Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Mladík z Královéhradecka zneužíval desetiletou sestřenici

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Mladík z Královéhradecka zneužíval desetiletou sestřenici

Příspěvekod Plyšáček » 16.12.2016 18:42:35

Za znásilnění sestřenice dal soud mladíkovi podmínku a ukázal i na rodiče (idnes.cz)Krajský soud v Hradci Králové potrestal mladíka za znásilnění jeho sestřenice dvouletým vězením podmíněně odloženým na tři roky. Hrozilo mu přitom až 12 let za mřížemi. Soud přihlédl k řadě polehčujících okolností. Například i k tomu, že dívka by prý vysokým trestem pro obžalovaného trpěla.

„Kdyby dostal vysoký trest, kladla by si to za vinu. Brala obžalovaného jako bratránka, kterému je možné důvěřovat. Je velmi citlivá a obává se i toho, že by to rozbilo rodinu, na kterou je fixovaná,“ uvedla znalkyně z oboru psychologie.
S ohledem na věk poškozené nelze zveřejnit žádné informace, které by vedly k jejímu ztotožnění. Obžalovanému pomohlo i to, že vede řádný život, má čistý trestní rejstřík a netrpí žádnou sexuální úchylkou. Rozsudek už je pravomocný.
Obžaloba vinila mladíka, že v letech 2010 až 2011 nejméně ve třech případech přiměl k sexu svoji sestřenici, které tehdy nebylo ještě ani deset. Podle spisu dívka v té době nebyla schopná vyhodnotit, jestli je to správné. Do protokolu uvedla, že mohla odejít, ale nechtěla přijít o „bratránkovu přízeň“, a tak vyhověla jeho prosbám.

Podle soudních znalců sice dívka neutrpěla posttraumatickou stresovou poruchu, tedy těžkou újmu na zdraví, ale následky to na ní zanechalo. Vyčítá si, že to dopustila, a trpí sebepoškozováním.
„Postupně jí všechno došlo, začala mít výčitky vůči sobě. Vážnou psychickou poruchu v důsledku jednání obžalovaného jsem ale u ní nerozpoznala. Ventilací této události se stabilizovala, byla to pro ni terapie,“ řekla znalkyně z oboru psychiatrie.
Na vše se přišlo teprve nedávno, když se dívka svěřila rodině. Obžalovaný se přiznal a svého činu litoval. Na dotaz, co bylo důvodem jeho jednání, obžalovaný zavzlykal: „Měl jsem hodně svých problémů.“

„Uvědomil jsem si, že dělám špatnou věc“
Prý se cítil mezi vrstevníky odstrčený. „Nezapadal jsem do kolektivu, ve škole jsem byl hodně sám. Mamka se starala o sestru, která měla autonehodu. Hodně jsem byl u babiček, bylo to pro mě těžké období. Myslím si, že když se to stalo, nebylo mi ještě ani osmnáct. Skončilo to, když jsem si uvědomil, že dělám špatnou věc,“ řekl.
Svůj díl viny mají podle soudu i rodiče obou dětí, kteří je zanedbávali. Děti často pobývaly společně u prarodičů a dívka na obžalovaném byla prý fixovaná.
„Neměla jsem o tom vůbec tušení,“ řekla svědkyně. Podle ní je její syn uzavřený a citlivý. „Když mu bylo asi šestnáct, schovával se doma, nechtěl mezi lidi. Nikdy moc kamarádů neměl,“ uvedla matka obžalovaného.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2928 x
Oceněn: 3067 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Mladík z Královéhradecka zneužíval desetiletou sestřenici

Příspěvekod Asce » 16.12.2016 21:41:45

Vysekávám poklonu soudu i dotyčné psycholožce za osobní statečnost. Předpokládám, že případ byl objektivně zhodnocen - z tohoto pak při svém komentáři dále vycházím. Myslím si, že nějak tak bych to pravděpodobně cítil já, kdybych měl k dispozici dostatek informací. Jsem příjemně překvapen, že ona věc, která se jistě stát neměla, byla posouzena zodpovědně, s citem a ohleduplně k zúčastněným mladým lidem. Byl vynesen rozsudek, který jistě zapůsobí dostatečně k tomu, aby si onen mladík uvědomil, že ve věku pod deset let má jím obdivovaná dívka na sex ještě několik let času. Současně jde o rozsudek, který prakticky nepřipraví naši společnost o jednoho jinak zřejmě slušného mladého člověka. Takového, který sice klopýtl, ale neublížil, což je to podstatné.

Myslím si, že výpovědi i znalecký posudek skutečnost přeci jen mírně "poohnuly", a sice tak, aby vše ještě lépe vyznělo. Co jediné ale opravdu nevyznívá, a co dlouhodobě tvrdě kritizuji, je zákonem, a tím pádem i sdělovacími prostředky, používané názvosloví. Tedy v tomto konkrétním případě se mi jedná o slovo „znásilnění“, které reálně ovšem žádné znásilnění v našem příběhu nepopisuje.

Jak se podle Asceho asi tak celá věc odehrála (resp. odehrávala, protože asi šlo o nějaké delší období, kdy k zakázaným aktům docházelo)? Ti dva byli často odkázáni být spolu sami. Velmi si rozuměli. To samo o sobě již podle Asceho zkušeností stačí k tomu, aby přátelský a starostlivý vztah mladíka k dívce přerostl i do oblasti erotiky. Oboustranně chtěné erotiky. Samozřejmě se to nesmí. Ale to v danou chvíli nikdo ze zúčastněných neřešil. I to je podle Asceho zkušeností bohužel běžné. Jenže, jenže, jenže… Ta dívka je ještě mladinká. I několikanásobně starší dospělačky cítí nesmírné nutkání se se svým vztahem svěřit. Je logické, že dítě má takové nutkání ještě silnější. Jistě, že se dívce po tom, kdy se svěřila, ulevilo. Ale podle mne, ne proto, že by ji tížilo, že dělala něco, co se nemá v jejím věku. Na to totiž děti nemyslí. To je jen hluboký a zakořeněný omyl těch, kteří si nepamatují na své dětství. Tu dívku tížilo tajemství. A když se onoho tajemství zbavila, jistě se jí muselo velmi ulevit. Navíc byla svými rodiči zanedbávána a tímto sdělením si rozhodně vynutila jejich pozornost. Stala se středobodem dění. Pokud by některý čtenář měl také jako onen mladík zálusk na „mladé masíčko“, prosím, nechť si poslední věty přečte ještě jednou a důkladně si je zapamatuje. V článku se píše o sebepoškozování. Ale nevíme, proč se tak dělo. Dívky se sebepoškozují z nejrůznějších příčin. Některé proto, aby upoutaly něčí pozornost, často také proto, že jsou masochisticky založené – jenže vysvětlujte to rodičům či psychologům, kteří pracují pro soud. Vysvětlení, že se tak dělo proto, že ji trápilo to, že svolila s erotikou – hm, promiňte, ale to bych za sebou nesměl mít Asceho život, abych něčemu takovému věřil.


idnes píše:Obžalovanému pomohlo i to, že vede řádný život, má čistý trestní rejstřík a netrpí žádnou sexuální úchylkou.

Ale to je mi zajímavá větička – tedy ten její konec. Sexuální úchylka je vrozená. Kdyby mladík sexuální úchylkou trpěl, znamenalo by to, že by mu soud přičetl k tíži to, s jakými dispozicemi se narodil? Zvláštní konstatování v nejvyspělejší a nejdemokratičtější společnosti, jaká kdy na této planetě byla…

idnes píše:Podle spisu dívka v té době nebyla schopná vyhodnotit, jestli je to správné.

Je mnoho životních situací, kdy nejen mladá dívka, ale nikdo není schopen vyhodnotit, jestli vlastní aktuální chování je správné. Prostě něco činíte, jeví se vám to v pořádku, ale čas ukáže, že jste měli jednat jinak. Já bych si například se svými dnešními zkušenostmi již svou bývalou manželku nikdy nenamluvil, natož abych se s ní oženil. Ženil jsem se daleko po třicítce – a zdálo se mi to jako skvělé rozhodnutí. Ale nebylo – ukázal čas. To, že není správné sexovat s dospělým či skoro dospělým – a vlastně žádným „pánem“, ví dívky již v mateřské školce. Ale psychologové toto nějak netuší – a někdy nechtějí tušit…

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host