Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Dívky začínají se sexuálním životem již i ve 13 letech

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Maataa
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 8.3.2017 16:29:09
Pohlaví: žena
Líbí se mi: chlapci a muži
... ve věku od: 14
... až do věku: 50
Děkoval: 125 x
Oceněn: 271 x
Kontaktovat uživatele:

Dívky začínají se sexuálním životem již i ve 13 letech

Příspěvekod Maataa » 9.3.2017 12:02:32

Některé dívky začínají se sexuálním životem již ve třinácti letech
(Novinky.cz, rubrika Žena)Přestože mnohé výzkumy hovoří o tom, že dívky přicházejí o panenství až kolem sedmnáctého roku věku, realita bývá jiná, což potvrzují i zkušenosti mnohých dětských lékařů. Podle nich na jednoho zodpovědného mladistvého, který se sexem začíná až v trvalém vztahu kolem 21 let, připadají dva, kteří začnou ve věku 13-15 let, a to dost často s náhodným partnerem.

„Mnozí náctiletí sex vůbec nespojují s citovým vztahem, je to pro ně jen akt a vstup do dospělosti. Mají první pohlavní styk tzv. na zaučenou s kamarádem nebo s kamarádkou,” upozorňuje na své zkušenosti dětská lékařka Ludmila Vomelová.

Bohužel jim dost často také chybí vědomosti ohledně sexuální výchovy. Nevědí, proč používat kondomy, nevědí o možnosti nechtěného těhotenství, neuvědomují si riziko přenosných chorob.

„Některé slečny, které za mnou přicházejí, se diví úplně všemu. Zapomenou si vzít antikoncepci, mají nechráněný styk, zjistí, že jsou těhotné a nechápou, jak se to mohlo stát. Nebo přijdou a udiveně se ptají, proč je, cituji, „dole všechno svědí“. Když situaci probíráme, najednou z nich vypadne, že měly náhodný styk s někým, koho znaly sotva hodinu, samozřejmě bez kondomu,” přidává své zkušenosti gynekoložka Simona Motlová.

„Někdy mám pocit, jako by i tušily, co se může stát, ale z nějakého důvodu si myslí, že jim se to vyhne,“ dodává Motlová.

Problém se týká všech společenských vrstev
Řada rodičů je přesvědčena, že se tyto problémy netýkají jejich dětí, ale jen dětí ze sociálně vyloučených oblastí. Je to jeden z největších omylů.

Nahodilé sexuální kontakty nejsou doménou pouze učilišť či základních škol, vyskytují se běžně i v elitních vzdělávacích ústavech a tedy i v rodinách matek lékařek, učitelek, vysoce postavených manažerek a dalších prestižních povolání.

„Myslím si, že dnešní mladá generace je obrázkem toho, jaké poměry panují v jednotlivých rodinách. Zatímco synům udává výchovný vzor jejich otec, tak u dcer je to především matka. Proto postoj dcer k prvním i dalším sexuálním zkušenostem je právě vizitkou nás maminek,“ upozorňuje lékařka Jana Martincová.

Právě jí a gynekologům pak náctileté dívky denně adresují své zoufalé dotazy ve chvílích, kdy si najednou v sexu nevědí rady. Lépe řečeno po sexu. Nevědí, zda náhodou nepřišly do jiného stavu, zda se nenakazily apod. Jejich předchozí sebejistota, kdy si myslely, že vědí vše, je pryč.

Nebezpečné informace z internetu
Bohužel je to dáno i zkreslenými informacemi na internetu. „Děti místo toho, aby získaly informace právě od rodičů, jsou mnohdy odkazovány právě na internet. Tam jsou informace ale mnohdy naprosto zkreslovány,” upozorňuje Martincová.

Když se pak u dotyčných při prvním sexu nedostaví několikanásobný orgasmus, nebo penis ochabne hned po ejakulaci, jsou z toho trochu vedle. Na internetu měl chlapík v pornu přece několikahodinovou erekci a paní, se kterou to dělal, také vzdychala z vyvrcholení několikrát. Jistě. Pouze tam zapomněli našim dětem „hodit“ titulky ve smyslu: „Erekce je farmakologicky navozená – tedy léky, a orgasmus pornoherečka předstírá.“

Není divu, že po těchto prvních střetech reality s internetem dospívající plánují návštěvu sexuologa s dotazem, zda jsou v pořádku. Respektive neplánují, protože své dotazy opět vloží na internet, kde se jim s radou může ozvat kdokoli. Ten se navíc jejich problémy může bavit nebo také ukájet. Většina dětí je přitom naprosto v pořádku, jen jim nikdo zdravě nevyvažuje informace získané na internetu.

Mnozí rodiče se přitom z tohoto pohledu spoléhají na školu. Jsou přesvědčeni, že se zde o sexuální výchově děti dozví vše potřebné. Ale to jsou na omylu. V počtu hodin, které na to učitelé mají, to jednoduše ani není možné. Ve škole by měly děti získat jen základní fakta týkající se lidské reprodukce. Vše ostatní je už na rodičích.

„Rodiče jsou odpovědni za to, jaké hodnoty si děti z domova odnesou,“ vysvětluje lékařka.

Když pubertální děti odmítnou hovořit s rodiči
Hovořit s vlastními dětmi otevřeně o sexu není jednoduché. Zvláště když jsou v pubertě, kdy na své rodiče pohlížejí jinak, podceňují je, mají sklon vše bagatelizovat.

„V takové situaci je vhodné obrátit se na staršího sourozence nebo blízkého příbuzného. Často se stává, že to, co dospívající považují od vlastních rodičů za naprostou pitomost, od tety nebo staršího kamaráda přirozeně přijmou,“ přichází s nápadem sexuoložka Petra Sejbalová.

Bohužel mnozí rodiče a jejich děti jsou si i v běžném životě velmi vzdálení, komunikace mezi nimi má často ráz neformálního jednání, místo slov plných pochopení. Proto je v daný okamžik lepší vsadit na další členy široké rodiny.

Jak s dětmi mluvit o sexu?
„Nejdůležitější je otevřenost, mluvit s dětmi na rovinu. Jenom tak se na nás vždy, když budou potřebovat, s důvěrou obrátí. Jenom tímto přístupem si s nimi můžeme vybudovat úzký, důvěrný vztah. A kvalitní vztahy jsou alespoň pro mě v životě to nejdůležitější,“ radí Jana Martincová.

Sexuoložka Petra Sejbalová doporučuje sexuální výchovu na příkladech: „Lepší, než si sednout a cíleně se bavit, je využít nějaké situace, která je k tomu vhodná. Rozpovídat se o někom, kdo měl problémy, vznikne tak přirozený rozhovor.“

Řešením může být i kniha se sexuální výchovou. Počítejte ale s tím, že jako první, co děti udělají, když knihu obdrží, protáhnou obličej a „hodí oči v sloup“. Velmi brzy je ale přistihnete, jak si knížku tajně čtou pod peřinou.

„V určité fázi je vhodné, aby si dítě veškeré informace utřídilo do celku, vytvořilo si komplexní náhled, vědělo, že se ve chvíli, kdy bude potřebovat, může podívat do kvalitního zdroje. I já se z knihy hodně poučila, a to při ověřování informací, doplňování zkušeností odborníků. Proto v nadsázce říkám, že by si knížku nejdříve měly přečíst matky, než ji věnují dcerám. Nejen kvůli odborným informacím, ale aby viděly, jaký vztah se dá ideálně navázat s dcerou,“ protože, jak dodává sexuoložka Petra Sejbalová: „Obecnou vlastností pubertálních dětí je, že se tváří, že všechno vědí, nejenom v sexuální výchově, ale i v matematice, tváří se, že jim rodič nemá co vysvětlovat, odmítají, aby se rodič s nimi na toto citlivé téma bavil.“ Proto mohou snáze přijmout informace z nezávislého zdroje.
Uživatelský avatar
Maataa
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 8.3.2017 16:29:09
Pohlaví: žena
Líbí se mi: chlapci a muži
... ve věku od: 14
... až do věku: 50
Děkoval: 125 x
Oceněn: 271 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Dívky začínají se sexuálním životem již i ve 13 letech

Příspěvekod Maataa » 9.3.2017 14:33:16

K tomuto článku bych ráda přidala pár komentářů...

Už samotný název je zavádějící, protože začít se sexuálním životem není a nemělo by být totéž, jako mít první pohlavní styk.
Řada holčiček od útlého dětství masturbuje, což je jistě sexuální aktivita.

Další, s čím tak úplně nesouhlasím, je začít řešit sexuální výchovu v rodině až na začátku puberty - to už může být pozdě. Děti by se měly úměrně věku vzdělávat už od školkového věku nebo věku, kdy si začnou všímat, že existuje jiné pohlaví než jejich. A jednoznačně by se mělo dětem vytvářet spojení mezi láskou a tělesnými aktivitami (např. maminka se líbá s tatínkem, protože se milují, objímáme tě proto, že tě máme rádi apod.). Dobré jsou v určitém věku pohádky, tam je mnohé - láska (v pochopitelné podobě), žárlivost, intriky, dobro, zlo... Ale hlavní zdroj by měl být příklad rodiny.

Protože je jiná doba, než když jsem vyrůstala, musím zahrnout i to, že je nutné mít přehled o tom, jak děti používají počítač, mobil, tablet. A k tomu se váže další věc - včas upozornit na to, že mohou narazit na internetu na filmy se sexem, ale že to je jen nahrané, že to není láska, ale herci, kteří se předvádějí za peníze. A tam je potřeba i prevence a případně zásah. I kdyby to dítě bralo jako zásah do soukromí.

Asi jsem zkostnatělá, ale jsem proti free výchově. Podle mne svobodné rozhodování dítěte o jeho životě by mělo jít ruku v ruce s tím, za co je schopno nést zodpovědnost.

Knížku o sexu pro děti bych brala jako možný doplněk, ale ne jako základ.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Dívky začínají se sexuálním životem již i ve 13 letech

Příspěvekod Plyšáček » 9.3.2017 18:34:36

V článku se píše:Přestože mnohé výzkumy hovoří o tom, že dívky přicházejí o panenství až kolem sedmnáctého roku věku, realita bývá jiná, což potvrzují i zkušenosti mnohých dětských lékařů.
Toto tvrzení je jasnou ukázkou toho, proč nemám rád statistické údaje, pokud zkoumáme život jedinečných lidských bytostí. A jak se dá jeden údaj nesprávně interpretovat. Z nějakého pochybně získaného průměru (17 let) se udělá obecné pravidlo, to se hned jakoby vyvrátí extrémně nízkými čísly (třináctka v nadpisu), z kterých se vzápětí učiní "běžná realita" a dokonce zkušenost lékařů... Pokud píší o zkušenosti lékařů, docela by mě zajímala jejich praxe. Zda nahlíží do vaginy se zájmem nebo hnáni povinností, zda s dětmi vedou rozhovory: "Tak co? Už prcáme, prcáme...?"

V článku se píše:Když situaci probíráme, najednou z nich vypadne, že měly náhodný styk s někým, koho znaly sotva hodinu, samozřejmě bez kondomu,” přidává své zkušenosti gynekoložka Simona Motlová.
Myslím, že to nejsou přímo osobní zkušenosti paní gynekoložky, ale spíše poznatky z výslechu pacientky. Lékařka se ale setkává většinou pouze s "dětmi", které mají problém. Uvědomuje si své zúžené "zkušenosti"?

Ono je především smutné to, že sex, který by měl být vyjádřením lásky a překypujícího zdraví, je nutné tak často řešit s lékařem.

V článku se píše:„Mnozí náctiletí sex vůbec nespojují s citovým vztahem, je to pro ně jen akt a vstup do dospělosti. Mají první pohlavní styk tzv. na zaučenou s kamarádem nebo s kamarádkou,” upozorňuje na své zkušenosti dětská lékařka Ludmila Vomelová.
To je opravdu šílené! Velkou vinu na tom má celá společnost, která sex více a více degraduje na kratochvíli, sport, konzum, mánii a téma ke vtipkování.

V článku se píše:Bohužel jim dost často také chybí vědomosti ohledně sexuální výchovy. Nevědí, proč používat kondomy, nevědí o možnosti nechtěného těhotenství, neuvědomují si riziko přenosných chorob.
Já si naopak myslím, že slyší především o kondomech, nemocech, teplouších a sexuálních hračkách a málo o lásce, věrnosti a opravdovém milování. Více by se měl klást důraz na seznámení se všemi přirozenými sexuálními praktikami, aby si pod pojmem sex nepředstavovali pouze koitus (viz přístup v tomto článku).

Souhlasím s varováním před zhoubným vlivem internetu. Informace o sexu by se měli dozvídat od svých rodičů, ale odmala, aby na to v deseti nezůstali zírat. Rovněž škola by se měla zapojit, ale diskrétně a profesionálně.

Plyšové slovo na závěr: Dívky i chlapci začínají se "sexuálním" životem od narození. Někteří promasturbují celé dětství. Dívky sex s partnerem začínají výjimečně i v pěti, šesti letech, obvykle však od dvanácti let. Někdo zcela vědomě a se vší zodpovědností, někdo v tomto nedozraje ani do čtyřiceti. Nejsmutnější na tom všem je, že z okolí slyší hlavně sprosťárny a povrchnosti ohledně sexu a bez přirozené průpravy jdou rovnou do koitu. A to proto, aby nebyli pozadu, aby si udělali zářez nebo aby se měli čím chlubit. Au au...

Obrázek
odkaz a zdroj: agendaeurope.wordpress.com

Co asi říká té mladé nezkušené dívce? Zřejmě: "Buď se nauč nasazovat gumu a nebo pleny!"

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti