Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Koketování holčiček

Odborné texty na téma Dětská sexualita. Populárně-naučné články z médií s odbornými komentáři k nim, výpisky z knih, vědecké studie a výzkum.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Koketování holčiček

Příspěvekod Plyšáček » 8.1.2017 7:28:33

KOKETOVÁNÍ HOLČIČEKODBORNÉ TÉMA POJEDNÁVAJÍCÍ DOPODROBNA O KOKETOVÁNÍ, ZVLÁŠTĚ PREPUBESCENTNÍCH DÍVEK, A POPISUJÍCÍ JEDNOTLIVÉ SEXUÁLNÍ SIGNÁLY NEBO JEJICH VÝVOJOVÉ PŘEDSTUPNĚ

Na téma koketování je nesmírně málo odborných prací. O to méně na téma koketování holčiček. Považuji za svou povinnost, už s přihlédnutím k tomu, co jsem za svůj život ze strany holčiček zažil, toto téma náležitě zpracovat. Jde o moji vlastní unikátní studii.

Obrázek
odkaz a zdroj: imgsrc.ru/megan8169
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

O koketování obecně

Příspěvekod Plyšáček » 8.1.2017 8:40:50

Člověk je bytost sexuální. Tomu se až na pár anomálií nevyhneme. Proto, aby byl udržen lidský rod, jsme hnáni do vztahů s opačným pohlavím, jejichž prvořadým smyslem je rozmnožování a přivádění nových jedinců do tohoto světa. Ona síla, ženoucí člověka do milostných dobrodružství, která lákají totálně bezkonkurenční, přímo vrcholovou pocitovou odměnou, je sexualita. Jelikož jsme tvorové civilizovaní a jelikož se učíme po miliony let navazovat partnerské vztahy kultivovaným, bezkonfliktním a romantickým způsobem, máme zde více či méně uvědomované signály, kterými druhému naznačujeme, že se nám líbí, že máme zájem o jeho pozornost, a třeba hned i tělo, zkrátka že jsme k dispozici.

V našem slovníku nalezneme mnoho slov, která zdánlivě vyjadřují totéž, nemělo by tomu však tak být. Jen pro laický a ledabylý postoj jsou zaměňována jako synonyma. Zkusím v tom za sebe udělat pořádek. Nemohu se opřít o žádný existující rozbor. Jsem přesvědčen, že přicházím s pozoruhodným projasňujícím členěním.

 • KOKETOVÁNÍ - vědomá či nevědomá snaha dívky nebo ženy upoutat pozornost druhého jednáním, které má více či méně erotický nádech
 • FLIRTOVÁNÍ - vědomý způsob, jak stylizovaným chováním, zejména přehnaně důvěrnou konverzací, vyjádřit sexuální zájem o druhou osobu
 • SVÁDĚNÍ - jakékoliv jednání a počínání, které má za cíl vytvořit partnerský vztah či dosáhnout sexuálního aktu
 • NAMLOUVÁNÍ - zvířecí a lidské rituály a zvyklosti mající za cíl nalézt toho správného druha či partnera
 • DVOŘENÍ - vznešená forma svádění ze strany mužů, od slova královský dvůr

Z výše uvedeného členění plyne řada skutečností. Koketují pouze osoby ženského pohlaví a jedná se často o ne plně uvědomované chování, které využívá půvabu těla. Jde toliko o získávání pozornosti. Nemusí v tom být hned snaha dosáhnout koitu. To chci hned v úvodu zdůraznit - aby někdo nenabyl chybného přesvědčení, že koketující holčička chce sex!

Nepřeberné množství způsobů flirtování můžeme, obvykle k naší škodě, okoukávat v nejrůznějších pokleslých filmech. Jsou to všechny ty nedůstojné a oplzlé výstupy a konverzace, které ze svaté sexuality činí chlípné a nezávazné radovánky. Mnozí z vás mohou vnímat slovo flirtování v širším významu bez pejorativního nádechu. Pro tyto jiné formy svádění užívám raději pojmy namlouvání či dvoření.

V naší studii se budeme společně zabývat toliko koketováním. Další formy sbližovací interakce přenecháme jiným.

Obrázek
odkaz a zdroj: dirtandboogers.com
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Koketování holčiček - motivy

Příspěvekod Plyšáček » 8.1.2017 9:51:26

Mláďátka potřebují upoutat
Malé dítě již z pudu sebezáchovy potřebuje zájem pečující osoby. Obvykle jí bývá matka. Příroda to děťátkům a obecně mláďátkům ulehčuje v tom, že je zrozuje malá, roztomilá, chundelatá nebo naopak lysá, zkrátka sladká. Lidské mládě - dítě, se postupnou a náročnou socializací, mnohdy až domestikací, učí i jiným formám upoutání pozornosti. Chlapečci se naučí zlobit a holčičky koketovat... Jen holčičky jsou chytřejší, tak zlobí i koketují... Nebojte, dělám si legraci. Takovýto zjednodušující přístup si nemůžeme dovolit... :P

Hledání partnera z biologického hlediska
Samec doslova "bojuje o vaginu". Hledá vhodné samice, klidně i více, pro předávání genů. Má dost semene, aby nemusel šetřit. Samička se musí nabídnout vhodnému, vzhledem k době těhotenství a k tomu, že může otěhotnět jen jedenkrát za měsíc (u Homo sapiens). Koketování je už jakýsi trénink na upoutání samečka (u malých) nebo součást namlouvání (u velkých). Samička si moc nemůže dovolit špatně vybrat... +gl+

Vysílání signálů na všechny strany
Holčičky poznáním, že patří ke křehkému pohlaví, jehož atributem je krása a půvab, a okoukáváním vzorců chování od dospělých žen objevují úžasnou moc své vlastní krásy a sladké neodolatelnosti. Zatímco chlapci demonstrují svoji sílu, odvahu a chrabrost, dívenky se zaměřují na prezentaci svých půvabů, která v příhodné situaci s vhodným načasováním získá pozornost vytoužené osoby - zpravidla staršího chlapce či muže. Nejčastěji toto "trénují" dcery na otcích či zástupné osobě v roli otce. Proč spíše otec a proč ne tolik matka? Jednak matku už má připoutanou z období těhotenství, jednak otec je opačného pohlaví a bude reagovat jinak. Ale podobné vzorce chování, které dívenka zkouší na otce, může aplikovat i na jiné příbuzné - babičku, dědečka, staršího bratra, strýčka,... Jde hodně o posilování či oslabování předchozích zkušeností. Snad nebudete brát jako urážku zjednodušující konstatování, že ty sladké se stávají koketami a ty ošklivé pilnými žákyněmi. +chichotani+

Koketky trénují pro klíčové okamžiky
Hlubším, spíše neuvědomovaným smyslem tohoto jednání je příprava na skutečné sbližování s partnerem v době dospívání. Co se v mládí naučíš - využívat půvabu vlastního těla - to v dospívání a dospělosti - při skutečném svádění - jako když najdeš. Přitom často nejde o vědomé konání, kdy by si holčička pomyslela "Jsem nádherná, ukážu se mu a dostanu lízátko," ale jde spíše o podvědomé instinktivní jednání pramenící z hloubky lidské sexuality. Příroda se probouzí a připravuje si samičky pro efektivní páření v budoucnu. +pusinka+

Obrázek
odkaz a zdroj: cz.pinterest.com
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Zamilování potomka do rodiče opačného pohlaví

Příspěvekod Plyšáček » 8.1.2017 15:27:20

Sexuální touha dítěte po rodiči opačného pohlaví patří v předškolním věku k přirozenému psychosexuálnímu vývoji každého jedince. S tím je spojené jisté koketní chování nebo přímo romantické zamilování či snaha navazovat intimní vztah s rodičem. Psychoanalýza označuje tento fenomén u chlapců jako Oidipovský komplex, u dívek jako Elektřin komplex.

Výjimečně si v této studii vezmu na pomoc citaci z kvalitní literatury.
P. A. Levine a M. Klineová: Prevence traumatu u dětí, kap. Flirtující čtyř až šestileté děvčátko nebo chlapec píše:Kromě toho, že si děti uvědomují své pohlaví a identifikují se s ním, mezi čtvrtým a šestým rokem cítí zvláštní přitažlivost k rodičům opačného pohlaví. Je to přirozené stádium vývoje.

Dcery, zvlášť kolem pátého roku, se rutinně zamilovávají do svých otců, stejně jako se chlapci zamilovávají do svých maminek.... Děti v tomto věku "flirtují" s rodiči opačného pohlaví. Není to flirtování v dospělém, sexuálním smyslu, ale spíše nacvičování, které je v této fázi vývoje důležité.


Pokud se neodehrává z jakéhokoliv důvodu doma "v bezpečí", jsou na "ráně" další dospělí (příbuzný, učitel, ap.)
Dle mého může probíhat i ve vztahu k více dospělým zároveň.

P. A. Levine a M. Klineová: Prevence traumatu u dětí, kap. Flirtující čtyř až šestileté děvčátko nebo chlapec píše:Často se však stane, že rodiče na tento projev dítěte nezareagují vhodně a toto vskutku nevinné "zkoušení" si špatně vyloží. Místo toho, aby rodič svému dítěti s jeho probouzející se sexualitou pomohl, může jeho reakce připomínat spíš reakci milence a tónem svého hlasu, svým jednáním tento "zvláštní" vztah ještě prohloubí. Hravé flirtování, jako například "Ano, moje malá princezno, vždycky budu tvůj princ - ale musíme to zachovat v tajnosti", může později vyústit v trapné a nevhodné situace. Takovéto "namlouvání" může být zatěžující pro dítě a děsivé pro rodiče. Rodič se pak ze strachu přestane dítěte vhodným způsobem dotýkat a projevovat mu svou náklonnost, tolik potřebnou pro jeho emoční vývoj.
Dobře definované generační hranice jsou pro zdravý vývoj sexuality dítěte zásadní. Je třeba, aby děti oidipovský zápas spíše prohrály, než vyhrály, za jemné podpory rodičů, která jim pomáhá přijmout realitu versus fantazii. Děti se možná nebudou chtít této romantické iluze vzdát, udělat to však musí! Je lepší, když si toto zklamání zpracují v předškolním věku, než aby z nich vyrostli romantičtí blázni, kteří pronásledují nedostupné partnery, nebo se dostávali do ještě horších situací.


Oidipovský zápas by měly prohrát zajisté i s každým jiným dospělým mužem. Tedy i s pedofilem. Jenže pedofil může na toto nevinné koketování reagovat neadekvátně a nebezpečně. Podobně jako Arab, který, když vidí poodhalenou bělošku, si hned myslí, že je k "mání".

V knize k tomu přistupují podobně, jako to vnímám i já, že je dobré dítě:
 • ujistit o své lásce k němu
 • poznamenat, že jsme si již vzali maminku/tatínka
 • vysvětlit, že s ním žít jako princ s princeznou nemůžeme
 • uklidnit, že si jistě jednou najde svoji "polovičku"

Tímto dítě "prohrává" Oidipovský/Elektřin komplex a, pokud to nezkomplikují jiní dospělí, vyvíjí se úspěšně dále.

Obrázek
odkaz a zdroj: girlschannel.net


Citace z knihy Dívčí a chlapecká identita, která souvisí s tímto tématem, byť nepřímo. Řeší zde význam ocenění "ženského půvabu" otci u dcer - batolat.
Pavlína Janošová: Dívčí a chlapecká identita, str. 106 píše:...Také děvčátka se ovšem vymezují vůči mužům a prožívají vůči nim svou komplementaritu. Její projevy lze často pozorovat už ke konci batolecího věku, kdy již děti získaly větší jistotu a dosáhly určité emancipace od matky. V této době u nich může vzniknout intenzivní citový vztah k otci. Otec je pro holčičku muž, který jí může zahrát roli prvního obdivovatele a potvrdit její hodnotu ve smyslu ženskosti....
Děvčátka si často již od batolecího věku zakládají na svém vzhledu a když mají na sobě něco nového, ráda se ukazují ostatním členům rodiny či dalším přítomným. Tyto situace mohou rodiče, zvláště otcové, využít k podpoře jejich pozitivního sebepojetí, pokud jim projeví uznání v podobě malého komplimentu. Určité procento otců se vůči dcerám již od raného dětství zdráhá takto projevovat. Příčinou této skutečnosti může být malá pozornost, kterou někteří muži věnují vzhledové stránce. V pozadí však může být též pocit nepatřičnosti a přesvědčení, že by se takto otcové k dcerám chovat neměli.


Několik slov k pedofilům: Jsem bytostně přesvědčen, že roli těchto obdivovatelů by měli hrát zejména pedofilové. I proto jsou... jsme na světě. Kde se toho holčičkám (i v pozdějším věku) nedostává, přispěchejte na pomoc! Nejde o to, zda je vaše či zda je to vaše dcera. Je dobře, když naplno prožívá, že se vám líbí. Nejvíce to dle mého potřebují mezi 4. - 6. rokem. Nebojte se a dávejte jim to zřetelně najevo. Já osobně s tím mám ty nejlepší zkušenosti. (Klidně polohlasem zasněně prohodím směrem k ní: "Ó, sladká princezno." Nebo: "Tak nádherná...") Nezapomeňte je však zároveň vést k pochopení, že vzhled není vše - že v životě jde především o dobré srdce a Lásku. A případné vzájemné projevy lásky držte jen v čisté rovině... Na to pozor!

Obrázek
odkaz a zdroj: www.ezyshine.com
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Koketování holčiček - průběh a dynamika

Příspěvekod Plyšáček » 11.1.2017 22:06:57

V celém tomto tématu se zaměříme nejvíce na koketování holčiček kolem pátého roku života, kdy zažívají tzv. první pubertu. Během ní zpravidla testují svůj "ženský" půvab a intenzivně trénují intimnější komunikaci s opačným pohlavím. K té dochází samozřejmě v průběhu celého dětství, s přicházející pubertou se může zesilovat a přitvrzovat, stávat se více dospěláckou, nicméně předškolnímu magickému období se žádné jiné, jde-li o roztomilé, typicky holčičkovské koketování (nerešíme zde pubescentky), rozhodně nevyrovná.

Holčičky se zamilovávají do svých vrstevníků, o to snáze však do starších chlapců či mužů. Jsou ovlivněny vzorem dospělých žen, pohádkami, krásnými herci a zpěváky. Lehce se během chvilky zakoukají do kamaráda, souseda, staršího bratrance, mladého učitele, trenéra, vedoucího kroužku, partnera starší sestry a podobně. Některé jsou stydlivější a celkově pasivnější, mnohé se do koketování pouští přímo po hlavě a mnohdy jdou až na hranu. O úskalí tohoto chování se vyjádřím později.

Obrázek
odkaz a zdroj: missmimischoolcounselor.blogspot.cz


Nyní se podívejme na dva typické případy intenzivního dívčího koketování a jejich obvyklý průběh a celkovou dynamiku.

První příběh je o setkání "koketky" (v našem případě pětileté) s mladým chlapcem (v našem případě osmnáctiletým vedoucím na táboře s mírnými pedofilními sklony). Zde se dívka setkává s pozitivní odezvou, proto jde dále a dále. Pedofily chci upozornit na nebezpečí, které může plynout z případného selhání a překročení hranic.

Pětiletá dívka zahlédne ve skupině mladých mužů jednoho velice statného, milého a upraveného. Přímo v něm vidí svého vysněného prince, dokonce si může myslet, že to je ten herec z její oblíbené pohádky o princezně. V některých případech pro ulehčení situace osloví svoji kamarádku či více kamarádek, aby to neměla tak složité, a začne nenápadně společně s nimi dorážet na "svého vyvoleného".
Začne se různě motat kolem něho, obíhat v jistém okruhu, společně s kamarádkami se schovávat za stromy či různé předměty, velice charakteristický a pozornost upoutávající je smích a typické dívčí chichotání. Pokud s ní začne mladík komunikovat, obvykle se nejprve stydí - tento stud však může i částečně hrát. Stud má jistou roli v celé dynamice koketování. Najde-li odvahu či jedná-li se o opakované setkání, koketka se k muži začne přibližovat a rozumně se s ním bavit. Často navozuje situaci veselé hry či takzvaného blbnutí. Doráží, pošťuchuje, strká do muže, pokřikuje dráždivá slůvka.
Setkává-li se s pozitivní reakcí, oba začínají laškovat a "blbnout". Muž ji chytá, lechtá, zvedá, ona odbíhá a se vzrušením se vrací, chichotá se, dloube do muže, chytá jej za oblečení, na oko jej škrtí, tahá za vousy, zakrývá mu oči, ucpává nos, plácá přes zadek a podobně. Během tohoto dovádění se oba dostávají postupně do stále bližšího fyzického kontaktu. Dívka instinktivně vycítí, co až si může u konkrétního hocha dovolit, jde však pouze tak daleko, nakolik je jí to příjemné, nakolik to daná situace dovoluje a nakolik je drzá.
Sedá si muži na klín, obvykle nejprve v polohách s koleny u sebe, pokud se cítí dobře, obvykle přechází do polohy obkročmo a čelem proti muži. Může jej různě objímat, hladit po tvářích, ne zřídka se přitlačuje pipinkou na rozkrok muže.
Toto hravé koketování přecházející do romantického mazlení končí obvykle pokynem ze strany dospělého nebo skončením příhodných podmínek. Dívka může příští den vyhledávat někoho zcela jiného, nedělá si problém s nějakou "věrností".


Obrázek
odkaz a zdroj: videohive.net


Ve druhém příběhu máme dívku desetiletou, velice zamilovanou do svého trenéra gymnastiky. On si však, jako profesionál, drží jistý odstup. Přesto se ke čtvrťačce chová laskavě a mile, protože nechce ranit její city. Ona prožívá platonickou lásku ke svého učiteli a částečně podvědomě vysílá sexuální signály (na dětské úrovni - stále vnímejte, že řešíme odborné téma z oboru Dětská sexualita) nebo se snaží vědomě zapůsobit.

Po několika lekcích se naše malá gymnastka zamilovává do svého nového trenéra. Obdivuje jeho svalnaté tělo, líbí se jí jeho knírek, moderní sportovní teplákovka, především však obrovská vitalita a pružnost chůze, ale i přísný, přesto galantní přístup ke cvičenkám. Je z něho naprosto unesená, sní o něm a nemůže jej vytěsnit z mysli. Neví, jak na sebe upozornit, proto několikrát neuposlechne pokyn a přinutí tak svého trenéra, aby si vryl její jméno do paměti. Od té doby jí dělá dobře, když na sebe může čímkoliv upozornit. Ráda slyší své jméno z jeho úst.
Po této přípravné fázi začíná vážnější koketování. Při klidových činnostech se na něj upřeně dívá, přehazuje si culík z jednoho ramene na druhé, natáčí si konečky vlasů na prst, občas si olízne rty. Když přichází blíže k trenérovi, stydlivě po něm pokukuje, mimoděk si kontroluje, zda nemá dres příliš zařízlý do zadečku, hladí si tvář o rameno, může i poněkud vyšpulit rty. V hloučku s kamarádkami stále něco špitá, zkoumavě se dívá směrem k trenérovi.
Pokud nalezne dostatek odvahy nebo je vyprovokována či podpořena ostatními spolužačkami, může zkusit na učitele mrknout, povypláznout špičku jazyka, našpulit rty na způsob vzdušného polibku a podobně. Stěžejní je však zejména upřený zamilovaný pohled, jisté stydlivé vystupování a chichotání při v podstatě jakémkoliv pokynu či dotyku ze strany učitele (při nacvičování náročné pozice, při poskytování záchrany ap.)
Mezi vyloženě útočné praktiky patří pokřikování kamarádek ve směru k trenérovi, že jej ona žákyně miluje, že je z něho vzrušená ap., strkání oné dívky jakože omylem na jeho tělo nebo přehánění některých pozic s důrazem na intimní oblasti ("obtěžování" tyče, pozice s roztaženými stehny, neustálé bezdůvodné mosty, vyšpulování zadečku s rozkročenými chodidly atd...)
Po čase toto její zamilování obvykle opadá a při absenci zřetelnější odezvy utichá. Případně přesedlá na jiného, zpravidla dostupnějšího potenciálního partnera.


Obrázek
odkaz a zdroj: timesfreepress.com


Zde jsme si uvedli pouze dva případy z nepřeberného množství variací. Jinak pestrost života a lidské sexuality, tedy i koketování, je obdivuhodná a zároveň šílená.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Koketování holčiček - úskalí a problémy

Příspěvekod Plyšáček » 13.1.2017 5:56:10

Koketování patří do zdravého a přirozeného psychosexuálního vývoje každé malé holčičky. Je velice významné v procesu celkového vyspívání její osobnosti. Jeho smyslem pro každou dívku je potrénovat skryté přirozené ženské schopnosti, dokázat sobě, že umí získat svým půvabem a šarmem pozornost a lásku druhého pohlaví. Současně zažívá chvíle vzrušení, příjemného studu a klasické platonické zamilovanosti. Pokud touto fází projde úspěšně a bez komplikací, obvykle nastává poněkud klidnější období mladšího školního věku, které poté střídá přicházející puberta s dospěláckým koketováním, flirtováním a přímým sváděním.

Takové koketování s sebou přináší řadu riskantních situací, komplikací, nástrah a psychických zranění. Nad některými nejvýznamnějšími úskalími se pozastavíme a pokusíme se naznačit, k jakým dlouhodobým problémům mohou směřovat.

1. Neprobuzená holčička
V některé holčičce se díky jejímu založení, díky strachu či traumatu z minulosti zapříčiněnému nějakým mužem, nebo díky nepříznivým podmínkám včas nerozvine touha navazovat kontakt s opačným pohlavím, dívka se zcela vyhýbá společnosti chlapců a uzavírá se před každým mužem. Neprojde touto přirozenou fází vývoje, neumí komunikovat s opačným pohlavím a v dospělosti může mít těžké problémy při hledání partnera.

2. Neúspěšná koketka
Může se stát, že dívka bude ve svých snahách neúspěšná. Ať již z důvodu nedostatku vhodných partnerů, nebo její neatraktivity, případně kvůli nevhodně zvolené či těžkopádné taktice. Taková dívka prožívá silné zklamání, může se uzavřít, zatrpknout či hledat lásku výhradně ve společnosti dívek. Může to být ale také tím, že se silně zamilovala do jediného potencionálního partnera, avšak její láska nebyla opětována, a ona nedokázala "přesedlat" a hledat jinde.

3. Závislá koketka
Jako u mnoha lidských činností, i u koketování se může rozvinout jistá závislost a takto postižená dívka se při každé vhodné příležitosti "lepí" na jakéhokoliv příhodného chlapa, stále dokola trénuje a zlepšuje taktiku, nachází v tomto počínání příjemné pocity či dokonce sexuální vzrušení. Zároveň se tak může naučit získávání pozornosti či jiných výhod - jakási "prostituce v malém". Pokud se ve vhodný čas poněkud neukázní a nezklidní, hrozí v pozdějším věku předčasné sexuální zkušenosti, exhibicionismus, velká promiskuita nebo závislost na sexu.

4. Extrémní koketka
Extrémy najdeme prakticky ve všem. Je-li dívenka extrémně mazlivá, třeba již objevila kouzlo masturbace, je-li zneužívána či byla-li vystavena vlivu pornografie, může se při koketování chovat natolik extrémně a nebezpečně, že buďto může některého z mužů dostat do problémů, nebo se může stát obětí znásilnění. Nenaučí-li se rozpoznávat jisté bezpečné hranice, pravidla toho, co se sluší a patří, může muže, který je pedofilně orientovaný či má nízké sebeovládání, svést k neočekávanému činu.

5. Neodhadnutí bezpečných hranic a následný úlek
Někdy si holčička zahrává až tak, že v intimní interakci zajde příliš daleko, a potom se sama lekne, kam až se to dostala, cítí se ohroženě a snaží se rychle z dané úrovně vymanit. Může se to stát v případech, kdy se dostane do kontaktu s deviantem, ale stačí i méně empatický muž, který nevycítí včas, že je holčička nesvá, a během několika vteřin se mohou dostat do antagonického stavu. Pro extrémní koketky může být takováto situace, kdy se již necítí bezpečně a příjemně, velice efektivní formou terapie. Příště si obvykle již samy dají pozor. Dalo by se tomu říci jakési "léčivé minizneužití". Lépe, když to "náhodně" prožije takto maličko, než později za horších okolností a s dlouhodobými následky.

6. Svedení pedofila
Pokud se sejde propedofilka, závislá či extrémní koketka nebo dívka, které doma chybí láska a něha, s pedofilem či mužem, který touží po sexu a spokojí se s kýmkoliv, hrozí zde nebezpečí, že muž chybně vyhodnotí signály vysílané dívkou, nepochopí, že ona pouze trénuje, jako v mlze omámení nabude dojmu, že ona si říká o sex, a zneužije ji. Toto úskalí patří mezi ta nejnebezpečnější ze všech. Chybná interpretace signálů ze strany dívky a je tu neštěstí. Pokud jsou holčičky nadmíru koketní, je dobré je vést k jisté zdrženlivosti a cudnosti. S tím vysvětlením, že takovéto chování si mají nechat jen pro svého milého.

Obrázek
odkaz a zdroj: imgsrc.ru
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Koketování holčiček - signály v řeči těla

Příspěvekod Plyšáček » 13.1.2017 20:25:02

V další části své práce se zaměřím na konkrétní způsoby, jak se tzv. koketování u holčiček projevuje v řeči těla i v chování k partnerovi. Každá holčička je jiná, jedinečná a neopakovatelná, proto i způsob koketování každé z nich bude jedinečný. Přesto můžeme vysledovat řadu společných rysů, způsobů komunikace a typických prvků v interakci.

Pokud koketuje či flirtuje dospělá žena, odborníci hovoří o charakteristických sexuálních signálech. Malé holčičky mají se ženami mnoho shodných způsobů koketování, v něčem se však odlišují. Na rozdíl od vyzrálé ženy není jejich cílem svést muže, tedy alespoň v naprosté většině případů, je tudíž poněkud zavádějící hovořit o "sexuálních" signálech. Touží pouze po pozornosti, obdivu či novém vztahu. Mohou být motivovány i sexuálním vzrušením, které podobné počínání přináší. Již několikrát jsme si vysvětlovali, že především trénují a nejedná se o zcela uvědomované chování sexuálního druhu. Přesto impulsy, které ženou holčičku do koketování a které určují onen charakteristický projev, pramení z podvědomí, přesněji z jeho sexuální dimenze. V tomto smyslu "je to o sexu".

Za koketování je někdy označováno i podobné chování, často pozorovatelné u miminek a batolat. Svou něžností a roztomilostí působí na lidi kolem sebe, snaží se zalíbit a tímto způsobem si získat pozornost okolí, probudit ve svých bližních lásku. Učí se nejrůznější triky a projevy emocí, které zkouší využívat v interakci s kde kým - bez ohledu na pohlaví a druh vztahu. Tomuto chování se zde věnovat nebudeme. Koketováním je toto chování označováno nesprávně.

Konkrétní způsoby koketování si rozdělíme na podvědomé signály projevující se v řeči těla a na typické způsoby interakce s partnerem. V první části (tento příspěvek) budeme pozorovat holčičku a popisovat signály projevované tělem (více podvědomé), v druhé části (následující příspěvek) naznačíme alespoň některé nejobvyklejší aktivity, způsoby kontaktu a taktiky tzv. dorážení (více záměrné).

Obrázek
odkaz a zdroj: www.magic4walls.comCHARAKTERISTICKÉ SIGNÁLY V ŘEČI TĚLA U KOKETUJÍCÍ HOLČIČKY

Při konkrétní interakci s partnerem se nikdy nevyskytují všechny popisované signály, vždy pouze jedinečný koktejl z nich. Závisí na založení dívenky, na jejím věku, zkušenosti, fázi vztahu s partnerem, jeho věku a aktuálně zvolené strategii - je-li komunikace více vědomá. Samozřejmě rozhoduje i přítomnost či nepřítomnost dalších lidí. To, co si dovolí například k učiteli na táboře, před rodičem ani "nezná". A je hodná, nevinná holčička, která "ji má jen na čurání". Jsou však i výjimky - takové dívky se rády předvedou i před maminkou - před otcem většinou ne, jelikož tuší, že by mu to vadilo a že by vlastně "žárlil".

Zároveň chci předem upozornit na to, že stejné, jako zde popisované, projevy těla nemusí být sexuálním signálem, ale jen běžným chováním. Jako názorný příklad uvedu mrkání okem. Pokud dívka mrká a přitom se culí na staršího chlapce, balí ho a vysloveně koketuje. Pokud mrká z toho důvodu, že jí něco spadlo do očíčka, není to rozhodně signál související s koketováním. Mnoho popisovaných poloh těla zaujímají děvčátka i normálně a bez přítomnosti osoby, se kterou by chtěla koketovat. Přesto při koketování je začnou podvědomě zaujímat a díky specifickému přibarvení výrazem v obličeji jsou v tom...

Projevuje-li holčička více popisovaných signálů, usmívá se na vás, je značně bdělá a zajímá se o vaši reakci, zřejmě s vámi koketuje. Jistě by to došlo každému i bez "studia". Nicméně zde popisujeme tento fenomén do detailu. Opírám se toliko o svoje bohaté zkušenosti. Přehled není zdaleka vyčerpávající. Některé polohy (více úmyslné) uvedu až v druhé části.

Obrázek
odkaz a zdroj: hdwallpaperimages.in


 • Celé tělo - podivné nepatrné kroucení nebo "svíjení", tření mimoděk jednotlivými částmi těla o sebe
 • Nohy - při stoji špička na zemi a pata mírně vytočená ven, kolena v zákrytu, velké rozkročení, při sedu důraz na stydlivě překřížená stehna nebo naopak rozevřená stehna,...
 • Pánev - podsazení pánve, zakrývání oblasti genitálu dlaněmi, prohnutí v bedrech a tím povystrčení zadečku, dlaně na zadečku, při sedu s překříženýma nohama nadzvednutí jedné hýždě a tím způsobené zkroucení těla,...
 • Paže - zakrývání prsou pažemi, křížení zápěstí před genitálem, výrazné tlačení paží za záda pro dojem bezbrannosti či pro zvýraznění hrudníku,...
 • Ramena - kroucení ramen a pohled "přes rameno"
 • Ruce - "osahávání" sebe sama, nervózní proplétání prstů, hra s palcem, hraní s vlasy či rty, natáčení vlasů na prsty, prst na rtech,...
 • Krk - různé naklánění a protahování, zejména zaklánění hlavy
 • Hlava, zejména obličej
  • vlasy - pohazování hlavou, různé hraní s pramínky vlasů, cucání konečků,...
  • ústa - mírné špulení pro zvýraznění rtů, velké špulení jako náznak polibku, bezdůvodné pootevírání úst, kousání do rtů, neustálé milé úsměvy, culení,...
  • jazyk - olizování rtů, vysouvání špičky jazyka jako touha po polibku, špička jazyka v koutku úst,...
  • oči - doširoka otevřené oči, soustředěný a romanticky zasněný pohled, pomrkávání jedním okem, časté mrkání oběma očima, zasněně přivřené oči, pozdvihování obočí,...

Obrázek
odkaz a zdroj: ladyzone.bg
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Koketování holčiček - typické chování

Příspěvekod Plyšáček » 15.1.2017 12:21:18

TYPICKÉ CHOVÁNÍ HOLČIČKY BĚHEM KOKETOVÁNÍ

Po přibližném zmapování podvědomých a pouze zčásti uvědomovaných signálů, které holčičky vysílají během koketování s chlapci nebo dospělými muži, se nyní pozastavíme u konkrétních způsobů interakce, které jsou v chování holčiček již více uvědomované, někdy přímo rafinovaně uplatňované. Jde již spíše o flirtování - viz exaktní rozlišení pojmů v kapitole O koketování obecně.

Velice často se stává, že se dívenky ve skupině (třída, parta, táborový či zájmový oddíl) učí jedna od druhé těm nejzáludnějším a zcela neodolatelným praktikám - a to přímo v praxi. Pokud jedna začne úspěšné svádění hocha, ostatní se brzy zapojují a laškují s ním také a nebo si v dohledné době obstarají svého, se kterým mohou zkoušet podobné postupy nápodobou. Už v předškolním věku se mohou inspirovat ve školce. Když vidí, že jejich kamarádce se podařilo koketováním upoutat vysněného učitele, získat jeho pozornost, mohou to začít aplikovat rovněž. A podobně. Někdy je to až "davová psychóza" a nebožák muž (obvykle pedofil s příjemným vzhledem a pověstnou "pedoaurou") je doslova obsypán houfem koketek. Vzpomeňme na výjevy skupinových honů na táborech či na učitele a vedoucí zájmových kroužků, kteří jsou neustále "jednou nohou v kriminále". Pokud si nedají pozor, napsal bych vám, kterou "nohou"...

Zde se nyní budeme věnovat více interakci mezi jednou dívkou a jedním mužem. Budeme sledovat pár, zejména však podněty ze strany dívky. Samozřejmě, že se jedná o vzájemnou interakci a bez pozitivní reakce by holčina zřejmě dlouho nedotírala. Sledujeme však psychosexuální vývoj dívky, ne reagování muže. To závisí zejména na jeho postavení ve vztahu k dívce, na jeho věku, prožitých zkušenostech, vyznávaných společenských normách a zejména na jeho sexuálních preferencích. Má-li ve své diagnóze jisté pedosklony, bude mít celé koketování tu pravou šťávu. I bez toho však může jít o moc hezkou interakci. Mnozí muži cítí potřebu dívek trénovat koketování a chtějí je potěšit. Lichotí jim jejich zájem o ně. Přesto to mohou vnímat nesexuálně.

Obrázek
odkaz a zdroj: cz.pinterest.comVědomé navazování kontaktu
Kromě upřeného pohledu do očí, neustálého sladkého úsměvu a případného mrknutí, pozvednutí obočí či povypláznutého jazýčku - tedy pomocí do velké míry vrozených podvědomých signálů - se holčička může snažit upoutat a navázat vzájemnou romantickou interakci napoprvé těmito praktikami:
 • zlobení, první pokusy upozornit na sebe prostřednictvím jakékoliv neposlušnosti
 • výstřední chování jakéhokoliv druhu, neslušné oblečení, převleky ap.
 • předstírání slabosti či zranění
 • hlasitý smích, zejména však tiché culení, pochichtávání, špitání s kamarádkami a opakovaná vyprsknutí smíchem, smích do dlaní, při záchvatech smíchu chytání se za břicho, svíjení se a podlamování v kolenou, ukazování směrem k potencionálnímu partnerovi,...
 • vytváření nejrůznějších grimas (pitvoření, čumáčky, škleby,...)

Aktivity zajištující intenzivní rozproudění krve
Po první pozitivní reakci mohou přidávat další spontánní aktivity:
 • šťouchání, dloubání či strkání předmětem do muže, slovní provokace a současné krátké rozbíhání pouze na oko za účelem vyvolání honičky
 • plácání rukou do těla muže, u malé holčičky i do intimních míst muže, tahání za vousy, za uši, za nos,...
 • lechtání za současného pochichtávání, dívky často lechtají muže na krku, protože si nesprávně myslí, že na tomto místě jsou muži stejně vzrušiví jako ony
 • různé souboje a jiné blbnutí - házení předměty, schovávání se, touha být odněkud tahána, svazována, na oko škrcena,...

Romantická a vulgární gesta
V jakékoliv fázi koketování mohou holčičky vzájemnou interakci zpestřit a osladit vyloženě romantickými gesty, jako například:
 • polibky poslané vzduchem - mlasknutí po našpulení rtů, poslání "z dlaně", poslání pusinek nachytaných do pěsti,...
 • posunky a pohyby jazykem - spíše u starších, vážnější fáze
 • dlaň či dlaně na oblast srdce
 • vulgární provokace - ukazování "sprostých prstů" (vztyčený prostředníček, dvojička ukazováčku s malíčkem, kopulace palce v dlani druhé ruky ap...)
 • hraní se žvýkačkou,...

Obrázek
odkaz a zdroj: www.womendailymagazine.com


Manipulace s oblečením
Díky tomu, že jako lidské bytosti schováváme své intimní partie pod oblečení, zažíváme o to větší pohlavní stud, pokud se před někým vyskytneme nazí. Zvláště se stydíme před jedinci opačného pohlaví a před těmi, kteří v nás vzbouzejí sexuální touhu. Více v tématu Pohlavní stud u dětí. Již poměrně malé holčičky experimentují při nejrůznějších nahodilých příležitostech, jak budou nositelé opačného pohlaví reagovat na jejich poodhalování, striptýz, nahotu či úmyslnou expozici genitálu. Mnohé tyto praktiky jsou již velice drsné a jemné koketování se stává přímým sváděním či sexuálním chováním v pravém slova smyslu.
Během koketování mohou vyzkoušet kupříkladu:
 • hraní si s klouboučkem či jinou pokrývkou hlavy
 • hraní si s tričkem, tílkem, vrškem od plavek, podprsenkou, cucání tkaniček,...
 • zvedání trička, tílka, šatiček či sukně nad pupík či nad úroveň bradavek
 • stydlivé přetahování trička dolů pod úroveň pasu
 • stahování kalhot, punčoch, legin ap. na boky i níže
 • hraní si s kalhotkami či plavkami, násilné vytahování, zařezávání do rozkroku,...
 • sezení s odkrytým klínem - bezproblémový výhled na kalhotky, roztažené pozice,...

Ukazování se při intimních činnostech nebo naznačování sebeukájení
Další velice drsnou metodou koketování, resp. přímého svádění, je taktika vzrušování partnera ukazováním se při intimních činnostech či naznačováním sexuálních myšlenek při činnostech, které mohou připomínat autoerotiku. Pro příklad uveďme:
 • česání - mírná forma, společensky přijatelná, koketováním je pouze v případě, že dívka soustředí pohled na muže, tváří se romanticky nebo se češe "smyslně"
 • líčení a používání rtěnky
 • používání parfému
 • smyslné natírání olejem či krémem
 • olizování prstů, smyslné lízání lízátka, zmrzliny ap...
 • pevné objímání stromů, tyčí ap...
 • sezení obkročmo na různých předmětech s vytvářením tlaku na perineum (tření by v tomto případě již nebylo koketování naznačováním, ale přímo masturbace)
 • hra s protáhlým předmětem připomínajícím penis - toto mohou být i podvědomé signály - strkání propisky do úst, hlazení tyče, vsouvání falického předmětu (tyčky, mobilu, penálu ap.) mezi stehna,...
 • močení, zvláště v přírodě, i ve stoje
 • rozvalování se v posteli, odkopávání se a ukazování intimních míst, polštář či peřina stisklá stehny, vrtění či mírné pérování v leže na břiše,...

Verbální komunikace
Koketka využívá také samozřejmě nástroje lidské řeči. Čím je starší, tím výrazněji a efektivněji. Malé holčičky jsou bezprostřednější a bezelstné, často mohou překvapit otevřenými a upřímnými vyznáními lásky. Mnohdy mají opravdu na mysli romantické zamilování - ovšem obvykle si pod tím nepředstavují nějaké sexuální aktivity. Mají chlapce nebo muže rády vždy maximálně do té míry, do jaké ze svého individuálního stupně psychosexuálního vývoje dosahují. Obvykle touží toliko po procházkách v doprovodu za ruku, po romantických objetích, pusinkách či líbání, "spaní" vedle sebe ap...
S postupným vyzráváním, zejména se zkušeností masturbace nebo nejpozději s nástupem puberty, začínají za téměř veškerou interakcí s protějškem vidět sexuální obsah. Z nejrůznějších zdrojů se učí slovníku flirtování, vyžívají se a doslova vzrušují různými dvojsmysly. Bohužel a ke své vlastní škodě používají i řadu vulgarismů. Pro upoutání se nebojí sáhnout i po urážkách a jiném popichování - jen aby na sebe upozornily. Pokud jsou dostatečně vyzrálé a vážně zamilované, mohou si broukat či vyloženě zpívat zamilované písně, předříkávat milostné básně ap... Velice je zajímá reakce partnera - čekají, zda a jak bude jejich koketování přijato a láska opětována.

Obrázek
odkaz a zdroj: live.drjays.com


VLÁKNO JE NYNÍ OTEVŘENO PRO PODNĚTNÉ OTÁZKY A SDÍLENÍ. Pokud reagujete na něco konkrétního, vždy uveďte vhodnou a krátkou citaci.
Uživatelský avatar
Neptun
Moderátor
Příspěvky: 467
Registrován: 2.1.2016 13:35:44
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1462 x
Oceněn: 1534 x
Kontaktovat uživatele:

Koketování holčiček pro přežití

Příspěvekod Neptun » 19.1.2017 23:23:14

Koketování holčiček jistě může mít charakter učení se komunikaci s budoucími potenciálními sexuálními až životními partnery. Je zde ale také méně romantická funkce koketování, a sice vlastně boj o holé přežití. Dcery jsou alespoň pro úspěšnější muže jaksi méně hodnotnými potomky. Nenesou v mnoha kulturách jméno rodu, problém je s titulem, děděním majetku, mají omezenou možnost získat významné postavení, schopnost zajistit rodiče ve stáří, atd. V naší současné emancipované západní společnosti si to neuvědomujeme, ale mít syna bývalo a mnohde na světě dosud je mnohem společensky a ekonomicky hodnotnější než mít dceru. Lze to vysledovat např. v Indii a v Číně na poměru pohlaví v populaci, zejména u mladých lidí. Chlapců a mladých mužů je i o 17 % více než dívek. Poslední dobou je mechanismem k získání mužského potomka kombinace prenatální diagnostiky a případné interrupce, pokud se ukáže, že embryo je ženského pohlaví. Dřív to však před narozením zjistit nešlo a tak se prostě o holčičky tolik nepečovalo a výsledek mohl být stejný.


Zdroj


Domnívám se, že koketování holčiček je obranným mechanismem proti dětské mortalitě, který se vyvinul v drsnějších dobách lidské evoluce. Děvčátko si u otce a jiných vlivných členů tlupy zajišťovalo pozornost a přízeň, která mu umožnila vyrůst do věku, kdy se o sebe dokázalo postarat i jinak.

Zpět na “D. SEXUALITA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů