíl v motivaci dítěte a dospělého, která jej k masturbaci ponouká – je to očekávání příjemného pocitu.

Co bych naopak jako správné sdělení vyzdvihl, je tato pasáž:
Dobromysl.cz, Sexuální výchova píše:Už ve dvou letech je ovšem čas začít dítě učit rozlišovat tělesné aktivity na veřejné a soukromé. Jistě není sporu o to, že jakékoliv hraní s vlastními pohlavními orgány musí být striktně zařazeno do té druhé skupiny chování.

Co vůbec nechápu, je jakási posedlost všech rádců tím, že pokud dítě masturbuje, něco si tím nahrazuje, něco tím vlastně sděluje – že mu cosi chybí či snad dokonce že je zneužíváno… Toto považuji za naprostou zhovadilost. Dítě masturbuje prostě proto, že je to příjemné. Domnívám se, že pokud by bylo zneužíváno, masturbovalo by méně (pokud by bylo zneužíváno jemu příjemným způsobem) či vůbec (pokud by bylo znásilňováno). Ale citujme z rádců:
Prozeny.cz píše:Ale pokud by se nudit nemuselo, ale přesto je raději zalezlé v koutku a masturbuje, není to úplně přirozené. „V krajních případech to může být také známka sociální deprivace, nebo dokonce sexuálního zneužívání, a je na místě poradit se s odborníkem,“ varuje Anita Michajluková. Rozhodně tedy dítě za masturbaci nepeskujte, spíš přemýšlejte, co vašemu potomkovi schází.
Každé dítě je jinak založené, u některého hrají slastné pocity vyvolané masturbací větší prim než u jiného. To je to celé. Pokud dítě věnuje masturbaci skutečně naprosto neúměrné množství času, spíše než jeho týráním nějakými výslechy, bych mu nabídl jiný výrazný adrenalin. Tělesně se vyřádit – šišková válka v lese, blbnutí v bazénu či v létě v přírodní nádrži, sportovní hry…

Také já jako rodič, a to rodič, který onanii jako dítě věnoval vskutku nevšední úsilí, jsem přemýšlel o těchto otázkách. Především jsem za výhodu vždy považoval náš byt, který je velmi členitý a každý si může někam zalézt, aby nebyl rušen. Nazýval jsem jej bytem antistresovým, ale pochopitelně nejde jen o ten stres, že… Mimochodem, sociálním pracovnicím (otec samoživitel je již z principu podezřelý a musí být kontrolován), jsem jaksi sděloval jen tu první vlastnost bytu, o jeho výhodě v podobě snadné možnosti soukromí pro dětskou masturbaci jsem před nimi raději nehovořil… ;)

Přesto se mi tu a tam stalo, že jsem narazil – ponejvíce na dceru Ivanku, jak celá rudá v obličeji a s rukama na tom správném místě… však víte co… V takovém případě, pokud si mě nevšimla, tak jsem potichu vycouval. Nikdy jsem to pak s ní nerozebíral, natož abych si ji případně dobíral, či naopak ji nějak peskoval a nikdy jsem ji při masturbaci nepozoroval. Pokud si mě všimla, tak jsem se tvářil, že netuším, která „bije“ a rychle jsem vyřídil onu věc, kvůli které jsem přišel. Ovšem tyto situace nastávaly minimálně, protože jsem ostentativně dával najevo, že například hodlám vejít do pokojíku či jiného místa, kde bych mohl spatřit něco intimního. Nikdy jsem neklepal. To ne, ale vždycky se dá nějakým způsobem na sebe dopředu upozornit.

Ještě za trvání manželství jsme si s manželkou masturbace našich dětí všímali. Jednak to nešlo přehlédnout a jednak oba dva jsme vždy už od ranně dětských let na masturbaci téměř závislí, tedy jsme k ní velmi vnímaví. V prvních letech, dokud se má bývalá žena o děti ještě zajímala, jsme se jim velice věnovali. Dlouho se nám nedařilo přivést potomky na svět, tak jsme si jich pak opravdu užívali. Díky tomu ale mám i zmíněná pozorování. A také díky tomu polemizuji s názorem, že masturbace je u dětí nějakým syndromem sociálního či jiného strádání. Prostě některé dítě má k masturbaci větší sklony, řekl bych větší potřebu sexu, přičemž v daném kontextu sexem nemyslím nějaké „dospělé“ aktivity, ale ono přivádění si libých až orgasmických pocitů cílenou manipulací s genitáliemi.

V době, kdy žena ztrácela o naše děti zájem, jsem postupně přebíral nad nimi plnou kontrolu. Samozřejmě jsem je také koupal. Proto mohu vyloučit i nějakou principiální příčinnou souvislost masturbace s případnou vyrážkou. Pokud taková nemilá věc nastala, jistě že si děcko do oněch míst sahalo více, také jej to zřejmě více motivovalo k masturbaci, ale byl to vždy jev přechodný a po odeznění oné drobné zdravotní komplikace se vše upravilo do normálu, tedy děcka znovu masturbovala dle svých dispozic, tedy Ivanka nejvíce.

Jak jsem naznačil, o masturbaci jsem se svými dětmi nehovořil, nikdy jsme to nerozebírali. Děcka sama přišla na to, že taková věc je intimní záležitostí. Samozřejmě s výjimkou batolecího věku, kdy si děcka zaujatá jakoukoliv činností přestanou uvědomovat své okolí, tedy i případné pozorovatele. Pokud to bylo jenom trochu možné, pak jsme v onom batolecím věku děcka ponechávali jejich činnosti, nijak jsme se na ně nesoustředili, ale dali jim klid. Pokud byla u nás návštěva, tak jsme je odnesli do nějakého blízkého, avšak očím návštěvy nepřístupného místečka.

Samozřejmě v principu nevylučuji to, že by bylo dobré s dětmi o masturbaci hovořit. Ale muselo by to být za takové situace, která by takový rozhovor vyžadovala. Například zcela nepřijatelné množství času trávené onou jinak bohulibou činností či exhibicionismus, apod. Naštěstí nic takového naši rodinu nepotkalo. To bohužel přítelkyně a bývalá hospodyně Iva takové štěstí neměla – no, jenže ta zas neví, jak o tom citlivě hovořit…
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětská masturbace - komentáře k článkům

Příspěvekod Leonid » 4.3.2016 20:17:30

Nezapomněli jsme na Freuda?
Všimli jste si, na základě Plyšáčkových analýz, že zvýšená masturbační činnost u dětí se kryje s falickým obdobím (3-6 let)? Následně v období latence (6-12 let) masturbace mizí, aby se objevila v období genitálním (puberta). Sedí to a má to logiku.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2734 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace - Maxovy zkušenosti

Příspěvekod Max » 5.3.2016 13:27:14

Asce, fakt úžasne napísané, čo je už u teba štandard.

Keďže už bolo všetko vysvetlené, rozobraté, tak ani nemám, čo k tomu veľmi doplniť. Ak sa zameriam na to, čo som zažil ja pri výchove dieťaťa, tak to malo na rozdiel od Asceho trochu iný priebeh. Ja som si týchto vecí zámerne všímal, keďže ma to zaujímalo. Takže došlo i na rozhovor so 4 ročným dievčaťom. Bolo jej treba vysvetliť, že ak nemá ostrihané nechtíky, môže sa poškrabať, a to by nebolo pre ňu dobré. Tak sa jej názornou ukážkou predviedlo, ako to má robiť správne. A hlavne, keď tu nie je návšteva. Takže nadobudla dojem, že to môže robiť len v mojej prítomnosti, že mne to na rozdiel od partnerky nevadí. Samozrejme že sa stávalo, že aj v neskoršom veku na to pozabudla a masturbovala aj na verejnosti. Napr. v aute, keď bolo zaparkované a ona sama v ňom čakala. Asi si myslela, že ju tam nik nevidí, alebo len zabudla na to, že okolo auta chodia ľudia. Ďalšie také udalosti sa vyskytovali pri pozeraní rozprávok, ktoré ju už veľmi nebavili, tak si siahla za nohavičky pred inými deťmi, ktoré boli u nej na návšteve, ktoré tam boli okolo nej; asi bola zaujatá a nevšímala si okolie. Čo už bolo nad rámec normálnosti sa stávalo v práci, keď čakala na odchod domov. A vzhľadom na jej vek to už bolo nevhodné, ktokoľvek mohol prísť do tej miestnosti, kde sa mala hrať na pc a čakať. Netuším, či ju tam niekto náhodou nevidel a ona ho nevnímala, nik mi to neoznámil. Takže ak ju aj niekto videl, tak si to nechal pre seba a bral to športovo a nemal pocit mi to oznámiť, však sa nič nestalo, bolo to ešte s pohľadu dospelého dieťa. Samozrejme, že sa o tomto diskutovalo s ňou, že si má dávať pozor na verejnosti, čo už aj pochopila s príchodom puberty. Do tej doby to vnímala ako zábavku a nebrala to nejako vážne.

Praktiky už popísal Plyšáček a je to tak, ako sa tam zmieňuje. Len by som doplnil, že pri kúpaní tiež masturbujú pomocou tečúcej vody alebo u fontán, kde ta voda strieka zo zeme.

Zneužívané deti to praktizujú rovnako. Ak ich niekto v tomto naštartuje, nevedia kedy majú dosť a páchateľ toho zneužíva natáčaním. Pre dieťa nie je problém dosiahnuť viacnásobné orgazmy v priebehu krátkeho času, ktoré môžu byť vystupňované obrazovým materiálom pornografie, ktoré to dieťa sledovalo pred naštartovaním alebo počas masturbácie. V tomto prípade sa jedná o zneužitie detskej prirodzenej sexuality bez kontaktu dospelej osoby.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Reakce na komentáře a další postřehy

Příspěvekod Plyšáček » 7.3.2016 10:21:35

Vybírám nejzajímavější pasáže z dosavadních reakcí na dané téma.

Asce píše:Ptám se: „Proč by se měli rodiče cítit masturbačním chováním svých dětí znepokojeni či proč by měli propadat strachu, panice, apod., když přeci sami v dětství dělali totéž?“

Důvodů, proč jsou rodiče znepokojeni masturbačním chováním u svých dětí, je mnoho. Jsou většinou podvědomé a individuální.
Rodiče se mohou obávat, že:
 1. dítě je nemocné či nenormální - úchylné, když masturbuje
 2. dítě si fyzicky nebo psychicky ublíží - jeho tělo přece nemůže snést tyto činnosti a prožitky
 3. dítě je sprosté, perverzní či zkažené - zatímco chtějí mít neposkvrněného andílka a čistou světici
 4. na rodiče padne podezření, že dítě zneužívají - jak jinak by se to dítě naučilo, že?
 5. dítě je vzruší a oni se dopustí incestu, až mu budou chtít pomoci - pomáhají mu přeci se vším obtížným
 6. dítě se díky provokativnímu a dychtivému chování dostane do problémů - do spárů násilníka
 7. dítě brzy dospěje a oni přijdou o svého mazlíčka
 8. dítě získá pravidelný a zaručený zdroj bezkonkurenční slasti - výchovná manipulace pomocí "bonbónků" se poté stane neefektivní
Nebo rodiče zkrátka závidějí, že jejich dítě má uspokojivější sexuální život než oni sami.
Ve výjimečných případech v nich dítě může probouzet nepřekonatelnou zvědavost či potlačené pedofilní sklony, a oni se poté cítí perverzně, když dítě tajně sledují při aktivitách sexuálního rázu.

Asce píše:Nebo že by to vyhodnotili tak, že na nich samých to zanechalo nějakou psychickou újmu, a tedy chtěli by své ratolesti před touto psychickou újmou uchránit?

Mám za to, že celé generace utrpěly tu největší psychickou újmu díky sexuální represi všeho druhu. Sexualita se zvrátila na všech možných úrovních díky jejímu nepřirozenému potlačování. To začalo hluboko v minulosti, již v dobách prvních šiřitelů "písma", či spíše "písma svatého".

Asce píše:
Dobromysl.cz, Sexuální výchova píše:Není sporu o tom, že už velmi malé děti by měly dostat jasnou informaci o tom, že onanie není v žádném případě škodlivá…
Proč, proboha, by rodič měl takovouto informaci dítěti dávat? Dítě onanii považuje za naprosto přirozenou součást svého života...

Považoval bych za úchylné zařadit do osnov poučení pro malé dítě, že "onanie není v žádném případě škodlivá". Mnoho dětí ji neobjevilo, tedy by se o ní vůbec neměly uměle dozvídat "poučením" od vychovatele. A už ta formulace, že "není škodlivá", naznačuje, že s ní přece jen máme určitý "problém". Onanii není potřeba dělat "reklamu" a vytvářet kolem ní spoustu tajemných procedur - byť se snaží v současnosti působit co nejvíce "otevřeně" a "moderně".

Asce píše:Dítě onanii považuje za naprosto přirozenou součást svého života...

Nemusí vždy. Buď se již setkalo s odmítavou reakcí okolí, nebo cítí právě onu podvědomou výčitku (tlak "prvotního hříchu" z nevědomí). Blaze těm dětem, které sebeukájení integrovaly do přirozeného intimního prožívání.

Důležité je, aby rodiče dokázali zachovat klid a přirozený takt, když se setkají s masturbujícím potomkem. Jak to uvádí Asce - dělat, jako že si ničeho nevšimli, pokud jej vyruší v soukromí, nebo je odvést jinam, pokud si to začne dělat na veřejnosti.

Asce píše:Co vůbec nechápu, je jakási posedlost všech rádců tím, že pokud dítě masturbuje, něco si tím nahrazuje, něco tím vlastně sděluje – že mu cosi chybí či snad dokonce že je zneužíváno… Toto považuji za naprostou zhovadilost. Dítě masturbuje prostě proto, že je to příjemné. Domnívám se, že pokud by bylo zneužíváno, masturbovalo by méně (pokud by bylo zneužíváno jemu příjemným způsobem) či vůbec (pokud by bylo znásilňováno).

Pokud by bylo dítě zneužíváno jemu příjemným způsobem, masturbovalo by méně, bylo-li by uspokojováno v dostatečné míře, a nebo více, bylo-li by stimulováno, ale nedostatečně uspokojeno (s absencí orgasmu) díky nevhodným a nevyzrálým metodám abusora (většina případů).
Pro upřesnění: Zneužívací metody jsou vždy nevhodné. Když zde píši o "nevhodné a navíc ještě nevyzrálé metodě abusora", mám na mysli tu nejhorší metodu, kterou provádí abusor pouze pro vlastní uspokojení, bez znalosti dětské sexuality a bez ohledu na prožívání dítěte. Dítě poté může masturbovat více, aby se "dodělalo".
Pokud je dítěti sex, díky nechutným a násilným praktikám, přijímaným navíc od člověka, kterého třeba nemiluje či nenávidí, natolik nechutný, nemasturbuje vůbec - i když by to původně ze své přirozenosti občas praktikovalo. Pokud přes odpor ke všemu sexuálnímu zkrátka masturbovat musí (abusorem vytvořená závislost), prožívá nesmírné psychické stavy rozpolcenosti a rozervanosti.
Není nad to, když do psychosexuálního vývoje dítěte nikdo násilně nevstupuje.

Asce, děkuji ti za velice zajímavé postřehy - i z prostředí tvé rodiny.

Leonid píše:Nezapomněli jsme na Freuda?

Úmyslně jsem na Sigmunda Freuda zapomněl. Ten člověk přišel s mnoha zajímavými objevy - zaslouží si samostatné téma. V některých bodech jeho nauky s ním nesouhlasím - obecně byl již spíše překonán jeho nástupci.
Je však zajímavé, že na něj, stejně jako ty, Leonide, nezapomněli v jednom z poučných článků, konkrétně v Masturbace u malých dětí je věc přirozená, zmírňuje úzkost (novinky.cz). Trochu uměle naroubovali zmínku o Freudovi a jeho učení na závěr článečku.

Maxi, ty jsi napsal velice zajímavý příspěvek. Dostal jsi proto za něj ode mne poděkování, i když se s některými body pochopitelně nemohu ztotožnit.
Max píše:Tak sa jej názornou ukážkou predviedlo, ako to má robiť správne.
Zajímalo by mě, co bylo onou "názornou ukážkou". Každopádně to bylo s největší pravděpodobností již SZ.
Max píše:Takže nadobudla dojem, že to môže robiť len v mojej prítomnosti, že mne to na rozdiel od partnerky nevadí.
No, tak to je síla! To samozřejmě není v pořádku. Ale vím, že to bylo už dávno...
Max píše:Samozrejme že sa stávalo, že aj v neskoršom veku na to pozabudla a masturbovala aj na verejnosti.
Občas čtu zmínky o tom, že dítě "zapomene", co se sluší a patří. Rozhodně bych to takto nepodával. Podle mě buď "musí", nebo musí díky touze exhibovat.
Max píše:Ďalšie také udalosti sa vyskytovali pri pozeraní rozprávok, ktoré ju už veľmi nebavili...
Někdy děti masturbují v době, kdy na to mají čas - nebo když se "nudí", někdy se mohou do masturbace pustit díky působení vzrušujícího (erotického) podnětu - ať již v pohádkách, filmech pro dospělé, reklamách nebo romantických písních, při kterých "tají" i dospělí... Ale tyto stimuly bych v přítomnosti dětí uměle neomezoval. I ty romantické pohádky přispívají k jejich harmonickému psychosexuálnímu vyzrávání. Začínají snít i "snít" o té jediné nádherné princezně, pro kterou by i život položili, o tom statečném a silném princi, který je unese na svůj zámek, tam s ním budou vychovávat mnoho krásných dětí...
Max píše:Len by som doplnil, že pri kúpaní tiež masturbujú pomocou tečúcej vody alebo u fontán, kde ta voda strieka zo zeme.

Děkuji ti Maxi za toto důležité doplnění. Sprcha a obecně stříkající proud vody hraje mnohdy důležitou roli při sebeukájení holčiček, zvláště starších. Jinak návrháři moderních aquaparků, jakoby na tuto věc mysleli, zavádějí nejrůznější trysky do dětských koutků. Rodiče mnohdy koukají na onanující dítě, a buď si neuvědomují, co tam prožívá, nebo jsou natolik tolerantní - ve vztahu ke svému dítěti - ovšem i ve vztahu ke všem okolním přihlížejícím, že jej nechávají, ať se "vyblbne". Netvrdím, že každé dítě nad stříkající fontánou se ukájí (většinou snad ne), zato tvrdím, že někteří rodiče si pořídili (snad spíše nevědomky a omylem) vlastní rodinnou dp (pro laiky: dp je dětská pornografie).

Obrázek
Ilustrační fotografie, nemá pornografický charakter, dívka z toho má opravdu jen legraci.
odkaz a zdroj: imgsrc.ru
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2734 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Upřesnění k předchozímu Maxovu příspěvku

Příspěvekod Max » 8.3.2016 12:49:37

Aby si niekto niečo nemyslel, tak upresním informácie ohľadom masturbácie dieťaťa.

Ide o to, že niektoré deti masturbujú tak, že majú ohnuté prsty a namiesto hladenia je to skôr dráždenie nechtíkami, a to už nieje zo zdravotného hľadiska vhodné. Može sa stať, že sa poškriabe a zanesie si tam nejakú infekciu. Tak s tohto hľadiska je dobré dieta poučit o tom, že namiesto škrabania sa má hladiť tak, že nedochádza ku kontaktu nechtíkami o cikulku. A aby jej to bolo jasné, tak sa to predvedie tak, že sa jej chytí ruka a na inom mieste telíčka ukážeme, ako to myslíme - to hladenie sa.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Upřesnění k předchozímu Maxovu příspěvku

Příspěvekod Plyšáček » 9.3.2016 12:57:11

Maxi, svůj poslední příspěvek uvádíš poznámkou "aby si někdo něco nemyslel"... Jen ať si něco klidně myslí. I po přečtení mé reakce. Není nad moudrou zvídavost.

Max píše:...niektoré deti masturbujú tak, že majú ohnuté prsty a namiesto hladenia je to skôr dráždenie nechtíkami, a to už nie je zo zdravotného hľadiska vhodné.


Dlouho jsem rozmýšlel, co k tvým postojům napsat. Vím, že jsi tehdy chtěl pro svoji holku to nejlepší. Je velice originální a nezvyklé učit dítě masturbovat - masturbovat správně. Rozhodně toto nikomu neradím. A to ani v případě, že by k tomu byla vhodná "příležitost". I maminky by si měly odpustit tuto nadstandardní výuku. Sourozence nevyjímaje.

Každé dítě by se mělo vyvíjet (zvláště v psychosexuální oblasti) rychlostí, na jakou ze své přirozenosti stačí. A když už začne masturbovat v nízkém věku, mělo by to dělat zase jen takovým způsobem, který mu vyhovuje, na který samo přišlo. Klidně i nehtíky. Zde jde podle mě spíše o souběh se samozřejmou správnou péčí o dítě. Pokud budou nehtíky vzorně ostřihané a krátké, aby se za nimi nedržela špína, nehrozí ani poškrábání, ani zanesení infekce. Ať si to dělá nepozorovaně a tak, jak jí to vyhovuje. Co ty víš? A vědět by nikdo neměl!

Zastávám takový názor, že, v sexu obecně a při masturbaci také, by každý měl používat pouze své tělo - jakýmkoliv způsobem (tedy i nehty), ale pouze tělo a jeho přirozené schopnosti. Přírodniny nejrůznějšího druhu (kmen stromu, větvičky z jehličnanů, peříčka, proud vody ap.) nejsou jistě také na závadu, ale jak to je z umělé hmoty nebo to potřebuje baterie, hrozí (dle mého osobního názoru), že se sexualita začne ubírat nežádoucím směrem. Ženy potom potřebují stále větší a výkonnější vibrátory, sbíječky ap. Jeden druhého pak stěží klasickým způsobem uspokojí, protože jejich pohlavní orgány se navyknou na jiné stimuly atd...

Takže ať si holčičky masturbují tak, jak jim vyhovuje. Rozhodně je nic neučme - nikdo, ani teoreticky, ani na jiné části těla... Neměly by se v jejich blízkosti vyskytovat nebezpečné předměty. Někdy mě trochu děsí, když vidím (z vědeckých materiálů) třeba desetiletou holku, jak používá pastelku, fix či hřeben. Hrůza. Tam může dojít k horším zraněním. Je to šílené.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na veřejnosti

Příspěvekod Plyšáček » 21.4.2016 19:22:17

Dcerka "masturbuje" před lidmi: Intimitu si ještě nespojuje se studem (psychologie.cz)

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu ohledně zlozvyku mé dcerky. Bude jí šest a v září nastupuje do první třídy. Nevím, jak přesně nazvat zlozvyk, který mě trápí, ale myslím, že dětská masturbace. Vždy se v sedě chytí ručičkami na přirození a mačká se, dokud jí patrně není hezky. Nevidím problém v tomto zlozvyku jako takovém, problém je v tom, že jí u toho nevadí přítomnost jiných lidí.

Zkoušela jsem si s ní v klidu promluvit o tom, že se to ve společnosti nehodí, že pokud má tak velikou potřebu, musí zalézt někam, kde bude sama. Vždy to slíbí, ale potřeba je asi větší a příště už to opět dělá před „diváky“. Když jsem to zkusila přes zákazy, také to nepomohlo. Dělala to ve školce, dělá to doma před návštěvou, prostě si asi neumí pomoct. Nedělá to snad jen přede mnou, to se asi bojí.

Problém vidím v nástupu do školy. Mám strach, že pokud neumí tomuto zlozvyku říct „teď ne“, určitě se bude takto uspokojovat i ve škole. Vím, že si zaleze židlí až pod stůl a bude to podle ní dělat nenápadně, ale děti kolem to budou vnímat (i z výrazu její tváře). Bojím se, že by se jí kvůli tomu mohli spolužáci začít posmívat, protože tohle téma je pro posměch bohužel jak vyšité.

Ještě musím dodat, že tento zlozvyk má již snad od narození. Poprvé jsem si toho všimla, když jsem jí posadila do autosedačky (do vajíčka), zapnula pásy a ona se o ně začala třít. Myslíte, že bychom měli navštívit psychologa? Možná mám jen k tomuto zlozvyku špatný přístup, třeba na to jdu špatně já. Jen nevím, jak na to.


Odpověď psycholožky:
...děkujeme za váš dotaz a za důvěru. Téma dětské sexuality je velmi zajímavé pro mnoho čtenářů a zároveň je plné různých názorů odborníků.

Rozhodně vás musím pochválit, že dceři za to, že si sahá na intimní místa, nenadáváte ani jí to nezakazujete. Je moc důležité nevyvolávat v ní pocity viny spojené s intimitou, mohlo by to negativně ovlivnit nejen její budoucí sexuální život, ale i váš vztah.

Lidská sexualita se vyvíjí už od narození a i velmi malé děti mají příjemné pocity při dráždění intimních míst. Nelze mluvit o sexualitě v dospělém slova smyslu, dítě neví, že jde o intimní aktivitu, dětská sexualita je kvalitativně odlišná a pro dítě jde především o pocity libosti, kterých se snaží dosahovat různými způsoby. V podstatě to lze přirovnat například k libým pocitům spojeným s jídlem.

Čili je naprosto normální, že si děti vyvolávají pocity slasti i prostřednictvím dráždění intimních míst. Samozřejmě rozumím, že máte obavu z toho, že vaše dcera nedokáže uspokojení své potřeby oddálit a že jí nevadí diváci. Malé děti ještě nemají intimní místa spojená se studem, příkladem může být, že na plavání klidně chodí nahé a necítí se divně. Proto nemají zábrany, ani pokud jde o „masturbaci“.

Podle toho, co píšete, vidím, že s dcerou o všem mluvíte a snažíte se jí vysvětlovat bez toho, abyste ji označovala za špatnou a vyčítala jí to. Zkuste s ní mluvit opakovaně a vysvětlujte jí, že je v pořádku, že si hladí intimní místa, ale že jde o něco, co patří do soukromí a druzí by se na ni přitom neměli dívat. Jednak proto, že jde jen a jen o její věc, za druhé proto, že druhým by to mohlo vadit a mohli by se cítit trapně nebo špatně. Dejte jí jednoznačně najevo, že problém není v tom, co dělá, ale kde to dělá. Řekněte jí, že musí vždy vyčkat, až bude na nějakém místě sama, řekněte, že je to moc důležité.

Buďte otevřená, pokud jde o dceřiny případné otázky na sexualitu, dejte jí najevo, že jde o něco přirozeného a krásného, ale že je důležité si svou intimitu chránit a zajistit si vždy soukromí. Vysvětlete jí, že vše, co souvisí s intimními místy, je citlivé a soukromé a nepatří to na veřejnost. Mimo jiné je to důležité i pro dceřinu bezpečnost, přece jen by svým chováním mohla provokovat k sexuálnímu zneužití.

Pokud jde o intenzitu dceřiny masturbace a neschopnost potřebu oddálit, objevují se mezi odborníky i takové názory, že nadměrná potřeba sebeuspokojení může souviset s potřebou odreagování napětí nebo s nedostatkem fyzického kontaktu či pozornosti. I negativní pozornost je pozornost a děti se někdy naučí ji získávat tím, že provokují. Zkuste tedy popřemýšlet, jak je to u vás doma s mazlením s dcerou a jestli se jí dostatečně věnujete. Můžete také zkusit věnovat se jí víc a uvidíte, jestli se něco změní.

Intenzivnější sexualita se objevuje také u dětí, které byly sexuálně zneužity (tím myslím i např. osahávání, vystavení sexuálnímu obsahu apod.) a to v podobě tzv. sexualizovaného chování. To se projevuje právě saháním na sebe i na druhé na veřejnosti, absencí zábran a jakousi „fascinací“ vším, co se sexualitou souvisí. Určitě vás nechci nijak strašit, jen mám pocit, že bych pro jistotu i toto téma měla zmínit. Promluvte tedy s dcerou o tom, jaké má zážitky, jestli se jí někdy někdo dotýkal na intimních místech, jestli někdy viděla nějaké nahé dospělé lidi (kromě těch, o kterých víte), třeba i v televizi, jestli po ní někdo někdy chtěl, aby se dotýkala ona jeho, aby se svlékala apod. Vysvětlete jí, že takto se k ní nikdo chovat nesmí a že i ona by měla být opatrná, aby ji nikdo při masturbaci neviděl, protože to může být nebezpečné, někdo by jí mohl ublížit. Kdyby se vám cokoli nezdálo, raději navštivte dětského psychologa.

Souvislost vidím také v tématu hranic – děti si je teprve vytvářejí a různými způsoby zkouší, kam až mohou zajít. V oblasti intimity vaše dcera hranici ještě vytvořenou nemá a tak jí to, co dělá, nepřipadá nevhodné. Zkuste si také položit otázku, jaké hranice intimity jsou nastaveny ve vaší rodině. Každý to má jinak, v některých rodinách je zcela přirozená nahota, v jiných naopak. Obojí je v pořádku a je třeba počítat s tím, že každé dítě může zareagovat jinak. Pokud by byly u vás hranice volnější, mohlo by to souviset s tím, že dceři trvá vytvoření hranic delší dobu.

Každopádně máte pravdu, že před nástupem do školy by bylo fajn, kdyby se dcera naučila udržet svou aktivitu v soukromí, posměch jí opravdu hrozí. Zintenzivněte tedy vaše rozhovory, vysvětlujte jí, proč není vhodné mít diváky, mazlete se s ní, věnujte se jí, co to jde. S nástupem do školy už se pocity studu spojené s nahotou a intimními místy začínají objevovat, takže pokud by problém přesto přetrvával, neváhejte navštívit psychologa. Ne kvůli dceřině masturbaci, ale kvůli neschopnosti oddálit svou potřebu a zachovávat si své soukromí a hranice.

Dceři ale určitě psychologem nevyhrožujte ani jí neříkejte, že k němu půjdete kvůli tomu, že si dráždí intimní místa. Spíš jí vysvětlete, že se musí naučit dodržovat určité hranice a pravidla, když půjde do školy, a že psycholog jí s tím pomůže a bude se tak ve škole cítit lépe.
Přeji vám trpělivost a držím palce!


Zajímavá maminka se zajímavou dcerou, zajímavá je i odpověď psycholožky.
Může to být tak, jak píše maminka, ale také nemusí. Nemusí to být tak, že dceruška nedokáže oddálit svoji masturbaci na dobu, kdy bude osamotě. Osamotě by ji to třeba nebavilo. Je možné, že dosahuje vzrušení právě exhibicí genitálu nebo předváděním slastných stavů. Osamotě by ji to nevzrušovalo a tedy nešlo tak snadno.

Paní psycholožka se snažila do odpovědi vměstnat mnoho poznatků. Některé velice rozumné a vyvážené, mnoho z nich má zřejmě vyčtených, s některými však nesouhlasím.

...dítě neví, že jde o intimní aktivitu...
Právě že většinou to intuitivně ví. Zvláště od 4 let si to začíná více uvědomovat.

Malé děti ještě nemají intimní místa spojená se studem...
Ano, povětšinou nemají. Ale předškolačka již není žádné "malé dítě". V tomto období by již určitý stud měl nastoupit na scénu.

...že jí nevadí diváci...
Zdá se, že je právě vyhledává. I takové děti jsou.

Buďte otevřená, pokud jde o dceřiny případné otázky na sexualitu, dejte jí najevo, že jde o něco přirozeného a krásného, ale že je důležité si svou intimitu chránit a zajistit si vždy soukromí.
Ovšem pokud toto špatně pochopí, tak bude masturbovat osamotě ještě v důchodu.

Intenzivnější sexualita se objevuje také u dětí, které byly sexuálně zneužity (tím myslím i např. osahávání, vystavení sexuálnímu obsahu apod.) a to v podobě tzv. sexualizovaného chování.
Zcela zcestně zapasovaný odstavec. Paní psycholožka se dozvěděla od maminky, že dcera masturbuje již od dětské sedačky... Rovněž terminologické sousloví "sexualizované chování" mi napovídá, jakou knihu zřejmě četla.

Promluvte tedy s dcerou o tom, jaké má zážitky, jestli se jí někdy někdo dotýkal na intimních místech, jestli někdy viděla nějaké nahé dospělé lidi (kromě těch, o kterých víte), třeba i v televizi, jestli po ní někdo někdy chtěl, aby se dotýkala ona jeho, aby se svlékala apod.
Ale proč? Mohla by ji zbytečně traumatizovat. Jak to souvisí? Nebo se domnívá, že masturbuje na veřejnosti proto, že viděla v televizi nahého pána a vzpomíná na něho? Pokud bude dcera pravdivě odpovídat, tak řekne: "Ano, milá maminko, na intimních místech, tedy pokud myslíš moji pipču, se dotýkáš každý den ty, když mi ji myješ. A také pan doktor..."

Vysvětlete jí, že takto se k ní nikdo chovat nesmí a že i ona by měla být opatrná, aby ji nikdo při masturbaci neviděl, protože to může být nebezpečné, někdo by jí mohl ublížit.
Tak snad jí nebude líčit způsob sexuálního zneužití?! Ona by se dcerka totiž pravděpodobně vyptávala, jak ublížit... A není vyloučeno, že by se nelekla...
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace - technika překřížených nohou

Příspěvekod Plyšáček » 13.8.2016 8:52:44

Fibi na family.cz píše:Moje starší dcera to dělá od 7 měsíců, ovšem u ní nebylo hned jasné, o co jde, protože nepoužívá ruce, jen kříží nohy a choulí se do klubíčka, takže jsme více jak rok navštěvovali neurology, prodělala 3x EEG, a závěr je nevinná dětská masturbace. Budou jí 3 a už to dělá jen před spaním (jako menší to dělala hodně často, i přes den), snažím se jí vysvětlovat, že se to dělá jen v soukromí, když ji nikdo nevidí a neslyší. Zatím si myslí, že když je do pasu přikrytá, že je nenápadná. Do školky nás nevzali, takže to zatím neřeším, ale až půjde snad za rok, tak budu vysvětlovat vehementněji, abych nemusela do školky na kobereček.


Této jedné z mnoha masturbačních technik u dětí se věnují do detailu MUDr. Iva Příhodová a MUDr. Lydie Koumarová. Dělají, že vycházejí hlavně z obav o epilepsii, ale docela se v tom pitvají. Jelikož je to přímo naše odborné téma, neopomenu z vědeckého materiálu citovat nic důležitého.

Zdroj: Pediatrie pro praxi (2009). V odkazu máme i doprovodné fotografie.
Masturbace je u malých dětí poměrně častá, má své typické projevy s překřižováním dolních končetin, rytmickými pohyby pánve, zvukovým doprovodem a pocením. Protože nedochází k přímé manipulaci s oblastí genitálií, mohou být masturbační projevy mylně hodnoceny jako epileptické záchvaty, paroxysmální dyskineze nebo abdominální bolesti. Správné rozpoznání příznaků může dítě ušetřit náročného vyšetřování a neindikované léčby (např. antiepileptiky). Autorky uvádějí dvě kazuistiky s typickými projevy dětské masturbace.

Masturbace je považována za normální projev lidského sexuálního chování nejen v dospělosti, ale i v dětském věku. Masturbační projevy začínají nezřídka již v kojeneckém období, byly dokonce zaznamenány i u plodu. Maximum výskytu je kolem 4. roku, po 7. roce dochází k jejich ústupu až do období puberty. Ačkoliv jsou tyto projevy v dětském věku normální, nebývají často rodiči a lékaři správně rozpoznány, zejména proto, že chybí přímá manipulace s genitálem.
Znovu bych rád zdůraznil, že jde pouze o jednu z mnoha technik. Děti mnohdy masturbují jinak.

Kazuistika 1
K neurologickému vyšetření byla dětskou lékařkou odeslána 2,5letá dívka s negativní rodinnou anamnézou, s pozitivní perinatální anamnézou (lehký časný asfyktický syndrom) a normálním psychomotorickým vývojem. Od 1 roku věku se během dne objevovaly stavy, kdy náhle pokrčila pravou dolní končetinu v kyčli a v koleni, levou naopak propnula do špičky. Ruce někdy držela zaťaté v pěst. Pokud se stav objevil vsedě, byla schopná zůstat sedět a opírala se o zaťaté horní končetiny. Častěji si ale lehla, někdy zakláněla hlavu dozadu, obvykle se zvýšeně potila na hlavě. Rozhodně nebyla patrná porucha vědomí, plně matku vnímala a komunikovala s ní. Trvání tohoto stavu bylo různě dlouhé – až půl hodiny. Matka se snažila dívku zaměstnat, oslovit, vyzvat, aby zakopala nohama, a stav poté obvykle odezněl. Pokud se matka snažila dítěti pohnout nohama, měla pocit, že jsou ztuhlé. Někdy se stavy objevovaly při usínání, častěji ale během dne bez zjevného podnětu, nikdy k nim nedošlo při chůzi. Vyskytovaly se několikrát za den, většinou několik dní za sebou, pak byla dívka obvykle nejméně měsíc bez potíží.
Před začátkem těchto stavů byla někdy zvýšeně unavená nebo předcházela větší fyzická aktivita. Neurologický nález byl zcela normální. Bylo provedeno elektroencefalografické (EEG) vyšetření s lehce abnormním nálezem pro zmnožení pomalých vln nad zadními kvadranty. Matka byla instruována, aby stavy, jakmile se objeví, nahrála na videokameru a přišla s dítětem k vyšetření. Na základě anamnézy byl vysloven předpoklad, že by se mohlo jednat o některý typ paroxysmální dyskineze. Za dva měsíce přišla dívenka opět pro několikadenní výskyt potíží. Během vyšetření dítě opakovaně zaujímalo polohu na levém boku, s pokrčenou pravou a nataženou levou dolní končetinou, kde bylo akrálně patrné až dystonické postavení, objevovaly se rytmické pohyby pánve. Byla zcela při vědomí, komunikovala, byla zpocená. Pohybovou aktivitou a zaměstnáním dítěte bylo možné tento stav přerušit a dívka byla schopná normálního stoje a chůze. Poté během několika minut opět zaujala uvedenou pozici. EEG natočené v průběhu těchto projevů bylo zcela normální. Vzhledem ke klinickému obrazu typické polohy a možnosti normálního pohybu byly stavy hodnoceny jako masturbační projevy. Psychologické vyšetření bylo bez nápadností.

Kazuistika 2
Jedenáctiměsíční dívka měla negativní rodinnou anamnézu a pozitivní perinatální anamnézu (porod sekcí pro hrozící hypoxii, nekříšena). Byla sledována ortopedem pro varozitu nožek. Psychomotorický vývoj byl normální, lezla, stoupala si u opory. Asi měsíc rodiče pozorovali stavy, kdy napínala dolní končetiny, překřižovala je přes sebe, někdy současně propínala trup, obvykle také zrudnula a zpotila se. Výskyt těchto projevů nezávisel na situaci, objevovaly se vleže, při chování v náručí, v dětské židličce. Stav trval vždy několik minut a vyskytoval se několikrát za den. Dětská lékařka dítě odeslala k neurologickému vyšetření pro podezření na epileptické záchvaty. Během neurologického vyšetření byly zachyceny typické masturbační polohy na dolních končetinách, s vokalizací, zrudnutím v obličeji a opocením. Na EEG byl normální záznam.

Diskuze
Masturbace je v časném věku normální součástí vývoje dítěte, které prozkoumává části svého těla a objevuje příjemné pocity spojené se stimulací genitálu (podobným sebeuspokojováním je také cumlání prstů nebo rytmické pohyby těla). Vyskytuje se již u kojenců (od 2. měsíce), má tendenci ustupovat po 4. roce věku a častěji je pozorováno u dívek. Masturbační projevy mají v časném dětském věku odlišný charakter. Nedochází obvykle k přímé manipulaci s genitálem, ale objevují se charakteristické pozice, které vyvolávají tlak na suprapubickou nebo pubickou oblast, jako je přitištění stehen, jejich tření o sebe, překřižování dolních končetin. Součástí projevů je kolébání se, rytmické pohyby pánví, tichý zvukový doprovod, nepravidelné dýchání, zarudnutí v obličeji a pocení. Někdy mají děti zahleděný, nepřítomný pohled, mohou se objevovat i záškuby končetin. Stavy mají stereotypní průběh a trvají minuty až několik hodin. Jejich výskyt je variabilní – několikrát denně až po sporadické epizody. Častěji se objevují v období nudy, zvýšené únavy, při rozrušení nebo úzkosti, při usínání. Poměrně často je popisován výskyt v autosedačce. Vědomí je zachováno a stavy se dají přerušit odvedením pozornosti. Některé děti reagují na vyrušení mrzutostí.

Fundovaný a zajímavý popis. Až na zmínku, že obvykle nedochází k přímé manipulaci s genitálem, souhlasím. Velice přesně je popsán princip, jakým malé holčičky nesmírně snadno upadají do orgastických stavů. Je to právě oním tlakem na suprapubickou oblast. Dosahují jej nejen při překřižování a tření stehen, časté je rovněž typické "nasedání" a tlačení se na rohy nižších stolů (v úrovni jejich genitálu). V žertu tuto techniku označujeme jako "obtěžování stolů". Při neopatrném motání se jiných dětí kolem může dojít k nepříjemnému úrazu. Naštěstí jsem jej nezažil. U mnoha těchto masturbačních technik dochází k současnému propínání trupu a zaklánění krku.

Rodičům je potřeba vysvětlit podstatu projevů a zdůraznit, že se jedná o normální chování a prozkoumávání částí těla a že tyto projevy mají tendenci vymizet s věkem. Tresty nebo násilné přerušení chování dítěte mohou projevy ještě posilovat nebo vést k pocitům provinění a studu. Doporučuje se proto odvést nenásilně pozornost dítěte k jiným aktivitám a hračkám, staršímu dítěti je možné vysvětlovat, že takové chování je již v jeho věku nevhodné.
Nevhodná je masturbace pouze tehdy, pokud ji dítě praktikuje veřejně nebo vlivem okolí. Autorky možná mají na mysli, že tato "primitivní" technika masturbace je pro školáky již "nevhodná". ;)

Spektrum příznaků masturbace u malých dětí zahrnuje různé polohy a pohyby s mechanickým tlakem na perineum.
Tak tak. Jde o tlak na perineum. Zajímavé je, že autorky celou dobu hovoří o dětech, přesto jde spíše o holčičky. Sám mám vypozorováno, že takto dosahují orgasmů holčičky. U chlapců jsem se s tímto nesetkal.
V tomto odborném textu paní doktorky nabádají rodiče, aby pořídili videozáznam a přinesli jim ho. Myslím, že to nebude hodnoceno jako výroba dp. I když...

Na závěr přikládám ilustrační obrázek - pouze pro zpestření. I když... flétna v rukou holčičky může znalcům připomenout, že vyšší level této techniky často spočívá v umisťování a vrážení prstíčků nebo různých předmětů (nejčastěji plyšáků, tužek, fixů, kartáčků, hřebenů) mezi sevřená stehna až u klitorisu.

Obrázek
odkaz a zdroj: eresmama.com
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Téma Dětská masturbace na doma.cz

Příspěvekod Plyšáček » 22.8.2016 15:29:28

V článku Když dítě začne masturbovat! Zakazovat, trestat, nebo nechat být? na doma.nova.cz se ředitelka dětských jesliček Klára Markuciová vyjadřuje k dětské masturbaci. Většina informací odpovídá obecnému trendu. Zacituji pouze pasáže, ke kterým se chci vyjádřit.

doma.cz píše:Prvotním přáním člověka je zažívat vyvážený stav, tzn. stav, kdy se cítí dobře a spokojeně na světě. Proto se vždy bude snažit vymanit z různých nepříjemných životních okolností a do tohoto stavu se navrátit. Naše tělo má v sobě vrozený mechanismus, který nám pomáhá tuto rovnováhu opět získat. Malé děti mají vysoce rozvinutou citlivost pro spojení se svým vlastním tělem. Používají ho pro všechno. Pro zažívání radosti, smutku, zloby, strachu, atd. Tělo je pro ně také partnerem, na kterého se obracejí, když potřebují pomoci.

Toto je moc hezky napsáno. Poněkud z duchovního hlediska. Skutečně. Přirozeností každé bytosti je hledání trvalého ráje, trvalé blaženosti neboli anandy.

Klára Markuciová píše:Dítě masturbací zmírňuje úzkost a nalézá tak vnitřní klid...
Může se stát, že dítě v určitých situacích zažívá stres a tím se v jeho nervové soustavě začne hromadit napětí, se kterým si neumí poradit. Pokud dítě nenalezne jiné možnosti, jak toto napětí ventilovat, je pro něho přirozené obrátit se pro pomoc na své tělo. Pohlavní orgány jsou místem, ke kterým to pak děti instinktivně vede.

Částečně to může být i takto. Rozhodně bych však přirozené sexuální tlaky nesváděl pouze na stres. To by bylo naivní. Masturbují i osvícení jogíni, kteří se do stresu nedostanou. Zrovna tak ne každé masturbující dítě se snaží "vyhonit stres".

Klára Markuciová píše:Psychologové doporučují nedělat nic jiného, jen zvýšit pozornost vůči dítěti a trochu odklonit jeho pozornost k jiným věcem a aktivitám.

Celou dobu jsme v článku přemlouváni, že o problém nejde, ale vlastně to celou dobu jako problém řešíme. Rada "zvýšit pozornost vůči masturbujícímu dítěti" může být pochopena i nevhodně. Navíc by si dítě této zákonitosti mohlo všimnout a mohlo by začít docela slušně, vlastně neslušně, exhibovat.

doma.cz píše:No všimněte si i, zda dítě netrpí nějakým zánětem, nebo zda si tam dole nevkládá nějaké předměty.

Jak opatrně mluví o dítěti a jeho "tam dole", přitom mají na mysli holčičku a její vaginu. Při řešení případu masturbace s předměty je potřeba brát v úvahu věk dívenky. Pro předškolačku může být korálek nebezpečný, pro některou jedenáctiletou fixa naopak "nezbytností". A vodit ji kvůli tomu k doktorovi - au au. Raději se k tomu nebudu více vyjadřovat. Laická veřejnost, zejména zvědaví rodiče, by se do těchto témat opravdu neměli příliš hrabat.

Obrázek
Výjimečně podařený ilustrační obrázek pod článkem. odkaz
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na Modrém koníkovi I.

Příspěvekod Plyšáček » 16.3.2017 11:07:16

Na diskusním fóru pro maminky Modrý koník se dozvídáme mnoho zajímavých "reportáží" o masturbaci miminek i starších dětí. Ze studijních důvodů procházím celá dlouhá tématická vlákna, ze kterých vybírám nejcennější zprávy, roztroušené zmínky mnohdy s odstupem několika let spojuji do konzistentní zprávy a vše opravuji do čitelné podoby. Věřím, že tato mnohahodinová titěrná práce ale stojí za to. Jde o jedinečný výzkum.

lidu píše:Naše malá (8 měsíců) se začala po přetáčení tak divně kroutit. Nejdříve jsem to přičítala tomu, že se vzteká a něco se jí nelíbí. Začala "to" ale dělat častěji a častěji a začala u "toho" tak divně řvát. Není to plakání, ale řev a sténání. Doktor nás dokonce poslal do nemocnice, odkud nás propustili s tím, že se nejspíš jedná o masturbaci.

...vždycky u toho ještě tak divně zrudne, zatají dech, prohne se, zatne pěstičky a tak divně šmrdolí nohama. Kdyby u toho aspoň tak nekřičela. Ten řev je hrozný. Je mi jí chudinky líto.

...zkoušela jsem jí plínku nedat, ale dělala to i přesto. Když je zrovna v té křeči, tak na ni mluvím, volám a snažím se ji zabavit. Někdy to zabere, někdy ne. Dělá to ale čím dál častěji.

...jo a v nemocnici mě ještě uklidnili, že to je projev zdraví - že mám být ráda.

...odvedení pozornosti u nás zabere jen občas. Když zkrátka nechce, tak nepomůže vůbec nic. Je to ale strašné. Mnoho lidí se mě ptá, co to dělá, že se tak kroutí. Dělá to nejvíce, když je unavená a nudí se, ale samozřejmě kdykoliv během dne - takže skoro pořád.

...malá to dělá pořád a hodně. Je strašně těžké ji nějak zabavit, jakkoliv odvést pozornost. Věnuje se zkrátka jen tomu svému. Když se ji snažím zabavit něčím jiným a zvednu ji ze země, začne se vztekat, kopat nohama a vrátí se na to místo, kde se dělá, a pokračuje. Když třeba vařím a nevšímám si jí, mám téměř stoprocentní jistotu, že nedělá nic jiného.


nissanek píše:Tak to by mě zajímalo, jestli to taky dělá naše Kika. Kdykoliv jí rozbalím plínu, tak si okamžitě hrábne do pipiny. Ale hrábne stylem, že se vlastně jakoby škrábe. Samozřejmě, že to udělá, i když je celá od kakanců. Když plínu má, tak se taky jakoby škrábe... Ale žádné zvuky u toho nedělá. Ani křeče...


vilca píše:Naše malá začala šoupat zadečkem o plínku, když jí byl asi rok. Měla u toho takový nepřítomný pohled a jakoby v křeči. Pak to najednou dělat přestala, ale asi před 3 měsíci zase začala. Jenže už nemá plínku, takže si sedne obkročmo na svoji malou židličku a jen tak divně mává nožičkama... Zase nepřítomný pohled, někdy i vzdychá... Když se jí zeptáme, co dělá, tak řekne: "Nic, nech mě."
Tak nevím, jestli to mám nějak řešit nebo nechat být. Každopádně to vypadá divně, když je u nás třeba návštěva, mluvíme na ni a ona nevnímá. Probere se, až na ni promluvíme hlasitěji. Tak se vždycky snažím nějak odpoutat její pozornost, ale někdy to fakt vypadá divně... Zkusím tu její židličku asi schovat, protože jinde to nedělá...

(po letech) ...dá občas pokoj, ale navíc to dělá i ve školce, což mi přijde už takové blbé... Přijde mi, že když ji u toho vidí ostatní děti, tak by mohly mít nějaké řeči... Všimla jsem si tam toho, když jsem pro ni byla až nahoře ve třídě... A ona seděla u toho stolečku a jela... Nejhorší je, že potom nestíhá stříhat apod., protože se vždycky zapře a přestane dělat všechno ostatní... Potom si ostatní děti nosí ze školky svoje výtvory a naše Evička nám vždycky řekne, že to nestihla... A přitom jí to všechno krásně jde - vůbec to není tím, že by nestíhala kvůli nešikovnosti...


sjuzan píše:Máme osmi měsíční dceru a už dva měsíce s ní zažíváme něco obdobného. Zvedne nohy z podložky, začne s nimi rytmicky pohybovat nahoru a dolů, přitom má sevřené pěstičky v pěst (a to dost silně) a má takový zvláštní výraz v obličeji, jakoby křeč, a je taky červená v obličeji. Pohledem se soustředí do jednoho místa, ale mimo není, protože když na ni promluvíme, tak reaguje... Stejně tak, když kolem ní projdeme, tak otočí hlavu a sleduje nás. Navíc je to u nás vázané na oblečené kalhoty. Pokud byla teď v létě častěji jen v šatkách nebo jen v bodýčku, tak celé dny nic, ale jen jí dáme kalhoty, tak začne a dělá to pořád. Odpoutáváme od toho pozornost, ale to se začne jakoby vztekat, že ji od toho rušíme.

... malá už to od včera dělá i bez kalhot a téměř pořád... Jsem z toho trochu na palici, protože ji nic jiného nezajímá. Jen leží na zádech (nebo i v autosedačce), zvedá nohy rytmicky nahoru a dolů, tře u toho stehny, má divný výraz v obličeji a je celá rudá a zpocená, ale durch...

...nejhorší je to v jídelní židličce. Tam má mezi nohama takovou tu zábranu, aby nevypadla, a to jí vždycky zase na toto naladí. A tak máme co dělat, aby se vůbec v klidu najedla. A dost často to praktikuje i v autosedačce. Tam je taky mezi těma nožkama tím pásem víc utažená, tak se jí to taky líbí.

...psala jsem do této diskuze příspěvek, když bylo malé 8 měsíců. Dnes jsou jí 3 roky a 3 měsíce a na "uspokojování" už dávno zapomněla. Trvalo to asi 2 měsíce - cca do 10 měsíců věku, než začala lézt a stoupat. Pak už na to zapomněla a byl klid. Naštěstí. Samozřejmě se zase objevily jiné "radůstky" - jako např. problémy s kaděním. Je to prostě "potížistka" od narození.


luciar79 píše:Môj malý už to robí. Začal s tým veľmi skoro, ale nevedeli sme, že si tým robí dobre. Chytne ocinovi hlavu, pritlačí ju na plienku medzi nožky a zdvíha zadoček a krčí nohy. Dokonca sa mu krútia aj palčeky (to má po tatovi). Spokojne sa pri tom rehní a minule aj rýchlejšie dýchal. A keď som ho hneď odbalila, peništek mu stál. Stačí, keď mu pri kúpaní doňho brnknem, a už je celý vysmiaty.


astuse píše:Já si poslední dobou taky všimla, že to dcerka občas dělá. Hlavně před spaním, když usíná, tak se třeba tak tře o plínu nebo i o polštář a moc nereaguje. Občas to dělá i přes den, že se začne třeba třít o roh gauče. Já to teda zatím vůbec neřeším - v té postýlce mi to nevadí vůbec - přijde mi, že se tím snad uspává...


petaluca1 píše:Naše dcerka to také dělá. Jsou jí 2 roky a začala s tím kolem 8 měsíců. Zkříží nožičky a jede. Celá se zpotí a je jakoby v křeči a vzdychá. Hýbe jednou nožičkou do rytmu. Ze začátku jsme nevěděli, proč to dělá, a pak jsme na to přišli. Když se jí zadařilo, i si nakonec vzdychla. Když jí to přerušíme, vzteká se. Naštěstí to dělá jenom doma, ale babičky jsou z toho vyvalené. Před spaním by bez toho neusnula. A jinak je to o tom ji přes den zaměstnat něčím zajímavějším. Teď vynalezla nový způsob a zkouší to i vestoje - pokrčí nohu a opět do rytmu. Také nás to šokuje a unavuje, ale asi s tím nic neuděláme...

...na toto téma jsem vedla hovor s kamarádkou, co dělá na gyndě, a potvrdila mi, že to je běžná dětská masturbace. Prý je to nejvíce u holčiček na vrcholu kolem 2. roku...


Obrázek
odkaz a zdroj: www.babble.com

Zpět na “D. SEXUALITA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů