Dětská gynekologie před zánikem

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Gabriel Svoboda
Uživatel
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 12
Děkoval: 419 x
Oceněn: 206 x

Dětská gynekologie před zánikem

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 9.4.2017 20:16:30

Dětská gynekologie před zánikem (Události ČT)

Léčí kojence i dospívající dívky - teď mají dětští gynekologové obavu, že jejich obor zanikne. Chystaná vyhláška ministerstva zdravotnictví totiž počítá s jeho vyřazením ze vzdělávacího programu. Proti jsou pediatři i rodiče.

Celá reportáž v Událostech ČT
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1761 x
Oceněn: 6122 x

Re: Dětská gynekologie před zánikem

Příspěvekod Plyšáček » 9.4.2017 20:25:49

dětská gynekoložka Hana Kosová v reportáži tvrdí:
Dětská gynekologie se stane jenom takovým zájmovým sdružením, bude to moct dělat kdokoli bez jakéhokoliv vzdělání...

No...
Medvídek
Uživatel
Povolání: Zatím se učím
... ve věku od: 2
... až do věku: 11
Děkoval: 230 x
Oceněn: 217 x

Příspěvekod Medvídek » 9.4.2017 20:30:18

To snad nemyslí vážně toto? Prý by to mohl dělat kdokoli bez jakéhokoliv vzdělání... No to by to dopadlo +blazen+
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... až do věku: 13
Děkoval: 2374 x
Oceněn: 2207 x

Příspěvekod Asce » 9.4.2017 20:46:16

Ježiši, lidi, neplašte! Nemohl by to dělat kde kdo - ale jen vystudovaný lékař. Při studiu musí budoucí lékaři nastudovat a projevit znalost všech oborů medicíny, tedy ve výsledku i třeba gynekolog musí umět vyvrtat bolavý zub. Pochopitelně, že zubař, který sice bude leccos vědět i o gynekologii, ten zub opraví jak lépe, tak šetrněji. Zkrátka základy jednotlivých disciplín jsou povinni znát všichni lékaři. Jde o to, jestli je na dětskou gynekologii zapotřebí skutečně specializace, či na to bude stačit onen základ, který maji všichni lékaři.
Medvídek
Uživatel
Povolání: Zatím se učím
... ve věku od: 2
... až do věku: 11
Děkoval: 230 x
Oceněn: 217 x

Příspěvekod Medvídek » 9.4.2017 21:16:59

Asce píše:Nemohl by to dělat kde kdo - ale jen vystudovaný lékař. Jde o to, jestli je na dětskou gynekologii zapotřebí skutečně specializace, či na to bude stačit onen základ, který maji všichni lékaři.

Když je specializace na gynekologii, tak proč by neměla být na dětskou gynekologii? Holčička přeci není jen zmenšená žena. Podle mne na tohle ten "onen základ, který mají všichni lékaři" nestačí, na to je potřeba odborník.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 9.4.2017 21:24:34

Medvídek píše:
Asce píše:Nemohl by to dělat kde kdo - ale jen vystudovaný lékař. Jde o to, jestli je na dětskou gynekologii zapotřebí skutečně specializace, či na to bude stačit onen základ, který maji všichni lékaři.
Když je specializace na gynekologii, tak proč by neměla být na dětskou gynekologii? Holčička přeci není jen zmenšená žena. Podle mne na tohle ten "onen základ, který mají všichni lékaři" nestačí, na to je potřeba odborník.

Promiň, Medvídku, ale toto opravdu nemůžeš posoudit. Pochopitelně ani já (byť jsem vychoval dvě dcery).
Neptun
Moderátor
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1220 x
Oceněn: 1144 x

Příspěvekod Neptun » 9.4.2017 21:26:44

Kromě šestiletého všeobecně lékařského vysokoškolského vzdělání pak "hotoví" lékaři ještě musejí projít tzv. atestací. To je veliká zkouška už ne ze všeobecného lékařství, ale z jisté specializace. Následující po kolečku na různých odděleních v nemocnicích a jiných zařízeních a po řadě let praxe v tom konkrétním specializovaném oboru. Takto se někdo po absolvování 4 let gynekologicko-porodnického kmene stane gynekologem, jiný po absolvování 4 let pediatrického kmene dětským lékařem. A někde mezi tím asi byly definované nároky na specializaci dětského gynekologa a už nebudou, prostě to bude dělat buď dětský lékař nebo gynekolog. Oba na to budou mít speciální zkušenosti.
Plyšáček
Administrátor
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1761 x
Oceněn: 6122 x

Příspěvekod Plyšáček » 9.4.2017 21:43:09

Zkrátka konečně by specializovaní gynekologové měli více a detailněji studovat i podobor dětské gynekologie. Není pipinka jako pipina...

Paní gynekoložka Kosová svým hloupým vyjádřením vzrušila jistě mnohé a snad každého GL.

A když už jsme u toho... Rozhodně bych zavedl nějaké pravidlo, aby se praxi dětské gynekologie věnovaly pouze lékařky - ženy. Už tak traumatizující úkon by mohlo mnoho malých slečen vnímat o to více děsivě, pokud by je vyšetřoval muž. Kvůli tuposti svých rodičů, kteří by je přivedli ke gynekologovi - muži, nemusí přece trpět. A kdyby se tak stalo, měl by lékař doporučit kolegyni - lékařku. I když se mnou nebude třeba řada lidí souhlasit, zkrátka tak to vnímám jako správné.

Máme zde specializované téma Dívčí gynekologie. Také by již mohli začít užívat správný termín. Do tohoto vlákna jsem dal obrázek, který jsem si velice oblíbil. Vyloženě se k tomu hodí a ukazuje právě na onu dvojsečnost problematiky gynekologa - muže. Na této fotce to vypadá, jak kdyby holčička svému pedofilnímu doktorovi říkala: "Tak co, už ti ji můžu ukázat?"

Obrázek
odkaz a zdroj: www.cpso.on.ca
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 9.4.2017 21:50:07

Plyšáček píše:Rozhodně bych zavedl nějaké pravidlo, aby se praxi dětské gynekologie věnovaly pouze lékařky - ženy. Už tak traumatizující úkon by mohlo mnoho malých slečen vnímat o to více děsivě, pokud by je vyšetřoval muž. Kvůli tuposti svých rodičů, kteří by je přivedli ke gynekologovi - muži, nemusí přece trpět. A kdyby se tak stalo, měl by lékař doporučit kolegyni - lékařku. I když se mnou nebude třeba řada lidí souhlasit, zkrátka tak to vnímám jako správné.

Mým dcerám se gynekolog - muž, velmi osvědčil. To, co píšeš, je zkrátka obecně nesmysl. Rozhodující je, jak je ten lékař CELKOVĚ dobrý. To, jak je lékař dobrý, má několik složek - jak rozumí svému oboru, jak citlivě zachází s pacientem a jak umí zorganizovat chod své ordinace.

Co můžu skutečně říci, a nikoliv vyfanfazírovat, jako někteří diskutující:

• Mnoho důležité práce v této oblasti pro mé dcery vykonal již dětský lékař, který byl v našem případě vynikající. Z tohoto hlediska se laicky přikláním k názoru, že skutečně samostatný dětský gynekolog by snad mohl být zbytný. Dětský lékař zná navíc svou pacientku v souvislostech.
  • Muž - gynekolog dle mého pozorování měl lepší lidský přístup k mým dcerám, žena - gynekoložka je brala více jako "kusy".
  • Muž - gynekolog si lépe zorganizoval chod ordinace, takže jsme se v čekárně nepotkávali s tolika lidmi, tedy i zvědavými známými...

Moje zkušenosti jsou jistě individuální, proto bych si nedovolil činit zásadní závěry. Tím pádem i odmítám to, co paušálně napsal Plyšáček.
Gabriel Svoboda
Uživatel
... až do věku: 12
Děkoval: 419 x
Oceněn: 206 x

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 9.4.2017 23:35:35

Souhlasím s tím, co napsal Asce, a ještě bych dodal, že se někteří lidé můžou v intimních záležitostech více stydět před stejným pohlavím než před opačným. Obecně se sice předpokládá opak, ale nezaváděl bych jeden mustr pro všechny.
Maataa
Uživatel
Pohlaví: žena
Líbí se mi: chlapci a muži
... ve věku od: 14
... až do věku: 50
Děkoval: 125 x
Oceněn: 237 x

Příspěvekod Maataa » 10.4.2017 9:59:15

Jako matka a žena bych určitě byla pro citlivou dětskou gynekoložku s citlivou sestrou. Vyšetření samo o sobě není příjemné a děvčátka jsou již od dětství vedena pipinku neukazovat. I proto, že se pohybují převážně v prostředí žen (matka, učitelky, většinou dětská lékařka), volila bych radši lékařku. Sama jsem nikdy na dětské gynekologii nebyla.

Od narození jsem měla starého dětského​ lékaře, toho jsem měla ráda a nestyděla se před ním. Možná i díky jeho věku. Potom šel do důchodu a dostala jsem se k dalšímu lékaři. Před ním jsem se naopak styděla a vadilo mi i vysvlečení "do půl těla" natož do kalhotek. Naštěstí se brzy přesunul do vesnice a pak už jsem měla dětskou lékařku. Ani jako dospělá nepreferuji lékaře, ať gynekology nebo praktiky, oba typy jsem po nějakou dobu navštěvovala, ale nezůstala u nich.

Ještě bych také podotkla, že citlivý by měl být i doprovod dívky k lékařce. Jednou byl přítomen partner mému gynekologickému vyšetření a bylo mi to dost nepříjemné. Přitom můj genitál zná důvěrně...

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”