Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Kňazi v Austrálii zneužívali deti

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 319
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2628 x
Oceněn: 648 x
Kontaktovat uživatele:

Kňazi v Austrálii zneužívali deti

Příspěvekod Snilko » 7.2.2017 1:18:15

Deti údajne pohlavne zneužívalo až sedem percent katolíckych kňazov (topky.sk)



SYDNEY - Z pohlavného zneužívania detí v rokoch 1950-2010 je v Austrálii podozrivých dovedna sedem percent katolíckych kňazov. Vyplýva to z vôbec prvej správy o pohlavnom zneužívaní v austrálskej katolíckej cirkvi, ktorú dnes zverejnila austrálska štátna komisia vyšetrujúca prípady pedofílie na cirkevných školách a v ďalších inštitúciách.

Austrálska kráľovská komisia vznikla v roku 2013 a odvtedy prešetruje reakcie katolíckej cirkvi a ďalších ustanovizniach na pohlavné zneužívanie detí. Poverené osoby robili v jej mene v uplynulých rokoch rozsiahly prieskum medzi orgánmi katolíckej cirkvi.

Zistili, že v rokoch 1980-2015 nahlásilo dovedna 4444 ľudí, že boli austrálskou katolíckou cirkvou pohlavne zneužívaní. K ich sexuálnemu zneužívaniu údajne došlo vo vyše 1000 katolíckych inštitúciách. Väčšina obetí boli chlapci (až 78 percent), ktorých vek bol v priemere 11,6 roka. Priemerný vek zneužívaných dievčat bol 10,5 roka.

"Tieto čísla sú šokujúce, žalostné a neobhájiteľné," reagoval dnes na správu Francis Sullivan, riaditeľ Rady pre pravdu, spravodlivosť a uzdravenie - úradu, ktorý austrálska katolícka cirkev založila v reakcii na vyšetrovanie zneužívania. Dodal, že zverejnené údaje poukazujú na "obrovské zlyhanie", ktorého sa cirkev pri ochrane detí dopustila.

Vyšetrovanie komisie pozorne sleduje i samotný Vatikán a vlani v rámci neho vypovedal aj austrálsky kardinál George Pell, ktorý je v súčasnosti jedným z najbližších spolupracovníkov pápeža Františka. Viacerí prominentní predstavitelia austrálskej katolíckej cirkvi by mali vypovedať v nasledujúcich týždňoch. Konečnú správu o pohlavnom zneužívaní detí sa komisia chystá zverejniť koncom tohto roka.
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 319
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2628 x
Oceněn: 648 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Kňazi v Austrálii zneužívali deti

Příspěvekod Snilko » 8.2.2017 1:11:12

Pre porovnanie: Keby v celej republike boli deti zneužívané rovnako ako v cirkevnej sfére v Austrálii, znamenalo by to, že 7 ľudí zo sto by boli zneužívatelia. Je to dosť vysoké číslo.

Nie som zástancom ani odporcom cirkvi. Ale z vyššie uvedeného mi vyplýva, že ľudia z cirkvi najviac zneužívajú deti. Pritom práve oni by mali byť vzorom pre ostatných. Verím tomu, že sa všetky veci neprevalili a ani neprevalia - to, čo vyšlo najavo, je len špička ľadovca.

Na druhej strane oni ostávajú akosi nepotrestaní. Občas, keď sa niečo prevalí, tak sa to veľmi dlho vyšetruje a nakoniec sa to ututlá. Ten, kto zneužíva, je následne preložený do iného "revíru" a tam môže pokračovať v zneužívaní nových ovečiek. Ešte som nepočul o tom, že by nejaký kňaz išiel do basy za zneužívanie. Vyzerá to tak, že majú svoje zákony.

To, čo som tu napísal, je len môj osobný názor. Je možné, že sa v niečom môžem mýliť, ale takto to vidím ja.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 871
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2928 x
Oceněn: 3072 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Kňazi v Austrálii zneužívali deti

Příspěvekod Asce » 8.2.2017 11:52:00

Milý Snilko!

Musíme si uvědomit, že k jakémukoliv konání dochází s nejvyšší četností tam, kde jsou k tomu podmínky. Je tedy logické, že ke zneužívání dětí bude nejvíce docházet právě v církevních sborech, ale i školách a jistě i v některých rodinách. Jsou tam totiž dospělí pohromadě s mnoha dětmi a navíc vůči nim figurují jako významná autorita. Naproti tomu třeba v takovém autoservisu bude zneužívání dětí jistě minimální. Je tedy zapotřebí dané informace číst v tomto kontextu. Tedy to, že v církevních sborech je míra zneužívání mnohem vyšší než v průměrné společnosti jako celku, je zcela logické a víceméně je taková informace podaná novinářem bezcenná. Jen to prostě lépe prodává noviny...

Je to podobné, jako když jsem před časem zaznamenal údiv nějakého novináře nad strukturou odhalených sdílečů dětské pornografie. Rozohňoval se nad tím, že ve skupině byli nejen dělníci, ale i učitelé, lékaři, úředníci, lidé chudší i bohatí... Pro mne je zase s podivem, proč se dotyčný nerozohnil třeba nad tím, že mezi dělníky, stejně jako učiteli, lékaři i úředníky, lidmi chudšími i bohatšími, nalezneme takové, kteří mají modré oči. Prostě pedofilie, ale i barva očí a nesmírně mnoho dalších vlastností, jsou dané geneticky, a je tedy samozřejmé, že tyto lidi pak nalezneme na různých společenských pozicích, neboť ty jsou geneticky podmíněny přeci jen méně.

Při posuzování vyšetřování a trestů bych radil velkou obezřetnost. Ve velkém procentu případů je pro dítě skutečně nejškodlivější právě ono vyšetřování - kdy musí rozebírat, co přesně se dělo. I když ve vyspělých zemích se vyšetřovací metody významně zlepšily, i tak platí, co jsem uvedl. A to nemluvím o zemích, kde ony metody vyšetřování této trestné činnosti nejsou tak propracované. Ne nadarmo nejeden psycholog radí u méně závažného zneužívání nechodit s tím za policií, ale vyřešit to jinak (samozřejmě zejména tak, aby ono závadné chování již nemohlo pokračovat). Jeden náš význačný psycholog dokonce výslovně řekl (mluvil o problému v rodině), že pro dítě je je leckdy psychicky méně traumatizující lehké zneužívání, než následné vyšetřování s odebráním z rodiny.

Dále si musíme uvědomit, že vztah mezi mužem a ženou, jež je založený na vzájemné lásce, se neprotiví Bohu ani v případě, kdy je dívka mladší, než zákonem stanovená mez. Toto se příčí pouze zákonům dané země - které navíc nejsou ani na celém světě z hlediska této meze stejné, a to ačkoliv ve všech kulturně vyspělých zemích je člověk chápán rovnocenně.

Proto mně přijde logické, že nejprve se církev snaží vyřešit věc citlivě, s ohledem na zúčastněné, a teprve pokud shledá, že šlo o chování, které je i z hlediska mravnosti boží nepřijatelné (homosexualita, násilné činy, promiskuita,...), předá věc k řešení úřadům.

Vždy je zapotřebí mít na paměti, co je žádoucím cílem. Zda co nejvyšší prospěch dítěte, anebo za jakoukoliv cenu potrestat to, co je v zákoně uvedeno jako trestné. Samozřejmě, že v řadě případů jdou obě věci ruku v ruce, avšak nemusí tomu tak být vždy - a tady bych já osobně upřednostnil to dítě, i za cenu toho, že něco zůstane nepotrestáno.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host