Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Film Piata loď (2017)

Ostatní materiál AV charakteru, který se nehodí do jiného subfóra. Zejména KNIHY (pokud nejsou detailně zpracovány v Odborné sekci) a FILMY (bezkonkurenční kartotéku všech filmů s dětmi a pedofilní tématikou naleznete na ČEPEKu).
Uživatelský avatar
Mack
Moderátor
Příspěvky: 452
Registrován: 2.1.2016 20:30:52
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 0
... až do věku: 7
Děkoval: 1222 x
Oceněn: 1073 x
Kontaktovat uživatele:

Film Piata loď (2017)

Příspěvekod Mack » 1.4.2017 15:30:19

Piata loď / Pátá loď / Little Harbour


ČSFD
Drama / Rodinný
Slovensko / Česko, 2017, 85 min

Režie: Iveta Grófová
Předloha: Monika Kompaníková
Scénář: Iveta Grófová, Marek Leščák
Kamera: Denisa Buranová
Hudba: Matej Hlaváč
Hrají: Vanessa Szamuhelová, Matúš Bačišin, Katarína Kamencová, Johanna Tesařová, Zoltán Schneider, Ági Gubíková, Martina Sľuková

Film Piata loď bol nakrútený podľa rovnomennej knihy Moniky Kompaníkovej, ktorá v roku 2011 získala cenu Anasoft litera. Ponúka pohľad do sveta dospelých očami detí i pohľad do detského sveta, ktorý dospelí nemávajú. Je to príbeh detí, ktoré sa cítia na ulici bezpečnejšie než doma. Je o deťoch, ktoré hľadajú záchranné člny spájajúce svet fantázie a tvrdú realitu života. Jarka je jedným z nich. Žije s matkou, ktorá na materstvo ešte nie je pripravená. Ženie ju túžba milovať a byť súčasťou funkčnej rodiny, a tak sa začne starať o dve bábätká ako ich „mama". Založí si „rodinu" s chlapcom Kristiánom a spolu sa skrývajú pred dospelými v opustenej záhradnej chatke. Hrajú sa na rodinu tak, ako by v ich očiach rodina mala vyzerať. Vytvoria si svoj vlastný, čistý svet a vznikne medzi nimi pevné puto, ktoré si ponesú po celý život.

Pôsobivý snímok natočený podľa skutočnej udalosti, ktorý určite stojí za pozretie. Väčšinu z vás zrejme zaujme desaťročná Jarka (Vanessa Szamuhelová), mňa skôr zaujali mimi. Film na mňa pôsobil celkom depresívne, no to bol asi jeho zámer, kedže ukazuje krutú realitu v niektorých rodinách. Taká malá pripomienka, vo filme bolo dosť miminkovského plaču, až to dokonca aj mne bolo chvíľami nepríjemné. Ale aspoň mu to dodalo tú správnu atmosféru.

Musím vyzdvihnúť filmovú pieseň Kde sa slzy berú od Katarzie, ktorá je naozaj vydarená a umocňuje dojem z filmu.

Obrázek
odkaz a zdroj: cinemart.sk

phpBB [video]

Zpět na “OSTATNÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů