Říše víl

Nejzdařilejší fotografie nejkrásnějších holčiček z celého světa, umělecké fotografie dětí, propedofilní fotografie nezávadného charakteru. Témata členěna podle zdroje, fotografa či jednotícího prvku na fotografiích. Před vložením si projděte existující témata, abyste netvořili zbytečně nové téma nebo neduplikovali odkazy. Uvádějte vždy přímý odkaz a zdroj - viz. Pravidla pro tvorbu příspěvků (subfórum Stanovy).
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1762 x
Oceněn: 6130 x

Říše víl

Příspěvekod Plyšáček » 2.1.2016 7:38:33

VLÁKNO ZAMĚŘENÉ NA FOTOGRAFIE MALÝCH HOLČIČEK ZNÁZORŇUJÍCÍCH VÍLY, PŘÍPADNĚ I NA OBRÁZKY S VÍLAMI

Malé holčičky se často rády stylizují do podoby kouzelných či pohádkových víl. Pokusím se celou tuto problematiku zmapovat do poněkud větších detailů, jelikož mě tato jejich záliba velice oslovuje a moc se mi takto líbí.

Každá správná víla má oblečení - šaty nebo sukýnku z květů, a křídla - většina průsvitná. Často mívají i věneček z květů - ale pozor, pokud má holčička pouze věneček a nemá křídla, nemusí znázorňovat vílu, ale jen panenku. Věnečky na hlavě symbolizují panenství, proto mě tak fascinují.

Do tohoto vlákna budeme umisťovat pouze malé holčičky - ať již vyfocené či namalované, které znázorňují víly.
Ne jiné nadpřirozené bytosti, žádné rusalky, andílky a podobně, a hlavně ne dospělé. Holčičky za pohádkové bytosti jsou samostatným tématem.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.yuenluistudio.com
Plyšáček
Administrátor

Říše víl

Příspěvekod Plyšáček » 2.1.2016 7:46:30

Číhající víla od Anarud z DeviantArtu.

Obrázek
odkaz a zdroj: anarud.deviantart.com
Plyšáček
Administrátor

Říše víl

Příspěvekod Plyšáček » 16.1.2016 13:26:00

Plyšáček
Administrátor

Říše víl

Příspěvekod Plyšáček » 29.1.2016 13:10:54

Víly od fotografky Christy Peterson

Obrázek
odkaz a zdroj: christypetersonphotography.com

Obrázek

Obrázek
odkaz a zdroj: pinterest

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Plyšáček
Administrátor

Říše víl

Příspěvekod Plyšáček » 12.2.2016 14:21:00

Plyšáček
Administrátor

Říše víl

Příspěvekod Plyšáček » 11.3.2016 10:29:05

Plyšáček
Administrátor

Říše víl

Příspěvekod Plyšáček » 19.3.2016 8:15:06

Neptun
Moderátor
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1221 x
Oceněn: 1144 x

Re: Říše víl

Příspěvekod Neptun » 19.3.2016 11:19:35

Konečně v této sérii mají některé víly reálná křídla a ne ty pseudoumělecké výmysly, ať namalované nebo ušité. Sice jsou na jejich tělíčka ta křídla malá a neunesla by je, ale víly jsou přece kouzelné a nenechají se omezovat fyzikálními zákony. A vlastně na těch obrázcích málokdy nějaká víla letí.
Leonid
VIP člen
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 491 x
Oceněn: 921 x

Biologie víl

Příspěvekod Leonid » 21.3.2016 13:28:21

Víla holčička
lat. Nympha puellula sp., Leonid, 2016
Tento v Pedonii nedávno objevený živočich, nad jiné roztomilý, vzbuzuje mezi odborníky mnohé pochybnosti, už jen v tom, na které místo v klasifikaci živočichů jej zařadit. Pokud se pokusíme zařadit tohoto tvorečka do známých taxonů, dojdeme asi k následujícímu:

Říše: Živočichové (Animalia) Zde není pochyb.
Kmen: A zde nastává zásadní rozpor. Stavbou těla se víly jeví býti savci – pokožka s póry a vyjma hlavy takřka nezřetelnou srstí, vnitřní kostra (svlékání víl nebylo pozorováno), čtyři končetiny (z toho dvě chápavé, i když existují výjimky, viz. obr.) Velká kapacita mozkovny a absence ocasu by ukazovala na příbuznost s primáty.

Obrázek
Víla drzá (Dinymphapuella petulana, Leonid, 2016)

přímý odkaz
Zdroj: FB

Problémem se zde ale stávají křídla. Vílu holčičku nemůžeme přiřadit ani k řádu letounů (netopýři), byť jejich tendence navštěvovat nektarem oplývající květy by snad ukazovala na příbuznost s nektarožravými netopýry, nicméně podíváme-li se na křídla samotná (tedy to jediné, co Víly odlišuje od pohlavně nedospělých samiček primátů Homo sapiens sapiens) zjistíme, že Víly holčičky bychom měli zařadit spíše do třídy hmyzu, vzhledem k tomu, že křídla víl nejsou obvykle tvořena kožnatou blánou. Pokud tomu tak je, tak v tom případě se jedná o tzv. Démony (nominativ singulár Démona) a jejich obzvláště nebezpečnou variantu Pedosukuby, které napadají již tak dost životem otřískané pedofily a činí jim nemravné návrhy. Ne nadarmo byl tento druh parazita pojmenován Pedosukuba propedofilní (Paedosucubbus pacarina, Leonid, 2016). (Viz obrázek - autor: Leonid. Vyfotografoval jsem toho vzácného tvora za děsivých okolností na samých hranicích Pedonie, divokých útesech, kam se žádná víla neodváží.)

Obrázek

Pokud bychom tedy Víly holčičky zařadili do kmene hmyzu, tak je zde ovšem důležitá otázka variability vílích křídel, která tak nemohou být jednoznačným vodítkem pro zařazení víl do systému hmyzích řádů. To bychom pak některé Víly museli zařadit mezi motýly, jiné mezi blanokřídlé či síťokřídlé atd. Jenže právě u křídel podobnost se hmyzem končí, u Víl nenajdeme exoskelet, vzdušnice, kusadla, makadla ani jiné orgány vlastní většině členovců.

Pokud se smíříme s tím, že pro Víly bude třeba vytvořit samostatnou třídu, či dokonce kmen (Nymphata), bude v něm zastoupeno několik rodů uvedených níže, ve kterých pak čekají na popsání desítky, ba stovky druhů, lišících se hlavně barvou a tvarem křídel, stejně jako délkou a barvou srsti na hlavě. Ne všechny Víly jsou schopné letu, u některých křídla zakrněla v pouhé roztomilé ozdůbky. Co se týče rozmnožování, tak ačkoli víly silně připomínají samičky Homo sapiens sapiens, jedná se o bytosti bezpohlavní, které se rozmnožují reinkarnací, kterážto probíhá v květech určitých druhů rostlin (Zvonek luční, Hořec Clusiův, Kopretina bílá, Tulipán lesní apod.).
Následuje prozatímní klasifikace dle řádů, vždy zastoupená prvním popsaným druhem.

Řád Motýlokřídlé (Lepidopterata)
Víla nádherná (Nympheta delicata, Leonid, 2016), která je vybavena dvěma páry motýlích křídel, vyznačujících se obvykle velmi slabou pigmentací, což činí křídla třpytivá a průhledná.
Na rozdíl od motýlů (a to od čeledi babočkovitých, kterým se tvarem křídel nejvíce podobá) však křídla v klidu nespočívají složená nad tělem, nýbrž jsou vždy hrdě nesena polorozložená. Ovšem uvádět pouze podobnost s babočkovitými je značně zjednodušující, najdeme druhy podobající se tvarem křídel běláskům, přástevníkům, otakárkům a dalším. Je hojná. Živí se nektarem a odloženými sladkostmi. Zvláště spadeno má na lízátka a bonbóny, není však škodlivá. Jedná se o tvora mírného a laskavého, kterého lze snadno ochočit. V zajetí je velice skromná, a pokud jí poskytneme dostatek rostlinného materiálu, postaví si úhledný domek, který je ozdobou chovatelova bytu. Krmíme ji ovocem, ovocnou šťávou, nektary určenými broukům (beetle jelly) a čerstvými květy.

Další popsané druhy:

Víla zahradní (Nympheta horticola, Leonid, 2016)
Víla dovádivá (Nympheta gaudiata, Leonid, 2016)
Víla fialová (Nympheta odesa, Leonid, 2016)
Víla narůžovělá (Nympheta semirosacea, Leonid, 2016)

Obrázek
Víla fialová (Nympheta odesa, Leonid, 2016)

odkaz a zdroj: anarud.deviantart.com

Řád Dvoukřídlé (Dipterata)
Víla lesní (Nymphula silvana, Leonid, 2016) Je vzácným druhem, o kterém nelze mnoho říci, ani čím se živí. Obvykle jsou pozorovány v lese.

Obrázek
Víla lesní (Nymphula silvana, Leonid, 2016)

odkaz a zdroj: cindysart.deviantart.com

Řád Vážkovité
(Homoodonata)
Víla drzá (Dinymphapuella petulana, Leonid, 2016) je druhem podstatně vzácnějším. Je dravá a vyskytuje se hlavně u vody. Zde pravidelně napadá svačiny výletníků a vzhledem ke své velikosti dokáže uchvátit i celé kolečko salámu, s kterým pak odletí na strom, kde požírá uloupenou uzeninu a hlasitě se vysmívá okradeným výletníkům. Mnohé neopatrné víly z řádu vážkovitých však končí svůj život mezi dvěma chleby. Pokud nejsou nablízku svačiny výletníků, nepohrdne tato víla pulci, myšaty, šídly a dalšími obyvateli vod a jejich okolí. V Číně jsou tyto víly pokládány za lahůdku. Chov v zajetí je obtížný, protože tato víla je na rozdíl od rodu Nympheta tvorem ukecaným, drzým, a navíc produkujícím množství páchnoucích výkalů. Nezkušený chovatel snadno podlehne její éterické kráse a krmí ji vybranými uzeninami, na které si víla rychle zvykne a ty levné odmítá. Požírá i syrové a konzervované ryby, steaky a grilovanou zeleninu. Ovoce předkládáme pouze občas jako pochoutku. K pití podáváme dostatek čerstvé vody, avšak pokud ji chceme omezit v letu, pak světlé pivo. Po něm sice není schopná letu, nicméně chová se lascivně až chlípně.

Další popsané druhy:
Víla necudná (Dinymphapuella impudenda, Leonid, 2016)
Víla mírná (Dinymphapuella aequa, Leonid, 2016)
Víla pažravá (Dinymphapuella paraedaxa, Leonid, 2016)

Obrázek
Víla mírná (Dinymphapuella aequa, Leonid, 2016)

odkaz a zdroj: amethystmoonsong.deviantart.com

Řád listokřídlé (Foliopterata)
Nedávno objeveným druhem je víla listokřídlá (Puellonympha foliopterata, Leonid, 2016). Je ve všech směrech podobná rodu Nympheta, avšak její křídla mají podobu špičatých rostlinných lístků.
Žije hlavně na lučinách, polích a mezích, kde si staví rozkošné besídky ze stébel trav. Na zimu se zavrtává do kupky sena, kterou si dlouho předtím chystá. Chov v zajetí je obtížný, kvůli zimnímu spánku. Ten je možný jedině v bedýnce se senem, umístěné na balkóně nebo v chladném sklepě. Jinak se jedná o velice milého a nenáročného tvora, který se živí hlavně zelenými výhonky a pyly trav.

Obrázek
Víla listokřídlá (Puellonympha foliopterata, Leonid, 2016)

odkaz
Zdroj: http://www.fkids.ru/photo/gallery/14160/
Plyšáček
Administrátor

Říše víl