Diskuze k Fíresovým zamyšlením

Osobní sdílení od členů, detailní popisy jejich životních osudů, vyprávění zajímavých příběhů, případně kazuistiky a příběhy z druhé ruky - příběhy zneužitých, životopisy slavných pedofilů ap.
Fíres
VIP člen
Pohlaví: muž
Povolání: Zatím studuji
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 16
Děkoval: 1219 x
Oceněn: 282 x

Příspěvekod Fíres » 23.1.2016 13:55:25

DISKUSNÍ TÉMATICKÉ VLÁKNO K TÉMATU

Fíresova zamyšlení
Angelo
Uživatel
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 20
Děkoval: 256 x
Oceněn: 332 x

Příspěvekod Angelo » 23.1.2016 14:49:34

No, pedofil, uvědomující si, že je pedofil. To zní jako zajímavé téma s náhledem na to, jak se člověk postupně mění od chvíle, kdy si uvědomí, že je pedofil. Myslím, že je to od Firese záslužný počin. Prakticky za čerstva, kdy si přiznává, že je na holčičky, nám tu chce líčit jaké to je. Chválím. :)

Akorád mě překvapuje, že v dnešní době píše patnáctiletý kluk jako vzorný češtinář. :D
Gabriel Svoboda
Uživatel
... ve věku od: 4
... až do věku: 12
Děkoval: 410 x
Oceněn: 192 x

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 23.1.2016 16:43:13

Vítej, Fíresi. Taky jsem přišel do komunity v patnácti. :) (A taky jsem psal jako vzorný češtinář. :D )
Susinka
Uživatel
Povolání: vše kolem elektriky
... až do věku: 40
Děkoval: 465 x
Oceněn: 227 x

Příspěvekod Susinka » 23.1.2016 19:27:22

Mně je 35 a píšu jako trdlo :D
Fíres
VIP člen

Re: Diskuze k Fíresovým zamyšlením

Příspěvekod Fíres » 23.1.2016 20:37:02

Angelo píše:Akorád mě překvapuje, že v dnešní době píše patnáctiletý kluk jako vzorný češtinář. :D

Vzorný češtinář, tak to si o sobě opravdu nemyslím. Co se týče mé češtiny, tak musím přiznat, že slohovou část zvládám poměrně dobře, ale pravopis je věc, ve které dosti pokulhávám. Ještě minulý rok to bylo tak, že jsem měl jednu z nejlepších slohovek ze třídy, ale stejně jsem dostal 2, jen kvůli chybám. Teď jsem na tom s pravopisem o něco lépe, ale i tak se prostě za vzorného češtináře nepovažuji.
Neptun
Moderátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 6
Děkoval: 1197 x
Oceněn: 1082 x

Příspěvekod Neptun » 23.1.2016 21:46:49

Jéje, to bys koukal, jak vypadají příspěvky některých starších uživatelů zde, než se na ně Jeho Veličenstvo Plyšáček nebo já vrhneme a opravíme je. Pravopis. Styl těžko; proto je dobře, když umíš psát sloh. Plyšáček chce mít vše v říši krásné, i kvůli veřejnosti, aby se na nás koukala méně opovržlivě. Tak piš. +++
Fíres
VIP člen

Příspěvekod Fíres » 23.1.2016 21:59:30

Neptun píše:Tak piš. +++

Píšu píšu +++ , ještě dneska přijde první pořádný příspěvek od mé osoby.
Angelo
Uživatel
... až do věku: 20
Děkoval: 256 x
Oceněn: 332 x

Re: Moje já a já

Příspěvekod Angelo » 23.1.2016 23:57:38

Fíres píše:Docela zajímaví příklad je nedávná událost, kdy jsem neúmyslně ublížil jedné kámošce, v podstatě jsem za to ani nemohl, ale i tak mě to dost vzalo, hlavně proto, že kámoška musela jet do nemocnice. Když jsem ji potom viděl, tak jsem s ní ani nedokázal pořádně promluvit. Podstatné z této historky je to, že jsem následující den v hlavě rozebíral do nejmenších detailů každý pohyb v jejím obličeji a každé slovo, co ten den vyslovila. Nad každou věcí sem se pozastavoval, zda to nesouvisí se mnou a s tím, co se stalo.

Neboj, nejsi jediný, kdo všechno moc řeší, jestli tě dobře chápu. Já také nad vším hned přemýšlím. Někdy je to dobré a někdy to člověku spíše ubližuje. Jinak zajímavé, co si napsal. :)
Max
VIP člen
... ve věku od: 3
Děkoval: 2031 x
Oceněn: 430 x

Příspěvekod Max » 30.1.2016 22:18:35

Si zaujímavý človek. Dobre píšeš.
No zaujalo ma, ako popisuješ tú situáciu so zväzovaním. Neurobil si nič, za čo by ťa niekto mal obviňovať z niečoho.
No z iného pohľadu to bolo v tvojom prípade vynútené. Sledoval si, ako deti reagujú na podnety, ktoré po nich chceš.
Uhral si to dômyselne na dohodu, čo je pre dieťa prirodzené. Dávaj si na toto pozor - táto vlastnosť sa pre teba môže časom stať podvedomá. A ty nebudeš už schopný rozlišovať medzi tým, čo je normálne a čo je už za hranou.
Inak povedané: "Ak to raz vyšlo, budem hranicu ďalej posúvať".

V prítomnosti detí sa musíš ovládať a nezneužívať nevedomosť detí. Hraj sa s nimi tak, ako sa má s deťmi hrať a nerob hlúposti, ktoré môžeš raz oľutovať.
Fíres
VIP člen

Příspěvekod Fíres » 31.1.2016 0:19:44

Max píše:Dávaj si na toto pozor - táto vlastnosť sa pre teba môže časom stať podvedomá. A ty nebudeš už schopný rozlišovať medzi tým, čo je normálne a čo je už za hranou.
Inak povedané: "Ak to raz vyšlo, budem hranicu ďalej posúvať".

V prítomnosti detí sa musíš ovládať a nezneužívať nevedomosť detí. Hraj sa s nimi tak, ako sa má s deťmi hrať a nerob hlúposti, ktoré môžeš raz oľutovať.

Právě proto je to, co se stalo, tak důležité. Nesmím dovolit, aby se to opakovalo. Příště, pokud zaznamenám, že by se situace mohla zvrtnout, tak musím něco podniknout, než budu příliš ovládaný sadismem. No překvapivě by mohla být pedofilie i jakousi ochranou. Přijde mi, že samotná pedofilie docela potlačuje sadomasochistické sklony a pravidelná práce s dětmi působí konstantně na snížení touhy po sadomasochismu.

V té době jsem si ještě pedofilii neuvědomoval a ani jsem nepřemýšlel nad tím, že příště by se to mohlo zvrtnout v něco horšího. A tady vidím jako dost důležitou osvětu mezi pedofily, protože kdybych měl tehdy ty informace, co mám teď, tak by se nejspíš nic nestalo.
Gabriel Svoboda
Uživatel
Děkoval: 410 x
Oceněn: 192 x

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 31.1.2016 8:22:02

Fíres píše:Přijde mi, že samotná pedofilie docela potlačuje sadomasochistické sklony a pravidelná práce s dětmi působí konstantně na snížení touhy po sadomasochismu.

Obecně když je pedofil s dětmi, nemyslí na sexuální věci zdaleka tolik, jako když s nimi není. To je zkušenost mnoha peďáků, i já jsem byl mockrát tak okouzlen tou krásou, že mi vůbec nepřišly myšlenky na nic jiného. +++::
Plyšáček
Administrátor
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1713 x
Oceněn: 5874 x

Příspěvekod Plyšáček » 6.2.2016 10:50:27

Milý Fíresi.
Již po mnoho dnů dumám nad tím, jak zareagovat na tvá zajímavá zamyšlení a na co vše se tě vyptat. Popravdě, jsem pyšný na to, ze mezi prvními členy komunity máme takového milého a zvídavého mladíčka. Působíš na mě vyrovnaně a spořádaně. Kdo by pomyslel, jak zajímavou máš sexualitu. Často píšeš o tom, co "máš v mozku", co se ti "honí hlavou" a podobně. Úžasná sebereflexe a oceněníhodný zodpovědný přístup. Vím, ze se to tak říká, jen si dovolím (i pro ostatní) poznamenat, co by řekl mudrc - že myšlenky nejsou "v hlavě", nýbrž v mysli, která není časoprostorově omezena, naopak vnímání celého časoprostoru (smysly vnímaného světa) umožňuje. Ale to jsou náročnější filozofická témata. Zde se věnujme holčičkám, sexualitě a Tobě. ;)

Je docela dobře možné, že tvůj SMS (sexuálně motivační systém) není dosud definitivně utvořen. Vždyť se vlastně ještě řadíš mezi pubescenty (tzv. puboše). Poznáváš vyšší funkce svého mladého těla, jeho možnosti a skryté schopnosti, díky nejrůznějším tzv. "náhodným" událostem prožíváš jedinečné zážitky, poskytující ti zkušenosti, které ti mohou naznačovat tvé niterné tužby, žádosti a celkové duševní a sexuální zaměření. Díky tomu, že jsi ve všech svých prožitcích tak bdělý, máš velkou šanci se brzy poznat. Toť pro každého velkou výhodou.

Respektuji tvůj způsob vnímání, když odděluješ složku pedofilní a sadomasochistickou. Asi to tak vskutku máš. Každý člověk je díky bohu jedinečný a každý máme jiný SMS. Přeji ti, abys svůj brzy zcela poznal a případně kultivoval pro svoje štěstí a prospěch pro ostatní.

K příběhu spoutané dívky. Ano, tato jakoby "náhodná" událost byla jistým ukazatelem cesty a spouštěčem podvědomých tendencí. Děkuj za takovéto příležitosti k probouzení. Jen buď prosím nesmírně citlivý a opatrný. Jako každému pedofilovi, dovolím si i tobě doporučit určité techniky posilující vůli. Abys z ničehož nic neselhal. Věřím, že jsi bystrý mladík a že s námi budeš stále psát ze svého domova. Těším se na další diskuze a tvá poutavá zamyšlení.
Neptun
Moderátor
... ve věku od: 6
Děkoval: 1197 x
Oceněn: 1082 x

Příspěvekod Neptun » 9.2.2016 23:54:58

Nedostatek spánku vyvolává lecjaké nepěkné reakce organismu. Pokud nemáš poruchu spánku jako já, ale jen mu prostě věnuješ málo času, můžeš to snadno napravit.

Já jsem dnes klidný a mírný člověk. Ale pokud se někdy naštvu, tak je to podobně, jak ty píšeš, na základě tisící malé kapky, kterou přeteče pohár. Zde by možná pomohlo se občas vyvztekat i po malé dávce ošklivostí, jimiž mne svět bombarduje.

Že si lidé kolem mne povídají něco, čemu rozumějí jen zasvěcení, že si tajně špitají, co nemám slyšet, je v pořádku. Nevadí mi to, protože sám mám důvěrné kamarády, se kterými si šeptám tajné věci, viďte, Asce a Plyšáčku? Nemít žádné kamarády, tomu já říkám neštěstí.
Fíres
VIP člen

Příspěvekod Fíres » 11.2.2016 22:16:36

Neptun píše:Že si lidé kolem mne povídají něco, čemu rozumějí jen zasvěcení, že si tajně špitají, co nemám slyšet, je v pořádku.

Částečně se týká i soukromé zprávy od Plyšáčka.

Ano, některé informace se zatajit musí a já to chápu a respektuji, ale když už se někdo začne přede mnou bavit o něčem, k čemu nemám přístup, tak mám touhu znát celou informaci... Ono vlastně stačí něco, o čem nevím, třeba věc, co se děla na chatu v mé nepřítomnosti. Pak úžasné jsou slova: "Další příhody jsou ve Clubu Pedonia." Jistě, chápu, že něco se nedá publikovat veřejně a nikomu nic nezazlívám, ale prostě... Mě to zajímá. Když už se do něčeho začtu, tak většinou chci přečíst vše...

Ještě bych zmínil jednu věc, co jsem četl na chatu. Bavil se tam Asce s Plyšáčkem, že spolu telefonovali. Pak tam byla narážka na to, že jsou tajnůstkáři a jeden z těch dvou se zeptal, zda by ho opravdu zajímal rozhovor o BBCode a ano, já bych si ten rozhovor rád poslechl, i když tam není pravděpodobně nic zajímavého, ani tajného, tak je to prostě věc, o které vím, možná se tam řeší věci, co se mě mohou dotknout a já nemám podrobnější informace...

Zkrátka, když o něčem naprosto netuším, tak je to úplně OK, ale jak už o tom vím, tak chci vědět víc.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... až do věku: 13
Děkoval: 2283 x
Oceněn: 2149 x

Příspěvekod Asce » 11.2.2016 22:54:41

Fíres píše:Ještě bych zmínil jednu věc, co jsem četl na chatu. Bavil se tam Asce s Plyšáčkem, že spolu telefonovali. Pak tam byla narážka na to, že jsou tajnůstkáři a jeden z těch dvou se zeptal, zda by ho opravdu zajímal rozhovor o BBCode a ano, já bych si ten rozhovor rád poslechl, i když tam není pravděpodobně nic zajímavého, ani tajného, tak je to prostě věc, o které vím, možná se tam řeší věci, co se mě mohou dotknout a já nemám podrobnější informace...

Milý Fíresi, tak dneska jsme s Plyšáčkem opět telefonovali o BBCode, tak že jsi to ty, tak věz:
Probírali jsme, zda mám přidat BBCode pro vytvoření tabulky. Tedy, aby bylo v textu příspěvku možno vyrobit takovou tabulku, co připomíná "kousek" Excelu. Je možné, že techničtěji zaměření přispěvatelé by takovou možnost uvítali. Problém je v tom, že pomocí BBCode by sice byla doslova "brnkačka" takovou tabulku vytvořit, ale zapotřebí jsou 4 samostatné BBCode (buňka záhlaví, buňka datová, řádek tabulky, začátek / konec tabulky) - takže seznam BBCode by se tím poněkud natáhl a znepřehlednil... Tak jsme si tak diskutovali jestli jo a nebo ne... :D
No, nejsem si jistý, zda tě tato informace nějak uspokojila... Ale můžeš mi dát vědět, co si o té možnosti vkládat tabulku a o úskalí přeplácanosti BBCode, myslíš ty.
Fíres
VIP člen

Příspěvekod Fíres » 12.2.2016 19:58:00

Asce píše:No, nejsem si jistý, zda tě tato informace nějak uspokojila...

Tak samozřejmě zvukový záznam to nepředčí, ale částečně mě to uspokojilo, jen by bylo vhod vědět, k čemu jste došli...

Asce píše:Ale můžeš mi dát vědět, co si o té možnosti vkládat tabulku a o úskalí přeplácanosti BBCode, myslíš ty.

Vzhledem k tomu, že jsem ten "techničtěji zaměřený spisovatel," tak každý BBCode uvítám. V současnosti mě nenapadá, k čemu bych tabulky využil (nevím, kdy bych potřeboval to, k čemu se tabulky používají), ale to jsem u seznamů také nejprve nevěděl a už jsem je použil.

Co si myslím o přeplácanosti BBCode? Tak nevím, kde přesně vidíte problém Vy. Při vytváření příspěvků počet BBCode nikoho nijak neovlivňuje, problém je, pouze pokud někdo chce nějaký BBCode použít. Pro běžně používané BBCode může být jednoduchý seznam, který bude přehledný a pro zbytek udělat seznam, který už bohužel přeplácaný bude, ale pokud někdo bude BBCode potřebovat, tak si ho najde. Další je otázka, jaké nároky to bude klást na vás, ale to si opravdu musíte rozhodnout mezi sebou.

Když tak přemýšlím, tak jsem toto téma (zatajování informací) nakousl jen trochu, protože ten vliv bude možná poznat v některém z následujících příspěvků a tak nějak jsem nečekal takovou reakci. Čekal bych ji u spousty dalších věcí, ale ne tu. No co, svět je plný překvapení.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 1.3.2016 11:44:58

Milý Fíresi!

Chci ti napsat, že tvoje myšlenkové rozbory jsou úžasnou sondou do duše mladého muže soukmenovce. Záměrně ti nechci psát mnoho komentářů, a to z důvodu toho, abych tvoji spontánnost případně nějak neomezoval, nesměroval, apod. Tento komentář píšu proto, abys věděl, že tvými příspěvky se hluboce zabývám, že se o ně doopravdy zajímám. Ani nevíš, v kolika věcech jsme si podobní (ne stejní, ale velmi podobní) - vztaženo na odpovídající věk. Proto tvé řádky doslova hltám - skoro jako bych žil nějaký paralelní život... Ne zcela doslova, v mém mládí bylo mnoho věcí jinak, dnes jsou jiné možnosti.
Co se týká myšlenek na zneužívání - já jsem ve svém mládí nebyl zmanipulovaný dnešními masmédii. Tedy já to považoval za sexuálně normální chování, které je ale trestné. Tedy nijak jsem nepřemýšlel o psychické újmě dívenek, protože jsem věděl, že se jim mé počínání líbí, že žádné trauma z toho nemají a mít nebudou a televize či noviny mi nic takového nepodsouvaly. Také jsem si myslel, že stejným způsobem jako já by se chovali i jiní muži, jen prostě raději dávají přednost pivu, zkušeným ženám (sex se zkušenou ženou je poměrně jiný typ adrenalinu než s dívenkou), nesmyslnému tlachání v hospodě, apod.
Co se týká myšlenek na S/M, jsme na tom velmi podobně. Ale zjistil jsem, že lépe je najít si partnerku, která má pro takové hrátky talent. Já v té době měl Alenku, a to byla opravdu nádhera... Později jsem se mohl vyřádit i na manželce (než přišly děti) a hlavně s přítelkyní Evou, se kterou to umíme oboustranně (jednou bolest dávám, jindy přijímám)... Dá se to ukočírovat a je třeba to ukočírovat.
Co se týká masturbace, i zde to máme nesmírně podobné...

Piš dál, tvé příspěvky jsou pro mne opravdu mimořádně zajímavé.
Fíres
VIP člen

Příspěvekod Fíres » 2.3.2016 23:43:42

Asce píše:Chci ti napsat, že tvoje myšlenkové rozbory jsou úžasnou sondou do duše mladého muže soukmenovce.
.
.
Tento komentář píšu proto, abys věděl, že tvými příspěvky se hluboce zabývám, že se o ně doopravdy zajímám.
.
.
Piš dál, tvé příspěvky jsou pro mne opravdu mimořádně zajímavé.
Přesně takováto slova potřebuji občas slyšet. Někdy si říkám, že jsem teď napsal naprostou .....
Že to nemůže nikoho zajímat, jen vytvářím plevel na fóru. Úžasně jsi nasměroval komentář přesně za příspěvek, který mi přišel jako jeden z horších a nakopnul jsi mne k další tvorbě. Chtěl bych ti upřímně poděkovat, dal jsem ti poděkování, no přijde mi, že to nemá dostatečnou váhu. Chtělo by to ještě nějaké tlačítko pro super mega obrovské poděkování s pěti poklonami. :D

Asce píše:Ani nevíš, v kolika věcech jsme si podobní (ne stejní, ale velmi podobní) - vztaženo na odpovídající věk.
Jisté podobnosti jsem si všiml i já při čtení tvých střípků. No, nechtěl jsem to nějak zdůrazňovat. Nemám tolik prostoru pro porovnávání jako ty a...

Asce píše:Ale zjistil jsem, že lépe je najít si partnerku, která má pro takové hrátky talent. Já v té době měl Alenku, a to byla opravdu nádhera... Později jsem se mohl vyřádit i na manželce (než přišly děti) a hlavně s přítelkyní Evou, se kterou to umíme oboustranně (jednou bolest dávám, jindy přijímám)...
Velice rád bych nějakou takovou partnerku našel. V současnosti jsem se ale rozhodl otázku partnerky příliš neřešit, více bude v mých zamyšleních.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 30.3.2016 22:27:11

Milý Fíresi!

Je pro nás velkou ctí, že jsi přibližné datum svých narozenin ztotožnil se dnem, kdy ses stal šlechticem říše Pedonia, neboli byl zařazen mezi VIP. Bohužel ti k tvému výročí nemohu dát žádnou sladkost, neboť jsem vše sežral (pardon). Také tě nemohu podarovat alkoholem, neb ještě nejsi plnoletým. Květinu bys nejspíš coby chlap též neocenil… Ale napadlo mě, že jakožto elitní soukmenovec bys mohl být potěšen následujícím GL srdcem:

Obrázek
Zdroj: imgsrc.ru
GL srdce

Nyní něco k tvému poslednímu Zamyšlení. Vedeš zde úvahy o tom, zda bys zneužil či nezneužil, když bys třeba s nějakou dívenkou vyšel sám na dvě hodinky mimo společnost. Zkusil bych to trochu rozebrat.

Především si myslím, že zbytečně podléháš názoru, do kterého byla vmanévrována většinová společnost. Vůbec není samozřejmé, že dívenka, která někdy provozovala hrátky, na které jistě měla ve svém věku dosti času, z toho bude mít později nějaké trauma či dokonce zničený život. Většinové názory jsou zřejmě napájeny z těchto pramenů:

• Dívka neprovozovala erotické aktivity z lásky, chtění, rozkoše, ale byla nucena, znásilňována či byla do nich účelově vmanévrována. Potom je téměř jisté, že to psychické trauma přijde;
  • Dívka milovala, ale během výslechů a různých zkoumání, když se věc provalila, v ní bylo zničeno vnímání lásky jakožto něčeho pozitivního, obohacujícího, všeobjímajícího. Zde bez ohledu na údajné vylepšení práce s mladistvými při vyšetřování pedofilního deliktu, jde podle mne o prostou středověkou vendetu. Dívka milovala, my jí to nedovolili, musí být zničena! Její pedofilní milenec pochopitelně také, ale to té dívce spíše ještě přitíží. Že musí být věc řádně prošetřena? Ne, žádný argument, byť by zněl sebelogičtěji, nemůže ospravedlnit to, co takzvaní psychologové té dívce udělají…
  • Existuje velmi malé procento lidí, tedy pochopitelně i ženského rodu, kteří mají zvláštní masochistickou potřebu vzít si nějaký svůj životní problém za středobod vesmíru. Místo toho, aby se snažili svůj problém řešit, jít v životě dál, povznést se, tak se vyžívají ve šťourání v něm, neustále předvádí, jak jsou díky onomu problému na tom špatně, a to vše s cílem vynutit si pozornost okolí. Pokud pedofil narazí na dívenku, ve které při dospívání dozraje takováto povahová vada…
Provozovat erotické hrátky s dívkou, která je pod zákonnou věkovou hranicí, rozhodně není správné. To si zde připomeňme znovu a jednoznačně. Na druhou stranu vůbec není pravda, že pokud se tak stane, že to nutně musí na té dívce zanechat jakékoliv negativní pocity, natož jí způsobit trauma či jiné psychické problémy. Jak to vím? Inu na rozdíl od mnohých „odborníků“ jsem několik takových příběhů prožil…

Teď to vezmu zase z jiné stránky. Šel bys s dívenkou mimo společnost… Co bys tam s ní asi tak dělal? Vrhl se na ni, strhal z ní šaty, … Asi pěkná blbost, ne? Tak tedy jiná varianta: Jakmile byste do samoty přírody dorazili, vrhla by se ta dívenka na tebe, rvala z tebe šaty, … Druhá pěkná blbost. Takže co by se tak asi mohlo skutečně dít? Nejspíš byste začali blbnout a nestalo by se nic, co by nemělo. OK. Anebo bys najednou zjistil, že tak nějak samovolně se tvá ruka zapomněla třeba na zadečku, dívka se zasměje, uvolní, popoběhne, je pomalu čas se vrátit,… OK. Nebo se dívka od tebe neuvolní, zvláštně se na sebe podíváte, procítíš její zamilovanost… No, není to OK, ale proč si myslíš, že by z toho měla mít nějaké trauma? Ale pozor! Nikdy nevíš a nemůžeš vědět, zda někde nečíhá nějaká „Filoménina služebná Anna“ či zvědavá, upovídaná a závistivá kamarádka… Mohla by pak následovat mlýnice nepříjemných vysvětlování, výslechů, „rozhovorů“ s psychologem, která by tvoji dívenku snadno psychicky semlela. Mohla, ale nemusela – jenže budoucnost nikdo neznáme. Nelze to riskovat. Pro dobro té dívenky to nelze riskovat…
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 3.5.2016 10:57:21

Milý Fíresi!

Reaguji na tvůj příspěvek Má výchova a pár hloupostí. To víš, jakožto rodič ne úplně vše, co píšeš, mohu automaticky akceptovat. To je ti ale jistě jasné. Při nejednom tvém výroku jsem si dokonce škodolibě pomyslel: "Ileanu na něj, na výtečníka jednoho..." Ileana byla moje první hospodyně a s dětmi to prostě dokonale uměla. Ony ji poslouchaly a současně doslova milovaly. Dodnes se po létech navštěvujeme a je stále vidět, kolik lásky k mým dětem (samozřejmě i ke své dceři) v ní je. Ovšem ten respekt si musela vydobýt. Jako příklad bych uvedl dvě příhody, jak zkrotit mého obzvlášť rozjíveného synka.

Příhoda první:
Klučina měl vynést koš a jaksi mu byly počítačové hry přednější. Nějaké domlouvání nepomáhalo, tak Ileana vyrazila s ohromnou vařečkou. Můj uličník ale odběhl do obývací kuchyně, a to na protilehlou stranu stolu. Honění dokola nedávalo žádný efekt. Pro pochopení dalšího textu musím dodat, že v této místnosti máme extrémně vysoký strop. Ileana položila vařečku, krátce se rozběhla a udělala přes stůl perfektní přemet s odrazem od stolové desky. Přistála krásně na nohách, hned vedle mého synátora. Ten se překvapením nezmohl vůbec na nic. Byl polapen, odvlečen k vařečce a dostal nařezáno na holou. A byl klid...

Příhoda druhá:
Synátor zase odmlouval, tentokrát si ale dával pozor, aby nebyl polapen nějakou fintou s přemetem apod. Když už si myslel, že je klid, krásně si zahrál na počítači a může se vyplížit ze svého pokojíku, tak se opět přepočítal. Ileana byla tentokrát potichu ukryta NA SKŘÍNI. Jakmile nic netušící syn prošel okolo, seskočila na něj, drapla ho a byl nářez. Pochopitelně musel udělat veškerou práci a poté ještě klečet v koutě.

Netrvalo dlouho, zpětně bych to odhadoval tak na cca dva měsíce, a již takovéto zákroky nebyly potřebné. Na druhou stranu je třeba říci, že Ileana snesla dětem doslova modré z nebe. Jen poslouchat se muselo, a to důsledně. Ale například odpoledne po příchodu ze školy syna napadlo, že má jakožto na svačinku chuť na rajskou omáčku. Hezky poprosil a Ileana mu ji ochotně udělala. Pochopitelně syn musel v rámci přidělených úkolů spolupracovat, ale ta ochota, s jakou mu vyhověla, byla prostě okouzlující. A protože mu chutnalo, tak po jídle ještě dostal krásnou maminkovskou pusu...

Svoje povídání bych zakončil výrokem jednoho z nejkontroverznějších pánů přelomu devatenáctého a dvacátého století:
Uljanov píše:Svoboda je poznaná nutnost.
Tedy je zapotřebí vyhodnotit si situaci a říci si, že dané věci je skutečně potřeba udělat. A včas. Matka má právo na to, aby jí s chodem domácnosti bylo pomoženo. Je to prostě daná nutnost. Pokud se s tím takto psychicky vypořádám, již to nepociťuji jako nějakou újmu a opět se cítím svobodným.

Zpět na “ŽIVOTNÍ PŘÍBĚHY”