Fotograf Bill Henson

Nejzdařilejší fotografie nejkrásnějších holčiček z celého světa, umělecké fotografie dětí, propedofilní fotografie nezávadného charakteru. Témata členěna podle zdroje, fotografa či jednotícího prvku na fotografiích. Před vložením si projděte existující témata, abyste netvořili zbytečně nové téma nebo neduplikovali odkazy. Uvádějte vždy přímý odkaz a zdroj - viz. Pravidla pro tvorbu příspěvků (subfórum Stanovy).
Dejan
Uživatel
Pohlaví: muž
Povolání: školstvo
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 9
... až do věku: 13
Děkoval: 193 x
Oceněn: 151 x

Fotograf Bill Henson

Příspěvekod Dejan » 26.8.2016 15:57:42

Bill Henson

Austrálsky fotograf Bill Henson (*1955) ma zaujal hneď z dvoch dôvodov: čo sa týka techniky, používa šerosvit (chiaroscuro) a bokeh, čím dodáva fotografiám atmosféru "akoby barokovej" maľby. Toto je vo fotke strašne zradné. Viete tak urobiť krásne fotografie, ale aj príšerné gýče. Samozrejme, keďže na Hensona upozorňujem, myslím si, že u neho výrazne prevažuje to prvé.
Druhý dôvod je, že je kontroverzný kvôli výberu modelov (presnejšie modeliek). V máji 2008 bolo zrušené otvorenie výstavy v Rosly Oxley9 Gallery v Sydney (Paddingtone). Bolo to na základe sťažností, s ktorými sa obrátilo na políciu osem pozvaných. Dôvod bol, že na niektorých Hensonových fotografiách bola zachytená nahá 13-ročná dievčina. Na ďalší deň polícia zabavila viacero fotografií z výstavy a galéria ich bola nútená stiahnuť aj z webu. Bola z toho pomerne veľká verejná kontroverzia, kde sa na jednej strane hovorilo o cenzúre, na druhej o tom, že nahota na tých fotografiách je samoúčelná a nemá žiadnu umeleckú hodnotu. Nakoniec (asi po dvoch týždňoch) však polícia Hensona prepustila s tým, že ho nebude stíhať. Jedným zo záverov bolo aj to, že fotografie môžu vidieť aj deti pod 16 rokov, pokiaľ sú pod dohľadom rodičov.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zdroje: 1 2 3 4 6
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1883 x