Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Ženská obřízka - FGM

Ostatní témata odborného charakteru, která se nehodí do jiného subfóra - pediatrie, gynekologie, sexuologie, psychiatrie, právní otázky, problematika kolem dětské pornografie,...
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Ženská obřízka - FGM

Příspěvekod Plyšáček » 20.12.2015 7:07:46

ŽENSKÁ OBŘÍZKA
FGM (Female Genital Mutilation)


Dozvěděl jsem se o tom, že kromě "židovské" obřízky existuje i obřízka u žen, která je často rituálně prováděna již na malých holčičkách - především v řadě zemí Afriky. Nesmírně citlivá otázka pro mne v současnosti. Kdykoliv si na to vzpomenu, chce se mi brečet a trpím nesmírnou bolestí z hlubokého soucitu.


odkaz a zdroj: globalhealthstudents.blogs.ku.dk


U chlapců se odstraňuje pouze méně důležitá část - i když i ta má svoji funkci a důležitost (mnoho např. v knize Přirozený rodinný život).
U děvčátek se jedná však o trvalé poškození zdraví. Má několik stupňů a vždy záleží na stupni šílenosti dané kultury, jak daleko zajde. Při "nejmírnějším" stupni jsou holčičce (kolem 5 let) odstraněny, většinou žiletkou nebo střepem, klitoris a malé stydké pysky. Něco šíleného. Bolest musí být nepředstavitelná, poškození trvalé.

Od té doby, co jsem viděl video, nemám o lidstvu jako celku valné mínění.
Války jsou zapříčiněné chamtivostí a nevědomostí. Hladomory, při kterých děti trpí i umírají, jsou způsobeny přelidněním a ekologickými katastrofami. Ale obřízka je něco, co si jen lidé předávají jako tradici - to ani samice hyen nedělají.

Ani náznakem nejsem ateista či materialista. Ale všechna náboženství pěkně komplikují ten pozemský život.
A vždy se najde něco, co je tak šílené. Ale nic mi nepřipadá šílenější a ohavnější, než FGM.

Nevím, co s tím můžeme dělat. Asi nic moc, než se modlit. Vyvstává tady však mnoho a mnoho otázek, které si můžete (třeba v odpovědích v tomto vláknu) formulovat sami. Nechci něco plánovat nebo obhajovat. Ale tak mám pocit, že s každým milým pedofilem by té africké holčičce bylo lépe než s vlastní mámou. To je jen můj pohled.

Video pouze pro odvážné a otrlé - pokud se podíváte, nezlobte se na mě! Nejhorší zážitek v mém životě, je mi vážně až špatně. Strašné záběry.
odkaz na video

A zde celá "reklama" - nevím, zda pro či proti. Ten dravec kroužící nad scénou a čekající na odpad je děsivý.
odkaz na video

A pak že my jsme nějak úchylní....


odkaz a zdroj: suker-punch.blogspot.cz


Uvádím odkaz na nesmírně kvalitní osvětový dokument NORRÓ, HISTORIA DE UNA ABLACIÓN.
Malá Norró a její mladší sestřička Nohode z kmene Daasanachů se připravují na ženskou obřízku.
Jen pro psychicky silné jedince. Po shlédnutí váš pokojný život bude navždy jiný.

Citace z dokumentu:
"Svatba je aktem kolektivní lásky a solidarity mezi rodinami. Obřízka je také aktem lásky. Rodiče věří, že je to to nejlepší, co mohou svým dcerám dát. Tato láska by snad mohla vést k ukončení tohoto zvyku, jakmile rodiče pochopí, že to jejich dcery poškozuje."

phpBB [video]


Přímý odkaz
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Ženská obřízka - FGM a politicko-náboženský kontext

Příspěvekod Leonid » 2.1.2016 22:13:09

Pokud bychom FGM definovali jako virus, má tento v dnešní době velice zdatného roznašeče. jako krysy roznášely mor, roznáší islám FGM. Skutečně to původně nebyl muslimský zvyk, ale tito ho s radostí akceptovali a zařadili mezi své zvyky. Velice totiž vyhovuje jejich náhledu na ženu jako méněcennou bytost, která nemá právo při sexu prožívat slast. S islámem se tento odporný virus šíří i do zemí kde dříve nebyl znám (Indonésie, Malajsie) a dokonce do Západní Evropy. Např. v loňském roce bylo ve Švédsku obřezáno cca 30 000(!) dívek!

Nedílnou součástí boje proti FGM je boj proti islámu. Islám není jen FGM, ale i masové zneužívání dívek! Nemysleme si, že praxe vynucených dětských nevěst je doménou Saúdské Arábie, Afghánistánu a podobných zemí. I v zemích se silnou muslimskou komunitou (Velká Británie, Francie, Belgie) již mohou šaría soudy rozhodovat o občanskoprávních věcech, např. kolem manželství. Proto je tam tolerováno mnohoženství, bití žen a podobná zvěrstva. V roce 2014 bylo ve Velké Británii nuceně provdáno asi 1000 dívek mladších 14ti let. U nás toto dosud nefunguje, ale islamisté by si to moc přáli a velmi se o to snaží. Pokud by byli zaregistrováni jako řádné náboženství, směli by učit na státních školách, oddávat podle svých pravidel a jinak prosazovat právo šaría. Muslimové v ČR jsou indoktrinováni a financováni převážně ze Saúdské Arábie, kde je kulturně-politické prostředí skutečně odporné.
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 315
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2611 x
Oceněn: 639 x
Kontaktovat uživatele:

Ženská obřízka - FGM

Příspěvekod Snilko » 14.4.2017 10:25:00

Barbarská tradice jako noční můra indonéských dívek (tiscali.cz)Pro mnohé dívky v Indonésii je obřízka povinný rituál a praktikuje se tu celé generace. Barbarské metody však hlasitě odsuzují jejich odpůrci, kteří žádají jejich zákaz. Na mezinárodní úrovni se ženská obřízka chápe jako porušování základních práv žen.

Obrázek

Malá Salsa Djafarová má na hlavě zlatou korunku, pentle a purpurové šaty. Chystá se mimořádná rodinná oslava u příležitosti její obřízky. Pro toto rok a půl staré děvčátko stejně jako pro mnoho dalších to je noční můra, píše agentura AFP.

Ve skromném domku v provincii Giorontalo v centrální Indonésii překrývá tradiční obřezávačka dítě bílou látkou a pak sklání hlavu dolů a přitom skrývá v ruce ostrý nůž. Náhle děcku uřízne poštěváčkovou kapucu a malé stydké pysky. Dítě křičí.

Obřezávačka pak uchopí malé odříznuté kousky masa a svým nožem je umístí do citrónu. Toto gesto označuje konec rituálu, který má malou Salsu zbavit hříchů a učinit z ní oficiálně muslimku. "Je to hrozné, když ji slyším tak křičet, ale je to tradice," říká otec dítěte, třiadvacetiletý dělník Arjun Djafar. Při této ceremonii vyhrává místní hudba a pořádá se rodinná slavnost.

Mrzačení ženských pohlavních orgánů, lékařské označení pro částečné nebo úplné odstranění vnějších genitálních orgánů u žen, se v Indonésii, nejlidnatější muslimské zemi na světě, praktikuje celé generace.

Indonéská vláda často změnila názor na metody ženské obřízky a vznikl tak zmatek. Jednou se pokusila ženskou obřízku, kterou OSN odsoudila, zakázat, ale silný odpor církevních úřadů v zemi, kde islám hraje významnou roli, způsobil, že takový zákaz nebylo možné prosadit. Nyní se vláda spíše pokouší přesvědčovat obyvatele, aby s touto praxí skoncovali. Na mezinárodní úrovni je ženská obřízka považována za porušování základních práv žen.

Nikde jinde není ženská obřízka tak populární jako ve velmi konzervativním regionu Gorontalo. Více než 80 procent dívek mladších jedenácti let tu podle vládní zprávy podstoupilo mrzačení ženských pohlavních orgánů. V měřítku celé země to je kolem 50 procent.

Přes utrpení způsobené tímto mrzačením a rostoucí odpor v zemi obyvatelé provincie obydlené především chudými rolníky považují obřízku za povinnost. Podle obřezávačky Khadijah Ibrahimové, která převzala živnost po své matce, hrozí dívkám, které nejsou obřezány, duševní problémy a jiná postižení. A mnoho obyvatel si myslí, že muslimky, které obřízku nepodstoupily, nepřijme Alláh.

Ženská obřízka je nejen běžnou praxí v izolovaných regionech souostroví, ale také v Jakartě. V metropoli se však procedura omezuje na symbolické gesto: do klitorisu dívky je pouze vpíchnuta jehla.

OSN schválila již dvě rezoluce proti této praxi a označila ji za proceduru škodlivou pro ženské pohlavní orgány, která nemá žádné lékařské zdůvodnění. Naopak může vyvolat mnoho problémů, jako je neplodnost a zvýšené riziko komplikací při porodu.

Diskuse kolem ženské obřízky nabyla v Indonésii v posledních letech na velkém rozsahu. Proti jsou dokonce i některé muslimské organizace. "Myslím, že v mém náboženství není žádná zmínka povolující ženskou obřízku, není to v koránu," řekla členka výboru proti násilí na ženách Khorirah Aliová.

Avšak nejvýznamnější indonéská muslimská organizace Nahdlatul Ulama a Rada ulemů, nejvyšší náboženská instance země, jsou nadále pro ženskou obřízku. Přes rostoucí odpor zřejmě tato praxe v Indonésii sotva skončí. "Chtít se jí zcela zbavit je jako plavat proti proudu," říká expert na ženskou obřízku Jurnalis Uddin.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Ženská obřízka - FGM

Příspěvekod Plyšáček » 11.6.2017 9:17:14

Stephanie Sinclair: FGM v Indonésii


Zdroj: stephaniesinclair.photoshelter.com
Přeložil a seřadil do přirozeného chronologického sledu Plyšáček

V Bandungu v Indonésii dne 23. dubna 2006. Rodiny 248 dívek dostaly peníze, aby své děti obřezaly v masové obřízkové slavnosti u příležitosti narozenin proroka Mohameda. Zatímco náboženství bylo hlavním důvodem obřízky, domnívají se někteří místní obyvatelé, že dívka, která není obřezána, by po močení měla nečisté genitálie, což by mohlo vést k rakovině děložního čípku. Také věří tomu, že pokud se člověk modlí s nečistými pohlavními orgány, jeho modlitba nebude vyslyšena. Při zákroku použili nůžky k řezání kapuce a špičky klitorisu. Světová zdravotnická organizace považuje rituál za zbytečný a odsuzuje takové praktiky.


Učitelka Amelia Deti sedí u stolu registrací obřízky.

Obrázek


Mladé umělkyně jsou připraveny v kostýmu na rituální tanec před svou obřízkou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Holčička se dívá na ostatní dívky, jak jsou obřezávány.

Obrázek


Porodní asistentky čekají na své další "pacientky".

Obrázek


Holčička se připravuje na obřízku.

Obrázek


Holčičky křičí, zatímco jsou obřezávány.

Obrázek

Obrázek


Holčičky si po obřízce oblékají své kalhotky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Mladá dívka po obřízce sedí se svou matkou.

Obrázek


Holčička brečí po obřízce.

Obrázek


Plačící devítiměsíční Rima po obřízce.

Obrázek
Uživatelský avatar
Snilko
VIP člen
Příspěvky: 315
Registrován: 23.12.2016 21:52:09
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2611 x
Oceněn: 639 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženská obřízka - FGM

Příspěvekod Snilko » 11.6.2017 23:37:15

Škoda, že sa tam neuvádza, kto dal rodičom peniaze na obriezku. Keby im radšej dali peniaze na jedlo.

Podľa mňa je obriezka zbytočná vec a navyše je to týranie malých detí. A tým dievčatkám to poškodí celý pohlavný život. Mne to príde tak, že keď niekto obrezal tie ženy, ktoré sú už dnes dospelé, tak ony teraz dávajú obrezať svoje deti, aby sa za tú svoju obriezku "vymstili" na svojich deťoch. Áno, sú aj také názory, že je to kvôli hygiene, ale celý "západný" svet obriezky neprevádza, a neviem o tom, že by jeho obyvatelia mali nejaké prehnané hygienické problémy. A korunka všetkého je to, že všetko robia bez akejkoľvek anestézie a v "poľných" podmienkach. A všetko to skryjú pod rúško tradície. Tak krásne pohlavné orgány idú zničiť a dorezať.

Toto je môj názor, viac k tomu asi už nemám čo povedať.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 867
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2924 x
Oceněn: 3037 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženská obřízka - FGM

Příspěvekod Asce » 12.6.2017 11:51:46

Milý Snilko, s emotivním nábojem tvého komentáře rozhodně souhlasím. Leč v argumentační rovině by tě, myslím, každý ze zastánců ženské obřízky rozcupoval na kousky. Podívejme se na to společně:

Snilko píše:Škoda, že sa tam neuvádza, kto dal rodičom peniaze na obriezku. Keby im radšej dali peniaze na jedlo.
Uvádí to jiné zdroje. Jde o různé muslimské nadace či náboženské školy, na jejichž pozadí jsou bohaté mešity. Tím, že bys někomu dal peníze na jídlo, naprosto nic nevyřešíš. Je potřeba a) vzdělání odloučené od církve a b) práce. Lidé musí mít možnost ad a) prozřít a ad b) živit se hrdě poctivou prací za rozumnou mzdu. Ovšem toto je základní protiklad našeho světa - při počtu lidí, kteří by takové řešení potřebovali, jde o nerealizovatelný plán. Nerealizovatelný je i proto, že nejbohatším současná situace vyhovuje. Nadnárodní koncerny mají díky levné pracovní síle stále extrémnější zisky a náboženští fundamentalisté zase svoje poslušné ovečky.

Snilko píše:...tým dievčatkám to poškodí celý pohlavný život...
Teď ti budu odpovídat jako nějaký náboženský kazatel. Takže:
Korán sice přímo obřízku nenařizuje. Nicméně úlohou ženy je plodit děti a za tímto účelem být po vůli svému muži. Při souloži sice není zakázáno, aby žena z ní něco měla, je to však spíše na pováženou - měla by prostě ležet, držet a nijak se neprojevovat. Ostatně správné matky své dcery takto instruují. Poštěváček ženě zcela zbytečně dodává libé pocity - je to zbytečné, ba přímo škodlivé, protože by to ženu mohlo svádět ke chtíči. Žena nemá chtít sex. Má jen čekat na pokyn muže a tomu se bez odmlouvání podvolit. Žena má mít libý pocit nikoliv v tělesné rovině, tedy z vlastní soulože, ale psychický - z toho, že vyhověla svému muži, tedy chovala se tak, že na sebe může být hrdá. Rozšíření mého výkladu na cizoložství a masturbaci si jistě již uděláš sám (odstraněním dané části poštěváčku dramaticky poklesne chuť k těmto aktivitám).

Snilko píše:...sú aj také názory, že je to kvôli hygiene, ale celý "západný" svet obriezky neprevádza, a neviem o tom, že by jeho obyvatelia mali nejaké prehnané hygienické problémy.
Musíš si uvědomit, že hygiena, kterou známe my v Západním světě, se týká jen menší části světa - a i nás samých až v posledních několika desetiletích. Ještě za mého mládí se velmi hygienicky založený člověk celotělně omýval jednou týdně. Voňavé (a současně více či méně dezinfekční) substance se používaly výhradně na ples a podobné společenské události apod. Takže onen argument s hygienou jistou logiku má. Jenže zdravotním problémem žen není ani tak poštěváček a jeho blízké okolí, jako volný vstup do tělních dutin skrze pochvu. Pod argumentem hygieny by se tak musela pochva prostě zašít. Což z vícero důvodů, pochopitelně včetně menzes, je nereálné. Hygienou argumentují, pokud je mi známo, zejména zastánci tzv. velké obřízky - kompletní odstranění všech částí zevních pohlavních orgánů, tedy včetně velkých stydkých pysků (!!!) a zúžení poševního vchodu na minimum - jen na nezbytnou míru pro (nesmírně bolestivý) odtok moči a menstruační krve. Taková žena opravdu nechce být nevěrná - penetrace je pro ni natolik bolestivá, že ji skutečně nevyhledává. Za předpokladu, že se velká obřízka opravdu povedla, je příslušníky dotyčných komunit hodnocena jako velmi estetické dílo - žena je mezi nohama dokonale hladká, pochopitelně bez ochlupení - v podstatě připomíná panenku bez jakýchkoliv genitálií. Takže se tu celkově kloubí zkreslené náboženské představy, zvyklosti, majetnický přístup k ženám, estetično... A toto vše se prakticky nedá proti ničemu zkonfrontovat, takže příslušníci daných komunit žijí stále uzavřeni ve svých myšlenkových schématech.

Zpět na “OSTATNÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů