Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Dětská masturbace - komentáře k článkům

Odborné texty na téma Dětská sexualita. Populárně-naučné články z médií s odbornými komentáři k nim, výpisky z knih, vědecké studie a výzkum.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na Modrém koníkovi II.

Příspěvekod Plyšáček » 17.3.2017 6:02:56

jani2 píše:Moja malá začala s krútením a šuchaním na brušku niečo po roku. Zo začiatku ma ani len nenapadlo, že je to masturbace, až nedávno si šupla handrového zajka medzi nohy a, ako vraví manžel, znásilňovala ho. Vždy to robila len pred spaním v postieľke (...a to som bola vždy natešená, ako pekne sama zaspáva). Kým to robila v postieľke, tak mi to nevadilo. Ale najnovšie si na gauči hodila medzi nohy pokrčený časopis a išla. Vždy, keď som ju pri tom chytla a pretočila naspäť, strašne sa hnevala, bola spotená a prišla mi ako keby nafetovaná.
Pred týždňom sme boli u psychologičky (malá je predčasniatko) a tam som sa o tom zmienila. A ona odporúča, aby sme v žiadnom prípade nezakazovali, netrestali, ale že to treba odbúrať, vraj to môže prejsť do horšieho a častejšieho mastrubovania. Povedala prípad chlapca, ktorý to robil na návšteve na gauči, na otcovej hlave... Vravela som jej, že keď ju pretočím na chrbátik, že okamžite ide zas na bruško, či mám pri nej nebodaj pri zaspávaní ostávať. A vraj áno. Takže momentálne zaspávame spolu. Položím ju na chrbátik, chytím ju okolo pása, pritúlim. Zo začiatku sa jej to neľúbilo, krútila sa mi v rukách a chcela na bruško, ale vždy som ju len pevnejšie stiskla a vyprávala jej rozprávočku. Po týždni už prestala chcieť ísť na bruško, ale zas si na mňa pri zaspávaní zvykla... Ale, podľa mňa, to je to menšie zlo.


carymary píše:Naše dcera dělá něco podobného a už jsem z toho docela vyřízená. Začala také asi kolem 8 měsíců, teď je jí 15 měsíců a dělá to stále. ...Je sice pravda, že když začala lézt, tak se to zlepšilo, ale postupně si našla způsob v kleče a zase v tom jede častěji. Zkouším jí dle rad zabavit jinou činností, ale praktikuje se to dost těžko... Přijde mi, že se s tím hodně uklidňuje. Hodně to začne dělat, když se vzteká, že něco chce nebo naopak nechce, nebo když je unavená. V kočárku už to dělá méně, ale když to dělá i tam, tak se od toho odpoutat téměř nedá.


kristyn.g píše:Když jsem byla malá, tak jsem to taky dělala. V noci jsem rajtovala na plastovém obličeji plyšového medvídka. Dělala jsem to asi do 5-6 let, než jsem "pochopila"... Pak jsem se za to jen styděla. Doteď jsem si myslela, že jsem asi byla nějaké divné dítě, ale docela se mi tedy ulevilo, že jsem normální.


lucia31 píše:K infarktu ma skoro doviedla, keď sa na nedeľnej omši zvalila pri dlhej kázni na prednú lavicu... Dobre, že nie rovno pod oltár! Doteraz nechápem, ako bleskurýchlo som k nej skočila, aby nebolo neskoro...


akras píše:Ahoj, my to máme také. Dělá to naštěstí pouze v autě v autosedačce - někdy více, někdy méně - asi podle toho, jestli je unavená a nudí se. Taky se snažím odreagovat, domlouvat... Ale párkrát už jsem houkla, protože když jedeme třeba dvě hodiny autem a furt "tlačí" (jak tomu říkáme), tak je to fakt na bednu. Jinde to zatím nedělá. Zabere to, když je pak třeba na pipince červená. Jednou ji to i pálilo při koupání, tak jsme jí řekli, že to má z toho, že je vedro a jak si pipinku otírá o kalhotky... Tak pak to chvíli fungovalo, že si na to vzpomněla, že to pak bylo nepříjemné. Teď to dělá trochu méně a sama se chválí, že netlačila.
Máme už to fakt od miminka - vím, že jsem to řešila už před tím, než jí bylo půl roku. Jako miminko začala takhle krčit nožičky a tlačit, rudnout, až se "utlačila" ke spánku. Vypadalo to fakt divně - v podstatě kdykoliv byla v kočárku, tak to dělala. Pak to na chvíli zmizelo, ale znova začalo. A to už nám jsou skoro tři a půl.
Ona si při tom až tak nesahá přímo mezi nožičky, spíš tak jako podsouvá pánev a podle mě stahuje svaly pánevního dna (což je na jednu stranu dobré posilko)...
Do školky a do práce jezdíme autem každý den půl hodiny. Někdy to nedělá a někdy, sotva vyjedeme, tak tlačí až do konce. Někdy mi to přijde, že než že by to dělala z nějakých slastných pocitů, tak spíš, že už je to takový zlozvyk (jako kousání nehtů...), který se těžko odnaučuje... No, nevím. Doufali jsme, že to třeba přestane, až koupíme větší sedačku, která už se nepoutá mezi nožičkama. Dělá to sice méně, ale rozhodně se toho výměnou autosedačky nezbavila.
Ale vždycky si říkám, že hlavně, že je jinak zdravá... Snad ji to pustí, než půjde do školy.


pavla8 píše:Mám 7 měsíční holčičku, která se věnuje v podstatě jen tomu jednomu - vleže na zádech si zkříží nožičky, zvedne ruku před sebe a přitahuje soustavně nožičky k bříšku. U toho se vždy zapotí a je jako v transu. V 6 měsících se začala přetáčet na bříško, tak jsem myslela, že se bude dál snažit někam se dostat, ale je to asi 14 dní, kdy se naučila křížit (tak tomu říkáme) i na bříšku. Odpoutat pozornost se nám moc nedaří - když se nad ni nakloníme, chytne naši hlavu a kříží si dál. Je pravda, že má i světlé chvilky, kdy si třeba hraje s nohama, ale je to minimálně. Rovněž hračky ji moc nezajímají - nanejvýš si nějakou vezme do ruky a kříží si dál. Někdy mám až strach, že takto se nic nenaučí, nepoleze atd., když pořád jen kříží. Podle doktora je vše v pořádku, je zdravá a šikovná a mám ji nechat být. Má první dcera se tomu věnovala taky, ta ovšem až okolo 3 let a trvalo to do 5-6, kdy pochopila, že se to dělá jen v posteli. Dokonce si na to stěžovala i paní učitelka ve školce, ale já to tehdy neřešila a přešlo to.


bobeska píše:Tak k tomuto mám opravdu co říct. Dcera začala přibližně v 9. měsíci, když se začala plazit. A dělala to všude, kde jsem ji položila na zem. Říkala jsem si, že jakmile začne lézt po čtyřech, přejde to... hahaha. Jakmile se dceři zachtělo, nechala rozjet nožky, šup na břicho a už se "šoupala". Ve dvou letech nastoupila do jesliček na dva dny v týdnu a začali jsme řešit, aby se jí děti nesmály. Udělali jsme domluvu, že se "šoupat" smí, ale jen doma a ve své postýlce.
Dnes jsou dceři 4 roky, chodí do školky a je úplně normální. Akorát občas pronese doma, že jde do pokojíku se šoupat, že ji máme nechat. Přijali jsme to tak, že objevila brzo svou sexualitu. Zakazovat se to určitě nemá, časem nám to přestane určitě oznamovat. Ale přiznám se, že ze začátku před pravidly mi to lezlo pěkně na nervy!
Takže se držte a buďte rády, že dcery jsou zdravé!


leilunka píše:Dcera začala v 6 měsících. Jen tak trčila jednu nohu do boku a k tomu ruku - párkrát denně. Teď to ale vygradovalo tak šíleně, že nohy už zkříží a dělá to snad většinu dne. Už jsme z ní úplně na nervy. V autosedačce, když jedeme autem, i když ji mám na podvozku na procházce, v kočáru venku, v křesílku, na zemi,... prostě všude. Už sem na ni i zakřičela. Nic nepomáhá. Absolutně ji nezajímají hračky, hrazdičky, nic. Jen se otočím a prostě jí nevěnuji pozornost a už má nohy překřížené a je jak v transu. Nejhorší je to v tom kočárku. Když měla hluboký, tak jsem ji víc hlídala a dávala jí tu nohu pryč. Sice jsme jely se řevem, ale alespoň nebyla tak divná na pohled. Jenže teď má sporťák dopředu a nevidím na ni. Kolikrát jsou proti nám lidi a čumí do kočáru. A já si říkám, co čučí. Mrknu na ni a já tam vezu skrčence s nohama zkříženýma a zas jede... Je mně z toho hrozně smutno a úzko, ale já vážně nevím, co s tím. Celý den na to koukám a hrozně mě to děsí. Ještě dodám, že ani neleze, plazit začala až nedávno, k ničemu se nemá, protože si jede jen to svoje a nic jiného ji nezajímá.


Obrázek
odkaz a zdroj: www.ugomon.ru
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na Modrém koníkovi III.

Příspěvekod Plyšáček » 18.3.2017 9:17:08

orlovka píše:20 rokov učím v škôlke a bolo to vždy. Na lehátku v hociktorej vekovej skupine sa našlo zopár detí, ktoré "sa objavili"... V škole nás naučili, že z toho nemáme robiť haló, ale úplne kľudne, akoby išlo o normálnu vec, vybrať deťom ruky z nohavičiek či slipkov von spod paplóna... Nám bolo hovorené, že deti treba zabaviť... Ale ako ich zabavíte, keď majú ležkať? Mne sa osvedčilo vybrať ruky a povedať, že v gaťkách byť nemusia, že sa potom detičky spotia... Deti, ktoré to nerobia, nevedia o čom hovorím, a tie, ktorých sa to týka, ma poslúchnu a časom zabudnú, že v gaťkách je aj niečo zaujímavé... Povedať len vecne, že sa to robiť nemusí a už vôbec nie na verejnosti, napríklad že ani ocko si vonku nechytá... (teraz mi to prišlo zábavné, ale deti to berú).
No mala som aj dievčatko úplne závislé, ktoré sme dostali z menšej triedy, a tak sa na ležadle nadhadzovalo, až bolo červené... A keď som trvala na vybratí rúk z gatiek, tak malá bola nekľudná, až nervózna. Pomohla spolupráca s mamičkou a trvalo to ťažký týždeň, čo sa dievčatko trápilo odvykačkou. Ale nakoniec sa malá ukľudnila.


zuzanasimova píše:Moje 3,5letá dcera asi 2 měsíce každou chvíli dělá to, že si lehne na břicho, ruce dá pod sebe a chytne se na lulině a zatne všechny svaly. Stále ji napomínám, aby to nedělala, ale ona si zaleze, kde ji nevidím, a dělá to pořád. Pak je celá zpocená.


elen222 píše:Moje dcera dělá přesně to samé a jsou jí 2 roky. Většinou, když jde po obědě spát, neusne jinak, než s rukama pod sebou a má tam ještě daného plyšáka. Když ji večer uspávám, někdy u toho začne pořádně funět. Tak ji občas řeknu, jen ať už spí a nechá toho.


adriana1712 píše:Moj synček má 3 roky a už som ho zopár krát pristihla pri tom, že si niekde sadol obkročmo, napr. na plyšového maca, a robil také tie pohyby, ktoré mu zrejme robili dobre. Občas sa mu z toho aj postaví pipík.


bobika0110 píše:Mám problém s 8ročnou dcérou. Od 1,5 roka sa začala šúchať po zemi, neskôr sme zistili, že ide o nejakú formu "uspokojovania". Keď mala 4 roky, navštívili sme detského psychológa. Pani doktorka nás upokojila, že všetko je v poriadku, vraj je to bežný jav a netreba to nejako špeciálne riešiť. Dieťa treba proste od tejto činnosti odpútať a nekarhať ho za to. Vraj to dokonca môže byť prejav vyššej úrovne mentálnej a fyzickej vyspelosti, preto sa aj rozhodla urobiť jej IQ testy, ktoré naozaj preukázali, že je na svoj vek na oveľa vyššej úrovni (myslím si však, že toto asi nemá s tým nič spoločné). Pani doktorka povedala, že máme byť trpezliví, lebo vraj v určitom veku si začne uvedomovať, že je to niečo intímne a bude to robiť "v súkromí". Situáciu som ďalej neriešila, záver pani doktorky ma celkom upokojil a v bežnom živote som sa snažila malú naozaj nejako zamestnávať a nenechávať ju dlho samú sa hrať. Upozornila som na tento problém učiteľky v škôlke, neskôr dokonca aj v škole, pretože ten prvý ročník bol taký, že ešte stále si to neuvedomovala a keď sa v družine nudila, tak samozrejme si "trávila" čas "po svojom". A tak sme ďalej fungovali s určitými pravidlami a "starosťami".
Teraz však s odstupom času potrebujem asi nejakú radu, pretože je pravda, že malá to už nerobí nejako "verejne", skôr večer v posteli, ale je zvláštne, že nemá problém to robiť predo mnou a myslím, že je to aj dosť intenzívne a časté. Keď som jej vysvetlila, že je to intímne, a spýtala sa, či sa nehanbí, tak odpoveď bola, že prečo by sa mala hanbiť - veď som jej mamina. No tak toto ma odzbrojilo. Rozmýšľam, či by nebolo vhodné s odstupom času navštíviť predsa psychológa, pretože sa mi zdá, že v jej veku by už naozaj mala rozoznávať, že je to niečo, pri čom by nemusela byť ani "mamina". Možno by jej to psychológ nejakým vhodným rozhovorom dokázal vysvetliť.


24jojka píše:Mám 5ročnú dcéru a ona si tlačí brucho tak, že leží na bruchu a tlačí si na podbruško. Je z toho celá červená, zadýchaná, a mám z toho blbý pocit. Povedala mi, že sa jej to páči, preto to robí. Ja ju napomínam, strašne ma to rozčuľuje.


macocha píše:...skúsenosť jednej psychologičky. Rozprávala o prípade, kedy najstaršia dcéra nútila mladších súrodencov prizerať sa jej onanovaniu, keď rodičia neboli doma. Nepamätám si už podrobnosti, ale zapamätala som si z toho, že niekedy onanár/ka môže onanovanie používať k akémusi trápeniu ostatných.


kristina535535 píše:Moja 11ročná dcérka raz masturbovala v izbe... Keď som vošla do izby, tak som sa jej normálne milo spýtala, že čo robí, a ona na to, že masturbuje. Troška som bola zaskočená, ale som sa jej spýtala, odkiaľ vie, čo je masturbácia. Tak povedala, že raz našla nejaké erotické videá a tam bolo "masturbácia" - že to vraj stlačila, chcela vedieť, čo je to... Pozerala na nich a chcela to vraj vyskúšať. A že jej to robilo veľmi dobre... Tak teraz to robí pomaly každý deň...


anitana píše:Mám 12ročnú dcéru, ktorá masturbuje už 2 roky. Teraz to začína byť oveľa horšie. Robí to každý deň, neviem koľkokrát, ale viem, že veľa. Potrebujem pomoc - už si tam pichá aj perá a neviem, čo iné. Prezrela som jej počítač a tam samé porno. Nadávala som jej za to už aspoň 4 krát, no nepoučila sa. Neviem, čo to z nej bude...


danka1328 píše:Môj synček už ako 6mesačný začal kŕčovito sťahovať nožičky k sebe. Úplne tlačil stehná, aby si tlačil pipíka, úplne sa pri tomto spotí, najviac na hlavičke. Vtedy má takú silu jak chlap. Zovrie rúčky a dakedy ani nevníma. Boli sme u doktorky, poslala nás na neurológiu, a tam nám povedali, že si robí dobre. Ostala som jak vyfackaná... Stále keď leží alebo ho mám na rukách, tak to robí - aj v kočíku. Jediné, keď ho mám v šatke, tak nič, lebo ma úplne rozšírené nožičky, tak to nerobí. Nerobil to, keď som mu dala dole plienku, ale teraz to robí už aj keď je rozbalený.


talianka1980 píše:Asi týždeň ma trápi situácia, ktorú pozorujem v správaní mojej 4ročnej dcérky. Dosť ma šokovalo, keď som videla, ako si začala robiť dobre na hračke koníkovi, ktorého kedysi dostala a jazdila na ňom, lebo je veľký, a zrazu z jazdenia prešla do ukájania sa na jeho chrbte. Neviem, ako mám reagovať. Tvárit sa, že ju nevidím? Čítam všetky možné diskusie na nete a v týždni chcem volať pediatričke. Som dosť vylakaná, i keď si myslím na jednej strane, že ok, je to asi normálne, ale na druhej sa bojím. Robí to aj viackrát počas dňa a to sa mi zdá ozaj prehnané.


nikitaf píše:Moja dcéra to robila tiež. Zo začiatku častejšie. Vždy sme jej len vysvetlili, že to nemá robiť v škôlke alebo na verejnosti, ale len doma a vo svojej izbičke. Vždy len povedala, že ide "vrtieť riťkou" a zavrela sa v izbe.


makiska1 píše:Moje dcera (21 měsíců) také masturbuje, to bych neřešila - je to normální a rozhodně ji za to nechci nijak kárat a napomínat... Ale ona to dělá ve většině případů na někom - nejčastěji na mně. Když si na mě sedne, nebo když usíná, chce usínat tak, že si lehne na mě, no a jede... Až je celá zpocená, udýchaná... Ale usne u toho... Mám nějak řešit to, ať to nedělá na lidech? To by ale znamenalo ji vůbec nechovat...
Každý, na kom to dělala, s ní měl sex. Tečka.

Obrázek
odkaz a zdroj: imgsrc.ru/martadiaper
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 871
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2928 x
Oceněn: 3072 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětská masturbace na Modrém koníkovi III.

Příspěvekod Asce » 18.3.2017 11:28:25

Plyšáček píše:
makiska1 píše:Moje dcera (21 měsíců) také masturbuje, to bych neřešila - je to normální a rozhodně ji za to nechci nijak kárat a napomínat... Ale ona to dělá ve většině případů na někom - nejčastěji na mně. Když si na mě sedne, nebo když usíná, chce usínat tak, že si lehne na mě, no a jede... Až je celá zpocená, udýchaná... Ale usne u toho... Mám nějak řešit to, ať to nedělá na lidech? To by ale znamenalo ji vůbec nechovat...
Každý, na kom to dělala, s ní měl sex. Tečka.

Samozřejmě, že zde nešlo o nějaký sex z hlediska toho (obecného) dospělého, který ani netušil, o co se jedná. V nejpřísnějším měřítku, ovšem berte to v nadsázce, bychom snad mohli uvažovat o tom, že to dítě zneužilo nevědomosti dospělého k uspokojení svých potřeb. Prostě zde narazilo společenské vnímání dospělého, které říká, že malé děcko je asexuální, na pudové jednání onoho malého tvorečka. Je to demonstrativní případ toho, jak "racionální" svět dospělých je v naší společnosti již vzdálen světu přírodnímu.

Pojem sex bych zde použil jen pro jakési dokreslení situace, protože v pravém a plném významu by to bylo zavádějící. A to přesně tím směrem, který kritizuji - abych se pak bál pochovat děcko, protože ono se "šoupne" a bdělé oko pedobijce mne pošle za mříže za sex s nezletilým, neboť jakékoliv formy sexu mezi dospělým a dítětem pod zákonnou věkovou hranicí jsou zákonem zakázány a přísně trestány. Ovšem pozor - pokud bych onu aktivitu s děckem dělal s plným vědomím, že jde o jeho masturbaci, není možná vyloučeno, že by zde nezákonné jednání skutečně mohlo být spatřováno.
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 319
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2628 x
Oceněn: 648 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětská masturbace na Modrém koníkovi III.

Příspěvekod Snilko » 18.3.2017 19:06:18

Plyšáček píše:
makiska1 píše:Moje dcera (21 měsíců) také masturbuje, to bych neřešila - je to normální a rozhodně ji za to nechci nijak kárat a napomínat... Ale ona to dělá ve většině případů na někom - nejčastěji na mně. Když si na mě sedne, nebo když usíná, chce usínat tak, že si lehne na mě, no a jede... Až je celá zpocená, udýchaná... Ale usne u toho... Mám nějak řešit to, ať to nedělá na lidech? To by ale znamenalo ji vůbec nechovat...
Každý, na kom to dělala, s ní měl sex. Tečka.


Ak sa mám vyjadriť v našom názvosloví, tak sa to dá označiť za prijateľnú, alebo tolerovanú pedosexuálnu aktivitu. Čisto teoreticky by ma zaujímalo, ako by sa na to pozeral zákon. Je jasné, že tieto veci sa dejú hlavne na neverejných miestach, alebo tam, kde je len úzky okruh ľudí. A kde nie je žalobca, tam nie je sudca. Čisto teoreticky by ma to naozaj zaujímalo.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na eMimino.cz I.

Příspěvekod Plyšáček » 19.3.2017 7:20:26

Masturbace u kojenců a malých dětí na eMimino.cz je rovněž velice poutavá. Některé maminky se v líčení přímo vyžívají - nebo jsou jen důkladné. Každá informace je pro nás z vědeckého hlediska nesmírně cenná. Objevujeme tak málo probádanou oblast. Ze zpráv se dozvídáme, že zatímco některé pediatričky fenomén dětské masturbace důvěrně znají, najdou se i takové, kterým dělá i problém tento pojem vyslovit. Vtipné jsou příspěvky, které varují před slídícími pedofily. Kdyby věděly...
Za nesmírně alarmující považuji počínání mnoha matek, které své děti při podezření na masturbaci točí. Toto dépéčko poté ukazují lékařům, jedna jej dokonce zveřejnila na jejich fóru! Tak s tím opatrně, laické producentky! Nevíte, co konáte. Z mnoha příspěvků je patrné, jak je mnoho matek překvapených a šokovaných, jak se jim těžce přijímá, že děti mají svůj vlastní sexuální život - a v tak nízkém věku. Na druhou stranu většina je dnes již velice uvědomělá a tolerantní a stále omílá, že je potřeba dítě nechat, ale upozornit jej, že tuto intimní činnost může dělat pouze v soukromí.
Vybírání vhodných a obohacujících citací je nesmírně náročný proces. Nejhorší je však způsob vyjadřování pisatelek. Korektura textů pedofilů je naprostou pohodičkou ve srovnání s texty maminek na mateřské.

marzzana píše:Malé je 8 měsíců a už 2 měsíce se uspokojuje. Nedá se mluvit o žádném svědění, objevování a zkoumání, jak si jiné maminky myslí - je to masturbace jak vyšitá! Malá si začne muchlat tričko pod krkem a ručičky má zaťaté v pěsti pod krkem, nožičky propnuté nahoru a tak přitisknuté k sobě, že si vyloženě drtí pipinku. U toho vynechává dýchání a rudne, heká a vzdychá a je hrozně zpocená! Také jsme měli strach a byli u neurologa. Ten na to koukl a hned mu to bylo jasné - masturba­ce! Máme jí v tom bránit, aby neměla problémy ve společnosti jiných dětí, ale to je celkem problém. Když ji z toho vyruším, tak se hrozně naštve a začne tááák plakat - vztekle, ale za chvilku si hned najde chviličku, aby to dělala znovu. Spíš mě trápí, že jí v tom mám bránit, a mám strach, abych jí nezpůsobila nějaké problémy do budoucna - aby neměla zafixované, že je to zakázané. Snažím se jí rozptýlit hračkami, ale v tu chvíli ji vůbec nic nezajímá. Vždy to dělala, jen když byla unavená před spaním, teď už i přes den.


Petra B. píše:Malé je rok a půl a asi od 8 měsíců si „dělá dobře“. Odmalička jsme cvičili Vojtovu metodu a tohle začalo prakticky ve chvíli, kdy jsme s cvičením skončili. Cvičili jsme kvůli zvýšenému svalovému napětí. Podle neurologa se to cvičením srovnalo, již jsme ani nemuseli na kontroly. Ve chvíli, kdy jsme s cvičením mohli skončit, jsem si hluboce oddechla. To mne ovšem ještě nenapadlo, co začne dál. Holčička se začala „kroutit“ (doma to tak nazýváme, ze začátku jsme totiž netušili, co to kroucení znamená) - čili znovu neurolog, pro jistotu EEG... S největší pravděpodobností je to tedy masturbace. Pro „upřesnění“ - je to ale asi dost podobné jako jinde - holčička si lehne na záda, zkříží nožičky v kolenou, střídavě je zvedá, ručičky v klíně… do toho funí, potí se, je rudá... Dříve to dělala jenom před spaním, teď je to čím dál častější a je čím dál náročnější odpoutávat její pozornost jinam. Bojím se, aby z toho nebyl zlozvyk - později školka apod... Zajímavé je, že před časem si dala na cca měsíc úplně pokoj - měla jsem radost, že na to zapomněla, a najednou bác - vrátilo se to s větší intenzitou. Malé ale začalo růst více zubů najednou (stoličky), netuším, zda by to mohlo souviset. „Ulevuje“ si tím? Vím od mamky, že já to jako malá holčina dělala taky (ale většinou jen před spaním). Holčička se „kroutí“ před každým spaním, do toho i x krát za den. Přijde mi to jako věčnost. Dohromady si myslím, že se „prokroutí“ i dvě hodiny denně.


luciashek píše:S malou (8,5 měsíce) řešíme už měsíc podobný problém. Malá, jakmile leží na zádech, zdvihne nožičky, zkříží je, propne, tiskne k sobě, ručičky v pěst (drtí buď tričko, stehýnka, plínku) a hrozně heká, rudne, jakoby tlačí, no strašně zpocená, často u toho i pobrekává. Byla jsem s ní třikrát u naší doktorky, protože jsem měla strach, jestli ji nebolí bříško, to je ale vždy čisté. Nakonec jsme s ní jeli na pohotovost, protože u toho hrozně brečela. Tam nás mladičká lékařka upozornila na možnost sebeuspokojování. Malá to dělá čím dál častěji, jsem z toho zoufalá.


Bersaba píše:Mně to malá začala dělat vloni v létě, to jí ještě nebyl rok. My zase říkáme, že se drbe - lehne si na bříško, roztáhne nožičky, nacpe si pod sebe deku nebo plyšáky a drandí po nich. Myslím, že se to naučila nejspíš v důsledku prodělané poševní infekce - drbala se, protože ji to pod plínou svědilo, a tak zjistila, že je to vlastně fajn, i když ji nic nesvědí.
Taky se tím uspává, jindy přes den to ale prakticky nedělá (zatím). I tak je to trochu o nervy. Ne, že by mi vadilo, že si dělá dobře, ale když se do toho víc opře, vždycky dostanu strach, že se jí ta infekce vrátila, a vleču ji na dětskou gyndu na kontrolu.


anonym píše:Já si jako malinká dělala dobře o šprušle v postýlce. Pak už normálka rukou. Má to jednu velkou výhodu - odmalinka znám dobře své tělo, vnímám sex jako něco krásného, nebojím se chlapovi naznačit, jak mi udělá dobře, nepatřím mezi to docela vysoké procento žen, které nikdy nepoznaly orgasmus a navíc… když je nejhůř… vystačím si sama, že. Nechejte vaše dítka, ať si užívají… pokud si nějak neubližují…


anonym píše:Tak o tomhle jsem v životě neslyšela, ale po přečtení mě to velice zaujalo, protože až doteď jsem žila s pocitem, že jsem nějaká divná. Mám totiž vzpomínky od útlého dětství i ze školky sama na sebe, že jsem tohle dělala - vím, že to vždy bylo včetně orgasmu. A zdá se mi, že pak jsem sama od sebe pochopila, že by to asi neměl nikdo vidět, takže od té doby už jenom tajně.
Můj syn (3 roky) si s pindíkem hraje v jednom kuse už cca půl roku. Občas se mu tedy pěkně postaví, ale jako masturbace mi to nepřijde - má to spíš jako hračku. Někdy je to i sranda - ty jeho nápady. Jednou si ho zase takhle postavil a pak ho strkal do díry v cédéčku. Tak možná už nějaké instinkty...

...jo a třeba když ho popusinkuji kolem ouška, tak mu to taky způsobí erekci. Ale to jsem zjistila náhodně a záměrně to samozřejmě nedělám...


Mišelin píše:Někde radí dítě pochovat, ale Eli to dělá, i když ji mám v náručí. Je to sranda. Něco jsem si o tom přečetla a dělá to spousta kojenců a batolat. Ve školce si prý mezi nohy strkají hračky… No ta naše masturbice tam má tu plínku a zřejmě si ji tam chce co nejvíce vmáčknout. Tváří se tedy u toho fakt děsně. Já jí v tom nebráním, je to neškodné, a myslím, že horší by bylo jí to zakazovat nebo jí v tom všelijak bránit - z toho by pak mohla mít nějakou deviaci. Ony si ty děti také musí zjistit, jak to jejich tělíčko funguje…


lleennttiillkkaa píše:Moje ségra takhle ve školkovém věku večer co večer jezdila na koni. Dala si polštář přes pelest postele a jezdila...


Obrázek
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na eMimino.cz II.

Příspěvekod Plyšáček » 20.3.2017 6:45:27

petranela píše:Malé bylo právě 14 měsíců a jsme na tom takto: S manželem jsme se asi před měsícem radovali, že to už téměř nedělá, a bohužel jsme to zakřikli, protože to začala z ničeho nic dělat zase a daleko intenzivněji. Má dny, kdy to dělá skoro pořád, a pak den, kdy vůbec. Vůbec netušíme, čím to může být. Nezabírá nic, ať s manželem děláme co děláme, jede si dál podle svého a je ve svém světě. Má zpocené vlásky a když začne, tak je jí jedno, v jaké pozici - při jídle v židličce, v leže na zádech, v leže na břiše... Když ji oblékám, je totálně v křeči, nechce se ani postavit, a když ji vezmeme do náručí, hrozně se vzteká a někdy šíleně brečí včetně slz… Prostě jí to normálně kazíme a jí to vadí. Začíná už dělat první kroky sama, dneska poprvé přešla sama pět metrů tam a zpět, ale nevypadá to, že chůze proti tomu bude fungovat… Prostě to vypadá, že si najednou vzpomene, že by to mohla dělat, nebo ji podráždí plena (fakt netušíme) a začne to dělat. Procházky taky nepomáhají. Já se pak musím vrátit vždycky domů, protože ona se prostě na nohy nepostaví a nepůjde nikam. Už jsem na ni párkrát i zakřičela, jak jsem to psychicky nezvládla, a pak mi jí chudinky bylo hrozně líto. Je to ale hrozné. Kolikrát se stane, že kvůli tomu ani třeba nic za celý den nesní - tedy kromě mléka. Dneska např. vůbec do židličky nechtěla a vím, že by mi neotevřela pusu, tak jsem ji krmila jídlem, když ležela na zádech a dělala to a ona aspoň něco snědla. No ale je to samozřejmě nebezpečné, protože jí může zaskočit. Taky máme pocit, že jediné, co s ní zmůžeme, je dát ji do postýlky a ona po chvilce únavou usne.

...Malá to dělá, i když ji nosím. Ta když začne, tak všude… Normálně mě v těch jejích stavech, když ji mám v náručí, štípe do ramene nebo i kousne. No paráda… Prostě ten pocit je silnější než ona a všechno kolem. Já to vidím taky tak, že je to z té nudy nebo únavy… ale zabavit už nevím jak… Dneska to dělala dokonce při sezení na vozíku v marketu. Zakláněla při tom hlavu dozadu, že jsem myslela, že mi spadne do vozíku… Takže už ani tam ji nebaví sedět a koukat - přitom dřív to měla jako zábavu. No a taky hodně spí. Buď je to proto, že skoro nejí, takže nemá energii, nebo pro nějaký důvod, který ji trápí, kvůli kterému to dělá a který právě neznám.

...Bez pleny jsem to kdysi taky zkoušela, ale nezabralo to. A teď navíc je už natolik chytrá, že když ji přebaluji, normálně si tam strčí ruku a pokračuje, ani plenu jí nemohu dát. Ale mám jednu dobrou zprávu, která tenkrát od neuroložky hodně potěšila tatínka (já nezbaštím doktorům vše). Prý to dělají chytré děti...

...Tak malé je měsíc po druhých narozeninách a stále cvičí. Vždycky jí to nastartuje nějaká nemoc, resp. když ji něco trápí. Nedělala to několik měsíců a nedávno začala… K tomu byly i jiné příznaky, že jí něco je, tak jsem jela k doktorovi, a on zánět močáku. No jenže nemoc je pryč a ona cvičí dál, protože se jí to nemocí připomnělo, a teď zase nemůže přestat. Říkáme jí, ať si sedne nebo hraje, na opakované vyzvání většinou přestane, ale za chvilku začne znovu… Snažím se chodit hodně ven, tam ji to ani nenapadne. Když neposlechne a zvednu ji z lehu na břiše (v jiné poloze už to nedělá), tak se vzteká, ale nakonec zas na nějakou dobu na to zapomene. Řekla bych, že ji to trápí také - je to pro ni jako droga - podle mě nemůže přestat. Ale rozhodně to, co se týče frekvence, ustupuje. ...Fyzioterapeutka říkala, že máme být připraveni na to, že se jí to bude ve stresových/pro­blémových situacích vracet neustále, i v dospělosti - to už ale zřejmě v jiném podání - může to něčím nahradit...

...Časem se to začalo měnit a dnes už jen vleže na bříšku a kroutí zadečkem. Já to tenkrát nahrála na video a donesla jsem to na neurologii, a oni hned řekli, že to vypadá na tu masturbaci. Pak to malá začala dělat v čekárně, když jsem jí oblékala, zavolala jsem je, a oni najednou si zase nebyli jisti…

...Kojila jsem ji 9 měsíců a první příznaky masturbace byly u ní ve 4. měsíci a právě při kojení - to začala protáčet oči a občas jsem se bála, že mi upadne u prsa do bezvědomí… Brzy nato u kojení přestala a začala u oblékání a pak se to už jen stupňovalo a nebylo místo, kde by jí to nenapadlo… No a pak to nějak postupně odeznělo a to, co teď nedávno zase začala, je nic proti tomu, kde to dělala předtím…

...Mazlivá sama od sebe taky nikdy moc nebyla. Když jí to kazím, třeba i snahou mazlit se, tak nechce, taky se vzteká a odtahuje.

...Sama se teď divím, jak pozitivně přemýšlím, když mi malá teď zase tak cvičí a dokonce před námi utíká do jiné místnosti, abychom jí to nezakazovali. Je už starší, je to lepší…

...dokonce mám někde na fotce, jak leží na bráchovi (jemu nebyl ani rok). On na bříšku a ona na něm taky na bříšku přitulená a úplně rudá v obličeji… Na fotce to není vidět, ale já vím, že to tenkrát dělala… normálně jak pejskové...


Tulen2014 píše:Naše půlroční holčička dělá už dva měsíce přesně to výše popsané. Zkříží nožičky, ruce dá v pěst nebo drtí hračku nebo žmoulá tričko a zvedá rytmicky nožičky. Strašně u toho heká, při vyrušení nebo i bez toho se vzteká, někdy se rozpláče. Poslední dobou to dělá spíš na boku a začala mi u toho usínat.

...Malá nám to dělá skoro pořád. I při kojení, v autosedačce, v jídelní židličce, u nošení v bočním klubíčku taky. I když ji vezmu normálně a je unavená nebo to na ni přijde, tak prostě nepomůže nic a dělá to, dokud neusne.

...V jednu chvíli je veselá, najedená, vyspalá, prohlížíme si leporelo a smějeme se. A najednou jakoby si vzpomněla a zas to dělá...

...Ona už to tak vypilovala, ze fakt dělá prostě kopulační pohyby. Jak kroutí boky a heká, tak mi přijde, že to každý musí poznat. Nedávno byla zapnutá chůvička u ní v postýlce a ona do ní hekala, že to v obýváku znělo, že je puštěné porno. Bude legrace, až přijedou rodiče manžela. Maminka je proti nemanželským dětem a třeba kojení na veřejnosti apod. Tak až uvidí, že její půlroční vnučka masturbuje, tak to s ní sekne...


kaca.zagi píše:Já to prý dělala úplně od té doby, co jsem seděla, a dokonce si sama pamatuji, když mě potom v trochu větším věku (3 nebo 4 toky) několikrát přistihli a dostala jsem vynadáno. No ale úplně regulérně mě to přešlo, až když jsem z toho měla rozum - tj. v takovém tom pubertálním věku, a to jsem se za to hrozně styděla. Nebylo vůbec dobře, že mi za to rodiče nadávali. Prostě to chce vydržet do doby, kdy má to dítko rozum, a pak mu vysvětlit, že je to v pořádku, ale že je to činnost, která souvisí s jeho sebepoznáváním a budoucí sexualitou a je čistě soukromá a před lidmi se to prostě nedělá.
Jinak můj malý už jede ve vaničce taky. Začal v necelých deseti měsících, ale zatím jen zkoumá a občas se trošku holt postimuluje... Hlavu vzhůru, tobě může být trapně, ale je to příroda.


Obrázek
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na eMimino.cz III.

Příspěvekod Plyšáček » 23.3.2017 6:46:18

Berun píše:Jako bývalá učitelka v MŠ s dětskou masturbací zkušenosti mám. Jedna holčička se otírala o plyšová zvířátka, o stůl. Byl to její běžný projev od malička. Maminka samozřejmě vyděšená říkala, abychom ji v tom krotili, protože často se stávalo, že se otírala tak silně, až si „kačku“ odřela. Vysvětlovala jsem jí, že je to naprosto normální, že usměrňování v tomhle směru nemá smysl, protože děti, ať už holčičky nebo kluci, to prostě dělají, a je normální, že to dělala i ve svých 3 letech ve školce. Možná to společensky pro maminku nebylo příjemné, každopádně to dětem nezakazujte, přejděte to, posléze to samy dělat přestanou.


barca0140 píše:Malému byl 1 rok a šmrdlá se, o co může. Hlavně posledních pár dní a dneska až teda extrémně. Vyleze si ke mně na gauč, obkročí mě nebo moji nohu, klidně jde i z boku, a začne jezdit dopředu, dozadu. Funí a je vždy úplně upocený. Tak ho sundám, aby se uklidnil, ale on zase vyleze za mnou nebo za přítelem a šmrdlá.
...Prostě ho tam dráždí plínka, tak to dělá, protože se mu to líbí, ne? Když je bez plíny, zkoumá si pindíka a má z toho radost.


Jitulka47 píše:Naše malá to začala dělat nenápadně, jen před spaním. Nevěnovala jsem tomu pozornost… Pak častěji - na zemi, na zádech…

...Teď to dělá někdy celý den. Je na boku, úplně v křeči, zadržuje dech, nohy a ruce u těla, kroutí se a je celá zpocená… Když ji vezmu za nohy, je rozčilená, nelíbí se jí to a hned pokračuje. Jen když ji vezmu do náručí, chodíme po bytě, je šťastná… A jen co ji položím na zem, pokračuje…


Adeteva píše:Malá to nejprve dělala opravdu jen před spaním, až usnula. Tak jsem si myslela, že je prostě přetažená a tohle je nějaký způsob, jak se uklidní. Jenže stále častěji to dělá hned po probuzení. V sedačce to dělá taky a u jídla je to o nervy. Prostě holky sice pokulhávají v některých dovednostech, zato v tomto jsme sakra dopředu. Nedávno jsem řešila, kdy budu muset lehce probrat ošemetné téma se synem (11 let). A teď tohle. Říká se, že holčičky jsou šikovnější, ale už nikdo nahlas neřekne, v čem. Syn byl ve vývoji daleko napřed - v 10 měsících sám chodil, ale je fakt, že se nerozptyloval blbinami.

...Na zádech ani už nespí. Je na zádech, jen když se „šponuje“.

...Malá měla asi měsíc naprosto pauzu. V té době začala sedět, lézt pěkně po kolenou a teď se už pořád a ke všemu staví... Je to asi týden, co si na to své šponování vzpomněla v jídelní židli.


Anonymni píše:Od kamarádky holčička si hrála s „kačkou“ vždy po koupání. Pak jí babička koupila velkého plyšového slona s chobotem. No a ona na tom chobotu „jezdila“. Vím, že to rodiče nechali tehdy být. Sama po čase přestala.


Obrázek
odkaz a zdroj: www.isida.gr
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na eMimino.cz IV.

Příspěvekod Plyšáček » 24.3.2017 5:39:03

lomika píše:Já si bohužel pamatuji, že jsem masturbovala již jako malá holčička. Asi také od batolete, ve školce nás bylo víc. Ale před více jak 30 lety se to bralo jako něco opravdu hrozného. Zakazovali mi to rodiče a celé mé dětství to řešili, ve školce nás denně učitelky trestaly za masturbaci v době spánku a pak se to konzultovalo s rodiči, no naprosté peklo pro psychiku děcka! Asi nejhorší bylo, když to přede mnou říkali dalším lidem, třeba kteří přišli na návštěvu, tetám apod. Chtěla jsem být neviditelná a nikdy neexistovat. Ještě když to teď píšu, tak se mi chce plakat. Mám mizerné vzpomínky a pocit provinění do dospělosti. Do dneška masturbuji, ale nesu si s sebou celkem velké trauma a nedokážu o tom s manželem ani hovořit.

Moje dvouletá dcera masturbuje od cca 10 měsíců. Považuji to za normální, nezakazuji, nekomentuji. Až bude mít rozum, pohovořím o tom jako o běžné věci a vysvětlím, že by bylo dobré, kdyby si to dělala v soukromí.


Markéta Fe píše:Já jsem si také dělala dobře už od školky - musela jsem kvůli tomu spát s rukama na peřince. Takže jsem záhy pochopila, že to nesmí nikdo vidět.


zrzana2 píše:Moje osmnáctiměsíční dcera to dělá taky. Volit budu stejný přístup. Okolo 3 let vysvětlím, ať si to nechá na dobu, kdy je sama. Teď neřeším. I když to občas vypadá, že si urve pipku.


Martina8888 píše:Já mám 2,5letého a do teď kromě občasného žmoulání pindulína nic jiného nedělal, ale teď asi 2 týdny si sám hraje v pokojíčku, přijdu tam, je svlečený do pasu a buď ve stanu nebo v posteli a říká, že si hraje s pinďou.


AstraG píše:Syn to dělal asi od roka a půl. Ojížděl polštáře, hlavně před spaním, a usínal úplně mokrý, zpocený, jaká to byla fuška. Potom to dělal i přes den a stahoval si i kalhoty. Musím říct, že mi to dost vadilo, když mi ho po víkendu vracely babičky a vyprávěly, co celý víkend prováděl. Teď mu jsou 4 a půl a naštěstí už to nedělá. Občas asi ano, ale už ne tak masivně.


Anonymní píše:Mám dceru (6 let), za chvíli jde do školy, a toho se děsím. Dělá to právě ve školce o stůl. Kolikrát je úplně zpocená. Říkáme jí, že se to dělá tam, kde je sama atd. Taky to je schopna dělat často, až ji má otlačenou. Zakazovat je jasné, že ne, ale když to dělá i ve školce, když si děti třeba kreslí, a ona se jim tam kýve na stole, tak fakt nevím. To, že se to nedělá před lidmi jsme jí řekli stokrát, ale co dál.


Anonymní píše:Buďte prosím shovívavé k mému hysterickému výlevu, ale před chvílí jsem načapala svou sedmiletou dceru, jak si v koupelně masturbuje proudem vody. Vycouvala jsem z koupelny a jsem v šoku. Co mám dělat? Jsem mimo! Nedávno jsem ji rodila a ona si vesele honí kačku!

...Poslední týden napouští strašně vody. Najednou se nechce koupat s mladší ségrou. Napouští si vanu až po okraj. My jí nadáváme, že plácá vodu. Dneska slyším, jak dlouho teče voda, jdu ji seřvat, ať laskavě šetří, a ona si tam leží pod kohoutkem...


Obrázek
odkaz a zdroj: autismquotient.com
Uživatelský avatar
Maataa
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 8.3.2017 16:29:09
Pohlaví: žena
Líbí se mi: chlapci a muži
... ve věku od: 14
... až do věku: 50
Děkoval: 125 x
Oceněn: 271 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětská masturbace - komentáře k článkům

Příspěvekod Maataa » 24.3.2017 10:07:25

Jsem moc ráda, že se tady toto téma objevilo. Doma mě přesvědčovali, že je to "fuj", neslušné a vyhrožovali, co vše se mi stane, když nepřestanu. Sice jsem nepřestala, ale připadala jsem si divná a ne zrovna dobrá, když se mi to líbí. Teď zpětně vidím, že jsem byla vlastně celkem normální, jen moje okolí bylo konzervativní.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na Rodina.cz I.

Příspěvekod Plyšáček » 26.3.2017 7:46:21

Dětská masturbace na rodina.cz

janulita píše:Můj 10letý syn začal masturbovat. Možná začal masturbovat dřív, ale nevěděla jsem o tom. Ani by mi to tak nevadilo, kdyby si nenašel zvláštní způsob masturbace. Jednou, když si myslel, že jsem odešla, tak jsem slyšela z pokoje divné zvuky, nenápadně jsem se šla podívat a byl nahý na takovém nafukovacím delfínovi do vody a třel se o něj. Nic jsem mu neřekla a šla jsem pryč. Potom jsem mu jej schovala. Po čase jsem ho přistihla s jinou nafukovačkou a to s nafukovacím míčem. Chápu, že každý masturbuje, ale proč zrovna s nafukovačkami. Bojím se, aby nebyl, až bude starší, nějaký divný.


karafa píše:Syn (8 let) v poslední době našel zálibu v masturbaci. Dělal to již dříve, ale ne tak často. Lehne si pod deku (nejde nikam, kde by byl sám) a začne a myslí si, že já ani manžel nic nevidíme. V poslední době mě to začíná vadit a chystám se mu říct, ať jde do svého pokoje.


Martina + 2 kluci píše:Mladší klučina začal kolem 7 měsíců, když zjistil, že když je v autosedačce a dá nohy k sobě, tak ho zapínání příjemně tlačí. Takže všechny jízdy autem "procvičil", dokud se neunavil k usnutí. Později začal i ve sporťáku a bylo super jezdit s ním mezi lidi, jak rytmicky svírá nohy a slastně se u toho šklebí. Bez masturbace neusne nikdy a to u toho někdy fakt funí, až má co dělat, abych se nesmála. Ať si to kluk užije. Mladší objevil pinďoura až v 9 měsících, není už sice tak náruživý, ale přebalit jej, když je pokaděný, je závod s časem... Babičkám bylo oznámeno, že to dělají, a nijak dál jsem se o tom nechtěla bavit. Prostě to přijaly a také neřeší. Si říkám, ať mají kluci nacvičíno...


nika89 píše:Oba dva kluci si s ním hrají, mají 4 a půl a 2 a půl. Taky jim říkáme, že to mají dělat pod dekou nebo někde, kde nejsou vidět. Já to taky dělala určitě dřív než v osmi, akorát, že tehdy nebyl takový přístup a tak jsem si to sama rukou udělala poprvé až ve 22.

...Ale oni si ho "nemastí" jako dospělí, prostě sedí u pohádky a začnou si ho zkoumat. Třeba ten starší nedávno objevil, že nemá jenom pindína, ale i kuličky, a děsně se tomu divil. Neříkám, že jim to nedělá dobře, ale zkoumají, jak to vypadá a co to dělá. Starší má ode mě doporučení, ať ho zkouší přetahovat, protože mu to nejde a já mu to dělat nebudu. Blíží se pětiletá prohlídka a byla bych radši, kdyby mu to šlo.


Majákova píše:Dcera (3 roky) je taky pěkná náruživka. Dříve "použila" kdeco ke svému uspokojení... autosedačku, nákupní vozík, plyšáky, peřiny. Začala už určitě před 1. rokem. Nyní se snažíme její "snahy" omezovat na soukromí její postele. V souvislosti s touto diskuzí mě také ale napadlo, co bude, až bude ve školce. Sama nevím, jak a jestli vůbec by usnula odpoledne bez "hopsání", jak tomu říká.

...Moje tříletá dcera také masturbuje odmalička... Jako batole v postýlce na peřině, v sedačce auta, v nákupním vozíku. Dělá to stále. Snažíme se její snahy eliminovat na soukromí v její posteli. Přísně jí zakazujeme nákupní vozík, autosedačku řešíme výměnou za větší, kde není pás mezi nožkami, postel a její "hopsání" tolerujeme. Jen se mi velmi těžko vysvětluje čerstvé tříleťačce, proč může hopsat ve své postýlce a ne v nákupním vozíku.


Obrázek
odkaz a zdroj: www.essentialkids.com.au
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na Rodina.cz II.

Příspěvekod Plyšáček » 27.3.2017 9:03:35

Elíláma píše:Známá má kluka (3 roky) a ten si ho pořád honí - prostě jako dospělí. Sice se trochu před cizími stydí, ale i tak už ve školce se to řešilo... Na návštěvě, když se dívá na pohádku, prostě je pořád při chuti. Když ví, že ho sledujeme, tak je schopný si nenápadně lehnout na břicho, dát pod sebe ruku a zase...


Luc. píše:Připomnělo mi to historku, kdy se podobně bavil můj cca 4letý synovec - kalhoty dolů... A stará babička na něj: "Schovej ho ty prase, a mazej si umejt ruce!" Už to před ní neudělal - vlastně ani před námi.


RadkaRR, M05, L08, E10 píše:Náš 5letý také masturbuje, ale je poučen, že si to má dělat, když má soukromí. Onehdá někdo zvonil (očekávali jsme návštěvu jeho kamaráda), on celý nadšený vyběhl z pokoje ještě se staženými kalhotami (div se nezabil). Já na něj koukám a říkám: "Ty sis honil péro?" A on: "No jasně, však jsem tam byl sám."

...No i vzhledem k jeho reakci, nemyslím, že by se ho to nějak dotklo. Popotáhl si kalhoty a šel si hrát. My holt doma pro penis používáme označení péro (nepřijde nám to sprosté). Zkrátka se u nás bimbásci nevedou.


Ecim píše:Když mi bylo asi pět, stala jsem se opakovaně svědkem situace, kdy jedni známí svému cca čtyřletému synkovi dost nešťastným způsobem zakazovali hraní s pindíkem a on strašně plakal. Byla jsem z toho tehdy celá špatná a chtěla jsem tomu chlapečkovi nějak pomoci, protože mi ho bylo velmi líto. Pak jsem prohlásila, že půjdu do krámu a koupím mu ještě jednoho pindíka.


mamazonka píše:Dcerka to taky dělala. Ona tedy měla jiný způsob - třela se o gauč. Taky jsem z toho byla vedle, u mimina bych to nečekala, ale projevy byly celkem jasné - zrychlený dech, pocení a tak. No každý to zná, ono to je v každém věku stejné. Teď je jí 7 a už o tom ani nevím. Jen občas si všimnu, že si to dělá. Ale řekla bych, že mnohem méně.


11.1***Sára13 píše:Moje dvouleťačka se neustále svléká a různě si ji natahuje - a to pokaždé, když máme návštěvu. Řeším to tak, že jí dávám bodýčko - to si jen tak sama nesundá. Ale děsím se, co bude v létě.


Meta píše:Dala jsem dceři k prvním narozeninám obrovského psa a netušila, jak oblíbená z něj bude erotická pomůcka. Jestli jí ta náruživost zůstane, tak doufám, že až jí bude 16, tak už budu mít rozvinutého Alzheimera.


Katka +3 píše:Copak pes, ten se časem rozpadne. Moje malá používala vlastní ruce tak náruživě, až se odřela, tím pádem jí pálilo při močení... Já s ní létala po doktorech, že má zánět močových cest, a byla za blba, než mi to došlo. Ona to totiž dělá v soukromí. Tak jsem jí vysvětlila, že je třeba poněkud zvolnit, a zatím dobré...


Obrázek
odkaz a zdroj: www.delfi.lv
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na diskusních fórech

Příspěvekod Plyšáček » 29.3.2017 8:54:23

Dětská masturbace na liveDOCTOR.cz

Mám 6ročného syna. V poslednej dobe som si všimla, že sa neustále obzerá v zrkadle nahý a už dvakrát som ho videla, akoby napodobňoval onanovanie - pipík vonku a šúcha sa o stenu o vaňu.

...aj sa pýtam, či to niekde videl - tvrdí, že nie, ale teraz je ten sex všade. Dokonca som včera našla v jeho mobile fotky nahého zadku aj pipíka, čo sa sám nafotil. Bojím sa, či nejde o nejakú úchylku.

...ešte k tomu čakáme na operáciu nezostúpeného semenníka a plachtovej predkožky.


Mam 6ročnú dcéru a začala onanovať, keď som otehotnela. Všimla som si modriny na vonkajších genitáliách, tak sa mi priznala, že si robí sex. Hovorila, že deti v škôlke to tiež robia, keď majú spinkať. Stále som jej vysvetľovala, ako ju ľúbim, ako mi bude pomáhať, ako ju potrebujem. Tak s tým prestala.

...dcéra začala chodiť do školy a onanuje pomaly každú noc. Stále, keď to spraví, tak ma zobudí, že si robila sex, ale nie s rúčkou a že to už viacej nebude robiť, a či ju ešte stále ľúbim.Dětská masturbace na babyonline.cz

Zavadilka píše:Stellík mi od malička onanuje. Začala s tím vlastně už v době, kdy si poprvé sedla... Dostalo se to do fáze, že padala do mdlob, a když ji někdo přerušil, řvala jako tur. Než se zjistilo, že je to ono, byli jsme na různých vyšetřeních a to včetně EEG a dětského gynekologa.
Od doby, kdy začala chodit, se to o dost zlepšilo a vlastně dobře si dělala jenom v autosedačce. Je pravda, že někdy (při cestě do Prahy či zpět) vydržela "tlačit" i 3 hodiny a to mě uvádělo do amoku - ale nikdy jsem na ni nekřičela a nezakazovala - jen jsem ji upozornila, aby přestala.
Teď byl asi 3 měsíce klid a je to asi 3 týdny nazpět, kdy jsem ji nachytala v pokojíčku, jak si tlačí na židličce. Pro představu jak u toho vypadá: Drží se sedátka, je v mírném záklonu a prohybu, hlavu dozadu, vše v síle a nohy kmitající, natažené před tělem. To, že je červená a zpocená, nemusím ani uvádět. V podstatě je to teď tak, že když sedí na něčem tvrdém, láká ji to.
No a tu je ten problém..."Tlačí" si takhle denně a dokonce už i ve školce. Minulý týden jsem se na to ptala učitelek, zda si něčeho nevšimly, ale prý ne. A dnes mi řekla třídní, že ji asi 5x načapala. Dokonce si to uvádí do dokonalosti - na záchodě o prkýnko, o dřevěnou kostku ze stavebnice, utíkala na stoličku do šatny... Dokonce si prý svlékala i kalhoty. Nedala prý pokoj, dokud nedosáhla svého. Pak už byl klid. Vím, že je to normální, ale už se mi nelíbí ta časnost a to provedení.

...No ona to umí i popsat - řekne mi, že tančí zadečkem nebo že ji to šimrá na zadečku... Když ji nachytám, přestane.

...Buď jen sama nebo se o někoho opřela... Oči jí šly v sloup a vlasy měla skoro vždy mokré od potu. Někdy to trvalo i 10-15 minut, ale to potom odpadla...


lucie73 píše:Synovec si lehal na břicho a přirážel k podlaze. Dělal to od miminka do cca 6 let, třeba i venku na chodníku, když si hrál s dětmi. Pak mu nějací kamarádi zřejmě naznačili, že je to blbé, a přestal to na veřejnosti dělat. Pak už tedy nevím. Dneska je to normální dospělý chlap.


Honafa píše:Bráchova Alenka to dělá s plyšovou Ovečkou už taky od miminka. Dělá to i před lidmi, dělá to, jak je v pohodě, spokojená. Už má 8 let a dělá to furt, ale v soukromí. Ale nevadí jí, když ji někdo vyruší - klidně to dodělá. Bere nějaké uklidňující léky - ona má maminku doktorku a bere 20 léků 2x denně skoro na všechno.Dětská masturbace na rodina.cz

Petra píše:Moje 18měsíční Hanička za poslední asi tři měsíce objevila, jak masturbovat: Tře si podbřišek o cokoli, co je po ruce, vleže na bříšku nebo i třeba o schody opřená o ruce. Připadá mi, že je to pro ni často zajímavější, než cokoli jiného (pokud se jí přímo někdo nevěnuje). Podotýkám, že jsem se ptala dětské doktorky, jestli třeba nemá nějaký svědivý zánět a takhle se prostě jen nedrbe. Nemá, prý to holčičky v tomhle věku dělávají... Jenže já to u žádné nikdy na veřejnosti neviděla. Vysvětlila jsem jí, že se to nedělá před lidmi. Nemyslím, že by nerozuměla, rozumí opravdu spoustě i složitějších věcí, ale tohle prostě ignoruje. Respektuji, že když je sama v postýlce, je to její soukromá věc, ale Hanička se třeba takhle tře o schody prolézačky v herně, kde ostatní děti nadšeně létají, o židličku na návštěvě i doma,... A já si opravdu nevím rady, co dělat, aby se na ni ostatní nekoukali "divně" (a dřív nebo později si toho určitě někdo všimne) a zároveň, abych neublížila jejímu pozdějšímu sexuálnímu zrání. Ignorovat to nechci, vysvětlování nezabírá, zošklivit (fuj, to je ee) jí to taky nechci, trestat ji nechci, vždy ji hned něčím zabavit - nejde při usínání, kdy se probere a je protivná (když ji třeba otočím a hladím ji nebo zpívám). Já opravdu nechci, aby se naučila takto usínat, aby si z toho udělala uspávací rituál - nevadilo by snad ani, když jsem u toho já nebo manžel, ale občas ji uspávají babičky. A já prostě nedovedu tchýni na otázku, proč se tak kroutí a funí, odpovědět, že si prostě masturbuje - mám pocit, že by se lidem zdála "divná", co třeba později chůva nebo učitelka (a děti) ve školce.Dětská masturbace na mojetehotenstvi.cz

Jesyna píše:Malá bude mít rok. Sice je posledních 14 dní docela opruzená, ale od včera, jak je na kolínkách, jakoby jezdí zadečkem na místě tam a zpátky a je schopna, jak je na zemi, to dělat celý den.
Tak jsem koukala na články a píšou, že už děti od kojeneckého věku vědí, co je jim příjemné, a že se může jednat i o dětskou onanii. Jako já z toho nejsem nějak pohoršená, jen se bojím, aby si tu prcku malá celou nějak nerozedřela... Nebo se tak možná škrábe, jak ji prcka svědí od opruzeninky. No bude docela zajímavé, až si na návštěvě malá klekne na zem a pojede dvě hodiny...


Obrázek
odkaz a zdroj: imgsrc.ru/martadiaper
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětská masturbace na diskusních fórech - souhrn

Příspěvekod Plyšáček » 29.3.2017 19:40:44

Po neskonale náročném zpracování poutavých sdílení maminek z nejrůznějších českých diskusních fór přistupme k závěrečnému shrnutí některých poznatků o masturbaci u dětí. Mnoho významných tvrzení bylo uvedeno v tomto tématickém vláknu již před příspěvky zaměřenými na citace výpovědí, nyní je pouze potvrdíme či obohatíme dalšími výroky. Již s ohledem na informační zdroj se samozřejmě nejedná o komplexní výzkum a úplné poznání.

Celý psychosexuální vývoj každého jedince probíhá velice individuálně a někdy až s neuvěřitelnými rozdíly. Pro značnou odlišnost masturbačních technik v různých věkových obdobích dítěte je nezbytné rozdělit problematiku dětské masturbace do 3 kategorií:
 1. masturbace miminek
 2. masturbace předškoláků a mladších školáků
 3. masturbace pubescentů
Není masturbace jako masturbace. Zdá se, že v nejútlejším věku se masturbaci oddávají spíše dívenky, u chlapců je tato aktivita o to častější a bouřlivější v období puberty. Zatímco mimi holčička obvykle různě svírá genitál mezi stehny, o pár let starší se raději tře či přiráží o různý vhodný podklad. S blížící se pubertou mohou objevovat kouzlo tryskající vody i vsouvání tenkých předmětů do vaginy. Nebojí se efektivněji používat svých rukou. Chlapci se zprvu spíše tahají za pindíka, mohou se různě třít o vhodný podklad, a obvykle až mnohem později provádí klasické honění v dlani.

Z diskusí maminek, obvykle na mateřské dovolené, se dozvídáme především o masturbaci těch nejmenších. To ovšem neznamená, že by starší děti nemasturbovaly. U těch to však rodiče už tolik neudivuje. Děti jsou navíc obvykle stydlivější a opatrnější, intuitivně chápou, že onanování patří do soukromí, a případné odhalení zpravidla rodiče nevyšokuje tak, jako masturbace mimina.

Mnohé maminky nemohou ani uvěřit tomu, že by malé dítě mohlo masturbovat, některé stále hledají zdravotní příčinu nebo odmítají aktivitu jejich potomků označovat za masturbaci. Namlouvají si, že je to jen nějaký automatismus a že dítě ani nemůže prožít orgasmus a že dělá něco, čemu vůbec nerozumí. Tak to zajisté není. Děti mají svoji sexualitu, samozřejmě na své úrovni. Těžko můžeme tvrdit, zda a případně jaké sexuální fantazie mají, ale masturbace to každopádně je.

Z výpovědí matek jednoznačně vyplývá, že osvěta se povedla a že názory společnosti na masturbaci u dětí jsou mnohem vyrovnanější a rozumnější než v minulosti. Stále se však najdou tací, kteří dětem rezolutně zakazují jakékoliv podobné chování a touto represí mohou dětem způsobit nejrůznější traumata a komplikace do budoucna. Na druhou stranu souhlasím s postupy odborníků, kteří doporučují rodičům dětí, které masturbují nadměrně, aby je citlivě omezovali. Lidská bytost nemůže celé dny prožít výhradně v extázi. Nadměrně rozvinutá sexualita se může stát pro daného jedince závislostí a posedlostí, omezovala by mu jiné dimenze života a znemožňovala by mu harmonický vývoj.

Zdá se, že tuto problematiku řeší buďto maminky starostlivé, maminky, co se nadměrně nudí, nebo i maminky tímto fenoménem posedlé. Je až s podivem, jak detailně a vášnivě popisují některé výjevy. Co si o tom máme myslet? Problém nastává zejména v okamžiku, kdy pouštějí kameru a aktivitu dítěte, kterou považují za masturbaci, zaznamenávají. I kdyby to měly jen pro lékaře, je to v pořádku? Každopádně jakýkoliv AV záznam zachycující dítě při sexuální aktivitě je dětskou pornografií. Buď jsou zcela nevědomé, tupé a nebo ujeté. Omlouvá je to však? Jo, a výrobci plen a zejména dětských autosedaček by měli zvážit, zda chtějí vlastnostmi svých výrobků i nadále podporovat masturbační aktivity u svých "konzumentů".

Obrázek
odkaz a zdroj: lobbytubes.com


Souhrn poznatků o dětské masturbaci z výpovědí maminek


 • Děti mají svoji sexualitu a masturbaci se mohou věnovat již od prvních měsíců života.
 • Zdá se, že ve srovnání s chlapci intenzivněji masturbují malé holčičky.
 • Miminka jsou poměrně často drážděna plenami, v jídelní sedačce či popruhy v rozkroku u dětské autosedačky.
 • Mnohdy dítě objeví kouzlo masturbace díky zdravotnímu problému, který jej motivoval k drbání.
 • Holčičky v kojeneckém či batolecím věku nejčastěji masturbují technikou překřížených nohou.
 • Holčičky ve věku batolecím a předškolním masturbují zpravidla technikou přirážení vulvy na podlahu či tvrdou podložku, o plyšáka, jinou hračku či jiný vhodný předmět, na houpacích a jiných zařízeních stimulujících oblast genitálu, o pásy v autosedačce, proudem vody nebo přímo rukou - mačkáním, škrábáním, hlazením, taháním nebo jiným "mordováním" pipinky (vulvy, zejména oblasti klitorisu, ale i perinea).
 • Zdá se, že větší posedlost, častost, intenzita i virtuozita je častější u holčiček než u chlapečků. Zatímco chlapec mnohdy pouze "tahá za pindíka", holčička může jít z orgasmu do orgasmu.
 • Masturbace může být pro dítě nesmírně namáhavou činností, při které mnohdy zrudne a zpotí se. Dokonce se může projevovat akusticky - různými vzdechy, křikem a hekáním.
 • Děti někdy, zdůrazněme ovšem, že pouze v některých případech, začnou masturbovat díky tomu, že se nudí, či že se tímto způsobem naučily "uspávat".
 • Některé maminky mají pocit viny, že jejich dítě masturbuje z toho důvodu, že necítí dostatek lásky.
 • Většina dětí, zejména poněkud starších, cítí přirozený stud, je-li přistižena při masturbaci. Najdou se však i také, které jsou v tomto zcela bez zábran. Některé dokonce rády exhibují.
 • Masturbační aktivity, které se vyskytly v předškolním věku, mnohdy odezní a nastoupí opět a v plné síle až v pubertě.
 • Je zajímavé, že se dítě mnohdy jakoby bojí nebo štítí sahat na vlastní genitál přímo rukama, a používá k masturbaci (od slova manus = ruka, tedy nepřesné pro tyto případy) jiné "nemanuální" techniky. Nebo jej to nenapadne či je nedostatečná jeho jemná motorika? Možná je to tak, že pokud započne s masturbováním v útlém věku, volí "nemanuální" techniky právě z důvodu jisté neohrabanosti rukou, a jelikož si tuto technika oblíbí či "zažije", trvá mu docela dlouhou dobu, než objeví, že prstíčky jsou šikovné i jinde.
 • Pokud s dítětem otevřeně mluvíme o masturbaci, může se stát, že se nám bude naprosto bez zábran svěřovat s tím, kdy a jak si to dělalo.

Obrázek
odkaz a zdroj: danceinspires.co.uk
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

M. Stoppardová: Péče o dítě

Příspěvekod Leonid » 22.5.2017 17:22:32

Děti si obvykle začnou uvědomovat genitálie koncem 1. roku, dotýkají se jich však bez zjevného požitku. Dotyky mohou někdy vzbudit příjemné pocity a potom se takové pohrávání začne podobat skutečné masturbaci. Většina dětí obou pohlaví masturbuje a je jednoduše nerozumné očekávat, že nebudou. Kolem masturbace je mnoho nedorozumění, avšak přes různé bajky nevede ke slepotě, homosexualitě ani k duševním nemocem.
Je zcela normální, že chlapec osahává svůj penis. Nakonec, sahá na každou vyčnívající část těla, proč by tedy měl v tomto případě dělat výjimku? Malé děti málokdy masturbují delší dobu nebo s nějakým záměrem. Potěšení, které jim to přináší, je většinou celkové, a nikoli specificky sexuální. Pohlavní vzrušení pociťují děti až v mnohem pozdějším věku.
Není důvod odrazovat děti od masturbace nebo jim v ní bránit. To vede jenom k tajnůstkářství, a co je horší, může to dítě odradit, aby si v pozdějším věku s vámi popovídalo o otázkách, které souvisí s genitáliemi. Pokud masturbace není chorobným projevem útěku od reality, nejlepší způsob, jak k ní přistupovat, je, že jí vůbec nevěnujete pozornost. Jestliže k masturbaci dojde náhodou na veřejnosti, je nejlepší odvést pozornost dítěte jiným směrem. Nikdy je za to nehubujte.


Zdroj:
Miriam Stoppardová, Baby Care Book, Dorling Kindersley Publishers Ltd., 1983,
česky Péče o dítě v prvních třech letech života, Neobrafia, 1993
Kapitola Rozvoj osobnosti, str. 278-279
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Re: M. Stoppardová: Péče o dítě

Příspěvekod Plyšáček » 22.5.2017 18:58:31

Paní Stoppardová je jistě světoznámou odbornicí. O dětské masturbaci se od ní však nedozvídáme nic převratného nebo nového. Neškodilo by jí, kdyby si přečetla naše odborné téma.
Stoppardová píše:Malé děti málokdy masturbují delší dobu nebo s nějakým záměrem. Potěšení, které jim to přináší, je většinou celkové, a nikoli specificky sexuální. Pohlavní vzrušení pociťují děti až v mnohem pozdějším věku.
Rád bych od ní slyšel, co rozumí pod pojmy "záměr", "sex" a nebo "pohlavní". Pokud se lépe obeznámí s pojmoslovím a danou záležitost dostatečně promyslí, nemůže tvrdit to, co píše.
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Re: M. Stoppardová: Péče o dítě

Příspěvekod Leonid » 22.5.2017 21:20:55

Ta kniha byla napsána před skoro čtyřiceti lety. Já na tom oceňuji v té době značnou pokrokovost názoru na věc a přístup bez zbytečných emocí. Vždyť i dnes jsou někteří, co pracují s dětmi a nemají o dětské masturbaci ani potuchy.
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

P. Leachová: Dítě a já

Příspěvekod Leonid » 24.6.2017 17:32:34

Když dětem nebrání plenky a pyžámka, navyknou si někteří chlapečci na rytmické utěšování taháním za penis. Holčičky třou rytmicky vulvu proti matraci nebo tyčkám postýlky. Dokonce, i když přijmete názor, že je pro všechny kojence přirozené a správné objevovat části těla, které jsou obvykle ukryty pod plenkami, může vás šokovat, když najdete své dítě, jak se zrudlé ve tváři pohupuje, prudce oddychuje a je zjevně vzrušené. Pokuste se nebýt šokována, a když už jste, nedejte to najevo. Masturbace dítěti neuškodí ani teď, ani později, a to, že dítě brzy objeví její příjemnost, neznamená, že je "přesexualizované". Všechny děti mají sexuální pocity (přestože většina dospělých raději věří opaku) a dříve či později objeví, že tření genitálií jim dělá dobře. Jedinou škodu můžete udělat vy nebo jiný dospělý, když budete přehnaně reagovat. Když si vaše dítě šťastně hraje samo se sebou ve své postýlce, nechte ho.

Zdroj:
Penelope Leachová, A New Baby and Child, Dorling Kindersley Publishers Ltd., 1988,
česky Dítě a já, Ottovo nakladatelství, 1998
Sekce Od šesti měsíců do jednoho roku; kapitola Spánek, str. 218 a 220

Zpět na “D. SEXUALITA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů