Lucidní snění

Do tohoto fóra patří vše, co se nehodí jinam. Představujte a sdílejte své koníčky, záliby, pište vtipy i filozofická zamyšlení netýkající se přímo problematiky dětí. Zakázané jsou spamy a jakákoliv vulgární vyjádření.
Fíres
VIP člen
Pohlaví: muž
Povolání: Zatím studuji
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 16
Děkoval: 1256 x
Oceněn: 283 x

Lucidní snění

Příspěvekod Fíres » 26.3.2016 21:22:00

Lucidní snění

Jedná se o stav, kdy si člověk během snu uvědomí, že má sen. Po tomto zjištění lze ve snu dělat úplně cokoli. Více je v tomto tříminutovém videu.

Tyto sny by mohly být jistou možností, jak by si mohl pedofil realizovat svoje představy, aniž by udělal něco špatného. Otázkou je, zda by to nemohlo pedofila naopak - stejně jako DP, spíše motivovat k činu. Něco si vyzkouší ve snu, holčičce se to bude líbit, natrénuje si to tak, aby ho nikdo neodhalil... jenže realita pak bude trochu jiná...

Co si o tom myslíte Vy?
Neptun
Moderátor
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1217 x
Oceněn: 1144 x

Re: Lucidní snění

Příspěvekod Neptun » 26.3.2016 21:48:12

Buď se brzo po uvědomění si, že jde o sen, probudím a sen zmizí, anebo nemůžu dělat ve snu vše podle své vůle, ačkoli si uvědomuji, že jde o sen. Čili mi nehrozí, že bych si ve snu pořádně realizoval pedofilní touhy. Takže nemá cenu řešit, zda bych se tím uklidnil nebo nabudil. O tom, co budu s holčičkami dělat, si můžu přemýšlet i ve zcela bdělém stavu. Myslím, že to nemá žádný efekt na to, co pak budu dělat s reálnou holčičkou.
Dreanor
Uživatel
... ve věku od: 2
... až do věku: 8
Děkoval: 184 x
Oceněn: 150 x

Příspěvekod Dreanor » 26.3.2016 22:00:41

Lucidní snění mívám celkem často. Je to zvláštní stav.
Ale určitě tě to nebude motivovat k zneužívání. Udělal jsi z toho celkem Sci-fi, sice by bylo fajn si ve snu vytvořit tréninkový prostor, kde by sis mohl veškeré věci nacvičovat, ale takhle lehké to určitě není. Dostat lucidní snění na takovou úroveň by bylo dosti náročné, pro toho, kdo to netrénuje, nemožné.
Sice si můžeš při lucidním snění různě přetvářet tvůj sen, můžeš si klidně nahodit nějakou tu situaci, kde bys byl s holčičkou, ale určitě si jen tak nenavodíš pocity, které bys pociťoval mimo snění. Je velká pravděpodobnost, že bys z toho nic neměl, tudíž jak by tě taková situace mohla motivovat k něčemu většímu?
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1759 x
Oceněn: 6106 x

Příspěvekod Plyšáček » 27.3.2016 14:50:06

Lucidní snění jsem prožíval občas již jako mladík. Nikdy jsem se na něj nezaměřoval.
Snů mnoho nemám a nebo si je moc nepamatuji. Celkově jim nepřikládám velkou váhu. Jsem přesvědčen o tom, že ve snech si člověk prožívá takové zkušenosti, jaké v realitě nemůže uskutečňovat, nebo takové, které jeho psychice (duši) pomohou dosáhnout rovnováhy na nevědomé úrovni. Snění má léčebný účinek a bylo zjištěno, že bez možnosti snít se člověk po poměrně krátké době zcela hroutí. Pro celkově zdravý psychický stav je samozřejmě rovněž nezbytný hluboký spánek beze snů.

Duchovně vyzrálý a moudrý člověk se neustále snaží být si vědom všeho, co prožívá, uvědomovat si veškeré obsahy mysli (myšlenky) - tzv. stav bdělého pozorovatele. Takový způsob prožívání přináší nesmírné množství výhod - zejména naplněný a šťastný život. Ona i neustálá bdělost (opravdová bdělost) v bdělém stavu vědomí je nesmírně obtížná. Pokud je jí někdo schopen po čas spánku, je to jisté umění, které může využít ve svůj prospěch.

Fíresi, přicházíš s nesmírně zajímavou otázkou:

Fíres píše:Otázkou je, zda by to nemohlo pedofila naopak - stejně jako DP, spíše motivovat k činu.

Mám za to, že na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. U lucidního snění, v erotických snech, i u snění během dne záleží vždy na snícím - tedy na tom, co to je za člověka, zejména na tom, jak je vyzrálý. Zatímco někomu mohou tyto fantazijní snové obrazy vystačit a posloužit jako vhodná alternativa k odžití tužeb, jiného mohou jen podnítit k reálným skutkům. Je to stejné jako u DP - jak důvtipně poznamenáváš.

Pokud máš touhu praktikovat lucidní snění nebo se oddávat erotickým fantaziím, prostě to dělej. Probíhá to ve tvé realitě a je to pro tebe jistě dobré, když k tomu cítíš sklony. Měj však na paměti, že realizace některých tvých deviantních tužeb v reálu by mohla nesmírně ranit tebe i druhé.
Dejan
Uživatel
Povolání: školstvo
... ve věku od: 9
... až do věku: 13
Děkoval: 193 x
Oceněn: 149 x

Příspěvekod Dejan » 30.8.2016 14:43:02

Táto téma ma kedysi zaujala, keď som čítal túto skvelú knižku pamätí R. Feynmana. On sa ako študent zabával tým, že robil experimenty so zaspávaním a snami. Tak som to skúsil tiež. Nemôžem povedať, že by to nemalo žiaden zmysel (minimálne som si zlepšil vizuálnu predstavivosť), ale inak je to dosť vyčerpávajúce a človek si v noci moc neodpočinie.

Plyšáček tu ale načrtol dve dôležité veci: po prvé, sny majú istý psychologický význam, po druhé, treba rozvíjať celkovo bdelú pozornosť/všímavosť k svojmu duševnému životu:

Plyšáček píše:Celkově jim (snům) nepřikládám velkou váhu. Jsem přesvědčen o tom, že ve snech si člověk prožívá takové zkušenosti, jaké v realitě nemůže uskutečňovat, nebo takové, které jeho psychice (duši) pomohou dosáhnout rovnováhy na nevědomé úrovni. Snění má léčebný účinek a bylo zjištěno, že bez možnosti snít se člověk po poměrně krátké době zcela hroutí...

Duchovně vyzrálý a moudrý člověk se neustále snaží být si vědom všeho, co prožívá, uvědomovat si veškeré obsahy mysli (myšlenky) - tzv. stav bdělého pozorovatele.

Trochu to ale doplním.
Práve preto, že sny v takej či onakej forme odrážajú nevedomú psychickú dynamiku, by som ich nepodceňoval. Ak sa človek vydá na cestu rozvoja osobnosti, mal by venovať pozornosť aj tomu, čo mu beží hlavou aj v snoch. Isteže, z tej kopy toho, čo sa nám v noci sníva, sa do vedomia dostane len zlomok. No aj psychoanalýza, ale aj tradičné postupy kultivácie osobnosti im prikladajú význam práve preto, že sa z nejakých dôvodov prebojovali na prah vedomia.

Napríklad v sufizme (určite aj inde) je súčasťou inciačného výcviku, že žiak (muríd) počas halvatu (intenzívnych exercícií; "ústrania") sa každé ráno zveruje so svojimi snami učiteľovi (šejh, muršíd). Ten podľa nich dokáže odhadnúť, čo sa v žiakovi deje a pomáha mu pochopiť proces, ktorý sa v ňom odohráva.
Iná vec je, že nájsť dnes takéhoto šejha je problém; to je ako v jóge - šarlatánov kopa, skutočných mudrcov minimum...

Zpět na “JINÁ TÉMATA A VOLNÁ DISKUSE”