Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Neřešitelné dilema Magdy Goebbelsové

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Husky
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 5.1.2016 4:55:48
Pohlaví: muž
Líbí se mi: více kategorií
... ve věku od: 99
... až do věku: 99
Děkoval: 46 x
Oceněn: 98 x
Kontaktovat uživatele:

Neřešitelné dilema Magdy Goebbelsové

Příspěvekod Husky » 28.9.2016 17:13:06

Neřešitelné dilema Magdy GoebbelsovéPoslední hodiny bitvy o Berlín. Odpoledne 2. května 1945 proniklo několik rudoarmějců na zahradu říšského kancléřství. Jen pár metrů od vstupu do protileteckého bunkru objevili ohořelé mrtvoly muže a ženy, v nichž byli záhy identifikováni Joseph Goebbels a jeho manželka Magda. Když vojáci druhý den sestoupili do nitra bunkru, naskytl se jim podivný obraz: na palandách leželo šest mrtvých dětí.

Obrázek
odkaz

Ze zvědavosti se šla koncem srpna 1930 podívat na předvolební shromáždění v berlínském Sportovním paláci, aby si mohla sama udělat představu o programu NSDAP. Jedním z řečníků byl i Joseph Goebbels. Střízlík s nepřiměřeně velkou hlavou měl na sobě špatně padnoucí sako a při chůzi za sebou vlekl nepřehlédnutelně znetvořenou pravou nohu.
Za několik dní potkal Magdu na chodbě sám župní vedoucí Joseph Goebbels. Byl jejím zjevem unesen. Když u spolupracovníků zjistil, že pro něj pracuje jako pomocná síla, nechal si ji ihned zavolat: „Potřebuji osobu, na kterou je stoprocentní spolehnutí. Musíte mi zřídit soukromý archív.“
Rozhodnutím vdát se za Goebbelse narazila ve svém okolí na odpor. Odrazoval ji Quandt i Ritschel a od první chvíle byla proti i matka. Naopak, vážným vztahem svého vedoucího propagandy byl nadšen Adolf Hitler. Magda nejen ztělesňovala nacistickou představu o dokonalé německé ženskosti, ale sama neochvějně věřila ve vůdce a jeho učení. Navíc se její přesvědčení pojilo s intelektem a duchem.
Brzy dal Hitler svému okolí najevo, že ta vzorová národně socialistická žena náleží vlastně jemu. Jako budoucí vůdce národa si ovšem uložil, že se neožení, a svého berlínského místodržitele (Goebbelse) pověřil, aby s Magdou v jakémsi zastoupení uzavřel sňatek, aby krásnou múzu mohl i v budoucnu vídat ve své blízkosti.
Magda zase v Hitlerovi našla otcovskou postavu, kterou od dětství postrádala, a byla šťastná, že se jí v tak krátké době podařilo dostat tam, kam vždycky chtěla.
Počátkem března 1945 Magda v Drážďanech naposledy mluvila se svou důvěrnou přítelkyní, švagrovou Ello Quandtovou: „Vyprávěla jsem ti o zázračných zbraních, které brzy přijdou. Lhala jsem. Je to nesmysl, nic než švindl z Josephovy kuchyně. Totální porážka je otázkou několika týdnů. Život, který potom povedete, už nebude stát za žití. My, elita třetí říše, musíme nést následky. Požadovali jsme po německém národu nemožné a s jinými národy jsme jednali s nesmlouvavou krutostí. Za to se nám vítězové tvrdě pomstí. Všichni ostatní mají právo žít, my ne. Selhali jsme. Všichni zemřeme. Ale vlastní rukou, ne cizím zásahem!“


Obrázek
odkaz

Když se jí švagrová zeptala, co bude s dětmi, Magda Goebbelsová - jak také po válce Ello Quandtová řekla do protokolu - odpověděla: „Vezmeme je s sebou, protože jsou příliš krásné a dobré pro svět, který přijde. Bude tolik pomstychtivosti. Jen můj Harald přežije. Není Goebbelsův syn a naštěstí je právě v anglickém zajetí.“
Katastrofická představa pomsty vítězů a skutečnost, že ví o zločinech, které se udály, a dokáže se na ně dívat očima těch, kteří je budou soudit, uvrhly Magdu Goebbelsovou do neřešitelného vnitřního konfliktu. Viděla už jen jediné východisko - smrt.
Vzala si však na svědomí i životy dětí, které neměly nárok na budoucnost nezávislou na jejím světě. Bylo pro ni nepřijatelné, že by musely postupně objevovat, jak se fasáda životních lží jejich rodičů hroutí. Chtěla udělat tlustou čáru za vším, co vybudovala a co jí patřilo.
Do Hitlerova bunkru pod říšským kancléřstvím přijela se svými dětmi 22. dubna 1945. V příštích dnech jí někteří funkcionáři a dvakrát i sám Hitler nabízeli evakuační možnosti. Ještě 28. dubna pilotka Hanna Reitschová Magdu prosila, aby směla s dětmi odletět z obleženého města.
Magda zůstala neoblomná. Večer prvního května, den po Hitlerově sebevraždě, oblékla všechny děti do bílých nočních košil a pečlivě je upravila. „Ničeho se nebojte, pan doktor vás musí očkovat, to se teď dělá všem dětem a vojákům,“ uklidňovala je podle výpovědi Helmuta Kunze, který jim aplikoval injekci morfia. Potom řekl, že v sobě nenajde dost vnitřní síly, aby dětem podal jed.
Magda Goebbelsová ho tedy požádala, aby vyhledal a poslal za ní Hitlerova osobního lékaře Ludwiga Stumpfeggera. Když děti usnuly, vrátila se s ním do místnosti a společně vložili dětem do úst cyankáli…

Zdroj (text i foto) : novinky.cz

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti