Sertralin v psychiatrické léčebně

Osobní sdílení od členů, detailní popisy jejich životních osudů, vyprávění zajímavých příběhů, případně kazuistiky a příběhy z druhé ruky - příběhy zneužitých, životopisy slavných pedofilů ap.
Sertralin
Uživatel
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky a chlapci
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 150 x
Oceněn: 205 x

Příspěvekod Sertralin » 6.1.2017 16:50:01

Dlouho jsem přemýšlel, jestli se budu vůbec vyjadřovat ke svému pobytu v psychiatrické léčebně. Nebude lehké o tom psát. Myslím, že si zasloužíte vědět pravdu, a proto vás seznámím se svojí minulostí. Přesný důvod pokusu o sebevraždu nebudu uvádět, kvůli zachování anonymity. Sdělím vám akorát, že pedofilie nebyla jediným důvodem.

Bylo mi čtrnáct let a už jsem si plánoval dopodrobna, jak se zabiji, kdy to udělám a kde to provedu. Doslova jsem hltal každý článek o sebevraždách a jejich provedení. Nikomu jsem o svém plánování neřekl.
Nastal den D a já se chystal opustit tento svět. Šel jsem do přírody, abych minimalizoval riziko nalezení. Sedl jsem si na zem a vytáhl z igelitky láhev tvrdého alkoholu a krabičku s prášky na spaní. Všechny prášky z krabičky jsem postupně spolykal a zapil alkoholem. Nebyl jsem zvyklý konzumovat alkohol, musel jsem ho popíjet pomalu a po menších douškách. Spolykal jsem posledních pár tablet a lehl jsem si na trávu.
Probouzím se v sanitce, vidím rozmazané obličeje, jak se nade mnou sklánějí a snaží se mi vypumpovat žaludek. Jsem zesláblý, nedokážu se vůbec hnout, jsem zmatený a nedokážu normálně uvažovat. Opět usínám. Probouzím se v nemocnici napojen na nejrůznější přístroje. Jsem naštvaný, že mě někdo našel. Později se dozvídám, že mě našel nějaký pán, jak ležím vedle poloprázdné láhve alkoholu a prázdných platíček od prášků. Snažil se mě vzbudit, ale já jsem nereagoval, tak mi zavolal sanitku. Ležel jsem týden na JIPce, než mě přeložili do psychiatrické léčebny.
V léčebně mi dělali různá vyšetření a následně mi předepsali antidepresiva Zoloft a Oxazepam. Jednou za mnou přišla policistka a policista a vyptávali se za přítomnosti psychologa na nejrůznější otázky ohledně mého činu, aby vyloučili cizí zavinění. Často tam za námi chodily i různé instituce kvůli nejrůznějším terapiím (hudební terapie, výtvarná terapie, zvířecí terapie a autogenní trénink). Všechny terapie jsem navštěvoval a nemůžu si vynachválit ochotu personálu a příjemné vystupování. Nechovali se k nám jako k nějakým bláznům. Snažili se, abychom se odreagovali a alespoň na chvíli zapomněli, proč tam jsme.
Co se týče ostatních dětí, tak tam byly většinou dívky kvůli anorexii, pár jich tam bylo kvůli bulimii a jedna osmiletá dívenka tam byla kvůli velké hyperaktivitě. A s tou jsem si rozuměl ze všech nejvíce. Trávil jsem s ní poměrně hodně času a dalo by se říct, že to ona mi dala sílu žít - byla plná energie a pozitivní nálady. Zažil jsem s ní pár krásných chvil. Dalo by se konstatovat, že byla i mojí zkouškou udržet se na uzdě. Velmi se mi líbila. Za celou dobu pobytu jsem na ni ani jednou nesáhl, čemuž se divím, protože jsem ji nesčetněkrát chtěl obejmout, ale neudělal jsem to.
Na psychiatrickou léčebnu mám krásné vzpomínky, ale už se tam nechci vracet. Musím konstatovat, že mi antidepresiva dost pomohla a i přes jejich zápory jsem za ně rád. Myšlenky na sebevraždu už prakticky nemívám. Dnes už jsem na tom lépe a občas i zažívám radost ze života.
Sertralin
Uživatel

Příspěvekod Sertralin » 6.1.2017 18:33:19

Jestli chcete, můžete mi zde pokládat doplňující dotazy. Jen neodpovím na dotaz, kde jsem sehnal alkohol a léky na spaní. Někdo by toho mohl zneužít.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
Děkoval: 2286 x
Oceněn: 2149 x

Re: Sertralin v psychiatrické léčebně

Příspěvekod Asce » 6.1.2017 19:26:56

Sertralin píše:Jestli chcete, můžete mi zde pokládat doplňující dotazy...

Milý Sertraline!

Děkuji za sdílení, ke kterému ses odhodlal. Je vždy poučné podívat se tak říkajíc do hlavy soukmenovce. Jsme lidé různí, v něčem podobní - asi proto jsme zde členy, že - ale přeci jen asi ta různost převažuje. Přiznám se, že abych si mohl tvoje psychično vůbec nějak představit, docela mi v tvém vyznání chybí právě onen motiv toho, proč ses v tak mladém věku chtěl otrávit.

Motivy sebevraždy mohou být různé. Někdo tím křičí o pomoc: "Lidi, všímejte si mne", někdo vydírá, tak jako moje nevlastní matka, která tím definitivně přesvědčila (k mé celoživotní smůle) mého otce, aby si ji vzal, někdo proto, že to nemůže na světě vydržet bez bližního, o kterého třeba tragicky přišel, jiný z nešťastné lásky… Ať je motiv jakýkoliv - sobecký či naopak nějaká osamělá dušička už neví kudy kam, vždy je sebevražda či pokus o ni krokem chybným. No, teď jsem se trochu chytil do vlastní pasti - moje nevlastní matka by svůj čin, na kterém dramaticky vydělala, jistě hodnotila jinak. Nu, ale nenechme se touto osobou zmást, obecně platí to, co jsem řekl - člověk by měl své problémy aktivně řešit a ne před nimi "zavřít oči navždy".

Že se mi to hezky říká? Inu, neříká. Posuď můj úryvek z nedávné korespondence s jiným naším soukmenovcem:

"Podle mne by bylo nejlepší, kdyby sis uvědomil, že už se nedá nic dělat a tvůj osud není tak docela ve tvých rukách. Život je nakonec vždycky krásný. Jedna informace o mně jen pro tebe, taková, kterou jsem se ve Střípcích nepochlubil - asi okolo 16 jsem byl šíleně zamilovaný do jedné pubošky - já na gymplu, ona ještě na základce. A nebyl jsem vůbec schopen ji získat. Došlo to až tak daleko, že jsem se pokusil o sebevraždu - otravu Cyklonem B, který jsem již tehdy byl schopen jako špičkový chemik vyrobit z běžně dostupných látek. No, jak ta vůně hořkých mandlí pronikala celou místností, tak mi něco v hlavě přeskočilo, já utekl, takže se nakonec nic nestalo. Pointa: Když dnes potkám tu almaru (velkou skříň), která se z té původně překrásné dívky vyvinula již cca 5 let po oné příhodě, tak bych si nakopal do... Kvůli takové bych opustil tento svět a nepoznal nikdy Jíťu? Že mne to tehdy vůbec mohlo napadnout… Taková blbost…“
Snilko
VIP člen
... ve věku od: 2
Děkoval: 1663 x
Oceněn: 381 x

Příspěvekod Snilko » 6.1.2017 19:46:59

Sertralin. Nemal si to jednoduché, keď si sa už v takom mladom veku chcel vzdať života. Veď si bol ešte dieťa. Depresia dokáže byť veľmi zákerná. Ale nehovorím, že v tvojom prípade to bola depresia. To vieš len ty, aký bol dôvod.
Možno keby si mal pri sebe niekoho blízkeho, komu by si sa mohol zdôveriť, nemuselo to mať taký priebeh.

Držím ti palce, aby sa ti to všetko negatívne, čo si prežil, už nikdy nevrátilo späť.
Angelo
Uživatel
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 20
Děkoval: 256 x
Oceněn: 332 x

Příspěvekod Angelo » 6.1.2017 23:42:06

Velice zajímavé, i když i smutné. Ale je dobře, že jsi tu dál mezi námi. :)
Já mám na tebe dvě otázky, z nichž jednu nečekanou a to, v čem spočívala hudební teorie? Hráli jste na hudební nástroje?
A pak druhou otázku, u mě obvyklou, jestli jsi tu osmiletou dívku viděl nahatou?
Sertralin
Uživatel

Příspěvekod Sertralin » 7.1.2017 19:02:59

Angelo píše:...Hráli jste na hudební nástroje?
...jestli jsi tu osmiletou dívku viděl nahatou?

Přišla k nám paní s hudebními nástroji, každý si vybral nějaký nástroj, vymyslel rytmus a ostatní museli ten rytmus zopakovat.

Tu dívku jsem nahou neviděl. Byli jsme sice několikrát sami, ale jak už jsem psal, ani jsem se jí nedotkl.
Snilko
VIP člen

Příspěvekod Snilko » 9.1.2017 17:04:04

Nevidel si ju ani v spodnom prádle?
Sertralin
Uživatel

Příspěvekod Sertralin » 9.1.2017 18:29:33

Snilko píše:Nevidel si ju ani v spodnom prádle?

Viděl jsem ji pouze ve volném pyžamu s krátkými nohavicemi.
Snilko
VIP člen

Příspěvekod Snilko » 9.1.2017 20:51:28

Život si treba ceniť, nech už je akýkoľvek. Je len tvoj a je len jeden, aj keď nieje úplne ideálny. V živote je málo čo ideálne.
To, že si tu ostal s nami, ti dáva šancu kochať sa pohľadom na krásne dievčatká +flirt+
Prejem ti veľa zdaru a hlavne optimizmu do ďalšieho života.

Ešte pár otázok...
Môžeš opísať, ako vyzeralo to dievčatko v liečebni?
Plakávalo, že chce ísť domov, alebo tam bola spokojná?
Sertralin
Uživatel

Příspěvekod Sertralin » 9.1.2017 21:15:17

Snilko píše:Môžeš opísať, ako vyzeralo to dievčatko v liečebni?
Plakávalo, že chce ísť domov, alebo tam bola spokojná?

Měla blonďaté vlásky po ramena, její očka byla hnědá, rty měla plnější, její postava celkově vypadala křehce a čistě, voněla jako rozkvetlá růže a hlas měla jemný jako anděl.
Plakala jen jednou - když se dozvěděla, že ji propustí skoro o měsíc později. Tehdy byla velmi smutná a mě jí bylo líto.
Snilko
VIP člen

Příspěvekod Snilko » 11.1.2017 1:29:24

Sertralin píše:Měla blonďaté vlásky po ramena, její očka byla hnědá, rty měla plnější, její postava celkově vypadala křehce a čistě, voněla jako rozkvetlá růže a hlas měla jemný jako anděl.

Podľa opisu to musel byť naozaj anjelik :) Čím to je, že malé deti tak krásne voňajú? A pritom nepoužívajú žiadne voňavky. Na túto tému by si mohol začať písať samostatné vlákno.
Sertralin
Uživatel

Tak trochu životopis

Příspěvekod Sertralin » 29.1.2017 20:50:43

Jsem zvláštní člověk - jak chováním, tak i emocemi, a proto jsem se rozhodl něco více o sobě napsat, abyste mě alespoň částečně pochopili.

Začnu asi tím, že jsem před pobytem v PL aktivně působil jako administrátor v jedné tajné skupině, která se zabývala úzkostmi, depresí a částečně i bipolární poruchou. Bylo nás tam asi kolem dvaceti členů, které jsem si "proklepl", než jsem je tam pozval. Byl jsem velmi důsledný v tom, aby se citlivé informace ze skupiny nevynášely ven. Vážil jsem si svých členů, oceňoval jsem hlavně jejich důvěru vůči mé osobě. Byl jsem v naší skupině nejmladší a měl ta nejvyšší práva, a proto ještě více obdivuji jejich důvěru. Psali jsme si často dlouho do noci a rozebírali dopodrobna naše radosti i strasti. S některými jsem si i volal.
Asi měsíc po hospitalizaci jsem předal administrátorská práva někomu jinému a přestal jsem tam chodit, chtěl jsem za svou minulostí udělat tlustou čáru. Nedávno jsem se tam po třech letech znovu přihlásil ze zvědavosti. Pročítal jsem si starší příspěvky a narazil jsem i na své rady, jak zvýšit produkci neurotransmiteru serotoninu a zlepšit si tím alespoň částečně náladu. Nejvíce jsem doporučoval konzumaci hořké čokolády, pití odvaru z třezalky tečkované a poslech relaxační hudby.

Možná jsem přecitlivělý člověk, jakékoli násilí pácháné na dětech a zvířatech prožívám velmi emotivně. Nedokážu číst ani životní příběhy ohledně zneužívání, dokážu se vcítit do role oběti a částečně si dokážu představit jaké to je. Dítě bych nezneužil ani kdyby si to samo přálo. Nejde mi ani tak o to, že to je ilegální. Cítím v sobě, že by to nebylo správné. Mám sice stažené jen legální fotografie, ale i tak jsem zhnusen sám sebou. Nelíbí se mi, co u těch fotek provádím, ale nějak svůj pud ventilovat musím. Mohu s klidným svědomím říct, že kdyby se mnou v posteli spalo nahé dítě, tak kromě erekce, by se nic víc nestalo. Možná bych ji/ho pohladil po vlasech a dal polibek na čelíčko.
Dreanor
Uživatel
... až do věku: 8
Děkoval: 182 x
Oceněn: 139 x

Re: Tak trochu životopis

Příspěvekod Dreanor » 30.1.2017 17:39:59

Zajímavé zveličení...
Pokud se nemýlím, tak ta "tajná" skupina byla pouze skupinou na facebooku a k tomu ještě veřejně přístupná. Tedy členství sice podmíněné možná bylo, ale každý uživatel si tu skupinu mohl dohledat a vidět příspěvky přijatých členů.

Vlastně bych ani nereagoval, každopádně tvůj zveličený popis té "tajné" skupiny nemohl zůstat bez mé odezvy.
Sertralin
Uživatel

Re: Tak trochu životopis

Příspěvekod Sertralin » 30.1.2017 17:48:24

Skupina je skutečně tajná a není dohledatelná, má dvouslovný název. Asi sis to spletl s jinou skupinou, která je skutečně veřejná a jsem jejím členem. Jsem členem více takových skupin, ale tu jednu, kterou jsem založil, nevyhledáš.
Sertralin
Uživatel

Hnusím se sám sobě

Příspěvekod Sertralin » 5.2.2017 9:32:47

Mírně rozeberu svoji BL část. Popravdě nemám rád svou BL část a hnusí se mi. Jenže neovlivním, co se mi líbí - dokážu to pouze potlačit. Možná budu částečně ovlivněn římskokatolickou církví a Biblí, kde homosexualita je považována za hřích. Já sice nejsem fanatik, ale zastávám pár křesťanských názorů. Homosexualitu považuji jako něco hříšného a nečistého, ale dokážu ji u ostatních tolerovat. Je zajímavé, že u klasické pedofilie nic takového nepociťuji. Četl jsem několikrát Bibli, ale nikdy jsem tam nenarazil na zmínku o pedofilii, zatímco o homosexualitě tam je psáno.

Když jsem se registroval, tak jsem se nejprve ani nechtěl přiznávat k tomu, že jsem bisexuální. Ale nechtěl jsem to v sobě potlačovat. Nelíbí se mi to, ale musím se s tím smířit.

Kdybych se někomu chtěl svěřit s pedofilií, tak bych se nejspíše nepřiznával k tomu, že se mi kromě dívenek líbí i chlapci, jelikož se za to velmi stydím a hnusí se mi takové myšlení. Myslím si, že depresivní porucha je částečně trestem za to, že mám takové "nečisté" myšlenky. Uvědomuji si, že si zasloužím trest a přijímám ho v podobě psychické poruchy. Nejsem sice nebezpečný pro ostatní, ale někdy bývám nebezpečný sám sobě. Třeba včera jsem si zapomněl vzít antidepresivum a měl jsem velmi silné nutkání něco si udělat. Byl jsem doma sám a měl jsem k tomu dostupné prostředky.

Možná vás bude zajímat, jak to vlastně máme - jestli se nám líbí obě pohlaví stejně nebo touha po jednom převažuje. Většině bisexuálních jedincům se líbí jedno pohlaví více než druhé, ale jsou i tací, kterým se líbí obě stejně. Mně více vzrušují dívenky než chlapci.
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1716 x
Oceněn: 5883 x

Re: Hnusím se sám sobě

Příspěvekod Plyšáček » 5.2.2017 10:27:25

Sertralin píše:Myslím si, že depresivní porucha je částečně trestem za to, že mám takové "nečisté" myšlenky. Uvědomuji si, že si zasloužím trest a přijímám ho v podobě psychické poruchy. Nejsem sice nebezpečný pro ostatní, ale někdy bývám nebezpečný sám sobě.

Milý, drahý Sertraline.
Člověk má obvykle jednu převažující sexuální variaci. Přesto je v jeho sexuologickém profilu v jistém nepatrném množství zastoupeno mnoho ostatních sexuálních variací. Ty netradiční a neobvyklé jsou vlivem výchovy a společenských stereotypů potlačovány. Některé mohou být naopak vlivem nabytých zkušeností ze zdánlivě nahodilých prožitků zvědoměny a aktivovány.
Ty jsi natolik senzitivní, že si uvědomuješ i svoji homosexuální stánku. Sám ale píšeš, že je zastoupena v nižší míře, než ta heterosexuální. Každý to máme jinak a každý to máme přesně tak, jak to MÁME mít. Každý člověk je jedinečný a je předurčen k jedinečným prožitkům. A ostatním má v kosmické hře přinášet jedinečné zkušenosti.

Depresivní porucha není trestem za nic. Je to název pro tvůj z vnějšku odhadovaný aktuální psychický stav. Jediné, o co jde, je to, že nemiluješ a nepřijímáš sám sebe takového, jaký jsi - jak píšeš, že se "hnusíš sám sobě". Prosím přijmi se, obejmi sám sebe a začni se milovat. Já tě mám rád. V naší komunitě jsi našel své místo a jsi pro ostatní přínosem i přítelem.
+dej_srdce+
Snilko
VIP člen

Příspěvekod Snilko » 5.2.2017 11:20:47

Sertralin píše:Myslím si, že depresivní porucha je částečně trestem za to, že mám takové "nečisté" myšlenky. Uvědomuji si, že si zasloužím trest a přijímám ho v podobě psychické poruchy.

Sertralin, teba neničí to, že si aj BL, ty máš psychické problémy z toho, že táto spoločnosť je nastavená na určitý "štandard" a ten, kto sa z neho vymyká, je vytláčaný zo spoločnosti a netolerovaný. Takže si myslím, že ťa ničia len tie zbytočné predsudky, ktoré má táto spoločnosť zavedené.

Vykašli sa na predsudky. Každý z nás je jedinečný. A začni MILOVAŤ SVOJ ŽIVOT a brať seba takého, aký si.

Napríklad ja som raz išiel do obchodu, mal som asi 14 rokov, a tam som uvidel jedného veľmi krásneho asi 10 ročného chlapčeka. Bol tam s rodičmi. Ja som išiel skoro do kolien. Nehorázne krásny, normálne ma eroticky priťahoval. Ale potom som ho už nikdy nevidel. A stále som presvedčený GL a nikdy to ani inak nebude. Nepovažujem sa ani za bisexuála, ale ten chlapček ma jednoducho dostal. A som rád, že som ho mohol vtedy aspon na chvíľku vidieť :) Je to pekná spomienka. A vôbec to nevnímam ako niečo negatívne na mojej osobnosti. Jednoducho bol tak krásny, že som sa do neho zamiloval.

Sertralin, začni seba brať takého, aký si, a vykašli sa na konvencie. Prijmi sám seba. Držím palce, nech sa ti to darí. ++v++ Ja som si tiež prešiel rôznymi obdobiami, asi ako každý, kto nie je väčšinovo orientovaný.

Pedoniu a nás tu máš práve na to, aby si sa mohol vypísať z toho, čo ťa trápi.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
Děkoval: 2286 x
Oceněn: 2149 x

Příspěvekod Asce » 5.2.2017 14:15:34

Milý Sertraline!

Plyšáček rozebral tvé sdílení krásně. Já bych to ale zkusil zase trochu z materialistického soudku. Takového toho, který je uložen ve sklepení mysli…

Sertralin píše:Popravdě nemám rád svou BL část a hnusí se mi. Homosexualitu považuji jako něco hříšného a nečistého. Jenže neovlivním, co se mi líbí - dokážu to pouze potlačit.

Samozřejmě tě neznám, natož do hloubky, je tedy ošemetné činit nějaké dalekosáhlé závěry. Nicméně viděl bych v tvém případě i takovou možnost, že nejsi ani tak bisexuální, jako prostě a jednoduše velmi sexuálně neuspokojený. Zde bych odkázal na poměrně běžnou věc, kdy například v dlouhodobě zcela odloučených vojenských jednotkách je možno po nějakém čase detekovat desítky procent homosexuálů. Ve skutečnosti tomu tak není, ale apetit si prostě našel náhradní objekt svého uspokojení. Jakmile se vojáci dostanou do přirozeného prostředí, je najednou po homosexualitě (s výjimkou těch jedinců, kteří byli skutečně homosexuální, avšak předtím to v sobě nerozpoznali).

To, jak píšeš, že jsi více na dívky a navíc tvá „BL“ část se ti hnusí, mne k výše uvedené úvaze přímo svádí. Tedy pokud jsi obzvláště neuspokojen, vloudí se do apetitu i chlapci - po následné masturbaci, kdy se sexuální napětí částečně uvolní, již v představách zbydou jen dívky a chlapci se ti začnou protivit. Po nějaké době, kdy apetit nanovo vzroste na vysokou míru, opět dostáváš chuť v podstatě na kohokoliv, nato se znovu uvolníš masturbací, BL choutky vymizí – a takto se to více méně opakuje stále dokola…

Ještě bych dodal jednu věc, kterou považuji za důležitou. U průměrného muže masturbace nevede k vynulování potřeb, jako je tomu u běžné ženy. Tato skutečnost má dalekosáhlé společenské konsekvence, kterými se na tomto místě nebudu zabývat. Pro nás je v tuto chvíli důležité, že svou situaci musíš řešit, protože masturbace nestačí a po nějakém čase bys skutečně mohl být nebezpečný sobě nebo svému okolí.

Sertralin píše: Četl jsem několikrát Bibli, ale nikdy jsem tam nenarazil na zmínku o pedofilii, zatímco o homosexualitě tam je psáno.

Vztah mezi mužem a ženou je normální, protože je dán samotnou přírodou. Kdo to přesně je žena, není v bibli popsáno. Z jednoduchého důvodu – ženskost, v sexuálním slova smyslu, je dána zejména genetickou výbavou dotyčné (predispozicí k rychlosti vyspívání), ale souvisí i s kvalitou výživy, apod. Proto ženou může být osoba ženského pohlaví různého věku. To až „moderní“ společnost si ulehčila situaci a stanovila ostrou věkovou hranici. Je třeba neubližovat (širší výklad zhutnělého 5. Přikázání Božího, které zní „Nezabiješ!“). Když toto spojíš dohromady, vyjde ti z toho, že dle Boha ti nic nebrání mít za partnerku jakkoliv starou (mladou) dívku, avšak nesmíš jí ublížit – tedy s případným sexem je třeba vyčkat, až bude dívka způsobilá (Bible toto nijak dále neupřesňuje).

Zde bych opět učinil důležitou poznámku. Pokud se řečenému zpronevěříš, Boží mlýny melou pomalu, avšak ty světské značně rychle a často velmi tvrdě.

Sertralin píše:Myslím si, že depresivní porucha je částečně trestem za to, že mám takové "nečisté" myšlenky. Uvědomuji si, že si zasloužím trest a přijímám ho v podobě psychické poruchy.

Bipolární afektivní porucha není žádným trestem, ale nemocí, kdy je organismem chybně kontrolována produkce jistého neurotransmiteru. Tato nemoc se projevuje změnami chování dotyčného jedince, které jsou popsatelné např. grafem funkce y=k*x*sin(k*x^2), kde k je individuální konstanta (Asceho pozorování). Křivka je periodická, tedy chování se mění cyklicky z manického do depresivního. Perioda je nejprve dlouhá (začíná v rocích), ale neustále se zkracuje, přičemž navíc dochází ke zvětšování amplitudy. Vzhledem k tomu, že v počátečních fázích, jak bylo řečeno, je perioda změn dlouhá a amplituda nízká, často nebývá nemoc okolím postiženého včas rozpoznána. Další záludností je to, že v období plusových vrcholových partií křivky se dotyčný jedinec cítí skvěle, takže nepociťuje důvod k léčbě, která navíc tuto jeho psychickou pohodu významně snižuje (tak jak se jej snaží dostat k ose x grafu, tj. k normálu). V pokročilejších stádiích choroby jsou výkyvy chování prudké, osobnost se mění řádově jen ve dnech či dokonce ještě v kratším intervalu. Taková osoba je zcela nevyzpytatelná.
Plusové fáze se podobají opojení narkomana po dávce heroinu – snížená citlivost k bolesti, chladu, malá potřeba jídla a pití, minimální potřeba spánku (2 – 3 hod. denně), vysoká produktivita (avšak s velkou nepřesností), nesoustředěnost, nutkání neustále se něčím zabývat, minimální sebekontrola, běžné je překračování mezí všeho druhu, přeceňování svých sil i své osoby, pohrdání blízkými.
Naopak v mínusových částech grafu, tedy v depresivní části – zpomalené reakce, nechuť k jakémukoliv pohybu, pomalost, neplnění běžných společenských povinností, vysoká potřeba spánku, pocit, že dotyčnému všichni ubližují, nikdo mu nerozumí, bližní pro něj nic nedělají, pitvání se ve vzpomínkách, přičemž i sebemenší či jen zdánlivé ublížení někým je vyhodnocováno jako obrovský problém až nenávist, sklon k sebevraždě.

Nemoc je geneticky predispoziční. Tedy je uložena v genech, ale propukne jen při nějaké inicializaci – šok, dlouhodobý stres, apod. Je bezpodmínečně nutné ji léčit. To ovšem není jednoduché. Mnoho k tomu určených lékařů – psychiatrů to neumí, ačkoliv by měli umět, nebo nevěnují pacientovi dostatek péče, či dokonce bez ohledu na potřeby léčeného aplikují léky od spřízněného výrobce. Najít takového psychiatra, který nespadá do uvedených kategorií, je jako výhra v loterii. Bohužel, vím, o čem hovořím… Přesto je nezbytné léčbu – vlastně celoživotní – nasadit a dodržovat.
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1716 x
Oceněn: 5883 x

Příspěvekod Plyšáček » 5.2.2017 14:51:56

Asce, popsal jsi to Sertralinovi zajímavě. Vůbec tedy nevím, kde jsi přišel na vzoreček, jakou roli tam hraje Asce jakožto pozorovatel a co je proměnnou x. To máš z vlastních výzkumů nebo z vědeckých pramenů?

Jinak jsem přesvědčen, že onemocnění psychického rázu nemusí být nutně celoživotní. Vše je možné a zázraky se stále dějí. I bez moderní medicíny. Často ty největší duševní problémy vznikají až z drog, které nazýváme léky. Právě ty tebou kritizované farmaceutické koncerny se mohou z názorů na celoživotní nutnost konzumace léků radovat. Někdy jen stačí jít ven, lehnout si do trávy, vycákat se ve studeném potoce i jinak...

Velice mě však zaujalo tvé moudré zamyšlení nad zralostí ženy. Nesmírně podnětné. Bohužel současná legislativa asi těžko zohlední odvěkou pravdu. A také kdo by posuzoval, zda dívka byla či nebyla zralá či dozrálá... Máme to holt těžké...
Sertralin
Uživatel

Příspěvekod Sertralin » 5.2.2017 15:18:04

Asce píše:Nicméně viděl bych v tvém případě i takovou možnost, že nejsi ani tak bisexuální, jako prostě a jednoduše velmi sexuálně neuspokojený.
To, jak píšeš, že jsi více na dívky a navíc tvá „BL“ část se ti hnusí, mne k výše uvedené úvaze přímo svádí. Tedy pokud jsi obzvláště neuspokojen, vloudí se do apetitu i chlapci - po následné masturbaci, kdy se sexuální napětí částečně uvolní, již v představách zbydou jen dívky a chlapci se ti začnou protivit. Po nějaké době, kdy apetit nanovo vzroste na vysokou míru, opět dostáváš chuť v podstatě na kohokoliv, nato se znovu uvolníš masturbací, BL choutky vymizí – a takto se to více méně opakuje stále dokola…
Takhle to nemám. Neprotiví se mi chlapci a po masturbaci moje láska k nim nezmizí. Pouze se snažím omezit pomyšlení na ně a postupně promazávám fotografie chlapců. Ještě se mi nestalo, že bych měl "chuť" v podstatě na kohokoliv. Chlapci se mi vážně líbí a vzrušují mě, ale snažím se to potlačovat.

Asce píše:Pro nás je v tuto chvíli důležité, že svou situaci musíš řešit, protože masturbace nestačí a po nějakém čase bys skutečně mohl být nebezpečný sobě nebo svému okolí.
Toto si nemyslím. Psal jsem už tolikrát, že se mi hnusí i dobrovolné zneužití, nedokázal bych ublížit živé bytosti. Nebezpečný jsem jen sám sobě.

Asce píše:Bipolární afektivní porucha není žádným trestem, ale nemocí, kdy je organismem chybně kontrolována produkce jistého neurotransmiteru.
Zajímavě popsané, ale je to jiná porucha, než kterou mám já. Mám pouze depresivní poruchu, která je zapříčiněna nedostatkem neurotransmiteru serotoninu. Ale považuji to jako určitý trest. Antidepresiva, která užívám, fungují na bázi inhibitoru zpětného vychytávání serotoninu (SSRI).
Při Bipolární poruše se střídá mánie s depresí. U mě se mánie ještě neprojevila, mám tedy jen deprese, pouze se střídá její intenzita.

Zpět na “ŽIVOTNÍ PŘÍBĚHY”