Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Znásilnění je přehlíženou epidemií

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Znásilnění je přehlíženou epidemií

Příspěvekod Plyšáček » 7.3.2017 9:47:18

Znásilnění je přehlíženou epidemií, míní studie. Kritizuje i Evropu (idnes.cz)Znásilnění je v mnoha zemích stále považováno pouze za morální přečin a opomíjí se jeho násilná podstata. Vyplývá to ze studie organizace Equality Now. Nelichotivě z průzkumu překvapivě vycházejí také evropské země jako Belgie, Řecko či Nizozemsko. V krajním případě následky znásilnění dohání oběti až k sebevraždě.

Znásilnění je podle zprávy Equality Now přehlíženou globální epidemií, která tíží miliony žen a dívek po celém světě. V mnoha zemích zcela chybí zákony, které by chránily oběti znásilnění, což vysílá jasný signál násilníkům. Podle Světové zdravotnické organizace 35 procent žen zažilo fyzické nebo sexuální násilí. 120 milionů dětí bylo v průběhu dospívání nuceno k sexu.
Znásilnění manželem je legální v 10 zkoumaných oblastech z celkových 73 členských států OSN, na které se zaměřil aktuální průzkum. „Průzkum jasně ukazuje, že ženy nemají před zákonem stejná práva jako muži,“ sdělila serveru The Guardian autorka studie Antonia Kirklandová.
Vůbec nejhorší je podle ní situace v zemích, kde se mohou sexuální násilníci vyhnout trestu manželským svazkem s obětí. Připomíná tragický případ Maročanky Aminy Filaliové. Ta byla znásilněna v šestnácti letech. Rodina ji nutila do svazku s útočníkem, aby se vyhnula opovržení ze strany veřejnosti. Filaliová však manželství odmítala a spáchala sebevraždu. Případ odstartoval legislativní změny, které v Maroku schválili i díky nátlaku nevládních organizací, píše server al-Džazíra.

Kritika padá i na evropské země
Studie dále uvádí, že v mnoha zemích jsou výrazně nižší tresty za placený sex s nezletilými v porovnání s ostatními případy sexuálního násilí na dětech. Příkladem může být Indonésie, kde v případě znásilnění nezletilého hrozí útočníkovi až 15 let vězení, za placený sex pouhých pět let.
V 15 zkoumaných oblastech včetně Belgie, Nizozemska či Lucemburska je sexuální násilí podle studie stále považováno spíše za morální přečin než regulérní násilný akt. Velkým problémem je také fakt, že soudy v celé řadě zemí včetně Španělska přikládají u případů znásilnění velkou váhu chování oběti.
Nejhůře jsou na tom africké státy. Zpráva zmiňuje případ ze Sierra Leone, kde šestnáctiletá dívka Samantha musela sloužit svému učiteli. Výměnou za dobré známky mu domů nosila vodu, kde ji učitel znásilňoval. Samantha otěhotněla, ale i přes nátlak rodičů agresor potrestán nebyl a dál působí na jedné z místních škol. Dívka naopak musela školní lavice opustit.
Zpráva upozorňuje, že oběťmi znásilnění jsou také muži a chlapci. Studie se však zaměřuje na ženské oběti, protože ženy v mnoha případech narážejí na diskriminační zákony.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3064 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Znásilnění je přehlíženou epidemií

Příspěvekod Asce » 7.3.2017 10:30:02

Nemohu si pomoci (a proto si nepomáhám, neb to pak není účelné), ale vždy, když čtu podobné články, tak se mi na jazyk dere otázka: "Tak, 'neziskovky', kolik peněz zase po nás chcete tentokrát?"

V článku se píše:...Studie dále uvádí, že v mnoha zemích jsou výrazně nižší tresty za placený sex s nezletilými v porovnání s ostatními případy sexuálního násilí na dětech. Příkladem může být Indonésie, kde v případě znásilnění nezletilého hrozí útočníkovi až 15 let vězení, za placený sex pouhých pět let.
Hm, ale mně to tak přijde správné - tedy že za násilný zakázaný sex je přísnější trest než za nenásilný zakázaný sex.

V článku se píše:V 15 zkoumaných oblastech včetně Belgie, Nizozemska či Lucemburska je sexuální násilí podle studie stále považováno spíše za morální přečin než regulérní násilný akt.
Tak jakékoliv vynucování sexu je jistě špatné. Ovšem k tomu snad nepotřebujeme nějaké studie. Na druhou stranu pořád marně čekám na nějakou ženu odsouzenou za "neustálé bolesti hlavy". Muži a ženy mají obecně mnoho odlišností. Jednou z nejnápadnějších je, že muži mají tendenci své problémy řešit fyzickým násilím, zatímco ženy psychickým - pomalým a vytrvalým duševním týráním své oběti, přičemž bezdůvodné odpírání partnerského sexu je tou nejběžnější metodou. Jenže zatímco na muže zde máme plno "neziskovek", na "bolesti hlavy" ani jednu.

V článku se píše:Velkým problémem je také fakt, že soudy v celé řadě zemí včetně Španělska přikládají u případů znásilnění velkou váhu chování oběti.
Opět si nemohu pomoci, ale i toto mi přijde jako naprosto v pořádku. Takto je tomu přeci u všech trestných činů - a správně. Například pokud mi někdo ukradne peněženku, je to pochopitelně vždy trestný čin. Ovšem je dost velký rozdíl v tom, jestli jsem ji měl volně položenou v restauraci na stole, přičemž jsem si pak odskočil na záchod (tedy choval jsem se lehkovážně a nepoctivce doslova k činu vybídl) anebo zda jsem ji měl nenápadně v náprsní kapse, ale na oné toaletě na mne někdo vytáhl pistoli (zde jsem se choval přiměřeně okolnostem, přesto jsem byl okraden, resp. oloupen).
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 317
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2614 x
Oceněn: 645 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Znásilnění je přehlíženou epidemií

Příspěvekod Snilko » 7.3.2017 13:47:26

Toto je pre mňa nepochopiteľné a vždy bude. Ako môžeme opovrhovať niekým, komu bolo ublížené? Skôr si myslím, že opovrhovať by sme mali tým agresorom, ktorý ublížil a znásilnil. Takto to je zakorenené asi vo všetkých častiach sveta.

Toto je môj osobný názor a nemám s týmto skúsenosti, takže neviem, ako by som sa zachoval, keby sa mi také niečo stalo - v prípade, že by som bol žena.
Uživatelský avatar
Neptun
Moderátor
Příspěvky: 467
Registrován: 2.1.2016 13:35:44
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1461 x
Oceněn: 1532 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Znásilnění je přehlíženou epidemií

Příspěvekod Neptun » 7.3.2017 14:53:41

V článku se píše:Znásilnění manželem je legální v 10 zkoumaných oblastech ... „Průzkum jasně ukazuje, že ženy nemají před zákonem stejná práva jako muži“.
Aby se mohl učinit takovýto závěr, je třeba vědět, zda je v oněch oblastech násilí páchané ženou na muži zákonem zakázáno. Pokud jej zákon neřeší, jsou si pohlaví rovna.

V článku se píše:V mnoha zemích jsou výrazně nižší tresty za placený sex s nezletilými v porovnání s ostatními případy sexuálního násilí na dětech.
Formulace je chybná a manipulativní. Autoři říkají, že placení za sex = páchání násilí (slovem "ostatní"). To je věcně nesmysl. Placený teenager je nejspíš v mnoha případech něžně hýčkán a s aktem spokojen.

V článku se píše:Šestnáctiletá dívka Samantha musela sloužit svému učiteli. Výměnou za dobré známky mu domů nosila vodu, kde ji učitel znásilňoval.
Výměnou za dobré známky! Čili oboustranně výhodný obchod, jaképak nucení. Když tam takhle opakovaně chodila, patrně spolu souložili ve vzájemné shodě, problém nastal až s těhotenstvím. Špatný učitel!
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Znásilnění je přehlíženou epidemií

Příspěvekod Plyšáček » 7.3.2017 18:41:12

Asce píše:Nemohu si pomoci (a proto si nepomáhám, neb to pak není účelné), ale vždy, když čtu podobné články, tak se mi na jazyk dere otázka: "Tak, 'neziskovky', kolik peněz zase po nás chcete tentokrát?"
Asce, všiml jsem si již mnohokrát, že financování neziskovek je ti trnem v oku. Zabýváš se tímto nějak detailně? Já o tom tedy nic nevím... :( Někdy na mě tvé texty působí dojmem, že největším zlem na světě jsou právě tyto humanitární organizace. Budu rád, když nám to upřesníš nebo vyjasníš.

Asce píše:
V článku se píše:Příkladem může být Indonésie, kde v případě znásilnění nezletilého hrozí útočníkovi až 15 let vězení, za placený sex pouhých pět let.
Hm, ale mně to tak přijde správné - tedy že za násilný zakázaný sex je přísnější trest než za nenásilný zakázaný sex.
Asce, jak ale můžeš vědět, zda onen placený sex je nenásilný a zda nejde o násilí, které ještě k tomu někomu zajišťuje obživu?

Jinak s tebou souhlasím v tom, že mnoho manželek (ale pro objektivitu musím dodat, že i manželů) se na svém partnerovi dopouští nesmírného psychického násilí. Ony "bolesti hlavy" mohou být někdy i reálnými. Spíše se však ženy bojí svým manželům sdělit, že sex s nimi za nic nestojí. Buďto jsou oslněny býčími výkony z porna, jejich vaginy jsou navyklé na moderní vibrující "sbíječky" a opovrhnou naměklým penisem, nebo tuší, že je jejich muž znaven z jiné. Třeba je jim jasné, že si vzaly sobce, kterému nejde o uspokojení ženy, či dokonce primitivního a agresivního násilníka, který má tělesný projev lásky - sex - spojen s ubližováním. Takovým ženám bych doporučil ne "bolesti hlavy", ale manželskou poradnu, odhození vibrujících hraček, rozchod nebo ostrou břitvu.

Ještě se na to můžeme dívat zase poněkud jinak, tentokrát možná více ženským způsobem: Některé manželky, co je často v posteli bolí hlava, jsou samy sobecké, nebo tím "vychovávají" muže, upozorňují na nesoulad a nebo jsou na všechnu práci samy a jsou jednoduše unavené, ale muž, který si od příchodu domů hrál na počítači a nebo jinak relaxoval, na únavu neslyší.

Na druhou stranu nějak nechápu, jak manžel může "znásilnit" manželku. A jak je to posuzováno. Zvláště u sadomasochistických hrátek se to jistě těžko posuzuje. Chtěla to, nechtěla to? Říkala "ne" v rámci hry a pro větší vzrušení, nebo to myslela vážně? My lidé jsme zvláštní... Celý pojem znásilnění je dost nejasný. Rozhoduje pouze umístění penisu do 3 možných otvorů, nebo je to jinak? A co znásilnění muže? Může žena znásilnit muže? A teď nemyslím nějaké úchylnosti s umělým penisem...

Snilko píše:Ako môžeme opovrhovať niekým, komu bolo ublížené?
Snilko, na světě se děje mnoho bezpráví a zvěrstva. Odedávna k tomu vedou zejména filozofie nadřazenosti, které dělí lidi na hodnotné a bezduché.

Neptune, s tvými postřehy uvedenými výše nesouhlasím. Překvapilo mě, jak hodnotíš jisté situace.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3064 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Znásilnění je přehlíženou epidemií

Příspěvekod Asce » 7.3.2017 20:50:46

Plyšáček píše:Asce, všiml jsem si již mnohokrát, že financování neziskovek je ti trnem v oku... Budu rád, když nám to upřesníš nebo vyjasníš.
Ano, mnohé neziskovky jsou značným zlem. Nikdo je nevolil, přesto prosazují politická témata, na která mají velký vliv. Financované jsou obvykle vícezdrojově, přičemž podle okolností podíl peněz pocházející původem od daňových poplatníků (přímo - prostřednictvím státních nebo nadstátních dotací, či nepřímo - různé fondy), je významný až zcela zásadní (v závislosti na tom, co si dokáží vylobovat).

Plyšáček píše:Asce, jak ale můžeš vědět, zda onen placený sex je nenásilný a zda nejde o násilí, které ještě k tomu někomu zajišťuje obživu?
Tvoji reakci nějak nechápu - kdyby to nebyly peníze pro toho nezletilého za jím dobrovolně poskytnutý sex, tak by to přeci bylo v té první kategorii, tj. znásilnění. Jelikož je to vyčleněno mimo znásilnění, tak jde o dobrovolnost. (Což ovšem neznačí, že je to legální.)

Plyšáček píše:Spíše se však ženy bojí svým manželům sdělit, že sex s nimi za nic nestojí. Buďto jsou oslněny býčími výkony z porna, jejich vaginy jsou navyklé na moderní vibrující "sbíječky" a opovrhnou naměklým penisem, nebo tuší, že je jejich muž znaven z jiné. Třeba je jim jasné, že si vzaly sobce, kterému nejde o uspokojení ženy, či dokonce primitivního a agresivního násilníka, který má tělesný projev lásky - sex - spojen s ubližováním.
Ano, v malém procentu případů se jistě uplatní i takovéto varianty, které popisuješ. Já na daném prostoru popisuji standardní situaci - vypočítavé trestání manžela za cokoliv - ať již reálného, domnělého, preventivně (aby raději držel ústa a podřídil se), pro zvýšení nadrženosti (protože pak již bude "zobat z ruky", aby se mu dostalo kýženého sexu), či jen ze zlovůle.

Plyšáček píše:Na druhou stranu nějak nechápu, jak manžel může "znásilnit" manželku.
Nevím, co je na tom k nepochopení: Žena prostě přijde ubrečená na policii a nahlásí, že ji manžel znásilnil. Znásilnění podle platné definice je to, když si jakýmkoliv způsobem sex vynutíš (nejen fyzickým násilím) či využiješ bezbrannosti ženy (třeba opilosti). Je jedno, jaké hrátky se odehrávaly či nikoliv. Důležité je, co nahlásí ta žena a zda se muži podaří z toho nějak vybruslit.

Plyšáček píše:A co znásilnění muže? Může žena znásilnit muže? A teď nemyslím nějaké úchylnosti s umělým penisem...
Přeci je to úplně jasné, že může. Ještě jednou: Znásilnění je vynucení si sexu (nejen fyzickým násilím) či využití bezbrannosti oběti (opilost, ale i mnoho jiných způsobů). Znásilnění není jen vynucená soulož.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host